Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 31.hetes, első babát várom. 2 héttel kisebbnek néz ki a baba, és a placenta II.-es érettségi jelet mutat, gyógyszert írtak. Mire számítsak? fórum

31.hetes, első babát várom. 2 héttel kisebbnek néz ki a baba, és a placenta II.-es érettségi jelet mutat, gyógyszert írtak. Mire számítsak? (tudásbázis kérdés)


2009. máj. 20. 23:51

Éppen ennyi idős terhes voltam a lányommal, mint Te, a lepényem szintén II-es stádiumban.


Engem befektett a kórházba 2 hétre, hetente volt UH. Pihennem kellett.

A 33. héten kijöhettem, csak sűrűbben kellett NST-re mennem, már ettől a héttől és gyakran nézett flowmetriát, hogy a baba megfelelő táplálékhoz jut-e a köldökzsinóron keresztül.

Végül 3150g-os 52 cm-es egészséges lányom született - a lepény el volt öregedve, de azok a részei, melyek jók voltak tökéletesen működtek és ellátták mindennel a babát.

2009. máj. 20. 22:39

Az ekkora korú gyerekek méretét könnyen elnézhetik, nem biztos hogy gond van.

Nekem az utolsó héten 2 egymást követő napon az UH-n több mint fél (!) kg különbséget láttak. Sokat számít ilyenkor a pontos mérés is.

2009. máj. 9. 11:15

Pedig ilyenkor az az első h flowmetriára küldenek, ott megvizsgálják a magzat keringését.Abból minden kiderül.Én a helyedben megnézetném magam egy másik dokival is, mielőtt bármit beszednék.

Nekem is volt ilyen gondom, de szerencsére a doki alapos volt voltam flowmetrián és hetente ultrahangozott.

Végül nem volt semmi baj, de szerintem ennél azért jobban utána kéne járnia a dokidnak.

3. Clivia13 (válaszként erre: 2. - 9e7527505c)
2009. máj. 9. 10:00

Szia!

Nem küldött a doki sehova,írt fel 2 fajta gyógyszert,hogy szedjem,és majd 3 hét múlva menjek vissza ultrahangra.Kedden fogok a dokival találkozni,csak nagyon félek nehogy baja legyen a babának.Eddig pedig semmi baj nem volt.

2009. máj. 9. 06:27

Szia!


Elküldtek flowmetriára?

2009. máj. 9. 06:08
Valaki segítsen?31.hetes, első babát várom.2 héttel kissebbnek néz ki a baba, és a placenta II.-es érettségi jelet mutat, gyogyszert irtak.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook