Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » ERD tipusú reflux. Van valakinek ilyen? fórum

ERD tipusú reflux. Van valakinek ilyen? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
2009. jún. 17. 20:44

nem félig de megkell emelni,ezt neked is mondom.

kb 10 15 cm

én nem ugy alszok.bal kezem vagy jobb fejem alá és ugy emelem meg.de szar,kivan a nyakam.

59. Dócy
2009. jún. 17. 20:33
Mert, h alszol félig ülve?Párnákat teszel a fejed alá?
58. makrai.lilla (válaszként erre: 57. - Dócy)
2009. jún. 17. 20:27

persze,pariet.melette napi 2 Motilium, mellette ez a zöld lötyi és persze megszorytások...keményen.

ha nem lenne ez a sok szar nemtudom hogy érezném magam. sztem visszajönne.de sajna reggelre érzem.próbálok nem vizszintesen aludni,mert nem jó ,de a nyakam is tönkrement mióta igy félig ülve alszok.de akkor jó volt,de mióta megint rendeesen alszok reggelre fáj a hasam.

minden reggel ugy kelek h fáj a hasam eléggé,hiszen egész éjjel marta a sav.

57. Dócy
2009. jún. 17. 19:50
2006-ban lett kimutatva, de akkor már felmaródások voltak.Szerintem sem érnek semmit ezek a gyógyszerek.De a lúgosítás használ nem?Mellette a gyógyszert is szeded?
56. makrai.lilla (válaszként erre: 55. - Dócy)
2009. jún. 17. 19:18

mióta van savad vagyis reflux ?

nekem 2003 óta.

szar már tudni h 6 éve gyógyszeren élek,és ez nem változik sosem.

55. Dócy (válaszként erre: 49. - Zarahell)
2009. jún. 17. 16:47
160cm vagyok.2002-ben azért mentem orvoshoz, mert kevesebbet bírtam enni, akkor küldtek laborba, és a vizeletvizsgálat vért mutatott ki, onnan mentem a nefrológiára.De csak nézegetik, nem csinálnak semmit.Kb 5db 2-3 centis ciszta van.2006-ban is fogyás, és teltségérzés miatt mentem a gasztróra.
54. Kleona (válaszként erre: 51. - Zarahell)
2009. jún. 17. 14:56
Igen kivették az epehólyagot neki is de szerintem az durva hogy vizsgálat helyett hazaküldik mert fiatal.Én most jólvagyok(kop,kop)de nagyon sokat szenvedtem mire rájöttek hogy mi a baj.2évig savra szedettek velem gyógyszereket 5 fajtát volt amit tripla adagban szedettek és senkinek nem tünt fel hogy nemszűnik a panaszom.Az a vicc az egészben hogy magán dokinál is voltam aki homeopátiás cuccokal meg diétával kezelt de azonkívül hogy szegényebb lettem sok 10 000ft-tal semmisem változott.Ha januárban nem kerülök normális dokihoz akkor már alulról szagolnám az ibolyát és ez nem vicc.15kg fogytam és semmitsem tudtam megenni sem inni mert eltelt egy fél vagy egy óra és iszonyatos görcs és fájdalom kiséretében viszajött minden .
53. makrai.lilla (válaszként erre: 50. - Zarahell)
2009. jún. 17. 14:04
persze de a vese az komolyabb dolog ,létfontosságu szerv
52. Zarahell (válaszként erre: 42. - Dócy)
2009. jún. 17. 10:50

És mivel mentél el a dokihoz anno?


Engem a nehézlégzés miatt tükröztek meg. De hát se a savgyógyszer nem hatott, se az asztmagyógyszer.

A gasztrodoki váltig állította, hogy a gyulladt nyelőcsövem miatt nem kapok levegőt.

Neked a veséddel csináltak valamit, vagy csak ellenőrizgetik? Mekkora ciszták vannak benne?

51. Zarahell (válaszként erre: 39. - Kleona)
2009. jún. 17. 10:42

Ú, anyám!! 14 évesen?? Epeköve volt, vagy mi? :O

És Neked azóta jobb lett, mióta nincs epehólyagod?

50. Zarahell (válaszként erre: 41. - Makrai.lilla)
2009. jún. 17. 10:37
Na jó, de azért csak nem áll le.. :) Lassúnak lassú, de azért ott még nem tartok, hogy leálljon.. :) És akkor is (ha valakinek leállna) még ott van a dialízis, és az átültetés. Na de tényleg, azért gondolkozzunk pozitívan, mert ha így vesszük, akkor a gyomorfekély is lehet halálos.. Szóval ne vegyük így! :)
49. Zarahell (válaszként erre: 44. - Dócy)
2009. jún. 17. 10:31
Ez tényleg nem sok.. Hány centihez?
48. Zarahell (válaszként erre: 46. - Dócy)
2009. jún. 17. 10:29
Szerintem ízesítetlen tea íze van.. Nekem anno nem volt az ízével bajom.
47. makrai.lilla (válaszként erre: 46. - Dócy)
2009. jún. 16. 19:58

nemár. nekem bejött,és akkor nekem a savammal volt baj, ha neked nem jött be akkor sorry.

nekem az elsö tasak után ,már jobb volt.

a bili az epe vmi.

46. Dócy (válaszként erre: 45. - Makrai.lilla)
2009. jún. 16. 18:51
Nem tudom, lehet van másbajom is. A bilirubin már megint emelkedett a vérképemben, A lúgosító port megvettem,olyan mint a heredara, hát elég ocsmány ízű.Hányingerem van tőle.Pedig drága volt eléégé.
2009. jún. 16. 18:42

és még mindig nem javulsz? sztem próbáld ki ezt a Lugositás dolgot, nekem vmit segitett...hátha.

vagy neked epe bajod is van?

44. Dócy (válaszként erre: 43. - Makrai.lilla)
2009. jún. 16. 18:37
csak 49 sajna
43. makrai.lilla (válaszként erre: 42. - Dócy)
2009. jún. 16. 18:36
hány kg vagy?
42. Dócy (válaszként erre: 37. - Zarahell)
2009. jún. 16. 18:04
Én se nagyon tudok enni.Pár szál ropi, és már nem is vagyok éhes.Azért, h nem érezzük a savat, még lehet, h van, mert erozív, akkor kimarta a sav, azt jelenti.Egyébként ezt én sem akartam elhinni.Amikor 3éve megmondták a tükrözésen,és nem is szedtem a gyógyszert, azt vettem észre, ha paradicsomot, natúr joghurtot eszem,v rágózok, akkor jobb az étvágyam,ezért ilyeneket ettem.Pedig ezek csinálják a savat.És bírtam enni a paradicsomlevest is, nem fájt tőle a gyomrom sosem.Egyébként nekem is policisztás a vesém.És a gyomorbetegségem diagnózisa is az mint neked.
41. makrai.lilla (válaszként erre: 37. - Zarahell)
2009. jún. 15. 23:14
de sajna lehet halálos is ha leáll nem?
40. makrai.lilla (válaszként erre: 39. - Kleona)
2009. jún. 15. 23:13
hát egy kicsit jobb már azért.
39. Kleona
2009. jún. 15. 20:48
Sziasztok lilla veled már találkoztam hasonló fórumon látom sajna nem javulsz,Zarahell te hasonló dolgokat élsz meg mint én engem is műtöttek januárban epehójagra.Egyébként érdekesek a dokik mert attól hogy valaki fiatal még lehet baja,amikor én a kórházban voltam egy 14 éves kislányt műtöttek epére.Szegénynek nem akarták elhinni hogy beteg.
38. makrai.lilla (válaszként erre: 37. - Zarahell)
2009. jún. 15. 20:05
ez olyan amikor deritsük ki h mitöl hullik a hajam...soha nem jösz rá.
37. Zarahell (válaszként erre: 35. - Makrai.lilla)
2009. jún. 15. 15:41

Sz@r bizony.. :) De nem halálos. :) :D


Basszus... Még mindig pizsiben vagyok, és most néztem az órát.. :O De úgy fáj a fejem, hogy felöltözni sincs kedvem.. Már nem is érdemes.. :D


Egyébként pont ezt mondtam, hogy nem Feltétlenül fáj.. Mert Neked fájt, de nekem pl. nem. Csak a hülye hányingerek jöttek. Mostanában megint.. Alig eszem, Anyácskám szerint rohamosan fogyok..


Csak ezeregy dologtól lehet az embernek hányingere, és ezeregy dologtól lehet étvágytalan, nem érzem, hogy a savtól lenne..

36. makrai.lilla (válaszként erre: 34. - Zarahell)
2009. jún. 15. 15:22
nekem fájt akkor.
35. makrai.lilla (válaszként erre: 34. - Zarahell)
2009. jún. 15. 15:21
ó te szegény....sajnállak nagyon.a vese ilyen szar dolog?????????
34. Zarahell (válaszként erre: 32. - Dócy)
2009. jún. 15. 15:16

Na, most már megnéztem pontosan... Szóval nekem a Diagnózis részhez van az írva, hogy "Erosiv reflux oesophagitis"

Meg még olyanok a végén, hogy "cholecystolithiasis" (ez az epéről szól, de nem néztem meg pontosan, hogy mi..), meg "St.p. EST.", meg "GERD. LA-A"

Basszus, hogy mi hülye rövidítések vannak.. Ezek még az orvosi szótárban sincsenek benne..


A vesém meg be van lassulva -mint most kiderült-, policisztás volt: azt műtötték, beszűkült a kivezető kis csövecskéje: ezt is műtötték, több éves gyulladás, volt kő is, de azt nem éreztem szerencsére.., pár műtét, aztán most tágult, pang, és már a bal is kezdi.. :S Meg hát fáj.. Aztán erre hisztizett a doki, hogy nem lehetek táppénzen.


Lilla, de az erosiv az nem feltétlenül fáj folyamatosan.. Mondom, nekem sem fájt.

2009. jún. 14. 18:01

de ez az erozov sem állando,. nekem az volt jan ba de már nem. ah begyógyul akkor nem lesz eroziv.meg is halnál ha mindig be lenne gyulladva,.

nekem jan 1 töl idáig voltak minden napos fájdalmaim,gondolhatod.

most sem 100 % de jobb annál.

32. Dócy (válaszként erre: 27. - Zarahell)
2009. jún. 13. 21:17
Szia!Na utánanéztem, a GERD az a refluxbetegség, és két fajtája van, a NERD és az ERD.A NERD az nem erozív, az ERD pedig a felmaródásos, vagyis erozív, ami sookkal ritkább.Hát ennyi.És a veséddel mi a gond?
2009. jún. 11. 22:59
joéjt
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook