Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Endometriózis adókedvezmény érvényesítése fórum

Endometriózis adókedvezmény érvényesítése (beszélgetős fórum)


3. kalozmili (válaszként erre: 1. - Anoli2)
2019. okt. 29. 15:49

Elvileg az endometriózis gyógyíthatatlan betegségnek számít.

Az, hogy kérnek e a szövettan mellett orvosi igazolást, az változó.

Az én munkahelyemen ezt fogyatékosságként kell bejelenteni és nem elég a szövettan eredménye, hanem szakorvosi igazolás is kell róla, hogy ez a betegségem.

2019. okt. 16. 15:22
2019. okt. 16. 14:54
Sziasztok! Tud valaki konkrétumot arról, hogy mely esetekben kell megadni a szakorvosnak az orvosi igazolást adókedvezmény érvényesítéséhez? Több endometriózisos betegnek kiadták, amennyiben volt a diagnózisról szövettani eredménye, míg másoknak arra hivatkozva nem adtak igazolást, hogy jelenleg nem állnak kezelés alatt, tehát gyógyultnak számítanak, vagy legalábbis tünetmentesnek. Nálam pl. a Nőgyógyászok Szakmai Fórumára hivatkozva nem akarták megadni az igazolást, (jelenleg tünetmentes vagyok, de tele vagyok szövődményként fellépő összenövésekkel). Végül én megkaptam az igazolást, de ideiglenesen, pedig már 10 éve is azt mondták, hogy a betegségem gyógyíthatatlan. 5 alkalommal operáltak, utoljára 2018-ban. Próbálkozzak jövőre, ha jelenleg nem szorulok műtétre és kezelésre, vagy kíméljem meg magam a megaláztatástól? Vélemény, tapasztalat?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook