Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Első babájukat váró kismamák kérdései, válaszai, tanácsai fórum

Első babájukat váró kismamák kérdései, válaszai, tanácsai (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯
1232. Edo13 (válaszként erre: 1216. - Dagimanó)
2011. nov. 29. 09:57

Ezek az apróságok tudnak érdekes dolgokat művelni.:)

Ilyenkor,mikor megébred,mit csináltok Márkkal?

1231. Edo13 (válaszként erre: 1215. - Adbefc7882)
2011. nov. 29. 09:54

Sziasztok!

Hát,hogy pörög azt nem mondanám.Inkább akad.Biztos mindenki az ünnepekre tartogatja a nagy szépítkezést.:)

2011. nov. 28. 16:26

Reméljük, azért csökken a pocifájás, Drága Joának de rossz lehet :(((


Ha megszületik a Szemünk Fénye, akkor a következő ajándékot kapja a 2 nagyszülő és a dédi:

Ákosom kéz- és láb lenyomata gipszből,és az apai nagyszülőknek, dédinek az apa láb és kéznyomata.

Az én anyámnak meg ugyanez, csak a párom lenyomata helyett az enyémet kapják :)

1229. HegPet
2011. nov. 28. 15:20
a szélcső néha azért nem válik be, mert Joa akkor olyan feszült, hogy behúzza a szép kis popsiját és az istenért sem akarja, hogy megcsövezzem ... de tegnapelőtt olyan haláli nyugalomban viselte a csövezést, hogy biztos várhatta a segítségemet, aminek utána meg is volt az eredménye... bezzeg régen ijesztgettem a szélcsővel és mindig megelőzött a kakival :-D
1228. HegPet
2011. nov. 28. 15:17

Kolli,


én sajnos mindentől puffadok és én szedek espumisant, de nem használ az sem. Nem ehetek krumplit, hagymát, paprikát, paradicsomot, semmilyen citrusfélét, se tejterméket, se hüvelyeseket semmit. És anyatejes is vagyok, meg tápszeres és tényleg nem tudom mi legyen ...

ma megyek másik tápszert íratni, mert ettől, ami most van kiütések vannak Joa arcán és mostanában 1,5-2 óránként eszik, ami azt is jelenti, hogy nem laktató a tápszer sem. Sokszor tej és tápszer mellett 3-3,5 óránként evett!

1227. abarta
2011. nov. 28. 15:11
Azaz nálam van rekedés nem a kicsinél bocsi :-)
1226. abarta
2011. nov. 28. 15:10
Köszi a segítséget, igen iszok, 1,5 literes palackkal mászkálok, és pisilek mint güzü, de úgy látszik most az sem elég. Hétvége óta van csak így, eddig minden rendben ment. Nem akarok erőlködni, félek hogy árt neki.
1225. Kolli1987
2011. nov. 28. 15:09

Én adhatok nektek egy tanácsot. Nem tudom ki, hogyan eteti a babáját ami nálunk bevált, hogy többször állítottam meg Csengét büfizni. Ha anya tejes és nagyon sok kerül a baba szájába az is okozhat hasfájást illetve amit ti esztek. Ha anya tejes természetesen. Nálunk csak a gyakori büfiztetés na meg a 3 hónapos kor oldotta meg ja és akkor javult a helyzet amikor a bimbó védőt elhagytam.

Székrekedésnél meg a hőmérős módszert ajánlom. Bár ezt valószínűleg ismeritek. Kicsit bekenni a hőmérőt és a baba popsijába dugni. Ott finoman egy kicsit mozgatni és hagyni, hogy a baba saját maga nyomja ki mármint a hőmérőt. Ezt egy olyan 3-5 percig érdemes csinálni, bár nálunk nagyon hamar eredménythoz(ott). Ha ennek ellenére sem jön a kaki akkor glicerin kúp. Ez csak lágyítja a kakit. Igaz nekem azt mondta a védőnőm, hogy ezek nem okoznak ilyen kicsi korban hozzászokást de én azért nem csináltam minden nap.

1224. Dagimanó
2011. nov. 28. 14:50

Én is nagyon vártam a 3. hónapot és szerencsére már 2 hónaposan elmúlt. Elképesztően hasfájós volt. Széklete az volt normálisan, rotyogott a pelus ezért nem is értettem, hogy miért ilyen hasfájós. Én a következőket próbáltam: INFACOL, ESPUMISAN, ÉS A GRIPE WATER

Mi elvittük ultrahangra, mert már olyan nagy mértékű volt a hasfájás, hogy nem is mert enni, szegényem, fogyott is, én meg teljesen kikészültem. Ott azt mondták, hogy nagyfokú gázosodás van a hasában. Gondolom rossz technikával szopott és rengeteg levegőt nyelt. Hiába büfizett, rotyogott akkor is egy csomó levegő bent maradt. A GW segített, de azért nem teljesen szüntette meg e hasfájást, de legalább evett és nem sírt egész nap.

2011. nov. 28. 14:47

:DD


Persze, HegPet, mást sem gyűjtök, csak energiát... :D

Hát, irtó jó lenne túlesni már az egészen és fogni a kis babaszagú Szemem Fényét :P

1222. HegPet
2011. nov. 28. 14:22

Dagimanó, mondd csak a Gripe Waternek mi a hatása? mert nekünk egész hétvégén sírt Joa, görcsei voltak és még nem is volt széklete, de egész nap erőlködik... :-S még most is, ha fent van.... tegnap éjjel 1-ig 3 órán keresztül próbáltam nyugtatni. jah, most a szélcsővel sem megy ...


várom azt a bizonyos 3. hónapot! :-D


Földlakó, remélem gyűjtöd az energiát és Ákosod nem lesz ilyen hasfájós, mint Joa! :-)

1221. Kolli1987 (válaszként erre: 1217. - Abarta)
2011. nov. 28. 13:18

Szia!


Én most nem is gyógyszert írnék neked hanem kérdeznék inkább. Elég folyadékot viszel be a szervezetedbe? Nekem akkor volt székrekedésem terhesség alatt amikor elfelejtkeztem róla. Napi 2-3 liter között kellene lenni. De ha kettő megvan akkor az már jó.

1220. Kolli1987 (válaszként erre: 1211. - Adbefc7882)
2011. nov. 28. 13:16
Köszönöm szépen Földlakó. Olyan fantasztikus ahogyan változik, ahogyan fejlődik.
1219. Kolli1987
2011. nov. 28. 13:15

Sziasztok!


Jelentkezem. Mi jól vagyunk nagyon jó délelőttünk volt és a tegnapi nap is remek volt. Olyan jó lenne, ha sok ilyen napunk lenne. :)


Dagimanó igen nálunk is van ilyen sőt van olyan is ez a gyakoribb, hogy elkezd játszani az éjszaka kellős közepén. :D Volt bent nála egy maci amit a déditől kapott na azt még fel is húzta. :) Nem tudom miért van gondolom, mert nem álmos, és nincs is különösebb oka a sírásra és ezért lefoglalja magát, ja meg persze valószínűleg te is hagyod, hogy lefoglalja saját magát és nem akarod minden idejét lefoglalni. :)


Földlakó azért maradjon energiád. :D Kis trónörökösötök nem sokára itt lesz ha igaz amit megbeszéltetek vele akkor kicsit több mint egy hét. :) 9 nap. Addigra hidd el nekem kell majd az erő. :)


Hegpet!

Jó volt hallani rólatok is. Igen az lesz. December elsejétől lesznek akciósak egy fém dísznaptárat fogunk készíttetni ami most ha jól emlékszem 1500ft lesz és 12ből meg lesznek az ajándékok. Ja persze erre jön még Csengéjét de őt külön számoljuk. :D


Edo!

Tök jó lesz az ajándék amit vesztek karácsonyra. Hát a télapón is érdemes elgondolkodni, hiszen nem sokára jön. :D :D Remélem jól telt nektek is a hétvégétek. Szoktam olvasni a naplódat. Nagyon szép a fiad. :)

1218. adbefc7882 (válaszként erre: 1217. - Abarta)
2011. nov. 28. 13:01

Szia!

Elvileg a laevolac szirupot lehet szedni, bár én azt nem szerettem, alig tudtam meginni...

A glicerines kúp nagyon jó, de annak helyi hatása van.

1217. abarta
2011. nov. 28. 12:58
Sziasztok, Segítség kellene. Erős szorulásaim vannak, bármit is eszek, hiába iszok. Van valami lazító amit ilyenkor szedni lehet? Most vagyok a 31. hétben. Köszi, Adri
1216. Dagimanó (válaszként erre: 1213. - Adbefc7882)
2011. nov. 28. 11:59

A Gripe water nekünk is bevált, szerintem nagyon jó.

Ne aggódj nemsokára kint lesz, majd a Jézuska hozza:-)

Azért csak csínján már ezzel a sok pörgéssel, inkább kicsit lazítani kellene:-)


Képzeljétek mi történt az éjjel:

Márk este full nehezen aludt el 2 órát jött-ment a kiságyban aztán 21:30-kor kidőlt. Éjfélkor arra ébredtünk, hogy buli van apraja falván:-)

Énekelt, kiabált, kacagott, TÁNCOLT!!!

Nem tudtuk elképzelni ma van. Először jót nevettünk rajta, aztán kezdett fogyni a lelkesedésünk...

Hajnali 4:30-ig tartott a bababuli

Hozzáteszem a férjem délutános volt 23 órakor ért haza és ma 9 órára megint ment.

Ja és az a poén, hogy most aludt el. Gondoltam majd végigalussza a délelőttöt. Hát nem. Most is alig bírtam lenyomni:-)

Valaki tapasztalt már ilyet?

Mitől lehet?

2011. nov. 28. 11:54

Hahó!

Edo! Apával minden rendben, szegény hullafáradt, veszett sokat dolgozik, ráadásul 2 napja brutális jóslóim vannak, forgolódok, felülök, felállok éjszaka és emiatt ő is elég carul alszik...


Már tényleg jó lenne túllenni az egészen... Nem bánnám.

Norbikával ls Veled mizu? Pörög a meló?


Többiek? Hogy telt a hétvége?

1214. Edo13
2011. nov. 26. 20:54

Halihó!


Szegény kis Joa!Remélem hamarosan kinövi ezt a hasfájást,vagy ez a "gyógyvíz" segít majd rajta!

A legkisebb keresztfiam Joa-val nagyjából egykorú.Én valami zenélő forgót,vagy babakocsiláncot,ruhát veszek majd neki.


Norbinak néztem pár dolgot Karira.(Általában az egész családnak én adom az ötletet...)Tőlünk egy fa vonatpályát kap és egy kukásautót.Télapón nem is gondolkodtam...:P


Földlakó!

Érthető,hogy már vágyódsz Ákos után,de azért óvatosan a takarítgatással!:)

Apával minden ok?


Hegpet!

Ne haragudj,de nem értem a kérdést... :) Miért fájna a kezem munka után? :)


Puszi csajok!

Jó hétvégét!

1213. adbefc7882 (válaszként erre: 1212. - HegPet)
2011. nov. 26. 17:00

Végre-végre hallani Rólatok!!!!!!! :)))


Nagyon sajnálom a Kis Herceget, a Gripe waterről én is jókat hallottam...


Úúú, hogy telik az idő, már kész legény a kis Joa :))))


Nem akarok panaszkodni, de egyre nehezebben bírom...Fájdalmasak a kis rúgásai, nehéz a pocak, sok a sav, gyötör a légszomj, nagyon szeretnék már túllenni rajta...

Remélem, a JóIstenke megkegyelmez és hamarosan küldi ki a Pici Fiamat odabentről :)))

Ez az uccsó időszak amúgy is gáz már, türelmetlen vagyok...


Na, mindegy.

Ma megint nagytakarítottam, a csempét is lemostam a fürdőben, ilyenkor utálom, hogy plafonig van a csempe... Konyhát is rendbetettem, még a nappali portörlése van hátra, majd azt holnap...

Szobák rendben vannak :)


Ma még egy adag kis ruhát kivasalok Ákosomnak és kész :)))

1212. HegPet
2011. nov. 26. 16:36

hahóóó,


és hogy sikerült a gyros? :-D


sajnos mostanában nagyon hasfájós Joa! :-D mindig sír szegény, az éjszakák is kezdenek hosszúak lenni én meg lassan kimerülök ettől! :S most már csak a gripe water-ben bízom, ez az uccsó mentsvárunk ...

Apca kint alszik a nappaliban, mi meg Joával kettesben szenvedünk éjszakánként. :S

Úgy sajnálom szegényemet, ahogy néz rám sírva és csak remeg a szája! S.ar érzés olyan tehetetlennek lenni, mikor tényleg megpróbálok mindent megtenni, hogy ne fájjon a pocakja! Remélem ezen az időszakon hamarosan túl leszünk ... elképesztően megy az idő, nem?

Te meg lassan megszülsz Földlakóm! :-D Bírod Némód tornáit? :-)

Ügyesek vagytok, hogy így gyorsan átgondoltan készülődtök a karácsonyra.:-D


Mi is hasonlót fogunk készíteni a családnak, most először lesz az, hogy nem mi utazunk el Karácsonykor, hanem mindenki eljön hozzánk! Persze senki nem alszik itt nálunk, csak látogatóba jönnek. Anyum és nővérem idén először nem karácsonyozunk együtt. Ez van.


Azért adhattok ötleteket, mit vegyünk Joának, ő akkor már 2,5 hónapos lesz! Várom a javaslataitokat! :-D


Edo, nem fárad el a kezed munka után?


Földlakó, nekem eltűnt a naplód, most ilyenkor mi van?


Kolli, a dm-es naptárra gondoltatok? Mi is naptárban gondolkodunk! :-D

puszi nektek,

2011. nov. 26. 06:22

Hahó!

Megvannak az ajik, amiket venni fogunk! Remélem, addigra Ákos Herceg kibújik, mert nagyon kibacna velünk, ha nem :D

A nagyiknak, dédinek, keresztszülőknek dombor nyomatot adunk, amin a bébikénk pici lába és keze van :DDD

Mindenki másnak vmi kis apróság, 5. után megyünk megvenni, azt csá :D


Hogy s mint errefelé??


Drága HegPetről és Joaról semmi hír..:S


Edo! Tessék gyakrabban színesíteni a mindennapjainkat a megjelenéseddel :P :)


Kolli! Napról napra csajosabb a Pici Csenge, lesem ám a naplód!!


Nah, szép napot!! :)

1210. Kolli1987 (válaszként erre: 1209. - Adbefc7882)
2011. nov. 24. 11:16

Mi most egyedi naptárat fogunk készíttetni. :)

Igazad van mi is Csengére költjük a pénzünket karácsonyra. :D

1209. adbefc7882 (válaszként erre: 1208. - Kolli1987)
2011. nov. 24. 11:09

Olvastam az éjszakátokat, hát sajnálom, hogy ilyen rossz volt... :(


Mindenkinek veszünk valami kis apróságot, azt csá, nálunk hál'Istennek nem is szokás nagy dolgokat adni, max. 1-2 ezer forint értékben. Amúgy se vennék többért, akkor inkább Ákosomra költöm, amit lehet :D

1208. Kolli1987
2011. nov. 24. 10:17

Sziasztok!


Akkor meg van miért volt hiszti éjjel le írtam a naplómba.

Hát olyanban gondolkodunk Karácsonyra amit haza (vidékre is tudunk ) vinni mert vonaton nem utaztatnék nagy dolgokat. Valószínűleg építő legót fog kapni vagy könyvet mert az most lemaradt. :D

Szülinapra kapott baby taxit, étkészletet, puzzlet ami állatok vannak rajta és ezeket egybe ki lehet me be tenni. :D Ruhákat tőlünk egy olyan táblát ami mágneses és lehet firkálni rá. :D Ja mg a bulit és pénzt. :D


Edó ti mit vesztek karácsonyra a pici fiadnak és télapóra?


Földlakó terv sincs mit szeretnétek venni?


Nálunk nem esett a hó de el is kellene mennem a csizmámért. Lehet, hogy most már útra kerekedek ez ügyben. :D

2011. nov. 24. 09:42

Na, hahó!

Franc sem tudja, mi volt velem, most keltem fel, tegnap este még jó, hogy csomiztam kaját a Páromnak, egyszerűen nem tudtam 6-kor vele felkelni... Most ébredtem egy 10 perce, a tejeskávém itt van mellettem, azon gondolkodom, mi a franc van velem :D


Ráadásképpen tegnap este alig tudtam elaludni, az egész hasam alja fájt, majd le akart szakadni..

Na, mindegy!


Edo!

Igen, érzem, mert már szépen beilleszkedett a buksija is a helyére és ahogyan erősen kitolja magát, nagyjából tudom, mijét tolja ki, a könyöke és a kis lába amúgy is kis csontos, sokszor szoktam érezni, mikor a lábát használja :D

Amikor az oldalamon a könyökét akarja kitolni, akkor meg olyan kis tojás alakú csontosodást lehet észrevenni, gondolom,ahogyan be van hajlítva :)


Ah, karácsonyi ajándék... Hm...


Mi még semmit nem vettünk meg, nem ártana elmenni és beszerezni, hiszen ki tudja, én decemberben eljutok-e... Mindenesetre mi akkor megyünk, ha én megkaptam azt az írtózatos összegű táppénzt, ami kemény 52 ezer forint :D

Addig spórolás van, valahogy mi ebben iszonyat jók vagyunk :D


Hó???? Jaj, ne essen, míg nem szülök!!!! Ez tájvédelmi körzet, nem sózzák az utakat, van, amikor a buszok sem tudnak ide eljönni...

1206. Edo13
2011. nov. 24. 09:19

Hello anyucik!


Kispesten esett a hó...Mostmár tényleg itt a tél.:( Valakinél havazott már!Csak óvatosan!Vigyázni a pocakokra!:)

1205. Edo13
2011. nov. 23. 21:03

Halihó!


Köszönöm a kérdést,jól vagyunk.

Túl vagyunk az első bölcsi-fotózáson.:)Csuda aranyos képek készültek Norbiról.Már alig várom,hog megkapjuk őket!:P


Hát Földlakóm...lassan te is túlleszel ezen a nehéz időszakon!:)Kitartást addig is!

Most komolyan érezni,hogy miét dugja ki?Én nem éreztem ilyesmit!:S


Niki!

Sajnálom!Ha elfogadsz egy jó tanácsot...csak lazán!Ne akard görcsösen a babát!Hidd el,hogy sikerülni fog!Csak pozitívan!;)


Kolli!

Van már Karácsonyi ajándék Csengének?:)

Mit kapott szülinapjára?

1204. Kolli1987 (válaszként erre: 1202. - Adbefc7882)
2011. nov. 23. 20:42

Nagyon jól tetted. :D Váljék egészségetekre. :D

Jól vagy?

1203. Bóbi83 (válaszként erre: 1200. - 171925f409)
2011. nov. 23. 18:34
Sajnálom Niki! Fel a fejjel!
❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook