Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Első babát váró kismamik! fórum

Első babát váró kismamik! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯
3853. Trixi00 (válaszként erre: 3852. - Nyusszancs82)
2015. jún. 1. 11:30
en is megvoltam fazva terheseg legelejen..de azt mondjak sok tea s enyi ..akkor van baj hogy ha felfaztal vagy ha magas lazad van..akkor korhazba kell menni.. de viszont en nekem is majd leszakadt az orom annyit taknyoltam stb..de elmult 1 het alat..halistenek alacsony lazam volt..s minden rendbe..
3852. Nyusszancs82 (válaszként erre: 3850. - Vikk99)
2015. jún. 1. 10:59
Minden nagyobb gyógyszertárban elérhető sztem, de van, ahol meg kell rendelni. Én Jászberényben vettem az első dobozzal, mikor elfogyott, telefonon azt a választ kaptam a lakhelyemen lévő patikustól, hogy nincs is ilyen... :) Mondom akkor hogy szedtem egy hónapig. Sok helyen nem ismerik még, én nagyon szeretem, csak az van benne, ami tényleg kell, nem célom, hogy hatalmas babám legyen, majd megnő idekint. :) Én is kicsi vagyok. Elég olcsó, 2.500 körül van. Van 1-es (12.hétig) és 2-es (12 h-től). Ne is mondd ezt a hülye időt, elkaptam valami náthát, már leesik az orrom, annyit fújom. :(
3851. JohnR (válaszként erre: 3849. - Vikk99)
2015. máj. 30. 08:48
Videókat még nem néztem, inkább olvastam helyette. Amiben meg nem voltam biztos, azt megkérdeztem a dokimtól meg a védőnőtől. Rendesek voltak.
3850. Vikk99 (válaszként erre: 3842. - Nyusszancs82)
2015. máj. 29. 08:02

Nyusszancs, a Czeizel vitamin hol érhető el, és mennyiért?

Így, hogy az elején vagy, a nagy meleg talán még nem érint annyira. Én úgy érzem, mintha most az időjárás is szánt szándékkal ellenem lenne, hogy nincs tartósan meleg, hanem egy héten belül jön hidegfront és melegfront is. A legtöbb cipőm és nyári szandálom meg papucsom nem jön fel. Nagyon remélem, hogy ez tényleg csak a víz, és ha megszületett a pici, akkor visszaáll a normál méretre a lábam :S

3849. Vikk99 (válaszként erre: 3848. - JohnR)
2015. máj. 29. 07:58
Gratulálok a kisfiúhoz! Nemsoká eljön nálad is a ,,nagy nap"! Az biztosan nagy könnyebbség, ha van egy jó orvos, ezen a téren én sem panaszkodhatom. És készültél már a szülésre? Úgy értem, hogy mi voltunk pl.felkészítő néhány órás foglalkozáson, ami nagyon hasznos volt, viszont a youtube-on elérhető videók meg inkább elrettentőek, bármennyire próbálnak aranyosnak feltűnni.
3848. JohnR
2015. máj. 28. 20:37

Hát csajok nálunk fiú lesz, de azt kell hogy mondjam, a környéken most sok a fiú, és szinte mindenki máshogyan érezte magát a terhesség alatt. Nálam konkrétan hányingerrel kezdődött, ami átment sajnos hányásba is. Az elején a terhességnek inkább gyümölcsöt kívántam, a második trimeszterben szinte csak édességet ettem, a harmadikban mind a kettőt. Sokat nem híztam, így a 35. hét végére 11kg ment fel. Bár ez valszeg azért alakult így, mert inkább többször eszek keveset. Mondjuk nem is tudnék egyszerre sokat enni.

A rossz dolgokból nekem is sajnos kijárt a terhesség alatt. Egy ideig engem is idegesített h sokakanak semmi gondjuk nincs a terhesség alatt, de aztán már egy idő után nem foglalkoztam vele. Meg hát arról ne is beszéljünk h mint leendő anyuka, én is aggódtam h mi lesz egyrészt a szülésnél, másrészt ha hazajöttünk, de szerencsére van egy jó orvosom, aki megnyugtatott a szülés miatt, meg hát itthon is van sok támaszom, akire támaszkodhatok ha hazajövünk, köztük a férjem és édesanyám elsősorban. Úgyhogy már nem izgulok, sőt inkább már várom hogy megszülessen és végre megpillanthassam és a karomban tarthassam.

3847. Vikk99
2015. máj. 28. 15:26

Nos, nekem az étvágytalansággal nem volt gondom, elég sokat híztam a terhesség alatt, ezt most kezd megállni, mikor már gyakorlatilag nincs hely a gyomromnak. Arról, hogy fiúkkal vagy lányokkal émelyeg-e jobban az ember, fogalmam sincs, de az szerintem is inkább az anya szervezetétől függ, viszont, az érdekes, hogy azt mondják, fiúkkal hegyesebb a nő hasa, mert nálam ez látszott az első perctől, másrészt meg az, hogy fiúval inkább a sósat kívánja az ember. Én egyébként kifejezetten édesszájú vagyok, de ennyire kevés édességet még életemben nem ettem, mint ez alatt a 32 hét alatt!

Egyébként hogy élitek/éltétek meg a terhességet? Én mostanra szoktam meg, mikor már annyira lelassít, és annyi mindenben befolyásol, hogy egyszerűen már a nap 24 órájában az ember tudatában van. De egyébként anno nagyon idegesített, mikor mindenki csak áradozott róla, mintha csak a rózsaszín köd lenne, közben én meg kaptam a negatívumokat. Csak egyetlen gondolat segített ezen: hogy akármilyen rosszul érzem is magam, akkor is nagyon jó dolog, hogy 9 hónapra a testemmel nyújthatok fizikai fedezéket és biztonságot a picinek :)

3846. Trixi00 (válaszként erre: 3842. - Nyusszancs82)
2015. máj. 28. 10:26
nalunk is apa fiut var:)) de ez az emelyges a lanyokal vagy fiukal..en rajottem hogy nem igaz..ez attol fugg kinek milyen a szervezete.. en etvagytalansagal kuztem..utana jott hogy hanytam..hust nem ettem meg a latvanyatol is rosszul voltam..utana csak sost ettem..most meg a csokit az edest szeretem..az igaz h az etvagytalansagal vigyaz mert en korhazba kotottem ki miatta.. meg a sok hanyas..halistenek tulvagyok ezen a nehez korszakon..sok sikert kivanok neked. remelem szerencsesebb lesszel..alig varom megtudjam h fiu lesz vagy lany ..:)) en 2 het mulva megyek kideriteni:P remelem apuka orulni fog :P
3845. bazsalikomm (válaszként erre: 3826. - Jasmine1981)
2015. máj. 27. 18:44
Bocs, Jasmine, természetesen rád gondoltam, de Lia hozzászólását olvastam utoljára, így automatikusan Liának kereszteltelek, ne haragudj.
3844. bazsalikomm (válaszként erre: 3826. - Jasmine1981)
2015. máj. 27. 18:42
Lia, szívből gratulálok, és nagyon gyors felépülést kívánok neked a császár után. Majd írj, hogy vagy, hogy vagytok.
3843. Lia0603 (válaszként erre: 3826. - Jasmine1981)
2015. máj. 27. 17:02
Szívből gratulálok, jó gészséget nektek. :)
3842. Nyusszancs82 (válaszként erre: 3840. - Vikk99)
2015. máj. 27. 12:11
6 hetes leszek holnap. :) Állítólag a kisfiúkkal émelyegnek az anyukák, bár hallottam már ezer verziót. :) Szóval apa fiúpárti. Majd a következő lány lesz! :) És babázhatsz te is. Én is megeszek mindent, nem kívánok egyelőre semmit. Czeizel vitamint szedek, a gravidától és elevittől hányok. :/
3841. JohnR (válaszként erre: 3826. - Jasmine1981)
2015. máj. 27. 11:59
Gratulálok a babához. Sok boldogságot kívánok hozzá.
3840. Vikk99
2015. máj. 27. 10:58

Kisfiunk lesz. Szerencse, mert párom alig várja, hogy mindenféle műszaki dologra tanítsa a fiát, és hát ha barbikkal kellene játszania..... :D

Valóban nem sok van már hátra, és ez egyszerre jó, de ijesztő is. Te hány hetes vagy, Nyusszancs? Sok nem lehetsz, ha még nem jöttél rá, hogy hányós leszel-e, vagy nem? Én az első trimeszterben annyit émelyegtem, hogy szívesen becseréltem volna napi 1-1 hányásra az émelygést, legalább letudtam volna 5 percben. Ami még a nagy ,,problémám" volt az első trimeszterben, az az volt, hogy nem tudtam, mit ennék. Ez azért volt döbbenetes, mert azt mondták a dokik, hogy vitaminhiányom van (jelzem, előtte folyamatosan szedtem Activalt, ekkor átálltam Elevitre, szóval nem volt indokolt a hiány....). De egyébként a legtöbb babás ismerősöm simán viselte az egészet, és igazából ennyi idő távlatából már nekem is semmiségnek tűnik :)

3839. Nyusszancs82 (válaszként erre: 3838. - Vikk99)
2015. máj. 27. 10:38
Szia, akkor neked már nem olyan sok van hátra! :) De jó! Nemsokára láthatod a picurkádat. :) Kisfiú vagy kislány? Nekem még nagyon új a helyzet.
3838. Vikk99
2015. máj. 27. 10:32
Sziasztok! Én 32.hetes vagyok, első babával, úgyhogy aggodalom van nálam is bőven, egyrészt azért, hogy a babával minden rendben legyen, másrészt, hogy a szülés után is simán menjen minden. Ki hogyan viselte ezt az időszakot?
3837. Nyusszancs82 (válaszként erre: 3835. - Trixi00)
2015. máj. 27. 10:17
Én is izgulok, nagyon szeretném már látni a kicsi szívét dobogni! ♥ Eddig csak a gyomrom égett, remélem nem leszek hányós. :)
3836. Nyusszancs82 (válaszként erre: 3834. - Szandra_86)
2015. máj. 27. 10:16
Hány hetes vagy? Én tavaly elég sokat voltam fogászaton, húzás, tömés, minden volt. :/ Természetesen nemrég letört egy ezer éve tömött fogam, de nem fáj, úgyhogy az első trimeszterben biztos nem megyek.
3835. Trixi00 (válaszként erre: 3830. - Nyusszancs82)
2015. máj. 27. 10:15
jaj en nagyon izgultam eloszor :P biztos minden rendben lesz:) remelem meguszod a rosszuleteket...
2015. máj. 27. 10:10

Én meg túl vagyok a fogászaton! Hát kicsit mérgesen jöttem el,mert amiért mentem,az tulajdonképpen nem oldódott meg,viszont szedett le még egy kis fogkövet,amit viszont nem is kértem,ugyanis 1 hónappal ezelőtt voltam nála ezért. Szóval nem értettem az egészet. Na mindegy,most egyáltalán nem fáj már a fogam,remélem így marad,aztán majd később kihuzatom.

Ma volt nálam a védőnő,mindent rendben talált. Még a szívhangfigyelővel is megnézett,jó érzés volt megint hallani a pici dobogását. Megnyugtató!

3833. Nyusszancs82 (válaszként erre: 3832. - Szandra_86)
2015. máj. 27. 10:09
Köszönöm Szandra!! :)) Mi is nagyon bízunk benne, hogy maradni akar!! Feltétlen beszámolok az eredményről.
3832. Szandra_86 (válaszként erre: 3830. - Nyusszancs82)
2015. máj. 27. 10:06
Halkan de nagyon gratulálok! Tényleg egy csodababa akkor! Ő biztosan meg szeretne maradni! Feltétlenül írj majd a fejleményekről! Drukkolok!
3831. Szandra_86 (válaszként erre: 3826. - Jasmine1981)
2015. máj. 27. 10:05
Gratulálok a picihez! :-D Sok boldogságot és jó egészséget kívánok!!!
3830. Nyusszancs82 (válaszként erre: 3829. - Trixi00)
2015. máj. 27. 10:04
Holnap megyünk az első (6 hetes) uh-ra. :) Remélem minden rendben lesz.
3829. Trixi00 (válaszként erre: 3826. - Jasmine1981)
2015. máj. 27. 09:53
jajjj gratulaa dejoo te mar a karjaidba foghatod <33
2015. máj. 27. 09:35
Sziasztok Lányok! Röviden magamról: 33 éves vagyok, 3 év és egy áprilisi sikertelen lombik után spontán megérkezett Bogyókánk. :) Kis csodababa, mert elvileg természetes úton nekem nem lehet gyerekem, kétoldali elzáródás és összenövések miatt. Örülök, hogy itt lehetek! :) Szép napot mindenkinek!
3827. bee7 (válaszként erre: 3826. - Jasmine1981)
2015. máj. 27. 08:51
Nagyon gratulálok! :) gyors gyógyulást kivanok!
2015. máj. 27. 06:55

Sziasztok!


Tegnap 9:33- kor megszületett kislanyunk Szofi császárral. Ma már jobban vagyunk ő egy kis tûndér. A gyógyulgatás fájdalmas de túl lehet élni. Mindenkinek kitartást a hátralévő időre!

3825. bee7
2015. máj. 26. 19:50
Lányok valaki jövőheten esteleg nem szül a SOTE II-n? :)
3824. siskin7
2015. máj. 26. 11:05

Sziasztok!


Sznadra, jó is az, ha kiderült, mitől van a hajhullás. :-) Nekem 3 időpontom a fogdokihoz júniusban, nem lesz leányálom, de muszáj kibírni.

Emellett köszi, sikerült a kresz vizsga, 2 ponton múlott, szerethet az Isten. :-D Azóta már voltam 2x vezetni, holnap megint megyek.

A vérvétel eredménye még nem jött meg, bár ami azt illeti elég furcsa, ugyanis kaptam mégis egyet a vérvétel másnapján e-mailben, amit a védőnő is megkapott, de azt mondta, egy eredményre még várunk.Várakozunk. :-)

Az alvással nekem is gondjaim vannak, későn fekszem, korán ébredek, aztán ha úgy alakul, napközben alszom még.

❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook