Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Súlyos fogyatékosság miatti adókedvezmény érvényesítése 2010-ben fórum

Súlyos fogyatékosság miatti adókedvezmény érvényesítése 2010-ben (beszélgetős fórum)

2011. márc. 30. 19:50

Én szerencsére sikerrel jártam az ügyemben, természetesen teljesen véletlenül jöttem rá, hogy jár nekem is a kedvezmény. 5 éven belül lehet visszaigényelni az adókedvezményt. Minden érintett évről önellenőrzést kell készíteni és beküldeni az apehnek. Az adókedvezmény ideiglenes és végleges állapotra is jár, először abban a hónapban amelyiktől megállapították a bajt. Sajnos majdnem minden éveben más volt a kedvezmény összege, 2009-ben 3575 ft volt, ez 2010-ben 3675 Ft/hó

Az illetékes orvosnak én nyomtam a kezébe az erre vonatkozó kormányrendeleteket! Én hálistennek visszakaptam a pénzt is. 335/2009 Kormányrendelet, 49/2009 eum rendeletet használtam én.

2011. jan. 5. 20:42
köszi marad a könyvelő csak bíztam benne hogy hátha van valaki aki ilyet igényel, mert a neten azt írta, hogy a kb 500ezer jogosultnak alig 1 %a él a lehetőséggel mert nem tud róla......
2011. jan. 5. 19:27
Sztem ezt egy valamirevaló könyvelőnek tudnia kellene...
2011. jan. 5. 19:13
senki? vagy senki se tud róla, mert ugye azt nem mondják ami járna csak azt amit nekünk kelll fizetni:-((((
2011. jan. 5. 18:58

Aki ilyet igénybe tud venni segítene?

1987-től áll fenn a mozgáskorlátozottság az egyik lábamban , járni tudok de sántán egy ideg le van bénulva. Eddig nem kértem 7 pontos orvosi iogazolást, de felvilágosítottak, hogy egy csomó kedvezmény jár rá, többek között adókedvezmény. A papíromat 2010. októberben írattam csak meg a háziorvossal, véglegesítette az állapotom és a betegség kezdetének 1986-ot írt. Ilyenkor a 2010es évben mennyi adókedvezmény jár, egész évre vagy csak 2 hónapra és mekkora összeg havonta. azt tudom, hogy a min bér 5%a de nem tudom pontosan hogy számolják. Köszönöm előre is

2011. jan. 5. 18:53
Súlyos fogyatékosság miatti adókedvezmény érvényesítése 2010-ben.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook