Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Epegörcseim vannak, de kövek nincsenek fórum

Epegörcseim vannak, de kövek nincsenek (beszélgetős fórum)


1 2
2014. febr. 4. 16:05
Akkor műtét után tejes dolgokat meg fogom tudni enni meg a csümölcsöket és a zöldségeket is vagy fel fogok fújódni mint régen is ???
31. Loretta30 (válaszként erre: 30. - NemOxi)
2014. febr. 4. 15:09
nekem már sajna azok nem hatottak csak vénásan algo nospa kobija
30. NemOxi
2014. febr. 4. 14:36
Nekem most ilyen panaszokra Rowacholt ès homeos lycopodiumot irt az orvosom.
2014. febr. 4. 14:20
Van még valakinek valami tanulságos hozzászólása ??
28. Loretta30 (válaszként erre: 27. - Makkmarcsi)
2014. febr. 4. 09:25
és régen volt a műtét vagy mostnanság és menyi idő után tudtál bármit megenni ??
27. makkmarcsi (válaszként erre: 26. - Loretta30)
2014. febr. 4. 09:22
Esküszöm, mindent eszek, mindent a világon, és azóta soha semmi bajom nem volt. Lehet, hogy szerencsés vagyok :-)
26. Loretta30 (válaszként erre: 23. - Makkmarcsi)
2014. febr. 4. 09:13
Na ez nagyon jó hír akkor és már nem is kell diétázni ?? mehet a hagymapaprika paradicsom pörköltek sültek ??
25. Loretta30 (válaszként erre: 22. - Makkmarcsi)
2014. febr. 4. 09:11
Az nem jó én is ugyanazt a vénás mikszet kapom mikor nagyon begörcsölök de már félek bármit enni !! Na de mazóta mindenrendben meg tudd mindent enni semmi gond nélkül ??
24. Loretta30 (válaszként erre: 21. - Gizus58)
2014. febr. 4. 09:09
rendben köszönöm !
2014. febr. 4. 08:39
Látom, írtok itt, hogy ki mit eszik. Én műtét után (laparoszkópos) néhány hónapig diétáztam, azóta MINDENT eszek, és soha semmi bajom nem volt.
22. makkmarcsi (válaszként erre: 1. - Loretta30)
2014. febr. 4. 08:37

Szia! Nekem évekig görcsölt, fájt. Ambulancián már tudtam, hogy kapom az algo-nospát intravénásan, amikor bevittek (nem egyszer volt ilyen).

Nem feltétlenül látszik az UH-on, ha van kő. Az is lehet, hogy olyan helyen van, amit nem látnak. Engem epeműtét után hazaengedtek, és még aznap vitt vissza a rohammentő, mert életem legnagyobb görcsét éltem át; azt hittem belehalok. És a legnagyobb kő még mindig bent volt... Elvándorolt kicsit, és nem látták. Szóval van ilyen is. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy nálad is ez a helyzet, de tudj róla, hogy van ilyen is. Jobbulást kívánok Neked!

21. gizus58 (válaszként erre: 19. - Loretta30)
2014. febr. 4. 07:15
Ezt nem tudom mitől lehet, talán a háziorvostól meg kéne kérdezni.Egy vérkép biztos nem ártana, ha lenne.
20. Katinkaboszi (válaszként erre: 1. - Loretta30)
2014. febr. 3. 22:18

Még nem olvastam végig a hozzászólásokat, de nekem is volt epegörcsöm, epekövem nem.

Azt mondta az egyik orvos, igyak sokat, próbáljak elég sok zöldséget enni, akár még nyersen is.

19. Loretta30 (válaszként erre: 18. - Gizus58)
2014. febr. 3. 19:53
Igen remélem minden rendben lesz azt akartam ég megkérdezni hogy közel akkor elkezdett a szemmem környéke feletedni meg azóta is megvan hol világosabb hol sötétebb azt mondták hogy keveset alszok.Most ithon vagyok szabin és mégis feketék körbe tizta szivárvány.
18. gizus58 (válaszként erre: 17. - Loretta30)
2014. febr. 3. 19:45

Igazán nincs mit köszönni.:)

Kívánok neked gyors felépülést, és gyógyulást, görcs mentesen!Remélem hamar túl esel a műtéten!

2014. febr. 3. 19:15
Jó rendben nagyon szépen köszönöm a szép válaszokat amint meg műtenek utána ugyis irok majd hogy hogy vagyok vagy ha valamit nem tudok !!
16. gizus58 (válaszként erre: 15. - Loretta30)
2014. febr. 3. 18:47
Igen, az első időben komolyan kell venni amíg hozzászoksz az új helyzethez.Ahogy egy kabátot sem lehet ráhúzni mindenkire,mert nem passzol, úgy a diéta sem egyforma, de,ezt majd saját magadnak kell kitapasztalni, hogy mit bírsz, és mit nem.Van egy diétás alap amit kapsz, hogy mit kell kerülni, és mit szabad.Ebből válogathatsz,de csak óvatosan lehet újabb ételeket beiktatni műtét után, mert nem tudni, hogy reagálsz rá. Szóval, elsőre,tartsd be az utasításokat, és akkor nem lesz baj!
2014. febr. 3. 18:36
Na az akkor jó remélem meg ha megműtenek akkor utána megint mindent megtudok enni!!! Lecsó :))) kedvencem alig várom hogy ehessek !! Meg van valami diéta a műtét után azt komolyan kell venni??
14. gizus58 (válaszként erre: 13. - Loretta30)
2014. febr. 3. 18:28
De meg tudod enni, minden ember más, másképpen hatnak rá, lehet,ami egyiknek seemi gondot nem okoz, az a másiknak nem jó! Én is teszek hagymát a pörkölt alá is, csak kevesebbet,mint a szokott mennyiség!:) Megeszem a lecsót is!:) csak ezt ne olvassa dietetikus,mert fejre áll tőle:DD
13. Loretta30 (válaszként erre: 12. - Gizus58)
2014. febr. 3. 17:02

Na az nem semmi én nagyon imádom a gyümölcsöket de csak nyersen meg a zödségeket is paradicsom paprikát uborkát hagymát retket!! akkor ezeket ha megműtenek nem tudom majd megenni ?

És paprikásba nem okoz majd gondott a hagyma mert az a lelke .

12. gizus58 (válaszként erre: 11. - Loretta30)
2014. febr. 3. 16:49
Olyan fokú, mint előtte nem! Volt hogy a roham mentő vitt, mert annyira rosszul voltam. Most is puffadok, meg van hogy kijön belőlem az étel,, időnként fáj is, de közel sem annyira, mint előtte.Ez már kezelhető,és kibírható! Nem eszem nyers zöldséget, gyümölcsöt sem még az almát is bedobom a mikróba egy kicsit, mielőtt megeszem. A hagymát mellőzöm amennyire lehet,helyette fűszert használok amihez lehet. húst bármilyet megeszem kivéve a nagyon vastagon zsírosat,bőröset.Én, nem vagyok egy szigorú diéta betartó, tudom ez nem jó, de akkor csak magamat hibáztatomha olyat eszem amit nem kéne:)
11. Loretta30 (válaszként erre: 10. - Gizus58)
2014. febr. 3. 15:10
Én eddig mindent meg tudtam enni.csak mióta epegörcsök vannak azóta már szinte minden ki kel zárnom az étkezésből hogy ne rörcsöljek be mert az nagyon borzasztó nekem egész a tarkómig feljön a görcsös fájás !! És mióta kivették az epédet azóta nem voltak görcsök vagy rohamok ???
10. gizus58 (válaszként erre: 5. - Loretta30)
2014. febr. 3. 15:02

Nekem azzal csinálták, még 206 ban, de nekem kövem volt.

Én, nem diétázom, vannak ételek,amiket addig sem és azóta sem tudok megenni de azt kihagyom az étrendből.Maga műtét pár nap, pár apró vágás a hasfalon, és mehetsz haza 3-4 nap után.Sokkal gyorsabban gyógyul mint a hagyományos műtéti seb. De, azóta is van, hogy felül jön ki az epe, mintha nem is műtöttek volna !

9. Loretta30 (válaszként erre: 7. - Eperbonbon)
2014. febr. 3. 14:35
nekem sajna mindentől van görcsöm egyedül csak a húslevestől nincs ha le van róla szedve az összes zsír !!
2014. febr. 3. 14:32
van itt valaki akit így laporoszkiás műtétetel vették ki az epehólyagját ??Kíváncsi lennék hogy mi hogy történik a műtét előtt és utána ??
2014. febr. 3. 14:31
Nekem is ilyenem van. A zsíroskenyér a kedvencem , lilahagymával, de nem merem enni az epém miatt.
6. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 5. - Loretta30)
2014. febr. 3. 14:30

Akinek eltávolítják az epéjét, mivel nincs mi görcsöljön tovább, mindent megehet.

Vannak olyanok akiknél, eleinte hasmenés jelentkezik, de elmúlik az is.

5. Loretta30 (válaszként erre: 4. - Gizus58)
2014. febr. 3. 14:28
A borsmenta teát ittam de az sem segített,már ajánlották a laporoszkiás műtétet de kicsit tartok tőle hogy utána milyen ételeket tudok megenni!
2014. febr. 3. 14:18
Epeút szűkület is lehet, besűrűsödik az epehólyagban az epe,és nehezen tud átjutni.Ezt nem mindíg látni ultrahanggal sem.Póbáld meg a borsmenta teát, ha meg bírod inni, nem rossz,az segíteni szokott,a puffadáson,és a görcsön. Túl sűrű biztos az epeváladék,és nehezen jut át a csatornán,ezért görcsölsz be. Menj vissza az orvoshoz, hogy nem vagy jól!
3. Loretta30 (válaszként erre: 2. - 9b10f3d7ff)
2014. febr. 3. 14:05
Epehólyag nyakánál megtört ez volt 2007 óta de tavaj azt mondták hogy semmi baja az epémnek egésséges mint a makk.De akkor mitöl görcsölök állandóna meg csak az epecsepp használt,most már az sem csak a görcsoldó+fájdalomcsillapítón élek meg diétázok és méeg így is berörcsölök !!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook