Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Epegörcs, ill. epehólyaggyulladás kinek mi vált be, alternatív gyógymód van rá? fórum

Epegörcs, ill. epehólyaggyulladás kinek mi vált be, alternatív gyógymód van rá? (beszélgetős fórum)


1 2
35. b3dbbde2e9 (válaszként erre: 34. - Lysiantus)
2011. okt. 27. 07:53
Mindössze egy napos, ha rákeresel, itt is van róla fórum. Keserűsós vizet kell inni déltől, este pedig egy grapefruit-olaj keveréket... Nem egy leányálom az íze, de nekem megérte:) Arról nem is beszélve, hogy milyen megkönnyebbedett érzés volt utána, és az emésztésem is teljesen rendbe hozta.
34. Lysiantus (válaszként erre: 33. - B3dbbde2e9)
2011. okt. 26. 21:58
Mit foglal magába a májtisztító kúra?
33. b3dbbde2e9 (válaszként erre: 32. - Imisz)
2011. okt. 26. 21:55
ki tudja, lehet, hogy neked is használt volna... barátnőmnek egy csomó kijött, én is amiatt csináltam meg, mert neki sikerült... Így van, csak pozitívan előre, amellett, hogy nem hízol el, az egészségednek is jót tesz a diéta...
32. Imisz (válaszként erre: 31. - B3dbbde2e9)
2011. okt. 26. 15:36
Szerencsés vagy! Én várhattam volna a rengeteg apró kis kövemmel...doki szerint nyakláncot még nem, de egy jó laza karkötőt már kitett volna, annyi volt. Viszont az összetételét nem tudom, akkor sem tudtam, így fogalmam sincs eltüntethettem volna-e. De most már hiába is rágódom ezen. Remélem egy életre letudtam ezt a dolgot, a diétát meg megszoktam már:) Legalább nem hízom el:)
2011. okt. 24. 21:05
a májtisztító kúra engem 2, ultrahangon is látható kőtől szabadított meg... a doki csak pislogott, hogy hova lettek...
30. Lysiantus (válaszként erre: 29. - Imisz)
2011. szept. 12. 23:40

Szia! Köszönöm! Neked is jó egészséget!

Tényleg csak a szerencsén múlott. A diéta probléma már elenyésző az előzőekhez képest.

Én tudtam, hogy ennyiből áll a laparoszkópos műtét, mégis halogattam. Már nem tenném.

Mindenki vigyázzon jobban magára!

29. Imisz (válaszként erre: 28. - Lysiantus)
2011. szept. 11. 18:50

Szia!

Szerencsés vagy, hogy nem lett rosszabb következménye! De most már remélem a diétán kívül más gondod nincs!

Én is azt mondom, (bár én is húztam halasztottam) nem érdemes várni. Az, hogy eltünik, feloldódik a kő igen keveseknek adatik meg. Nekem laparoszkópiás műtét volt, tényleg 3 db kb 1 cm-es kis vágás, ha ezt tudom, előbb mentem volna.


Jó egészséget kívánok!

Imisz

2011. szept. 10. 21:58

Sziasztok!

Több évvel ezelőtt voltak epeköves jellegű panaszaim, gyomorégés, puffadás, hányinger. Az UH negatív lett. Az orvos azt mondta, ettől, hogy nincs kövem, még nyugodtan lehetnek panaszaim.

Három éve kértem újabb UH-t, mert szaporodott a panaszok gyakorisága, főleg bizonyos ételek fogyasztása hatására. Gondot okozott a bab, lencse, borsó, káposzta, paprika, hagyma, zsírosabb, fűszeresebb ételek. 8 mm-es kövem volt. Erre már nem javasolták az epe teákat, a fekete retket, mert megakadhat a kő az epevezetékben.

Majd három kövem lett, még több panasszal. Jöttek a heves görcsök, már enni sem tudtam. Az ultrahangos orvos minél előbbi műtétet javasolt, azt mondta, egy időzített bombát hordok magamban. A belgyógyász műtét előtti epeút tágítást, tisztítást javasolt, mert ha az epevezetékben apró kövek maradnak, a műtét után is gondot okoznak. Várnom kellett vagy két hetet, mire megtudta csinálni. Maga a beavatkozás is nagyon kellemetlen, és többféle szövődménye is lehet. Nekem hasnyálmirígy gyulladásom lett tőle. Intenzív osztály, szondán táplálás, folyamatos infúzió, és rengeteg antibiotikum, görcsoldó. Újabb UH, a májon van "valami". CT: a májon az epehólyag alatt, tályog keletkezett. Sürgősséggel a sebészetre, műtétre. Mire felkerültem a Seb-re, már annyi erőm sem volt, hogy kipakoljam a táskából holmimat, mert perforált az epehólyagom. Ilyen iszonyatos fájdalmat még nem éreztem. A vénás görcsoldótól egy időre elaludtam, aztán azt hiszem újabb adagot kaptam, a műtőben az altató megváltásnak számított.

Nem lett volna szabad várnom ennyit a műtéttel, még akkor sem, ha korábban nem okozott heves görcsöket. A kőnek nem ott van a helye, ha keletkezett, azt minél előbb el kell távolítani. Ha időben megcsinálják laparoszkóposan, csak három kis lyuk, nem pedig egy húsz centis vágás és ennyi szenvedés.

Okuljatok a rossz példámból és ne várjatok vele!

Azóta is vigyáznom kell az étkezéssel, nem csak az epehólyag hiánya, hanem a hasnyálmirigy gyulladás miatt is. Ezt még mindig egyszerűbb betartani, mint egy ilyen horrort átélni. Végül is szerencsésen átélni, mert lehetett volna rosszabb vége is.

27. fd8e423e9e (válaszként erre: 26. - 4ab67f870d)
2011. szept. 10. 20:51
ezt én is szoktam most is, hogy nincs elvileg epehólyagom, mert gyorsítja az emésztést
2011. szept. 10. 19:56
Rowachol. Kis zöld bogyó, nekem jó, napi egy-kettő.
25. fd8e423e9e (válaszként erre: 24. - Imisz)
2011. szept. 10. 19:51
nekem ismerősömnek inszem alatt alakult ki, azt mondták neki, hogy a hormonkezelések is hajlamosítanak
24. Imisz (válaszként erre: 23. - Fd8e423e9e)
2011. szept. 10. 19:04

Nekem is azt mondta a házidoki, aki legalább 2-öt szült, majd mindenkinek van ha tud róla, ha nem. Bár ez engem akkor nem vígasztalt.

Én a harmadikkal voltam akkor terhes. Szerintem ahogy a baba fekszik, nyomja a gyomrot, mindent, és esetleg pang az epeváladék. De ez csak fikció, én találtam ki, ezzel magyaráztam magamnak:)))

23. fd8e423e9e (válaszként erre: 22. - Imisz)
2011. szept. 10. 17:21
nekem félidő tájt, és egy hónappal a pozitív teszt előtt voltam hasi uh-on, és egyetlen!!! db epekövem sem volt, rá 24 hétre pedig már tele voltam - abszolút hormonális alapon alakult ki nálam, de nem vagyok ezzel így egyedül, az ismerőseim körében is tudok legalább tíz olyan nőt, akiknek várandósság alatt alakultak ki az epekövek
22. Imisz
2011. szept. 10. 15:05

Nekem anno 27 hetes terhesen derült ki a kövesség, de húztam még vagy 5 évig a műtétet. Hasmenés? Jó ha 2 naponta tudok produkálni valamit de a 3. napon sem aggódok még:( Szilvalekvárt nyomom olyankor:) Pedig megpróbálok változatosan étkezni.

Én lányom IBD-s, együtt eszünk inőnként diétást:))


Uborka, fokhagyma nálam sem megy, pedig imádom a tejfölös ubisalátát. Panír nem befolyásol, bab, káposzta és társai jöhetnek, de csak 1x. Ha pl. töltött káposztát csinálok (abból ugye nem lehet annyit, hogy 1x eszik mindenki és elfogyott) 1x ehetek, az nem árt, de másnap már nem szabad. Ugyan így a babos kaják. Borsó érdekes jöhet. Tejföl pl. rakott krumplin, ha meg van sütve nem zavar, de hőkezelés nélkül nem bírom. Kelt tésztát csak teljesen hidegen, vagy másnap bírom.


Nekem azt mondta a doki, miután nincs már epehólyag ami tárolja az epét, az, az epevezetéken keresztül folyamatosan ürül ahogy termelődik. Ezért ha pl. zsírosat eszek, nincs elég ami kezelje, és ezért kell/ene 5-6x naponta keveset enni. Na ehhez képest van, hogy max 2x eszem. Tudom, nem jó....de reggel nem megy le falat a torkomon, el kell telni 2-3 órának, hogy éhes kezdjek lenni, akkor meg már "mindjárt kész az ebéd" jelszóval kibírom addig.

21. fd8e423e9e (válaszként erre: 20. - Youlcsi)
2011. szept. 9. 21:05

csakhogy nekem szülés után begyulladt a kb. ötven epekövet tartalmazó epehólyagom, és majdnem ráment a hasnyálmirigyemre, én sem igazán szerettem volna a műtétet, de muszáj volt a gyerek háromhetes korában megműttetni magam, pfff


hasmenés, gyomorsav, haspuffadás - azóta mindezekkel kínlódok - igen, függetlenül az étkezéstől, a legnagyobb baj, hogy a szopi miatt nem tudtam, tudok diétázni


igen tudom, hogy Neked meg "chron-betegséged", amit azért nem sikerült diagnosztizálni, csak küzdesz dolgokkal

20. youlcsi (válaszként erre: 16. - Fd8e423e9e)
2011. szept. 9. 20:52

Judit!

a gasztrósom szerint (étkezés milyenségétől függetlenül) az epehólyag hiánya hajlamosít a hasmenésre. nekem csak ezért nem javasolta a műtétet... nehogy már még egy lapáttal tegyünk az amúgy is nagy kupacra :D

19. fd8e423e9e (válaszként erre: 18. - Gavrilo1)
2011. szept. 9. 14:51
nem eszek, és nem is ettem soha zsírosat, de nem részletezem a problémáimat - maga a sebészorvos is mondta, aki műtött, nem szoktak ilyen tünetek lenni, vagy csak nagyon ritkán...
18. Gavrilo1 (válaszként erre: 16. - Fd8e423e9e)
2011. szept. 9. 13:23
Nem is lehet ugyanolyan, hiszen kivettek egy fontos szervet, amelyik az epe ürülésének a szabályzója. Ha hirtelen zsírosat eszel nincs ami hirtelen kiengedje a raktárakat és segítse az emésztést.
17. Gavrilo1 (válaszként erre: 14. - Imisz)
2011. szept. 9. 13:21
A feketeretek csak a kezdet volt, aztán jött a tisztítókúra, az teljesen kivitte a köveket és érdekes mód teljesen helyreállt az emésztése. Nem zavarja semmi, nyugodtan ehet bármit. Persze előtte mindenképpen kell UH-t csináltatni a kövek mérete miatt, ha nagyobbak mint 1 cm akkor nem szabad hajtani őket, mert az epevezeték nem tágul csak myx 1cm-ig. Ilyenkor sajnos sokszor valóban csak a műtét segít.
16. fd8e423e9e (válaszként erre: 14. - Imisz)
2011. szept. 9. 13:08

Ahhha, akkor nekem is bele kell törődnöm, hogy az emésztésem már nem lesz soha olyan mint műtét előtt!:(((

én még az elején járok, és diétázni sem tudtam egy percet sem (szoptatok) - nagyon megszenvedek

2011. szept. 9. 11:20
Amióta bajlódik az epém, nem bírom megenni a retket, uborkát,paprikát, káposztát a babot meg sem említem, a fokhagymát, nagyon kevés hagymával főzök, a rántott húst a panír miatt és bármit ami olajban vagy zsírban van sütve. Nem iszom alkoholt, nem dohányzom és nem kávézom. Szóval erős lemondással jár a jobbulás. De inkább jól érzem magam, mintsem egyek minden félét és utána szenvedjek. Ha mégis bűnözök, akkor egy kis cukorra 7-8 csepp Cholagol és 20 percen belül böfögni kezdek. Utána olyan érzés van a beleimben, mintha a kihúznak a dugót, érzem ahogy elindul lefelé a maszlag. Teljesen megkönnyebbülök és elmúlik a fájdalom is.
14. Imisz
2011. szept. 9. 09:40

JudyTim, egyetértek!


Én is kimondottan szeretem a mentolos ízt, igaz 10 csepp már "az orromat is tiszticcsa:)" de tényleg hatásos!


Egyébként görcsre a No-Spa is megtette neke, igaz azt kettesével szedtem.


Műtét óta görcsöm már nincs (kb.10 éve műtöttek) de az emésztés nem 100-as azóta sem:( Már hozzászoktam.


Gavrilo1, hallottam én is, de nekem nem jött be a feketeretek. Szerintem a feloldódás attól függ, milyen összetételű a kő. Férjednek mázlija volt.

Egyébként az articsóka nevű növényről is ezt hallottam de hamarabb kerültem a műtőasztalra, minthogy kipróbálhattam volna.

2011. szept. 9. 08:22

Epa-máj tisztítás.

A férjem több mint 2 éve tünetmentes. Eltüntek (kitisztitotta)a kövei, UH-n sem találtak az előzőleg még meglevőket. Semmi gondja nincs, ehet bármit pedig az orvosok műtétre is előjegyezték anno, már időpontja volt. De a műtétig egy orvos ismerősünk javasolta a feketeretek kúrát. Na ez elindította az egész folyamatot, végül természetes anyagokkal megoldódott minden.

12. fd8e423e9e (válaszként erre: 11. - Lonix)
2011. szept. 9. 07:43
Veled értek együtt, nem szabad ezzel játszani. Tapasztalat.
11. lonix (válaszként erre: 1. - Komcsilány)
2011. szept. 8. 21:41

Epeko jelenletehez kapcsolodik a gyulladas.Ritkan epeko nelkul is kialakul a gyulladas pl.hasnyalmirigy megbetegedes.Ne alternativ gyogymodot keress,inkabb egy orvost keressel fel.Nem jo ilyennel jatszadozni.

Nekem az epeholyagomat es a koveimet is eltavolitottak.

2011. szept. 8. 21:02
májtisztító kúra - van itt is róla fórum, nézd meg, meglepő dolgokat tapasztaltak a lányok!
2011. szept. 8. 14:22
Elfelejtettem mondani, hogy ha elolvasod a használati utasítást gyomorégésről ír, ez a mentolos íze miatt lehetséges, de nekem kifejezetten jól esett, mert megnyugtatta a gyomrom is. Én csak dicsérni tudom.
2011. szept. 8. 14:18

Nekem rengeteg alkalommal van epegörcsöm, amit bizonyítottan a stressz vált ki. Ilyenkor mindig Cholagol cseppet vettem. Nagyon hamar és hatásosan mulasztotta el a görcsöt.Itt megnézheted ha bemásolod a linket:

[link]


Pár napig nem árt ha kíméletesen étkezel. Kevés zsiradék, inkább párolt hús, semmi szénsavas ital,

tojás, ha gyulladásod van a tej sem jó. Elemben jót tett az aktívia amiben nincs gabona.

Pirítóst ettem sajttal, finom citromos kamillateával.

Persze a cseppet csak akkor alkalmaztam amikor éreztem, hogy kezd szúrni az epém. A csepp később olyankor is jót tett amikor csak rossz volt az emésztésem, de akkor csak pár cseppet tettem a cukorra, nem 20-at. Azt el kell mondanom, hogy gyógynövénykivonatról van szó. Én soha nem alkalmaztam még 20 cseppet elég volt a 10 is.

Gyógyulást kívánok.

7. 7d6d76a2fa (válaszként erre: 2. - Komcsilány)
2011. szept. 8. 14:05

Köved sincs, ha negatív az ultrahang?

mert én is hasonló cipőben járok már vagy 6 hete

2011. szept. 8. 13:59

ja, én egyébként AB-t kaptam rá. cifrant.

igazából nem az epémre kaptam, de azt mondta a doki, hogy azt is rendbe hozza.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook