Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Elsőáldozási szokások fórum

Elsőáldozási szokások (beszélgetős fórum)


2017. máj. 9. 09:25

Mi is minden vasárnap járunk templomba. A legnagyobb ajándék az, hogy magához veheti Jézust. 2 éve volt a lányom elsőáldozó, kapott egy hozsannás könyvet amit azóta is használ. Gyereknek tizedes rózsafüzért érdemes venni, mert egy egészet még nem fog elimádkozni. A plébánián volt vendégfogadás, amire a templom közössége hozott sütiket, szendvicset, innivalót. Otthon nem tartottunk külön ünnepséget.

Most lesz elsőáldozó a 2. gyermekünk nagyon várja már. Ő sem kap nagy ajándékot. Gitáros mise lesz, és utána ugyanúgy szeretetvendégség a plébánián.

2017. máj. 8. 09:44

egyházi iskolába járunk, így eléggé komolyan vesszük, minden vasárnap misére járunk.

Köszönöm az infókat

26. sanyinak (válaszként erre: 1. - 70e5b68753)
2017. máj. 7. 20:45
Tőlünk a fiunk tabletet kapott, keresztszülőktől pénzt.
25. sanyinak (válaszként erre: 15. - Gribedli***)
2017. máj. 7. 20:43
Nem értem, a vendégek miért kapnának ajándékot?!
2017. máj. 7. 20:05

... A keresztszülőktől általában rózsafüzért, keresztet, imakönyvet, gyermekbibliát - ebből szokás választani :)


Szülő/nagymama ajándéka többnyire egy gyermek méretű ezüst nyaklánc egy pici kereszttel. Amit vagy használ vagy eltesz emlékbe ...


...egyéni dolog és persze az is kérdéses, hogy a hittant (a keresztényi életet) mennyire veszi(tek) komolyan. Vagy csak a szomszéd gyereke is jár(t) a misére és az enyém se maradjon ki" ... vagy tényleg érdekli és további években is járni fog hittanra ..

23. 9c485f67e8 (válaszként erre: 22. - 35d45e2ed1)
2017. máj. 5. 19:31
Így szokott lenni.
2017. máj. 5. 18:47
Nálunk amikor első áldozó volt (ők 8 évesen voltak) utána a sekrestyés melletti hittanszobában csináltunk az atyával és a hittantanárnővel meg az orgonistával egy kis összejövetelt a gyerekek, szülők sütiztek amiket mi szülők sütöttünk (mindenki hozott valamit) és egy ilyen "lazulós" beszélgetős valami volt, a gyerekek meg játszottak. Ez nagyon tetszett minden kicsinek. Ajándékba több kis emléket kapott mindenki az atyától rózsafűzért, csoportfényképet stb, gyermek imakönyvet amit mi szülők dobtunk össze.
2017. máj. 5. 18:33
Köszönöm a hozzászólásokat! Már nagyon várjuk, izgatott ő is én is. :)
20. 9c485f67e8 (válaszként erre: 15. - Gribedli***)
2017. máj. 5. 16:33
Itália más világ. Nekem tetszik.
19. a03dd05915 (válaszként erre: 1. - 70e5b68753)
2017. máj. 5. 16:20

Nálunk régen az volt szokás, hogy a templomkertben egy svédasztal az elsőáldozóknak, rokonaiknak és az egyházi személyeknek.

Otthon, családi körben egy ebéd vagy vacsora.

A keresztszülők mindig vettek egy szép,nem hétköznapi rózsafüzért v. imakönyvet.

A kislányok ajándékként arany fülbevaló, láncot kaptak.

Szerintem manapság praktikus egy tanulói bankszámla, vagy egy betét, ahol a gyermek tovább gyarapíthatja kis vagyonát.

2017. máj. 5. 15:37
Pl. egy kicsi kereszt a szoba falára, imakönyv, rózsafűzér, biblia, kegytárboltban kapható, ha minden képpen kis emléket szeretnél neki. Ebéd esetleg szűk családi körben, otthon, egy vasárnapi, ünnepnapi, teljesen elég. Ez nem erről szól, nem erről kellene szóljon, szerintem a gyereknek az ajándék, hogy ő is áldozhat mint a "nagyok"
17. skyb
2017. máj. 5. 14:55

Mi nem vettünk semmi ajándékot a fiunknak,hiszen már az is ajándék ha a szülö ebédet készit a vendégeknek,illetve tortát,megveszi az elsöáldozóruhát...

Nálunk a keresztszülök ezüst karcsatott hoztak.

A vendégektöl karórát,medált,virágot kapot mellé.

Nekünk csak a szük családi kör volt ami 33 személyt takar,mivel páromnak 3 tesója van+a férj,feleség,gyerekek.

Asztaldiszt én is készitettem,és többször is felhasználtam azóta.

16. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 15. - Gribedli***)
2017. máj. 5. 14:21
Jó ötlet. :)
15. gribedli*** (válaszként erre: 10. - 9b10f3d7ff)
2017. máj. 5. 14:19

Jò ötletnek tartom az adományozást is, de nem biztos, hogy a 10 éves gyerek értékeli.


Nálunk úgy szokták, hogy nem az ünnepelt ajándékát váltjuk ki az adományozással, hanem a vendègekét, tehát ami apróságot a vendégeknek adtunk volna, ahelyett kapnak egy összetekert cetlit masnival átkötve, amin szerepel az, hogy bomboniera helyett hova adományoztunk. És kapnak egy pici csomag confettit(cukrozott mandula) is, szintén masnis dobozkában, egy idézettel.

14. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 13. - Gribedli***)
2017. máj. 5. 14:19
Én például nagyon szeretem az apró mütyüröket is, ha tudom, attól kapom akit szeretek. Van erre egy dobozom, ahol ezeket tartogatom :) De persze mindannyian mások vagyunk, más értékrendekkel.
13. gribedli*** (válaszként erre: 1. - 70e5b68753)
2017. máj. 5. 14:13
Általában olyan ajándékokat szokás, mint a ballagások, egyéb ceremóniák alkalmával, pl lányoknak nyaklánc vagy más ékszer (nem kötelező kereszt, de szoktak), fiúknak toll, vagy karóra, ilyesmik. Természetesen attól függ,hogy mire van keret. Lényeg, hogy örüljenek és használhassák, én értelmetlen ajándéknak tartom az ilyen egyházas mütyüröket, amiket úgysem fog használni, csak van, és elteszi valahova.
12. 9c485f67e8 (válaszként erre: 5. - 70e5b68753)
2017. máj. 5. 14:12

Az enyém szép könyvet kapott.

Külön ajándékot nem vettem.

11. andi6020 (válaszként erre: 5. - 70e5b68753)
2017. máj. 5. 14:09
Lakást. Persze nem nagyot. Majd amivel elindulhat az életben.
2017. máj. 5. 13:49

[link]


[link]


Hogy mit vesznek a szülők ajándékba? Van aki a gyerek nagy álmát, van aki apróságot, hiszen ez szerintem nem az ajándékról kellene, hogy szóljon, hanem a lelki "táplálékról" úgy gondolom én, pont ez az a helyzet, amikor a gyerekeknek azt is meg kell tanulni, hogy nem minden vágyunk teljesülhet,és hogy a boldogsághoz nem kell minden kívánságnak teljesülnie. Lehet nem leszek népszerű, de nekem még ebbe a napba az is beleférne, hogy a gyerekkel adakoznék egy rosszabb helyzetű kisgyereknek.

Gratulálok az eseményhez és érezzétek jól Magatokat!

2017. máj. 5. 13:26
Nálunk az a szokás ilyenkor,hogy a nagyszülőket és a keresztszülőket meghívjuk.Otthon vendégeljük meg őket.Ajándékot ilyenkor nem szoktunk adni, azt csak bérmáláskor.
8. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 4. - 70e5b68753)
2017. máj. 5. 13:16
Bocsánat! Elsőbálozót olvastam.
7. 70e5b68753 (válaszként erre: 6. - Hanami)
2017. máj. 5. 13:11
Köszönöm szépen!
6. Hanami (válaszként erre: 1. - 70e5b68753)
2017. máj. 5. 13:10

Az lesz a "szokás",amit Te elképzelsz, és megvalósítod.

Valami maradandó ajándék, hogy emlékezzen erre az alkalomra.Nem feltétlen nagy dologra gondolok.Kegytárgy üzletben néznék valamit.

5. 70e5b68753 (válaszként erre: 3. - 9c485f67e8)
2017. máj. 5. 13:08

A negatív kommenteket most nem kérném. A vendéglő vagy szóval volt ellátva. Mivel ezt is most hallottam, az osztályából többen mennek. Otthon lesz az ebéd. De nyilván csinálok valami menüt, nem főzeléket. És ha már róla szól ez a nap, lesz asztal dísz is. Főzni tudok, sütni nem, ezért csináltatok torát. Nem a sértegetésekre van most szükségem.

Ajándékot mit szoktak venni ilyenkor a szülők és mit a keresztszülők. Erre lennék kíváncsi.

2017. máj. 5. 13:05
Elsőáldozó lesz! (egyházi szertartás)
3. 9c485f67e8 (válaszként erre: 1. - 70e5b68753)
2017. máj. 5. 13:05

Semmi rongyrázás, csak étterem, csak menü meg torta meg asztaldísz?

Egy meghitt családi ebéd otthon nem opció?

2017. máj. 5. 12:44
Tánciskolába jár a gyerek és versenye lesz?
2017. máj. 5. 12:24

Sziasztok! A 10 éves fiam jövő héten lesz elsőáldozó. Mivel a szüleim annó semmivel nem foglalkoztak, nem tudom mi a szokás.

Hallottam, hogy szoktak ebédet csinálni vagy vendéglőbe menni, mint egy ballagáson. Eddig már meg is terveztem, a menüt, a tortát, az asztaldíszt stb.

De egy szülőnek erre az alkalomra milyen ajándékot illik venni?? Illetve a keresztszülők mit szoktak ilyenkor??

Szeretném ha emlékezetes alkalom lenne a fiamnak, persze semmi rongyrázásra nem gondoltam.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook