Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Személyi adókedvezményt tudok érvényesíteni, ha a gyermekek utánai adókedvezményt igénybe veszem? fórum

Személyi adókedvezményt tudok érvényesíteni, ha a gyermekek utánai adókedvezményt igénybe veszem? (tudásbázis kérdés)


jan. 14. 18:11
A családi kedvezmény érvényesítése, csak a személyi kedvezmény után következik a sorban.
5. Channa* (válaszként erre: 3. - Rita8)
jan. 14. 13:22

Ha be vagy jelentve rendesen, akkor a bruttó fizetés 15%-át fizeted be adóra és, ahogy a többiek is írták annyit igényelhetsz vissza, amennyi ebbe belefér.


Ha a gyermek kedvezmény után marad, akkor azt az összeget.


Amit javaslok neked: menj el egy szakemberhez, mert ha már azt sem tudod, hogy nem a bejelentett órák száma számít, akkor honnan tudnád, hogy mi az az önellenőrzés, stb.

jan. 14. 11:58
a 4 óra nem érdekes, a bruttó jövedelem és az év közben igénybevett kedvezmény számít. Önellenőrzéssel (így hirtelen kiszámolva) 2018. v.2019-től lehetne a kedvezmményt igényelni - HA VAN HOZZÁ JÖV. ÉS SZJA!!!!!! - sok szerencsét kívánok hozzá és szívesen....üdv.
3. Rita8 (válaszként erre: 2. - Zsoffka002)
jan. 14. 10:49
Köszönöm a gyors választ.Nem vagyok tisztába ezekkel a dolgokkal.Elvileg 5évre vissza tudnám igényelni mert genetikai....De így hogy 4 órába vagyok bejelentve nem tudom hogy jár e.Keresek majd egy könyvelőt
jan. 14. 10:35
Attól függ, a 40 ezer a teljes szjadóelőleged, vagy még van e felett is, mert a bruttó bér után keletkezett adó a mérvadó. Ha maradt még levont adóelőleg akkor igen annak mértékéig vagy a törv.ben előírt mértékig igénybe vehető kedvezmény, illetve a betegség után kapott igazoláson szereplő - a betegség kezdetének dátuma is számít! Még az is számít, hogy a gyermek után kapott kedvezmény tisztán szja kedvezmény-e, vagy talán járulékkedvezmény is van benne!! Nem egyszerü és ilyen egyértelmű a kérdés, ahogy azt feltetted!! Ha megkapod az igazolást a munkáltatódtól keress fel szakembert, vidd magaddal még az orvosi igazolást, a gyermekeid adataid is, legjobb, ha van adószámuk a gyermekeknek, az igényelhető a NAV kirendeltségeken.
jan. 14. 10:16

Sziasztok

Van egy 4 órás munkaviszonyom.2 gyermek után igénybe veszem havonta az adókedvezményt,ami 40ezer Ft.Az érdekelne hogy laktózintoleranciára kaptam igazolást,erre is jár adókedvezmény.Igénybe tudom venni ezt is hogy csak 4órás a munka viszonyom?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook