Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Epekövesség szülés után fórum

Epekövesség szülés után (beszélgetős fórum)


13. Fishyke (válaszként erre: 12. - Adri005)
2014. máj. 16. 17:04
Sajnálom, átérzem:( Nekem már egy éves volt, amikor először bekerültem, de azóta benn voltam 5x, viszont így sem könnyebb, mikor bejönnek látogatni, és látom a kis fájdalmas arcát, amikor becsukódik köztünk a lift ajtó, mindig megszakad a szívem:'(( Én sokszor itthon böjtölöm ki ezeket a görcsrohamokat, utána hetek, mire visszaáll és jobban leszek. A gyereknek meg ugye nem mondhatom, hogy most nem megyünk játszóra, mert anya rosszul van...Aztán egyszer csak megunom vagy megijedek, megint bemegyek, megint bent vagyok kicsit, vizsgálgatnak, kapok infúziót...Aztán hazaküldenek, hogy tartsak ki a gyógyszeres kezeléssel...:((
12. Adri005 (válaszként erre: 11. - Fishyke)
2014. máj. 16. 15:18

Na jah. Én úgy vettem észre nálunk mindenkinek megcsinálja a doki. Mikor először bent voltam, akkor volt egy másik anyuka is. Ő jobb helyzetben volt mert csak a gamma gtje volt kicsit emelkedett. Aztán neki is megcsinálták metszett is a doki, 2 nap múlva ment haza. Nem gyulladt be a hasnyálmirigye. Mondta a doki, hogy előszokott fordulni, de nem olyan gyakori.

De álandóan rettegek, hogy visszakerülök. Annyira rossz helyzet, hogy itthon kell hagyni a gyereket. Első babám és akkor már kétszer itthon kellett hagynom, ahelyett hogy élvezni tudnám az anyaságot :(

11. Fishyke (válaszként erre: 10. - Adri005)
2014. máj. 16. 15:03

Én a Péterfybe járok, itt is jók az orvosok, jövő héten megyek beszélni egy másikban a Honvédból, meglátjuk, ő mit mond...

Örülök, hogy végre van valaki, aki túl van ezen. Egyébként az ERCP-hez nem feltétlen kell a bemetszés, nekem is bevághatták volna, de direkt nem akarták. Ahány kórház, annyi féle hozzáállás:/ Aztán te meg döntsd el, melyiknek hiszel:(

2014. máj. 16. 13:55

Fuu... Akkor Neked nem volt ebből a szempontból valami jó terhességed. Nekem terhesség vége felé volt hátba és mellkasba kisugárzó fájdalmam, de dokihoz nem mentem vele, nem volt olyan vészes. Arra gondoltam a terhesség okozota a panaszt.

Szerencsére az én problémám ennyire nem súlyos. De azzal egyetértek, hogy szerintem se húzom ki júliusig, bár jó lenne, mert addigra már fél éves lenne a fiam és akkor már nem tejet kapna csak, aztán nem paráznék tőle, hogy elmegy a tejem. Így is mindg a két alkalommal mikor kórházban voltam, egyszer sem kellett tápszert adni neki, annyi tejem volt a mélyhűtőben lefagyasztva, kitartott végig, mikor hazajöttem meg szopizott rendesen tovább. De most ráadásul nem fogadja el a cumisüveget.

Nem volt gáz az ercp, nem tudom nálatok milyen dokik vannak, nálunk van egy aki erre specializálódott, főorvos. Aztán mindenkinek megcsinálja. Nem gyulladt be utána a hasnyálmirigyem se, első alkalommal mikor be volt gyulladva nagyon és megcsinálta az ercp-t utána villámgyorsan csökkent a gyulladás. Meg egyébb panaszom se lett. Csak a kövek okoztak gondot. Szerintem azért jó lenne megcsináltatnod. Volt most bent egy hölgy aki évente legalább egyszer befekszik ercp-re mert túl sűrű az epéje és folyton bekövesedik, pedig a hólyagját kivették. Aztán Évente egyszer vagy kétszer átmossák aztán akkor elvan.

Én a soproni kórházba járok. Te?

9. Fishyke (válaszként erre: 7. - Adri005)
2014. máj. 15. 22:56

Az a baj, hogy (ha ràadàsul kevesebb követ is làttak), hogy akkor valószínűleg mocorgnak neked is ès tàvoznak az epevezetèken àt, felsèrtik, gyulladàsokat, hegeket okoznak. Nem akarlak riogatni, de szerintem nem fogod bírni júliusig, jobban jàrsz, ha megműt mielőbb...Nekem is megvolt az időpontom, de olyan rosszul voltam, hogy soron kívül megcsinàltàk.

Amit nagyon tudok javasolni, nekem ez a kezelèsem, ès egyèbkènt a mentősök is ezt hasznàljàk epegörcsnèl: Nitromint spray, nyelvre fújva, vèny nèlkül kapsz a patikàban. Ne lepődj meg, ez èrtàgító, viszont szuperül oldja ezt a fajta görcsöt. Fejfàjàst, szèdülès okozhat, de pàr perc múlva az elmúlik. Èn hasznàlom a tapaszt is, amikor èrzem, hogy fàj, felrakom pàr óràra. Ezt a sprayt kell hasznàlnom minden evès előtt. Ami jó mèg nagy görcsöknèl, brutàl erős, nekem hasznàl: Diclofenac-TEVA kúp, ez vènyköteles.

Remèlem, tudtam kicsit segíteni, írj majd a fejlemènyekről! Ha gondolod, tudok tanàcsot adni a diètàban is, èn lassan egy ève nyomom, kitapasztaltam màr:(

8. Fishyke (válaszként erre: 7. - Adri005)
2014. máj. 15. 22:45

:( Nekem a terhessèg alatt kezdődtek ezek a panaszok, màr akkor is folyton fàjt, alig bírtam enni, az első 7 hónapban csak fogytam. De kutya se nèzte meg, pedig nem voltak jók a màj èrtèkeim. Aztàn èrdekes módon tünetmentes voltam egy èvig, ès kezdődött újra. Augusztus óta voltam szàmtalan UH-n, CT, MR, izotópos vizsgàlat, semmin nem làttak semmit.

Neked az ERCP-n azt a zàróizmot (Oddi sphincter) metszettèk àt, amit nekem nem akarnak a Pèterfyben...Azt mondjàk, amíg nem muszàj, nem csinàljàk meg, mert higgyem el, hogy utàna àllandóan rosszul leszek. Na meg a hasnyàlmirigy-gyull. is egyenes àgon következik belőle, mivel az epeutak sterilek, viszont az ERCP-vel bejuttatjàk a bacikat...Nekem is próbàltàk megcsinàlni az ERCP-t, annyira begörcsölt akkor is, hogy kèptelenek voltak bejutni az epevezetèkbe.

Èn kb. minden hónapban bekerülök, olyan rosszul vagyok, azt mondjàk, próbàljak kitartani...Múltkor bementem, hazaküldtek hasnyàlmirigy-gyulladàssal...Èn is paràztam àm, hogy most akkor mi lesz? Riogattak, hogy ha nem múlik, akkor 3 hèt szondàn àt tàplàlàs...Aztàn vissza is kerültem, mert nem voltam jól, de akkor màr nem làtszott a gyulladàs.

Legutóbb csinàltak egy brutàl tesztet (Nardi teszt), morfinnal direkt begörcsöltettek ès 4x vettek vèrt 2 órànkènt, durvàn felugrottak az èrtèkek tőle, azt hittem, megpusztulok. Így egyèrtelmű lett, hogy az a baj, hogy túl èrzèkeny nekem az az izom. Nekem az az èrzèsem, hogy nekem alapból ez volt a bajom, ès a kövek emiatt alakultak ki, mert pangott az epe. Na ès a hasmenèsről, hasfàjàsról ne is beszèljünk, ilyenkor megemèszteni se tudok semmit, mert nem jutnak ki az enzimek meg az epe. A hasnyàlmirigyen belül aktivàlódnak, ès felemèszti sajàt magàt:(

Te melyik kórhàzba jàrsz, kihez? Szorítok, hogy megoldódjon a műtèttel a gondod!!

2014. máj. 15. 16:26

Fishyke, ez szörnyű! Én már így is megkattantam. Először szülés után 6 héttel kerültem be. Olyan szinten depis voltam mint állat. Az, hogy egy 6 hetes csecsemőt itthon kell hagyni, borzalmas. Akkor tetejébe az egyik szobatársam meghalt, az is jót tett a lelkivilágomnak.

Nekem úgy volt, hogy akkor reggel begörcsöltem. Férjem többször mondta, hogy menjünk orvoshoz, de nem akartam, mondván csak a szelek beszorultak. De aztán este felé 6 óra tájt láttam, hogy ez nem lesz jobb és még az nap bementem szerencsére, de addigra már az amylazam 6000 értéket mutatott. Ez vasárnap volt. Hétfőn ercp-vel megvizsgált a doki, meg kimosta az epevezetéket meg metszett is valamit. 4 napig koplaltam, csak infuzió. Görcsoldók csak enyhítették a fájdalmam, meg nem szűntették, de annyira akkor már azér nem volt szar. Na aztán marha szerencsém volt mert utána gyorsan gyógyultam és péntek délután haza is engedtek. Volt olyan fiatal anyuka aki 3 hetet volt bent :(

Ez után megint begörcsöltem, berohantunk egyből a sűrgösségire, de mire beértem elmúlt és a labor is jó volt, így hazaengedtek. Egy-két héttel később megint begörcsöltem, akkor itthon kiböjtöltem, aztán az is hamar elmúlt magától. Na aztán volt az utolsó alkalom, akkor délután görcsöltem be, estig vártam, de nem múlt, aztán megint bementem, hálsiten a hasnyálmirigyem rendben volt, a gamma gt volt 400 körül, pénteken fektettek be hétfőn megint ercp volt és szerdán kiengedtek. Hálisten ez nem volt annyira komoly, zárójelentésen az volt hogy epeút gyulladás.

Igen én is mielőbb szabadulni akartam tőle, de mikor első alkalommal bent voltam a kórházban kérdeztem a dokit, azt mondta maga még ráér, a hasnyálmirigy miatt hosszabb a gyógyulási idő, meg nyugodtan a diétával húzzam ki a szoptatás végéig. Na hát jah! Sajna időpontot későre kaptam július 7, bízom benne hogy kihúzom addig. Nagyon szigorúan tartom a diétát. Meg most a legutóbbi uh-n kevesebb követ láttak mint előtte. De mondta a doki, ha csak egy kis görcsöt is érzek azonnal menjek be és soron kívül megműtt. De baromira nem tudok nyugodt lenni, folyton stresszelek, nehogy közben legyen bent valami gyulladás amit nem kísér fájdalom és így nem is tudok róla aztán komolyabb baj legyen.

Mást se hallottam első alkalommal, csak hogy hu de veszélyes ez bele halt, az belehalt. Na hát mondom köszönöm szépen a bíztatást, jó ezt egy fiatal anyukának hallani.

Azon azért ki vagyok akadva, hogy minden doki tudja, hogy a terhesség kihozza a köveket meg a túl súly, nálam mind a kettő megvolt, azért egy figyelmeztetést megért volna, hogy te cseszd meg figyelj magadra, mert ez lehet. Vagy egy kontroll uh.

2014. máj. 15. 08:52

Meg kell műttetni. Nekem a dokik szerint az epekövességtől alakult ki ez a bajom, amit lejjebb írtam. Elég ritka, epeműtét utáni szindróma...

Az a lényege, hogy az epevezeték végén lévő izomgyűrű nekem túl görcsösen zár, és így nem tud kijutni az epe, máj és hasnyálmirigy enzimek, ezáltal megemészteni se tudok semmit, és könnyen begyullad a hasnyálmirigy is. Valószínűleg azért alakult ki, mert távozgattak ott kisebb kövek, sérüléseket, gyulladásokat okozva.

Folyamatosan epegörcshöz hasonló görcseim vannak, van, hogy hajnalban annyira begörcsöl, hogy fetrengek a fájdalomtól órákig. Egész nap feszül, fáj, görcsöl a jobb bordaívem alatt végig, elől-hátul, és a hátamba is szokott sugározni, van, hogy a két lapockám között fáj (amikor a hasnyálmirigyem bedurran). A gyógyszeres kezelése, hogy értágítót kell használnom evések előtt, ez elvileg oldja ezt a görcsöt, akkor ellazul az izomgyűrű. El tud évek alatt múlni magától állítólag, bár, nálam semmi javulás lassan egy éve:( Alig ehetek már valamit, mindentől rosszul vagyok, de még a fizikai megerőltetéstől is begörcsöl, ha pl. emelem a gyereket. A másik lehetőség, hogy átmetszik a záróizmot, ami meg elég veszélyes, ráadásul már megállapították, hogy nekem a hasnyálmirigy záróizmát is át kéne vágni:( Ami még szuper, hogy ezek pár éven belül visszahegesednek, és akkor újra át kell metszeni. Nem bírtam még elhatározni magam a beavatkozásra, az orvosaim se javasolják. Nekem is itt a két éves gyerek, a rosszullétektől nem bírom a tempót, vissza kéne mennem dolgozni, de így hogyan!?

Van még itt esetleg valaki, akinek ilyen baja van/volt???

5. Ylush (válaszként erre: 4. - Giorcub)
2014. máj. 15. 08:31

Egyetértek!

Én a szülést megelőző évben estem túl a műtéten!

Időnként görcsöltem be, de akkor azt hittem belehalok. Egy egy hányástól jobb lett, és nem is jelentkezett viszonylag hosszú ideig. Nem foglalkoztam vele.

Aztán egyszer úgy maradtam!! Elzáródott az epevezetékem! 3 napig küzdöttem itthon. Hánytam, hánytam, hánytam, de sehogy nem lett jobb! Aztán 3 nap után, könyörögtem, hogy tök mindegy mi fog történni, valaki segítsen! Azonnal kórház, ahol kiderült, hogy olyan szinten rossz a vérképem, h műteni ezzel nem tudnak! Még 3 nap, infúzióval! Ahogy lenyeltem valamit, azonnal a falat kapartam, és kaptam vénásan a görcsoldókat. 3 nap után jött az eredmény, hogy műthető vagyok. Laparoszkóposan kivették az epémet. Nekem, az utáni lévő nap, pokoli volt, azt hittem a görcsök után már nem létezik rosszabb.... Pedig de! Ehhez képest volt olyan szobatársam, aki a műtét után pár órával már sétált! Szóval, az, hogy én a műtét után mit éltem át, nem mérvadó!

3 nap után engedtek haza. Nehéz volt minden, de napról napra javultam, és a legfontosabb, végre, ehettem!!

Lekopogom, azóta sem volt semmi gondom vele. Be kell tartani, amit az orvosok előírnak és nem lesz semmi baj!

És a legfontosabb, minél előbb túl kell esni a műtéten, mert ezzel együtt élni nem lehet... elmúlni nem fog, csak rosszabbodik majd, és egyszercsak kő kerül az epevezetékbe és elzáródik.

Semmiképpen sem játék!

4. giorcub (válaszként erre: 1. - Adri005)
2014. máj. 15. 08:20

hali! nalunk is ez volt. amilyen hamar csak lehet vetesd ki az epet es tokeletesen meg fogsz gyogyulni. sajna mutet nelkul allandoan fenntall a hasnyalmirigy gyulladas veszelye es az nagyon sulyossa tud valni. az a legnagyobb baja hogy alattomos betegseg, amivel mire elmesz orvoshoz addigra nagyon rossz allapotba kerulsz.

ha begyulladt akkor persze nem nagyon szeretik muteni ezert elotte megprobaljak lekoplaltatni. ez gykorlatilag azt jelenti hogy leginkabb semmit se ehetsz. esetleg haztartasi kekszet. ha sulyosabb az allapot akkor orrszonda.

mielobb vetesd ki az epet amilyen gyorsan csak lehet, ha laporoszkopos mutete tudnak csinalni (nincs begyulladva a hasnyal vagy csak kevesse) akkor nem kell vagni, igy 2-3 nap korhaz utan mehetsz haza.

csodaszerek gyogyteak gyogyfuvek es tarsi nem segitenek, ki kell vetetni az biztos vegleges gyogyulast jelent, nem szabad megvarni a gorcsoket es a gyulladast az nagyon fontos.

2014. máj. 15. 08:04

[link]


CSAJOK TESSÉK VELE FEL VENNI KAPCSOLATOTT!!!

és jibbulást neket kitartás!!!!!!! ♥

2014. máj. 15. 08:03
Nekem is így volt. Szülès utàn egy èvvel kezdődtek a panaszaim, tavaly augusztusban megműtöttek, kivettèk az epèmet, azóta is nagyon rosszul vagyok:( Lefogytam 30 kilót, szinte semmit nem tudok megenni, kialakult egy Oddi Sphincter Dyskinesis nevezetű betegsègem is, àllandóan visszakerülök a kórhàzba, folyamatos görcseim vannak, volt hasnyàlmirigy-gyulladàs is miatta...Èn màr teljesen el vagyok keseredve:(
2014. máj. 14. 22:56
Olyanokkal szeretnék beszélgetni, akiknek szülés után epekövességük lett vagy hasnyálmirigy gyulladásom. Januárban szültem azóta 2szer voltam már kórházban és voltam kénytelen itthon hagyni a kisfiam. Nagyon nehéz volt lelkileg és még mindig az, hiszen bármikor visszakerülhetek. Jelenleg műtétre várok, de nagyon félek mivel súlyos heveny hasnyálmirigy gyulladásom volt, mindenki riogat, hogy mennyire halálos. Ezt egy fiatal anyának hallgatni nagyon rossz. Jó lenne olyanokkal beszélni akik hasonlón átmentek és lelki segítséget tudnánk nyújtani egymásnak.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook