Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Eltökélt életmód-változtatók (2011. márciustól) fórum

Eltökélt életmód-változtatók (2011. márciustól) (beszélgetős fórum)


27. HViki (válaszként erre: 26. - Tokpela)
2011. febr. 26. 23:55
Én is remélem, hogy rendben leszel. Azért, ha van valami fejlemény jelezd! :)
2011. febr. 26. 17:02
Nagyon köszönöm :) Most próbálom ezeket figyelembevéve és a jodid200 szedésével normalizálni. Remélem sikerül :)
25. HViki
2011. febr. 26. 16:37

És még egy hozzászólás a témához.

"Csak szeretném megerősíteni, hogy mint alulműködő pajzsmirigyes - hasonló az ismeretem a fent nevezett ételféleségekről -, miszerint hőkezelve, főve megszűnik ezeknek az étkeknek a pajzsmirigyre káros hatása."

24. HViki
2011. febr. 26. 16:35

Tovább folytatódott a beszélgetés mással. Azt is beidézem.

"a káposzta nyersen a pajzsmirigyet igénybe venné? Hú, ez rossz hír sokaknak nem, a férjem pl. vagy 25 éve naponta nagy mennyiségű nyers káposztát eszik. Akkor most mi lesz? Hol lehet ennek utánanézni?"

"Több helyről is tudom. Gábor is írta valahol. De van egy könyvem is róla: " Martin Budd: Miért vagyok ilyen kimerült?" 189-190. oldal

Azt írja, hogy az egyes növényekben lévő ciánszármazékok és a goitrin nevű anyag megakadályozza a jód felszívódását.

Azoknak gond ez, akik alul működő pajzsmirigy problémákkal küzdenek. A szerző főleg az egyoldalú táplálkozás és a különleges fogyókúrák esetében találja ezt problémásnak. A hőkezelés hatására elbomlik ez az anyag. Ha ez a gondod, elég, ha picit megpárolod a káposztasalátának valót. Úgy még talán finomabb is. (az éttermek egy része úgy készíti!) A mandulát, diót is kicsit érdemes blansírozni (pörkölni). A kiputtyogtatott, "hámozott " mandula már hőkezelt, simán ehető. Sajnos a retket, tormát nyersen szeretem, ezekre nem tudok más megoldást, csak hogy keveset kell belőlük enni...

Én így tudom, Gábor majd kijavít, ha tévednék... Köszi!"

Ha jön még valami új ebben a témában jelzem.

2011. febr. 25. 13:23
HUH!!! Ezt nagyon köszi. A mandulából elég sokat ettem. Pont a magokra gyanakodtam én is..
22. HViki
2011. febr. 25. 13:20

Na, tessék mire bukkantam Szendi Gábor paleos blogján:

"Érdekes ez a mondat a receptkönyvben (87. oldal):

"Végül komoly aggodalmat kelthet a szója goitrogén, azaz a pajzsmirigyműködést gátló hatása. A földimogyorónak, a brokkolinak, a karfiolnak, a káposztának, a kölesnek, a fehérrépának, a repcének, a maniókának is ilyen hatása van."

Namármost az utóbbiak közül nem egy engedélyezett a paleóban, és én nagy mennyiségben fogyasztom. Ellenőriztessem a hormonszintemet?"

"Ami ebből paleo, azt nyugodtan fogyaszd HŐKEZELVE! Lehetőleg fedő nélkül főzd a káposztaféléket! Minden keresztes virágzatú növény nyersen való fogyasztása igénybe veszi a pajzsmirigy működését. (Sajnos a retek is, a mustár is az, meg a torma!! ezekből keveset, ha alul-működő pajzsmirigy problémád van) A mandula és a sárgabarack mag is necces nyersen. Sülve, főve tuti jó!..."

Szóval nem mindegy, hogy mit és hogyan még paleón belül sem. :)

21. HViki (válaszként erre: 19. - Tokpela)
2011. febr. 25. 13:10

Mivel nem ismerlek és az itt leírtakon kívül nem is tudok rólad semmit nem adhatok tanácsot. Amúgyis mindenki maga érzi, hogy valami jó-e neki, vagy sem. Ezért, mindenféle rábeszélési, meggyőzési szándék nélkül leírok egy saját tapasztalatot.

Mikor mi a párommal belevágtunk a gyerekprojecktbe érdekes dolgokat figyeltem meg magamon. Én soha előtte nem szedtem fogamzásgátlót, a ciklusom nagyjából rendszeres volt, de hosszabb a megszokottnál. (kb. 40 nap) Amikor megszületett az elhatározás, hogy végre van hova, tehát jöhet a baba, igazából nem változott semmi az életemben, mégis az amúgy is ritka ciklusomból kimaradt minden második. Nem fogyóztam előtte, nem változott semmi sem, én mégis már az elhatározásra változtam. Anno az én dokim (bár különösebb kivizsgáláson nem jártam) adott valami hormonkezelést (3 hónapig kellett az első x napon gyógyszer szednem, majd a 15. napon kaptam 1 szurit, és utána másnap kellett "randevúznunk" a párommal). A kezelés után lettem terhes a kisfiammal, de sem akkor, sem azóta nem derült ki, hogy miért volt ez a változás. Egy tuti nem az étkezéstől, azzal akkoriban aztán abszolút nem foglalkoztam. Mármint, hogy egészséges-e, vagy sem.

Szóval, szerintem a szervezet nagyon összetett és nagyon sok minden befolyásolja a működését.

20. HViki (válaszként erre: 17. - Tokpela)
2011. febr. 25. 12:54

Köszi, de igazából csak a megfelelő receptoldalak, és beszerzési helyek megtalálása nehéz az elején, aztán már megy minden ugyanúgy. Nálunk mindig is az itthoni kaja, napi 2 meleg étel ment. Szóval ebből a szempontból nem volt nagy változás.

A gyerekek vitaminja LR-es. Nem túlzottan ismert, (legalábbis kevés emberrel találkozom aki ismeri), de viszonylag elfogadható áron van a vitaminjuk.

2011. febr. 25. 12:15

Igen, mert a kirívóan magas és alacsony pajzsmirigyre biztos jó hatással van ez a kímélő étrend, de nekem teljesen normális volt eddig.


Szerintem mindenki annyira más szervezet, nem véletlen nincs egyetlen jó és helyes út mindenkinek. Amúgy az orvos jó ötlet, sokat is jártam a babaproject miatt, de kb. semmi reakció a hormonszintjeimre, csak annyi, hogy ha legközelebb megjön, akkor felír VALAMIT. Hát köszi, biztos most fogok rendbejönni magamtól, ha az elmúlt háromnegyedévben nem változott semmi..

2011. febr. 25. 12:11

nik84 azt írja az egyik paleos fórumban, hogy pont a pajzsmirigye miatt ajánlották neki a paleot.


tokpela, nem kéne mégis megnézetned magad egy orvossal?

2011. febr. 25. 12:10

Mondjuk én 6 éves korom óta nem voltam beteg, most se, sok fogyás után stb.


Halolaj kapszulán én is gondolkodtam már, C-vitamint nagyon sokat viszek be a szervezetembe természetes úton is. A gyerekek multivitaminja nem OrganicMission-ös?


Amúgy le a kalappal, hogy egy egész családnak főzöl paleosan, ami azért lássuk be igen nagy ,,háziasszonyi szakértelmet" igényel, hogy elfogadható áron beszerezd az alapanyagokat!

16. HViki (válaszként erre: 15. - Tokpela)
2011. febr. 25. 12:02

Mivel én alig-alig keresek, így a férjem fizujából igencsak spórolósan vagyunk. :)

Multivitamint a gyerekek kapnak, kanalas, jó minőségűt, MLM-es cégtől. A D-vitamint mindenki szedi, azt (eddig) sikerült az orvossal feliratnom a kislányomnak. Viganol olajból napi 1-2 cseppet szedünk, mikor hogy sikrül a cseppentés. :)

Az egyéb vitaminok, amiket a párommal szerünk: C vitamin 1000 mg, B-komplex 1 db, halolaj kapszula 3 db és Q10-ből is 1 kapszulát szedünk.

Amit én megfigyeltem (és mástól is olvastam hasonlót), hogy a családomon végigment a hasmenéses-hányós vírus, igaz elég gyors és könnyű lefolyású volt. 1-1 nehezebb nap, vagy éjszaka volt, de én nem kaptam el tőlük. Az egyetlen különbség közöttünk annyi csak, hogy én komolyan tartom a paleot, ők meg csak úgy nagyjából. És bizony nem tudom mire vélni, hogy én nem kaptam el, csak a paleónak, hiszen az összes beteget én ápoltam, hozzám bújtak, én puszilgattam az épp aktuális szenvedőt. Emlékszem tavaly le is vert a lábamról rendesen, most meg semmi.

2011. febr. 25. 11:49

Én is rengeteget főztem, sütöttem a paleo alatt, és egyáltalán nem volt kísértés. Szerettem így étkezni, csak most nagyon meg vagyok ijedve :( Bár én nem iszom alkoholt, de szerintem a férjed példáját fogom követni :)


Természetesen ez tökjó, nekem sem a kekszekre való visszaszokás a cél. Sőt! Imádom, hogy olyan ízeket érzek, annyira finom minden.


A barátom szerintem rengeteg D-vitamint szed, ő is külföldről hozatja mint a Szendi, kicsit féltem.


Ti amúgy miket szedtek? Lehet nekem is kellene próbálkoznom, de ez nekem a legnehezebb, hogy hogy találjam ezt ki. Orvosok meg...

Most jódot szedek, hátha segít beindítani a pajzsmirigyemet..

14. HViki (válaszként erre: 13. - Tokpela)
2011. febr. 25. 11:40

Hát, nálunk sem lett rögtön paleo a család. Én már augusztus óta így étkezem, míg a férjem novemberben adott nekem 1 hónapos próbaidőt. :) Aztán így maradt, mert jobb volt neki. Persze Ő nem 100%-osan csinálja, mert azért esténként 1-2 sör, vagy egy kis földimogyoró le-le csúszik és vendégségben is eszi a lisztes-cukros sütiket, de azért itthon már nem akar másképp étkezni.

Bizony nekem sem volt egyszerű kétfélét főzni, főleg, hogy nálunk a férjem itthonról viszi az ebédet is termoszban. Eddig is úgy éreztem, hogy a fél életem a konyhában töltöm. :) Igaz, magamnak meg nem csináltam akkora faksznikat, mint most, hogy az egész család így eszik. Hiszen most azért igyekszem a megszokott kekszek, cukrok, csokik helyett egészséges alternatívákat készíteni. Igazából sehogy sem egyszerű. :)

Kívánom, hogy megtaláld a számításod.

D-vitamin ügyben: Sokan akik 2-5 ezer NE D-vitamint szednek már egy éve elmentek D-vitamin szintet méretni és megdöbbentően alacsony volt szinte mindenkinek. Sokan még így is épphogy elérték a normál érték alsó határát. Mennyi lehetett előtte?

13. tokpela (válaszként erre: 12. - HViki)
2011. febr. 25. 11:26

Ez a diéta most csak egy kis visszaszokás, nyilvan baromi radikalis, és nem fogom 5 napnál tovább csinálni.

Amúgy képzeld, egyik ismerősöm, aki szintén paleozik, D-vitamint szed, amit sok helyen lehet olvasni a paleos szakirodalomban miert is kell. Hónapok óta veseproblémái vannak, és utánanéztem, hogy ez a túlzott D-vitamin beviteltől is lehet.


A 120 kg csak példa volt. Amúgy a paleo tényleg nagyon jó alap mindenki étkezéséhez, én is csupán a joghurtot és tönykölybúzát, gabonát hozom majd vissza az étrendembe. Nekem az is gond volt, hogy a férjem nem állt át, ezért pl. paleokenyereket nem süthettem (amik szintén nagy kalóriatartalmúak, csak ugye a GI alacsonyabb blabla), mert nem fogyott volna el stb.


Én drukkolok, és tök jó, ha nektek bejött, de én úgy érzem, hogy az én szervezetem jórészt ettől készült ki, úgyhogy próbálkozom más irányban, de sok fontos dolgot a paleoból tanulva más felé konszolidálni az étkezési szokásaimat.

12. HViki (válaszként erre: 9. - Tokpela)
2011. febr. 25. 11:20

Nem voltam 120 kg-os sohasem. A kb. 7 hónap alatt lement rólam is jó sok felesleg, de úgy, hogy sohasem éheztem. A férjem meg mindig is gebe volt. Mozgott eleget, hiszen ilyen a munkája. Az energikusság meg nem a fogyás után, hanem előtte jött meg nálam.

A vitaminpótlásról meg azért van szó, mert teljesen mindegy milyen táplálkozást folytatsz a mai zöldségekben-gyümölcsökben töredéke vitamin van, mint pl. 30 évvel ezelőtt volt. Azért mert a földben sincs már semmi tápanyag. Ez a földet kizsákmányoló, minél nagyobb hozamra törekvő, a jövővel nem foglalkozó mezőgazdasági eljárások miatt van. Hacsak nem vagy abban a szerencsés helyzetben, hogy mindent magad állítasz elő odahaza a háztáji gazdaságodban, akkor bizony az egyre növekvő mennyiségű méreganyag mellé egyre kevesebb vitamint kapsz. Ezt pedig csak vitaminkészítményekkel tudod kivédeni. Tehát vitaminra nem csak a paleosoknak van szüksége, hanem mindenkinek.

Nagyon sajnálom, hogy neked nem vált be ez az étkezési mód. Remélem, hogy ezzel a (szerintem) radikális diétával, amit választottál sikert fogsz elérni.

Jó egészséget és sikeres fogyást kívánok Neked! :)

11. tokpela (válaszként erre: 8. - HViki)
2011. febr. 25. 11:14
Lehet velem van valami súlyos probléma :)))) De mivel annyira egybevág a tüneteim kialakulása az étrendváltoztatásommal, nem tudok másra gondolni...
10. tokpela (válaszként erre: 7. - HViki)
2011. febr. 25. 11:13
Ettem, ettem. Utolsó 3-4 hónapban nem is fogytam már.
2011. febr. 25. 11:12

Sok év fogyókúrás tapasztalatából, és megjárt paleosként mondom, hogy a kiegyensúlyozott, rendszeres étkezés és mellette mozgáskultúra megtalálása, kialakítása és hosszútávú megőrzése a legeslegnehezebb dolog a világon.


A paleo tudom, hogy érdekes, de én tényleg elkötelezetten csináltam, de ez lett belőle. Másrészt, az már a kezdetben gyanús volt, hogy rengeteg vitaminpótlással javasolt csak csinálni. Hát én rosszul jártam. Nyílván, aki mondjuk 120 kg-ról indul, nagyon pozitívan éli meg a változásokat: gyors, egészséges súlycsökkenés a kalóriadús, szénhidrátdús étkezésekhez képest nem meglepő. Én alapvetően egészségesen étkeztem, de úgy tűnik ez is csak hiány táplálkozás.

8. HViki (válaszként erre: 6. - Tokpela)
2011. febr. 25. 11:12
Ezt meg nem is értem. Nálunk a paleo hatására mindenki mozgékonyabb, energikusabb lett. Pedig a párom kőművesként igazán keményen dolgozik és mióta paleósan eszik jobban bírja a megterheléseket.
7. HViki (válaszként erre: 5. - Tokpela)
2011. febr. 25. 11:09
Mennyiségileg ettél eleget? Mert a paleo inkább helyre szokta állítani a pajzsmirigy problémákat. Legalábbis a blogban feltűnő, pajzsmirigyesek beírásai alapján.
6. tokpela (válaszként erre: 4. - HViki)
2011. febr. 25. 11:08

Életmódváltásként fogtam fel. Elején jó is volt a súlycsökkenés miatt, de mint mondtam a hormonháztartásom teljesen kivégezte :(


Eléggé gyötört a depresszió is, és a mozgás sem ment a paleo miatt igazán..

5. tokpela (válaszként erre: 2. - Rebeka2011)
2011. febr. 25. 11:05

Joghurttal fogom, és nem. 10 kg-tól megszabadultam, de tönkre is ment a testem. Gyereket szeretnék, de 9 hónapja (gondolom van összefüggés..) nem menstruálok, pajzsmirigyem majdnem teljesen leállt, és depressziós lettem.

Mondjuk én tényleg nagyon radikálisan csináltam: zöldség, gyümölcs, hús, magok és semmi más.

16-án kezdtem visszatérni, de most meg nem bírom magam tűrtőztetni a régi ízek újrakóstolásától. :)


Igazából konszolidálni akarom a táplálkozásom: zabpehely, teljeskiörlésű tészták, pászka lenne a gabonaféle az étkezésemben. Tejet kerülni fogom, joghurt minimálisan, ill. sajtok.


175 cm vagyok és most 69-70 kg, szóval a legnehezebb része jön: megengedő(bb) étrenddel, kialakítani a normális, kiegyensúlyozott táplálkozást és beiktatni a mozgást.


Legnagyobb problémám az étkezések rendszerességével van amúgy. Nehéz számomra 4-5 részre szedni egy napot kaja-szempontból. Neked vannak paleo-tapasztalataid?

4. HViki (válaszként erre: 1. - Tokpela)
2011. febr. 25. 11:02
A 9 hónap alatt mennyit fogytál? Csak a fogyás miatt kezdted el? Az egészséged, általános közérzeted nem változott?
3. HViki (válaszként erre: 2. - Rebeka2011)
2011. febr. 25. 11:00
Ez jó kérdés! Engem is érdekel a válasz.
2. Rebeka2011 (válaszként erre: 1. - Tokpela)
2011. febr. 25. 10:58
9 hónap paleo után rögtön egy tejfölös, gabonás diétába kezdesz? Miért? Nem volt jó a paleo?
2011. febr. 25. 10:56

9 hónap paleolit diéta után, 5-6 kg-ra az álomsúlyomtól kezdem az életmódom újraszervezését. Társakat várok a különböző elhatározások megvitatásához, tapasztalatok megosztásához.


Diéta, mozgás, egészség.


Én a Level-diétával (amerikai narancsos diéta) kezdek, és Béres Alexandra DVD-vel. Ha már nem mínusz fokok lesznek újra szeretnék futni, de az utóbbi 2 hónapban csak 3szor sikerült rávennem magam.


SEGÍTSETEK, hogy most tényleg végleges legyen a váltás... és én is segítek :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook