Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Elveszett illúziók fórum

Elveszett illúziók (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Elveszett illúziók

1 2 3 4 5 6 7
2012. jún. 14. 16:02

Elolvastam az egész bejegyzést. Nem volt egyszerű, mert ahogy kezdődött, hogy engedjem el...

Alapvetően azzal van a baj, hogy bizonyos dolgokat nem tisztáztál Magaddal. Milyen kapcsolatra vágysz igazán. Az érezzük jól magunkat minden esetben elengedhetetlen, akár komolyabb akár "alkalmibb", ez alatt azt értem az elején egyiknél sem lehet tudni, kapcsolatnál is.

A Te esetedben olyan férfival kell kezdeni aki nem csak testileg, de lelkileg is értékel. Létezik ilyen, ha már magamból indulok ki...

Az, hogy hogyan engedd el?

A válasz egyszerű, de nehéz. Az, hogy ezt megértsd bizonyos jellemfejlődésre van szükség. Belső erő, béke megteremtése, stb. Ha gondolod, érdeklődést mutatsz rá, akkor szívesen ajánlok irodalmat, illetve segíthetek átbeszélni.

46. michelle.r (válaszként erre: 1. - Gabci68)
2012. jún. 14. 15:54

Úgy kezdtem a bejegyzésedet olvasni, hogy elhatároztam, meghatódom, együtt érzek veled és megvillantom a női szolidaritást.


Ne haragudj, nem megy. Nem egy hús vér férfiba vagy szerelmes, hanem egy tündérmesébe, egy illúzióba. Le a kalappal a fickó előtt, az elején tisztázta, hogy milyen kapcsolatra számíthatsz. Bár végig, ahogy olvastalak az volt az érzésem, csak megadta magát az ostromnak, nem ő szerzett meg téged, hanem fordítva.


És amikor azt látta, hogy menthetetlenül ráépíted az életedet, inkább kilépett. Nem is értem, miért volt szükség bérelt lakásra? Minden hibát elkövettél, amit kapcsolatban egy ember megtehet. Nem tehetett mást, mint elmenekült, az általad felépített, elképzelt kapcsolatból.


Ha elmúltál negyven és még nem volt hosszabb kapcsolatod, csak alkalmiak és rövidek, most inkább azzal foglalkozz, hogy megtalálod, ez miben gyökerezik. Nem tudom, mi segíthet, pszichológus, kineziológus, SWT, Hellinger terápia. De hogy valami nagyon nagy gond van benned a férfi-nő kapcsolat terén, az eléggé biztosnak látszik.

45. 1dc16653d6 (válaszként erre: 44. - Erika101)
2012. jún. 14. 15:21
Meddig voltál egyedül? Hogyan találtál rá a párodra?
44. Erika101 (válaszként erre: 1. - Gabci68)
2012. jún. 14. 15:18
Szia, ez a férfi sajnos nem volt az igazi. Más volt az értékrendje mint a tiéd, de ne keseredj el. Az ismerőseim közül is vannak páran a 40-es korosztályból akik nem találták meg a társukat. Hosszú évekig voltam egyedül jóval 30 után sikerült az "igazit" megtalálnom. Van olyan volt osztálytársam, néha összefutunk, de soha nem volt barátja, pedig szép tanult kedves lány, de valahogy nem jött össze neki. Engedd el ezt a szerelmet, örizd meg az emlékét és lépj tovább. Lehet ez el tart egy darabig, de bármikor jöhet a nagy Ő. Találkozhatsz egy olyan férfival akihez nem csak neked kell alkalmazkodni, és értékelni fogja azt amit nyújtasz neki.
2012. jún. 14. 15:01
A pasira ráakaszkodtál,ő megsajnált,lepókhálótlanított és utána otthagyott.Nem értem mire számítottál?Már az elején megmondta,hogy no szerelem,no fehér ló!
42. e57e061615 (válaszként erre: 39. - C3f39fd03b)
2012. jún. 14. 14:44

A válogathatna ez én szótáramban az, hogy jelentkező van, és én döntök, hogy melyik kell, és nem az, hogy kaparok egy olyan pasiért, aki (végre legalább) beszabályoz olyan mederbe, aminél én bőven többet akarnék.


Most biztos megint szemét dög leszek, de mint nő, én többnek gondolni magam nála, és mereven elhatárolódok ettől a szinttől.

Vannak tündéremesék, mikor a rút kis kacsáért a sárkánnyal megverekszik a herceg, de lényegesen többre tud eljutni az ember, ha két lábbal áll a földön.

41. c3f39fd03b (válaszként erre: 35. - 74f8c12b8e)
2012. jún. 14. 14:41
HA tényleg ennyire nincs önbizalma,akkor valószínűleg kifelé is ennyire látszik ez a negatívság.Én ezt nem is negatívnak mondanám,hanem erre a történetre vonatkoztatva egy görcsös kapaszkodásnak,amivel meg lehet fojtani a másik felet.Lehet,hogy pont ezért nem voltak eddig hosszabb kapcsolatai,mert mindenkit görcsösen meg akart tartani.
40. c3f39fd03b (válaszként erre: 33. - Fibi82)
2012. jún. 14. 14:38
Én csak annyiból nem értek ezzel egyet,hogy nem kell az,hogy vagy az egyik vagy a másik fél fektesse le a szabályokat,hanem közösen kéne.De ha aláhajlunk teljesen valaki más akaratának,attól mi nem leszünk boldogok,plusz ez egy jelzés is a másik vele,hogy megtehetsz velem bármit,itt te diktálsz.
39. c3f39fd03b (válaszként erre: 7. - 85a4a01a64)
2012. jún. 14. 14:34
Nem értem,hogy már miért is ne válogathatna ő is? Semmivel se kevesebb más nőknél,és lehet,hogy van olyan a környezetében,aki tök normális,meg minden,csak föl se tűnik neki,mert olyan ember után epekedik,aki le se tojja.Ha van egy kis túlsúlya,na akkor mi?! Semmi.Láttam én már tök nagydarab csajt olyan fickóval,hogy attól még az én szám is tátva maradt,és a legszebb az volt az egészben,hogy a pasi volt oda szemmel láthatóan a lányért,nem pedig fordítva.
38. 85a4a01a64 (válaszként erre: 35. - 74f8c12b8e)
2012. jún. 14. 14:04
Amúgy tök igaz az egész hozzászólásod. Én egyetértek abszolút.
37. 85a4a01a64 (válaszként erre: 35. - 74f8c12b8e)
2012. jún. 14. 14:03
Pont ezt akartam kiragadni, hogy valószínű túlsúlyos és nem egy hete. Talán a pártalan boldogtalanság miatt is. Szóval lehet, ha most odafigyelne magára, leadna jópár kg és törődne picit a lelkével akkor jobban érezné magát!
36. e57e061615 (válaszként erre: 33. - Fibi82)
2012. jún. 14. 13:51
Elméletben minden nő válogathat (mint ahogy elméletben minden férfi talál nőt magának), de itt a mondat kezdő szón nagyon nagy a hangsúly. 20 év alatt csak az ismerkedő szakaszig jutott, és 7 év után kell pókhálótlanítani. Bocs, de az a menthetetlen fapina, aki örüljön, ha bottal megtutulják.
2012. jún. 14. 13:48

A "ne csak a melleket lássák belőlem",és az "eldőlne,ha a nyakába ugranék" ból nekem az jött le,hogy talán,TALÁN nagydarab hölgy a cikkíró.Azt hiszem,nekik nehezebb találni férfit,komoly kapcsolatra.Tudom,mindjárt dőlni fognak a kivételek,de azért általában ez így van sztem.És kevesen lesznek szebbek,vonzóbbak 40 után,mint akik igen.

Ez csak feltevés,de a másik,a nagyon lényeges: a pasi azt mondta,hogy "negatív" a topiknyitó.És sztem ő hiába képzeli el,hogy majd egy küzdő,pozitívabb ember mellet jó háttér lehet,mert nem..A negatív az mindenkit lehúz,kevés az olyan ember,aki direkt ilyet keres maga mellé,hogy majd ő visszaadja az életkedvét.Kivételes egyéniségnek kell ahhoz lenni,és kevés problémával,feladattal(pl.nem 2 gyerekkel..) rendelkezni,h vki ebbe is erőt akarjon feccölni.

Egy mondat volt arról,hogy a szex sem volt jó igaziból..szóval nem volt mire építeni ezt a kapcsolatot

34. 1dc16653d6 (válaszként erre: 33. - Fibi82)
2012. jún. 14. 13:45

"mert ha hagyja, hogy más árával ússzon, és nem veszi figyelembe a saját szempontjait, akkor valamilyen szinten "megalázza" magát. "


Ez mennyire igaz!

33. fibi82 (válaszként erre: 7. - 85a4a01a64)
2012. jún. 14. 13:25

Minden nő válogathat. Olyan nő nincs, akinek mindegy hogy ki legyen. A topikindítónak bejött a férfi, és biztos vagyok benne, hogy neki sem jön be mindenki.

A véleményem az, hogy a nő is fektessen le játékszabályokat, így megtarthatja a "büszkeségét", mert ha hagyja, hogy más árával ússzon,és nem veszi figyelembe a saját szempontjait, akkor valamilyen szinten "megalázza" magát.

32. Csipkerózsika (válaszként erre: 31. - 1dc16653d6)
2012. jún. 14. 13:15
Egy próbát megérne.
2012. jún. 14. 13:12
külső
30. 1dc16653d6 (válaszként erre: 29. - Csipkerózsika)
2012. jún. 14. 13:11
Kölső segítő,de önmagával való munkára gondoltam...
29. Csipkerózsika (válaszként erre: 27. - 1dc16653d6)
2012. jún. 14. 13:10
Én nem gondolom, hogy kívülről bárki tudna ebben segíteni. Ezért mondtam, hogy gondolkodni kell. Nem lezárni, hogy hát, így alakult... Ezt ő alakította így tudatosan vagy nem, de tény, hogy ő. Ezért kell most - meg kellett volna már minden egyes kapcsolat után - nagyon szigorúan önmagába néznie, és elgondolkodnia, hogy mit hogyan és miért csinált, vagy mondott, és abból mi volt jó és mi nem.
28. e57e061615 (válaszként erre: 27. - 1dc16653d6)
2012. jún. 14. 13:06
Akinek 40 év alatt nem sikerült megoldani magát, annak a génjei vannak elrontva belül, és nem a külső tényezők.
27. 1dc16653d6 (válaszként erre: 26. - E57e061615)
2012. jún. 14. 12:54
De ha nem ment neki 40+ éven át egyedül...? Van amikor jó,ha segítenek,mert olyan tényezők akadályozzák,ami lehet nem is nyilvánvaló és hiába akar őszintént magával elszámolni...
26. e57e061615 (válaszként erre: 24. - 1dc16653d6)
2012. jún. 14. 12:50
Szerintem ez csak szépítés, játék a szavakkal, amivel könnyebben elkendőzi az ember, amin nem is akar változtatni, mert kényelmes pacsikálni a mangyi piciben. HIBA, nagy betűkkel, és ordít is. Nem azt kell keresni hogy ki tehet erről, hanem hogy hogy van tovább. Tükörbe kell nézni, és magunkat fejbebaszni, ha hülyeséget teszünk, főleg ha újra és újra megtesszük.
25. 1dc16653d6 (válaszként erre: 23. - E57e061615)
2012. jún. 14. 12:47
Nem érzem,hogy elbeszélünk egymás mellett. Értem amit írsz.Én is azt érzem"hibának",hogy hajlamos alárendelni magát férfiaknak,csak egy kis jóért,de összességében nézve, nem tud kijönni jól a történetből.
24. 1dc16653d6 (válaszként erre: 20. - Csipkerózsika)
2012. jún. 14. 12:45

" egy kapcsolat felépítését nem az anyatejjel szívja magába senki, meg kell tanulni."


Oké! És ki ad neked ehhez receptkönyvet? Senki!! Mindenki a tapasztalatiból rakja össze a képletet,úgy tanulja meg.Ő valahol nagyon elakadt,amit semmiképp nem hibának mondanék.Így alakult. Ki tudja miért...valószínű nem ártana segítség neki.

23. e57e061615 (válaszként erre: 21. - 1dc16653d6)
2012. jún. 14. 12:44
Kicsit elbeszélünk egymás mellett. Én nem receptet írtam arra, hogy ki miként kell vagy lehet terelgetni, hanem arra gondoltam, hogy ha valaki mellett nem teljes ember és önmaga valaki, akkor nem is fog tudni élni. Vanak egésszen bizarr, alá-fölérendelt kapcsolatok, amik csak úgy tundak működni, de nekik azt jelenti, hogy teljesek, hogy úgy élnek, ahogy szeretnének egészen belül. A hosszas boncolgatás során mindig eljutunk oda, hogy mert csak, mert ilyenek vagyunk, ilyennek születtünk.
22. 1dc16653d6 (válaszként erre: 18. - E57e061615)
2012. jún. 14. 12:40
Igen,azért írtam,hogy kerüljenek el,mert hajlamos vagyok én is bolondá válni:)
21. 1dc16653d6 (válaszként erre: 17. - E57e061615)
2012. jún. 14. 12:38

Valaki úgy szereti,ha tördelik a szárnyaikat....valaki úgy szereti ha szabadon hagyják...nincsen általános recept.

Minden esetre én átrézem azt a fájdalmát amit átadott a cikkel. Lehet,hogy közhely az önbizalom...stb szöveg,de nagyon érezhető több mondatában,hogy nehezen fogadja el magát, több mondatban is utal erre "én már csak ilyen vagyok",és minnél több kudarc éri ez annál mélyebbre beléivódik.Talán első körben kérnék segítséget....egy ideig pihentetném a pasizás témát.

20. Csipkerózsika (válaszként erre: 16. - 1dc16653d6)
2012. jún. 14. 12:38

Lehet, hogy ez így van. De ha valóban az a gond, hogy nem sikerült egy férfival sem eljutnia az érzelmi alapig, akkor sem gondolom, hogy ez azoknak a pasiknak a hibája lenne, akikkel az elmúlt huszonegynéhány évben találkozott.

Ezért mondtam, hogy dolgoznia kéne magán, egy kapcsolat felépítését nem az anyatejjel szívja magába senki, meg kell tanulni.

19. b235ac96d5 (válaszként erre: 1. - Gabci68)
2012. jún. 14. 12:37

Ahogy neked ő, úgy meglehet, hogy neki is van valaki, aki etalon. Nekem a történetedből az jött le, hogy ebbe a kapcsolatba te belekapaszkodtál, mint egy utolsó szalmaszálba. Szerintem, ha végiggondolod, ő sem tökéletes. Azt írod, ő neveli a gyerekeit. Akkor hogy volt annyi ideje, hogy úton-útfélen összetalálkoztatok szórakozó helyeken? Akkor hol voltak a gyerekei?

Lehet, hogy valóban, a kezdetektől sem érzett semmit irántad, lehet, hogy csak felhívták a figyelmét egy szingli csajra és ő beprobálkozott, mert látta, hogy esélye lehet. Erre még rátett, hogy te mindig jelezted: hé, itt vagyok!

Szerintem ne lovald magad tovább abba a illúzióba, hogy ő a Mr. Tökély! Nem az, mert különben még mindig a gyerekei anyjával lenne!

Egyébként elég sok társkeresési lehetőség van, de nem hiszem, hogy a szórakozóhelyen vagy üdülések alatt megismert pasi hosszútáv.

Szóval, ébresztő Csipkerózsa! És főleg ne altasd magad mesterségesen! Ne kívülről várd a változás, te magad légy a változás! (Gandhi)

18. e57e061615 (válaszként erre: 16. - 1dc16653d6)
2012. jún. 14. 12:36
A bolondot nem rossz értelemben mondtam. Bár engem "megtalál" a típus, mert kevés embert hajtok el ránézésre. Különben a "bolodokban" szinte mindenki csodál valamit, különben nem élnének a hősök.
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook