Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2009 októberi első babát várók! fórum

2009 októberi első babát várók! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2011. szept. 5. 13:19

Szia! Olvastam, hogy Csabika maholnap 2 éves lesz, Róza október 12-én tölti. Gidit nekem is vinnem kell szemészetre ha betöltötte a 2 éves kor. Lehet, hogy ő is kap szemüveget, de én ezt a dolgot azért nem sietem el, mert az a tervem, ha a dokinő szemüveget ír fel neki rövidlátásra, akkor azért elviszem egy másik szemészhez is és kikérem az orvosi szakvéleményét, hogy valóban kell e neki szemüveg. Félek ugyanis, hogy kárt tesz benne és nemhogy kinőné tőle a rövidlátást, de rossz irányba befolyásolva maradandóan szemüveges lesz.

Gidi apjának 11 es a szemüvege, mondjuk neki az inkubátor tette tönkre állítólag, így Róza nem biztos, hogy örökölte a rövidlátást.

2011. ápr. 25. 09:04

Azt nem tudom, hogy az így igaz lenne. Szerintem semmi köze hozzá. Cebion C vitamin, béres meg többféle vitamin.

Kiskanálba rakjál egy kis teát vagy gyümölcs levet és abba csöpögtesd bele és úgy ad oda. Vagy az innivalójába amikor kicsi van.

Csabi simán megissza.

2011. ápr. 23. 09:57

Köszi! Csárli mindjárt itt lesz, tegnap este is jött, mindig jön, így úgy érezhetjük, hogy van aki szeret minket, mégha az apja nem is vitte el most szombaton, pedig úgy volt, hogy húsvét miatt most viszi. De még elviheti hétfőn. Kíváncsi leszek, hogy elviszi e .Mindenesetre mi megyünk állatkertbe és örülünk a jó időnek! :-) A Gidi is jobban van!

Örülök, hogy Csabika jól van és szépen fejlődik!

2011. ápr. 22. 20:17
Nektek is kellemes húsvéti ünnepeket.
2011. ápr. 22. 13:44
Jó, nagyon boldog vagyok, tegnap és tegnap előtt sajnos még hányt, meg az oltás körül is piros volt a karja, ma azonban már nem hányt, emiatt nagyon boldog vagyok. És a széklete is szilárdabb lett valamivel, nagyon vigyázok most rá. Inkább keveset adok enni inni csak ki ne hányja.Csárli most jön haza munkából egy hétig volt vidéken, nagyon örülünk neki. És a jó időnek is, viszem is ki a játszótérre. Kellemes húsvéti ünnepeket kívánok!
1595. Kiscsillag84 (válaszként erre: 1596. - Gidi)
2011. ápr. 22. 10:50

Köszönjük Csabi jól van.

Gidi hogy van?

2011. ápr. 20. 15:23

Köszi, sokkal jobban, kijöttünk a kórházból már tegnap. Kellett a hely a súlyosabbaknak. Még volt hányás meg hasmenés, de már a zárójelentést a kezünkbe adták.

Ma már oltást kaptunk, most még alszik. Nekem fáj csak iszonyatosan a fejem. Megrendeltem a Vida Ágnes féle cd sorozatot húsvéti akcióban, attól talán okosabb leszek, mert sok bajom van a neveléssel mostanában és lefáraszt.

Köszönöm érdeklődésed. Szerinted nem gáz, hogy ha a védőnőnek csak 2500 at meg egy kis húsvéti desszertet adtam? Ugyanis ez volt az utolsó, amit kis korban be kellett adni nem? te adtála védőnéninek?

2011. ápr. 20. 14:11
Hogy van Gidi?
2011. ápr. 18. 05:43
jó! Rohanok be hozzá, Csárli virrasztott mellette, ma én fogok!
1591. Kiscsillag84 (válaszként erre: 1590. - F7a22e1553)
2011. ápr. 17. 21:18
Rémélem minél hamarabb meggyógyul. Sok gyógy puszit küldünk és írj mindenképp hogy van a kicsi lány!
2011. ápr. 17. 20:46
Gidi infúzión van bent hányás fosás miatt kiszárdás ellen. De nemsoká kiengedik.
2011. ápr. 15. 21:36

Szia

Igen abban alszik ritkán van, hogy éjszaka sír és nem tudom csak úgy megnyugtatni ha közénk vesszük. Általában reggel jön közénk mikor már reggel nem sokára kelünk és még egy kicsit együtt pihizünk.

2011. ápr. 15. 10:24
Csabika rácsos ágyban alszik még? az enyém állandóan sír, hogy vegyem ki.
1587. Kiscsillag84 (válaszként erre: 1586. - F7a22e1553)
2011. ápr. 10. 22:07

Csabi nem lázasodott be, nem volt semmi.

Mi is 2 hétre rá kaptuk meg miután betöltötte a 18 hónapot. Nem napra pontosan kell ezeket az oltásokat beadni, nem számít az a nyolc nap.

2011. ápr. 10. 06:19
Köszi. Az oltástól be lehet lázasodni? én is 20-án viszem. mondjuk már előbb tölti 12-én a 18 hónapot!
2011. ápr. 8. 15:44

Szia

Hát Csabi próbálkozik, kanállal villával enni. joghurtot kanalazza. Sokszor még marad a kéznél evésnél, de gyakorol lelkesen :)

Műanyag evőeszközt kapott, de a fém kiskanált is oda adom, a fém villát nem mert ahhoz még kajla és megsértené magát.

2011. ápr. 8. 07:01

És az evőeszköz anyaga műanyag-e, vagy lehet fém?

Mert a Tescó árul acél evőeszközt gyerekek részére.

2011. ápr. 8. 07:00

Szia Csilla! Kicsit eltűntem, de jól vagyunk, egyre jobban élvezem az anyaságot. A gidi sokat fejlődik és változik, rengeteget kell vele foglalkozni, tanítgatni, nevelni.

Az lenne a kérdésem, hogy Csabika már eszik-e kanállal, villával önállóan?

2011. márc. 29. 14:30
Köszi szépen, azt hiszem mi is így fogunk tenni. Csak ha nagyon muszáj akkor hordjuk és akkor sem állandóan.
2011. márc. 26. 22:16

Azt akartam irni mikor újra nem hordtam állandóan javulás volt, kisebb dioptria kellet!

Most megint abba a hibába estem sokat hordom, de változtatok rajta, cikk is sokat dobot az elhatározásomon.

1580. Kiscsillag84 (válaszként erre: 1579. - F7a22e1553)
2011. márc. 26. 22:14

Én csak a saját tapasztalatimat tudom megosztani veled, amikor iskolába csak az órákon használtam, akkor nem romlót a szemem, mikor kontrollra mentünk és egy idős doktornő közölte állandóan hordanom kell, minden évbe erősebb szemüveg kellet vagyis romlót, mert nem erőltettem, nem tornáztattam a szemizmaimat!

Szerintem nem biztos még egyáltalán, hogy kell majd neki szemüveg, ez majd az idő eldönti!

Ezt a cikkre most találtam és nagyon érdekes, érdemes elolvasnod:

[link]

2011. márc. 24. 05:17

Hát azt mondta a dokinő, most nullás mindkét szeme, ez azt jelenti, hogy készülhetek arra, hogy szemüvege lesz, mert rövidlátó lesz úgy néz ki. Azt mondta, ha nem, az lesz az ajándék, de jelen esetben nagyobb esélyt lát arra, hogy szemüveges lesz. Azt mondta, hogy minden évben vigyem el hozzá vizsgálatra.

Te hallottál olyat, hogy mégse kellett ilyen esetben a gyereknek?

2011. márc. 22. 22:31
Mi volt a szemészeten?
1577. f7a22e1553 (válaszként erre: 1576. - Kiscsillag84)
2011. márc. 1. 20:24
az enyém dettó. Azt kivéve, hogy az újszülött kisbabára azt mondja nyáu. Ezt leszámítva a kengurú is vau.
1576. Kiscsillag84 (válaszként erre: 1575. - F7a22e1553)
2011. márc. 1. 18:38

egész beszédes Csabi a szavai: apa, anya ami néha nyanya, ata a kutyánk amúgy ati, mama, néha mondja papa, pápá, hinta, lámpa szokott ámpa lenni, labda néha szokta abda-nak mondani, Emma, Anna! Minden állat vau :)

Ha olyanja van mindent ismétel amit mondok, ez még ritka.

2011. márc. 1. 14:33

Csabika mondogat már szavakat, szótagokat? Gidi még csak azt, hogy te!

nekem mindig azt mondja, hogy te! te! :-)

2011. febr. 20. 19:48

Én nem szeretném, de ígyis úgyis imádom őt! Nagyon kedves kislány. Ő nagyon nagy öröm az életemben, nem győzöm őt nézni csodálni, játszani vele, minden percemet meg szeretném osztani vele, és ha külön dolgom van, szinte lelkiismeret furdalásom van, hogy nem vagyok vele. Remélem ez a nagyfokú kötődés azért nem gátolja őt a szabadságában.

Nem szeretnék a nevelésbe abba a hibába esni, amibe Dániel anyja Dániellel.

1573. Kiscsillag84 (válaszként erre: 1572. - F7a22e1553)
2011. febr. 19. 17:26

Szerintem akkor sincs semmi ha esetleg Gidi is szemüveges lesz!

Csabinál is esélye van annak, hogy majd a műtét után szemüveges lesz! Lényeg jól lásson, ha ehhez szemüveg kell bánja a kánya :)

2011. febr. 19. 16:57

Hát igen, ma adtam át az apjának, ilyenkor nagyon félek, hogy fényképezte és vakut használt közli kép miatt. Mert Dániel imád fényképezni, főleg, amikor 2 hetente megkapja a babát-gondolom.

És én ennek nagyon nem örülök, mert nagyon, de nagyon féltem a szemét!

Már várom a március 22-ét, hogy tudjam mi van a szemével. Mert az apja egész pici gyerek kora óta szemüveges.

2011. febr. 17. 14:47

Biztos jó.

Hamar itt lesz a március 22 ezen ne idegeskedj és ne szomorkodj!

Biztos nincs semmi Gidi szemével.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook