Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Élni, de hol? Vidéken vagy városban? fórum

Élni, de hol? Vidéken vagy városban? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
7. Encsy75 (válaszként erre: 5. - Winny)
2009. ápr. 18. 14:41
Pl.nincs mit enni.Nem elég az ha magának megteremt mindent,a jószágnak is vannak igényei csak úgy mint a kisebb nagyobb veteményesnek.De éppen fázhat is mert a tüzrevalót bekell készíteni.Mind ez nem aprópénz,én is vidéki vagyok,egy kis faluban élek.Van kertem is joszágom is.Magtermelni-felnevelni a javakat többe kerül mint ha üzletben venném meg,igaz össze sem lehet hasonlítani!!!
2009. ápr. 18. 14:39

Több mint 20 éve lakunk egy kisvárosban. Előtte falun laktam.

A lányunk " repülni készül " most gondolkodunk mi " öregek ", lépni kellene. De hová? Annyi pénzünk lenne amit kapnánk a lakásért. Azért jó állapotú házat nem valószínű hogy kapunk. Ráadásul hatalmas változás az életbe amikor ilyen lépést teszünk. A vidéki életnél a takarmányt meg kell venni, hogy vágni is tudjál. Vagy meg kell termelni. Sok mindent úgyan úgy meg kell venni.

Biztosan nehéz, sehol se könnyű.

5. winny (válaszként erre: 4. - Encsy75)
2009. ápr. 18. 14:33

Szia

Mi az,hogy szegény?Komolyan kérdem.Nincs mit enni? Fázik télen?

Kérlek! Írd meg:)

2009. ápr. 18. 14:31
A vidék jobb.De nagyon sok "szegény" tanyasit ismerek.
3. winny (válaszként erre: 2. - 5517c3cbeb)
2009. ápr. 18. 14:26

Szia

Ha a tanyát választod egyben lesz megélhetésed és rengeteg munkát.

Az állattartásnál nincs ünnep nincs szabadság.

Előnyei:mindent megtermelsz,nyugi van,messze van a legközelebbi szomszéd.

Ha soha nem éltél vidéken nagy a kihívás.

2009. ápr. 18. 14:20

Nagyvárosban minden közel van, de drága az élet.

Vidéken ha magad megtermeled, sokminden élelmiszer lehet a kamrádban.

ám a számlákat ki kell fizetni és sokszor az a probléma, hogy vidéken sincs munka. (Merthogy nagyvárosban sem garantált.)

Kedves Kézművesek, titket kérdezlek, nektek mi a véleményetek?

Sokan éltek vidéken;ott kézműveskedtek.

Mik az előnyök? Mik a hátrányok?


Nagy életmódváltásra készülök a családommal, de nem túl távol Pesttől és tőle nem északra, hiszen ott sokkal drágábbak az ingatlanok.

Nagyobb kell mint egy garzon, de nincs rá sok pénz és ezért marad a külváros, tanya.

Mit vállalok, ha tanyán élek?

Nagyon várom a hozzászólásokat. Köszönöm.

2009. ápr. 18. 14:19
Élni, de hol? Vidéken vagy városban?
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook