Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » 90 napos 2010 márciustól- kezdjük együtt! fórum

90 napos 2010 márciustól- kezdjük együtt! (beszélgetős fórum)


1 2
60. 879a837565 (válaszként erre: 59. - Zsofi1985)
2010. ápr. 2. 10:17

Szia


A desszert nekem is nagyon hiányzik és nekem is nagy fejtörést okoz. Fehérjenapon és eszek saját készítésű tejszinhabot édesítőszerrel, vagy natúr joghurt+ saját készítésű tejszinhab+zselatin ezeket összekeverem be egy kis időre a hűtőbe és így elkészítem a "hamis" joghurttortámat. keményítőnapon pattogatot kukorica. Az adagokkal és is gonban vagyok, mert én is skokat eszek. De úgy látszik ez nagyon goind, mert ment le rólam kg 2,5 kiló. Bár nekem nagyon nehéz leadni, mert nincs rajtam sok fölösleg. Jelenleg 6,5 kilo vagyok és 174 cm. Mindig az utolsó kilók a legkeservesebbek. :-((

2010. ápr. 2. 08:44

Sziasztok!


Örültem, mikor megtaláltam ezt a fórumot, mivel én is márciusban kezdtem a 90 naposat, most először. Sok mindenben még tanácstalan vagyok, így jól jött a sok ötlet, amit olvastam. Nekem az a legnehezebb, hogy minden napra vmi desszertet találjak ki. Ti szoktatok vmi édesség-szerűt enni keményítő napra? Fehérje napra nem rossz a zsírszegény tejből készült kakaó (itthon főzött, cukormentes).

És a mennyiség tényleg nem számít? Én valójában minden nap elég nagy adagokat eszem...

58. 879a837565 (válaszként erre: 56. - F88b4b12fe)
2010. márc. 31. 21:50
Egyébként ügyes vagy, hogy ilyen jól dobod le a kilókat.
57. 879a837565 (válaszként erre: 56. - F88b4b12fe)
2010. márc. 31. 21:49
Én a fehérjenapra tettem a gombát. Azért gondolom inkább fehérjének, mert pl az egyik szomszédomnak az orvosok azt tanácsolták neki, hogy minimalizálja, mert szinte fehérje az egész. Neki sajnos májfunkció zavara van, ami miatt nagyon csekély mennyiségű fehérjét fogyaszthat.
2010. márc. 31. 12:25

Látszik,hogy mind olvasunk ezerrel...a gombáról én p. azt,hogy bármelyik napon mnehet,de akkor mindig csak azon a napon szabad enni...

és ez már a 16-ik napom,fogytam 3,5 kilót.

de a szemeim azok kopognak is rendesen,főleg a keményitő napokon

55. 879a837565 (válaszként erre: 53. - Nik84)
2010. márc. 29. 20:33
Szia. Ezen már én is golndolkoztam. Utána fogok nézni. Éppen tegnap volt erről a témáról egy hölgyeménnyel. A férjem barátainál voltunk vendégségben és a feleség nagyon vitatta ezt a fehérje kérdést. itt Franciaországban nem igazán ismerik ezt a diétát és pl babot határozottan fehérjének mondják. Sőt! A burgonyát is szénhidrátnak nevezik. Érdekes dolog.
2010. márc. 29. 20:29

Sziasztok.

Megvolt a tegnapi gyüminapo. Eléggé nehezen met, de sikerült.

Ma fehérjém van csirkét eszek salival.

Ma reggel megméretkeztem ismét, pedig megfogadtam ,hogy nem fogom magam ilyen sűrűn megmérni. Szóval 3 nappal ezelőt kevesebbett nyomtam, mint ma reggel. Tudom ez azért van, mert a szénhidrát napon sokkal többet ettem, mint szabad lett volna. Sajna sok csokoládét megettem. Emellett sütit is és rengeteg meleg bagettet.

A következő gyüminap itán mérem meg magam ismét. Remélem fogok fogyni.

53. nik84
2010. márc. 29. 20:04

Hello!

Mit gondoltok, a szója hova tartozik? mert ugye elvileg sok benne a fehérje, de eredetileg bab?!

52. zsuzsa16 (válaszként erre: 50. - F88b4b12fe)
2010. márc. 27. 00:09

hali,

én vhol úgy olvastam, h a gomba fehérje, máshol úgy, h a gomba semleges, mint a hagyma, szóval gyüminap kivételével bármelyik nap.

aztán, h mi az igazság?? keményítőnapon nem lehet belőle gond, az tuti!! amúgy én ettem már fehérjenapon, keményítőnapon is, és holnap pedig gombás pizza lesz ...

51. 879a837565 (válaszként erre: 50. - F88b4b12fe)
2010. márc. 26. 20:59

Szia. Én csak fehérje napon eszek, de úgy hallottam keményitőnapon sem nagy gond, ha eszed.

12 napja fogyizol? És jól haladsz?

2010. márc. 26. 19:11

lányok,

ti melyik napon esztek gombát...mert bár imádom,nem szeretném ha bezavarna...ha már szenvedek.

kereken 12 napja!

49. zsuzsa16 (válaszként erre: 48. - 879a837565)
2010. márc. 26. 11:11

nah, fehérjenap is kipipálva :-)

ma keményítő: isteni gombalevest csináltam (sajnos tejszínnel ... de akkor is megfogom kóstolni!!) tepsis krumplit viszek melóba, ebédre néhány rántott gomba lesz.


március 1-jén kezdtem, az első hét alatt -2 kiló, ekkor leugrott rólam a felesleges víz, aztán -1 kiló, de azóta semmi jelentős változás ... de tudom, h beindulok és menni fog még lejjebb!!

hajrá mindekettőnknek!! nekem is jó lenne még -3, -5 kiló!!

a félmaraton is elég durva ...

2010. márc. 26. 10:43

Hali.


Zsuzsa te mikor kezdted el a diétát? Csak azért kérdezem, mert hallottam róla, hogy egy idő után leállhat a fogyás és érdekelne, hogy ez nálad mennyi idő után következett be? Nekem még kb 3 kg-ot kellene leadi, remélem abbig nem kezd el sztrájkolni a testem. Az eddigi mérlegelésemmel elégedett vagyok, mehetne tovább ilyen tempóban.


Egyébként nem rendes Maratonra készülte, hanem csak egy fél, a Marseille-Cassis Maratonra. De C'est la vie. ;-)


Ma keményítő napom van és karfiolt készülök enni. Néha uncsinak találom ezt az egyoldalú evést. :-((

47. zsuzsa16 (válaszként erre: 46. - 879a837565)
2010. márc. 25. 11:54

túléltem a tegnapi gyüminapot bűnözés nélkül! végre vmi jó!! 3 banán és 3 alma volt, + egy kis dió.

ma fehérje: már ebédeltem, mert farkas éhes voltam, 3 főtt tojást ettem, gépsonkával és sajttal.

vacsira 1 grillezett csirkecombot viszek.

tegnap nem bicikliztem, ma viszont 14 km-t tekertem :-)

Ediszi, de jó, h Te is sportolsz, ügyes vagy!! maratonra készültél?? az nem semmi lehetett!!! én is futottam tavaly, de hála égnek a térdeimnek semmi baja, pedig nem kis súlyt kellett elbírniuk ... (86 kiló ...)

h sikeresen fogyok-e???? 2 hete semmi változás ... hétfőnként mérlegelek, majd leírom. lehet, h a képeken nem látszik, de van rajtam felesleg, leginkább a hasamon.

2010. márc. 25. 09:26

Hali.


Hát a szénhidrát napom is megvolt, de talán többet ettem a kelleténél. Sütöttem mákoskiflit és hát nem keveset ettem belőle. Ráadásul van egy afrikai szomszédasszonykám aki isteni Etióp ételekt tud készíteni és hát azt is meg kellett kóstolnom. Próbáltam csak a szénhidrátot kóstolgatni. De tegnap nagyon betartottam a gyüminapot.

És sportoltam is!!!:-))))40 percet és 440 kcal-t égettem el. Jupi! Matejszines sült pipit eszek sok sajttal. A többit még nem tudom. Ja és megint ment le rólam egy kis zsír.


Zsuszsa16. Az elliptikus tréner csupa kardio mozgás ami gyakorlatilag minden izmot próbál megozgatni. A biciklizés és a futás keveréke. Azért kaptam, mert nem terhli meg az izületeket. Novemberben volt egy térdműtétem ami miatt nem nagyon tudtam eddig sportolni. Egészen novemberig hetetnte több alkalommal is futottam éppen ezért ment tönkre a térdem. Lehet én voltam a hibás, mert nagyon készültem a Semi Maratonra és lesérültem. Ám már lassan letelik a fél év és próbálkozhatok megint.

Te egyébként sikeresen fogysz? Néztem a képedidet nem lehet rajtad sok súlyfeleseg.

2010. márc. 23. 23:53

ma császármorzsát csináltam, lekvárral ettem, nagyon finom lett.


Ediszi, próbálok sportolni, remélem, h segít a fogyásban. még a futásra kellene rávenni magam, tavaly ez nagyon bejött.

az elliptikus tréner ... annyiszor hallottam már, de sosem bírtam utánanézni ... tulajdonképpen mire jó??


amúgy megnéztem a tejszínhabot: van benne minden, fene tudja, h mikor lehet enni.


holnap gyümi ... ajjjjaj ...

2010. márc. 22. 13:59

Szasztok.


Hű, de nagyon nehéz ma nekem. Folyamatosan csak ennék, de annyir, mint eddig még soha. Szinte csak az édességen jár az eszem.


Zsuzsa16. Nagyon ügyi vagy, hogy sportolsz is. Nekem is kellene, de sajna alig van idő. Délelőtt suli, délután a gyereke, este pedig a férjem is hazaér. Bár kaptam egy elliptikus trénert a páromtól, de ráuntam.

ADesszert: A tejszinhabot természetesen édesítővel csinálom és próbálok zsírszedgényt venni.


További szép napot mindenkinek.

43. zsuzsa16 (válaszként erre: 42. - 879a837565)
2010. márc. 22. 09:49

jó reggelt lányok!


keményítőnap van: gomba, krumpli és karfiol lesz, párolva.

nem is tudom, h a tejszínhab mennyire jó fehérjenapra. van benne szénhidrát és zsír is, nem? majd megnézem a dobozát, h mi van ráírva. lehet, h erre a napra nincs desszert?!??!? :-(


Ediszi, köszi, már tudom is, h hol olvastam erről a raklette-ről, a mindmegettén és fantasztikus képek voltak hozzá mellékelve ... szinte csorgott a nyálam ...


ma bicikliztem: 12 km-t, 355 kalóriát elégetve :-)

42. 879a837565 (válaszként erre: 38. - Zsuzsa16)
2010. márc. 22. 07:04

Sziasztok. A fehérjenap is elmult. Az a legnehezebb benne, hogy nincs desszertem. Tudnátok valami desszertszerűséget ajánlani? Ettem tegnap tejszinhabot, natúr joghurtot, de nem a legjobb.

Nehéz volt tegnap, hogy az én kis családom kuszkuszt óhajtott enni ebédre és az az egyik nagy kedvencem. Mit éltem át mialatt főztem :-(((

Ma még nem tudom mit egyek. valószínűleg rízs+sok zöldség.


Zsuzsa16. Igen létezik Raklette sütő. Ez egy gépezet 6-8 kicsi lapátkával amire rápakolod az apróra vágott nyers zöldségeket, majd a raclette- sajtot, behelyezed a kicsi sütőbe és pár perc után kész. Kimondhetetlanul finom. Itt a Franciák nagyon gyakran eszik ezt, ha baráti összejövetel van, szinte elmaradhatatlan.

Na mentem viszem a lurkókat lassan suliba-bölcsiba.

Kitartást nektek.

41. dd378cee15 (válaszként erre: 40. - Zsuzsa16)
2010. márc. 21. 19:03
jajj de örülök!:) Köszi szépen;)
40. zsuzsa16 (válaszként erre: 39. - Dd378cee15)
2010. márc. 21. 18:20

szia Szilvi!


persze, a lekváros derelye tökéletes szénhidrátnapon! nekem holnapután lesz szénhidrátnapom és császármorzsa lesz a menü :-)

2010. márc. 21. 17:25

sziasztok! szerintetek szénhidrát napon ebédre ehetek lekváros derelyét?:P annyira kívánom...:D

szép napot!

38. zsuzsa16 (válaszként erre: 37. - 879a837565)
2010. márc. 21. 14:23

nálam is fehérje: 1 grill csirkecomb, 1 rántott sajt mustáros gombamártással, de finom lett!!

Ediszi, a raclette az sajt?? mintha olvastam volna vmi raclette sütőről?? van ilyen?

közelítesz a -2 kilóhoz, ügyes! én hétfőn reggel állok mérlegre.

ma bicikliztem: 11 km-t, ami nem sok, de erős fokozatra volt állítva, és 322 kalóriát égettem el, ha hinni lehet a gépnek. olvastam, h alacsony fokozaton kell gyorsan tekerni, így ég a zsír, holnaptól így próbálom.


szép napot mindenkinek!

2010. márc. 21. 10:33

Megvolt a tenapi gyüminap. Nehéz volt, nem szeretem. Ma fehérje!!! Sült husi, raclette, és sali. Imádom!!! Ma reggel megméretkeztem. Már 1,7 kilo lement. Jupi!!!

Jó tudni, hogy nem csak én vagyok ennyire éhes a fogyi alatt.

Sok kitarást nektek.

2010. márc. 20. 18:40

helllllo lányok,


ma gyümi van, de nem jött össze: délután 5 körül olyan éhes voltam, de olyan!! muszáj volt ennem néhány abonettből készült szendvicset, akkor aztán végre megnyugodott a gyomrom. most persze jó mérges vagyok magamra!!!


Ediszi, nekem is a mennyiségekkel van bajom: már alig várom a fehérjenapot, ami a kedvencem, és holnap grillcsirke lesz a sütőben, szóval már alig várom, h ehessem!

a múlt vasárnapi keményítőnapomon meg annyi rántott karfiolt ettem ... össze kell kapnom magam!!

35. 879a837565 (válaszként erre: 33. - Lina88)
2010. márc. 20. 14:28

Szaiszotk. Hát a mákostésztára mákot és por alakú édesítőszert rakta., ám éppen az édesítőszer volt az ami elrontotta az ízét.

Ma gyüminapom van és már teleettem magam mangóval, liccsivel és ananásszal.

Én nem tudok túl szigorú lenni magamhoz, nincs elég akaraterőm. Én nem igazán tudok határt húzni a mennyiségnél. Pl ha keményítő nap van akkor jól telerakom magam mexikói körettel, fehérje napon pedig minden mennyiségben eszem a roquefort és a gorgonzóla sajtokat. Szóval eszek rendesen, de még így is nehéz. Ti jól bírjátok az önmegtartóztatást?

2010. márc. 20. 11:20
sziasztok! én ma kezdtem el, és remélem sikerrel járok:) bár a gyümölcsnaptól és a víznaptól félek kicsit...:S 15kg-tól kellene megszabadulni:)
33. Lina88
2010. márc. 19. 16:19

Sziasztok!


Ediszi: a mákostésztára mit raksz pontosan?

Nekem ma keményítő napom volt, főtt burgonyát ettem. Valószínűlegez lesz a vacsorám is.:D Elég kevéske, dehát valamit valamiért!:D Kitartás!

2010. márc. 19. 07:04
A tegnapi keményatőnap megvolt. Aránylag jól ment ám este ettem a családdal egy kis sültburgonyát. Tudom az megengedett, de mégis tartózkodom tőle a sok zsíradék miatt. Ma szénhidrát és már tudom, hoy mákostésztát eszek.
31. Lina88
2010. márc. 18. 13:42
Nekem tegnap gyümölcsnapom volt, elég jól bírtam. :) Ma fehérje nap, sültcsirke a menü. :D
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook