Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Első babát váró kismamik! fórum

Első babát váró kismamik! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
3883. bazsalikomm (válaszként erre: 3881. - Bee7)
2015. jún. 6. 23:22
Bee, szívből gratulálok nektek! Nagyon gyors fájdalommentességet neked! Majd írj néha, hogy vagytok.
3882. JohnR (válaszként erre: 3881. - Bee7)
2015. jún. 6. 20:14
Szi! Sok boldogságot a kicsikhez!
3881. bee7
2015. jún. 6. 18:46
Sziasztok. Kedden megszülettek az ikreink. Kemény nyár lesz de biztos vagyok benne hogy mindannyian megoldjuk :) tegnap jöttünk haza a kórházból. Császáros voltam. Kedden még nem akartam elhinni h napról napra jobb lesz, de igy szombaton mar elhiszem. Mar csak felállni nehéz es az elso lépést megtenni de aztán jo :) kitartast ebben a nagy melegben
3880. Trixi00 (válaszként erre: 3878. - Zonne)
2015. jún. 6. 14:11
szia Zonne. gratula:D en is azzal nyugtatom magam hogy masnak is sikerult..persze hogy nekunk is fog:P persze azert en is szules utan anyumal leszek legalabb par napot..nem a gondoskodas miatt inkabb hogy helyrejojek szules utan..foleg ha csaszarozak az ember..csak kell egy kis segitseg meg ido hogy helyrejojunk.
3879. Pinguci89
2015. jún. 6. 12:25
Sziasztok :) en a 33. hetet kezdem, a meleg kicsit megvisel. Viszont ajánlottak nekem egy nagyon jó baba könyvet. A főbb problémákra ír le többféle megoldást, a baba születésétől kb 3 éves korig. Csak ajanlani tudom, pedig soha nem találok normális baba könyvet. Tracy Hogg- a suttogó mindent megold. Nekem segít így a szuleshez közel :)
3878. Zonne
2015. jún. 6. 11:36

Sziasztok :-)

Csatlakoznék hozzátok, bár én még csak az elején járok, tegnap volt a 12 hetes ultrahang :-) Én is a külföldön lévők táborát erősítem, aggódni még ráérek, bár kicsit stesszelek a szülés utáni segítség miatt... Lesz-e vagy sem, hogyan lesz... de általában azzal biztatom magam, hogy másoknak is sikerült, én is megcsinálom :-)

3877. Trixi00 (válaszként erre: 3875. - Bazsalikomm)
2015. jún. 6. 07:43
en annyira nem aggodom a gondoskodas miatt..szerintem magatol fog rajoni mindenki hogyan tegye,, jobban aggodok a szules miatt..bar en csak 4 honapos vagyok..meg van addig...
3876. JohnR (válaszként erre: 3875. - Bazsalikomm)
2015. jún. 5. 12:34

Nálunk anyukám mondta h az első héten vesz ki szabadságot és velünk lesz, de persze én is tartok attól h hogyan fogok majd tudni gondoskodni róla. Főleg utána, amikor már egyedül leszek napközben itthon.

Részvétem a cukor miatt. Az inzulint a szülés után is folytatnod kell?

3875. bazsalikomm (válaszként erre: 3872. - JohnR)
2015. jún. 4. 23:50

Itt is nagyon meleg van, JohnR. Én már alig merek kimenni egyedül, nehezen is járok. Ez már a 38. hetem, nem tudom, meddig lesz még a kis drága odabent. Néha, amikor eltalál egy kis ideget a fejével :-), mintha áram ütne a lábaimba:-), de aránylag jól vagyunk. Jósló fájásaim nincsenek, de éjjel zsibbad a kezem, és fájnak nagyon az ujjaim, plusz a hasnyálmirigyem egyre vacakabbul működik, nő a cukrom, és növelni kell néha az inzulint is.

Főleg attól félek, hogy egy kis embergombóccal mit kezdek az első hetekben, hogyan leszek képes gondoskodni róla. Folyton ez kattog a fejemben.

Bennetek vannak ilyen félelmek?

3874. bazsalikomm (válaszként erre: 3868. - Lia0603)
2015. jún. 4. 23:44

Oh, de jó, Lia, épp gondoltam rátok, hogy vajon, mi lehet, régóta nem olvastalak errefele.

Isten hozta a kis drágát! A legfontosabb, hogy egészségesek vagytok, és minden rendben ment.

3873. JohnR
2015. jún. 4. 14:33
a gyógyszereket. Kíváncsi leszek h ki vagyok e már nyílva vmennyire. Eddig zárva voltam. Mondjuk szerintem nem fogom a végéig kihúzni. Már nagyon lent van a hasam is. Én max. 2 hetet adok magunknak.
3872. JohnR
2015. jún. 4. 14:29

Sziasztok csajok!


Ki hogy van? Mi felénk most nagyon meleg van, elég nehezen viselem . Tegnap voltam uh-n, rendben van minden. A dokim levette a kenetet is, jövő hétre lesz eredmény. Holnap megyünk az első nst-re, kíváncsi leszek mi lesz. Utána meg megyünk a dokimhoz. Már jó pár napja vannak jósló fájásaim, szerencsére eddig csak naponta 1x voltak. Vannak nektek ilyenek? Holnap az is kiderül h meddig kell szednem

3871. JohnR (válaszként erre: 3868. - Lia0603)
2015. jún. 4. 14:21
Gratula a kis jövevényhez. Sok boldogsàgot kívánok hozzá.
3870. Nyusszancs82 (válaszként erre: 3868. - Lia0603)
2015. jún. 4. 12:23
Ejha de szép nagy baba!!! :) Gratulálok!
3869. Bocis (válaszként erre: 3868. - Lia0603)
2015. jún. 4. 09:12
Hatalmas gratula! :-)))
3868. Lia0603
2015. jún. 4. 08:30

Sziasztok kismamik!

2015.06.03-dikán több órás vajúdás után, éjfél után egy percel megszületett természetes úton, életem értelme M. Larion Leon. 5600gramm és 65cm igazi kis dundi bébi :)

3867. Dottata
2015. jún. 3. 22:44
Ez így van, elég volt ez az egy nap is... :)
3866. Vikk99 (válaszként erre: 3865. - Dottata)
2015. jún. 3. 22:23
Ez jó hír, megnyugodhatsz. Egy kismamának egyébként sincs semmi szüksége plusz idegeskedésre :)
3865. Dottata
2015. jún. 3. 17:09
Már ma megjartam az orvost, megnyugtatott, hogy nem olyan rossz ez. Vett kenetet, mondta, hogy valószínű gyulladás, egy hét múlva lesz eredmény. De lehet kezelni és gyakrabban vizsgálatokra járni ellenoriztetni. Mondta, hogy a terhessegre nincs befolyással, úgyhogy megnyugodtam picit. :)
3864. Pinguci89 (válaszként erre: 3862. - Dottata)
2015. jún. 3. 09:54
Szia! Én úgy tudom, hogy nem műtenek csak valamilyen gyógyszeres kezelésen kell átesni ami nem árt a babának. Én magán orvoshoz járok, nekem P2-m van és azt mondta, hogy majd szülés utan foglalkozzunk ezzel, ennek ellenére mindig vesz le kenetet, mert a terhesseg sokféle hatással lehet. Erősítheti és el is múlhat. A magán doki is minden vizsgálatot megcsinal, sőt... (En így tapasztaltam). Kitartás és ne aggódj a babád jo helyen van.
3863. Vikk99 (válaszként erre: 3862. - Dottata)
2015. jún. 3. 08:33
Annak, akihez bejelentkeztél magánrendelésre, mondtad, hogy ez van? Nem hallottam még ilyenről, de szurkolok!
3862. Dottata
2015. jún. 2. 18:12

Sziasztok!

8 hetes terhes vagyok.

Ma hívott Nyíregyházáról az orvos, akinél először voltam vizsgálaton, p3-as lett a rákszűrés eredményem, tehát nem jó. :( Lehet műteni is kell.

Bejelentkeztem holnapra egy nőgyógyászhoz itt Pesten magánrendelésre. Ki kell deríteni, hogy mi okozza a bajt? Szerintetek magánrendelésen tudnak ilyet, vagy csak kórházban van rá mód, hogy ilyen vizsgálatot csináljanak? Volt/van valaki ilyen helyzetben terhesség alatt?

3861. Trixi00
2015. jún. 2. 15:30
meg nem hallotam errol.. de azert probaljunk ne hizzni ha kell ha nem:)) en meg fogytam..most se kezdtem hizni pedig mindjart 4 honapos vagyok.
3860. Vikk99
2015. jún. 2. 13:16
Ti hallottatok már olyat, hogy ha sokat szed fel az ember a terhesség alatt (20 kg-t, vagy többet), akkor a hüvelye ,,elödémásodik", és normál szülés után varrni kell belülről?
3859. Bocis
2015. jún. 1. 22:04

Engem sem érdekel ki mit mond merre feküdjek, mert így a 39.héten örülök ha vmerre egyáltalán sikerül. Kb a 7.hónapig tudtam aludni háton is, de azóta annyira nyomja a babám a gerincem és a medencém, hogy maradt a jobb és bal oldal, az is óránként felváltva, mert különben fáj és zsibbad minden.

Szóval, szerintem mindenki feküdjön úgy, ahogy kényelmes neki, később úgysem lesz választási lehetőség.

Ja igen, a szoptatós vagy kismama párna (ki hogy hívja) tud kicsit segíteni, mert ha a hát mögé van támasztva, akkor lehet félig oldalt félig háton aludni, nekem utoljára ez jött be. De ez segíthet azoknak is, akik nem mernek háton aludni, mert úgy is fenn akadsz félúton, nem enged átfordulni. :)

3858. JohnR
2015. jún. 1. 19:23
Én is olvastam h nem jó háton aludni, meg az a jó ha a bal oldaladon alszol, de ezzel az egy dologgal úgy vagyok, hogy nem érdekel ki mit javasol, mert nekem úgy kényelmes ha a jobb oldalamon alszom. Próbáltam a bal oldalamon aludni, de 5-10 perc után átfordultam a jobb oldalamra. Volt egy időszak amikor viszont nagyrészt csak a hátamon aludtam. Most így a 36. hétre már csak szinte a jobb oldalamon alszom. Persze volt olyan éjszaka h a hátamon aludtam. Bár gondolom nálunk az is közre játszik h én úgy tudok kikelni az ágyból, hogy a jobb oldalamról.
3857. Vikk99 (válaszként erre: 3852. - Nyusszancs82)
2015. jún. 1. 16:49
Köszi az infót! Egyelőre nem biztos, hogy átállok erre, mert Gravidám van még, de már csak néhány naponta szedem, az orvos utasítása alapján. A MagneB6-ot nyelem, napi 3-at. Ma megyünk hozzá ismét, gondolom, felemeli az adagot....
3856. Vikk99 (válaszként erre: 3855. - Pinguci89)
2015. jún. 1. 16:46

Nem tudom, neked mekkora hasad van, de nekem már az ágyban egyik oldalról másikra fordulás sem megy simán. Ha nagyon fáradt vagyok, én is képes vagyok hátonfekve elaludni. Egy kétgyerekest, meg egy közvetlen szülés előtt álló anyukát kérdeztem meg emiatt egyelőre, egyikük sem mondta, hogy semmiképp se aludjak háton, de valahol akkor is azt olvastam, hogy hátonfekve a baba elnyomhat valami eret.... Erről ti, többiek, tudtok valamit? Vagy tapasztalat? Mennyit aludtatok hátonfekve? Vagy pl.ez a bal oldalon, vagy jobb oldalon fekve alvás mennyire komoly? Olyat is hallottam már, hogy valamelyik doki csak az egyik oldalt javasolja, na de ha azt nézzük, hogy mikortól van nagy pocak, az is van vagy öt hónap. Szerintem fizikai lehetetlenség, hogy öt hónapig csak az egyik oldalon aludjon az ember.

Egyébként én elég régóta, kb.négyhónapos korunktól hajnalban többször is felébredek. Fogalmam sincs, miért van, mert ez már akkor is volt, amikor még a pici mozgását nem is érezhettem. Lehet, hogy így készít fel a természet az éjszakázásra? :D

3855. Pinguci89
2015. jún. 1. 15:21
Sziasztok Mamik :) Én a 32.héten vagyok, teljesen jól bírom, első babámat várva nagyon örülök, hogy minden simán megy, kivéve az alvást... Minden éjjel arra ébredek legalább 5-6x, hogy hanyatt fekszem. Aztán megijedek és gyorsan fordulok a bal oldalamra. Esetleg valaki szokott nagy pocakkal háton aludni? Köszönöm
3854. Nyusszancs82 (válaszként erre: 3853. - Trixi00)
2015. jún. 1. 12:52
Lázam soha nincs. :) Mértem, kemény 36 volt. :) Igen, nem szedhetek semmit, amúgy is elég gyógyszerellenes vagyok. Mézes-citromos teát ittam, ennyi. Na meg orrcsepp, anélkül nem bírnám ki. :)
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook