Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Elkezdtem az új életem. fórum

Elkezdtem az új életem. (beszélgetős fórum)


102. ironizáló (válaszként erre: 94. - Csigavére)
2016. aug. 23. 19:56
Pulzuskontrollos edzés az, amikor előre meghatározott pulzustartományban dolgozol az edzettségednek, állapotodnak megfelelően. Azért fontos, mert elkerülhető vele a túledzés, túlterhelés és folyamatosan nyomon követhető az aktuális állapot és a fejlődés is.Egyénre szabottan kell kiszámolni a különböző pulzustartományokat, mindenkinél mások az értékek. Ez így most nagyon egyszerűen és röviden van megfogalmazva, de a lényege ez.
2016. aug. 23. 19:45
Jaj ! Most mértem magam fürdés előtt, és SEMMI ! Nem ment le egy deka sem egy hét alatt. Első héten 5 kg, és megállt. Nem hagyom abba, türelmetlen sem vagyok, csak kicsit lelombozott a mérleg.
100. ironizáló (válaszként erre: 99. - Gribedli***)
2016. aug. 23. 19:44
Erről van szó :) Mióta futom a gyorsakat, sprinteket sokkal izmosabb lett a lábam :) Régen kocogtam sokat szinte hajszoltam a futás,függő voltam.Mentem a hosszúkat és állandóan sérültem, testzsírom meg nagyon-nagyon kevés volt. Most ezekkel a távokkal és tempókkal + megfelelő pihenőkkel fejlődök. Én nem vagyok maraton alkat és már nem is hajszolom a sok kilométert. Ennek ellenére imádom nézni az ultrásokat, maratonosokat is. A barátnőd kemény csajszi.
99. gribedli*** (válaszként erre: 89. - Ironizáló)
2016. aug. 23. 18:40
Az tök jó!:) Én sprintelni szeretek, azt viszont nagyon, a kertem is olyan széles, hogy pont alkalmas erre, az intenzív, rövid futás tetszik, de a kocogás nem annyira, leeszi rólam az izmot. Van egy barátnőm, 4 gyereke van és ő kifejezetten maraton-alkat, keskeny csípő-derék-váll, minden egyben, vékony, magas, fiús egyenes vonalai vannak, szuperül formában tartja a csak futás, sőt, csak maratoni jellegű, csak azt szereti, versenyezni szokott ő is.
98. lapbarna (válaszként erre: 75. - Sziszi0528)
2016. aug. 23. 18:20

Kedves Sziszi! Remélem, nem szereztél olyan sérülést, ami később jöhet elő, vagy akkor súlyosbodhat!!

Nem véletlenül nem javasolják túlsúlyosoknak a futást. Az ízületeknek így is nagy terhelést elviselni, hát még futás közben!

Én direkt nem megyek futni. Több, mint 80 kiló vagyok. Ennyivel kockáztatnám azt, hogy esetleg szerzek egy olyan sérülést, ami lehetetlenné tenné a későbbi bármiféle mozgást.

Én utoljára 75 kilósan futottam. Rettentően érezhető volt, mennyivel nehézkesebb a mozgásom.

Tényleg érdemes a fokozatosság elvét betartani. Szerintem ez a futásnál különösen fontos. Vannak első 5 km-em edzésterv, vagy lehet saját kútfőből. Én anno azt mondtam, csak addig a kukáig, vagy virágig fussak el. Nem ciki belesétálni!!! Óvatosan kell kezdeni. Nagyon fontos, sőt, elengedhetetlen a bemelegítés, és a végén a levezetés, nyújtás.

De természetesen gratulálok újra, hogy elkezdted, csinálod! Hajrá!

97. c73db520ef (válaszként erre: 96. - Somogyi márton)
2016. aug. 23. 18:08

Ebed, uzsonna helyett elfogadhato.

Lenyeg a mertek.

96. somogyi márton (válaszként erre: 95. - Ironizáló)
2016. aug. 23. 17:05
Köszönöm ! Ma ettem egy két gombócos fagyit a cipő megvásárlása után, kicsit bánt, de hát nem vagyok édes száju, igy nem fogok sokszor "bünbe esni".
95. ironizáló (válaszként erre: 91. - Somogyi márton)
2016. aug. 23. 16:56
Szuper vagy, változtatni sosem késő. És abban is egyetértek, hogy fiatalon kell ezt kezdeni, de igazából bármikor. Csak nyerni lehet rajta. Hajrá!
94. Csigavére (válaszként erre: 81. - Ironizáló)
2016. aug. 23. 16:53
Milyen a pulzuskontrollos edzés?
93. ironizáló (válaszként erre: 90. - Csigavére)
2016. aug. 23. 16:51
Menni fog, megcsinálod!
92. Csigavére (válaszként erre: 91. - Somogyi márton)
2016. aug. 23. 16:50

Sajnos kor ide vagy oda, ugyanezt elmondhatnám.

Egész életemben túlsúlyos voltam, csak nem volt elég akaratom.


De hajrá neked, biztosan sikerül most már.

91. somogyi márton (válaszként erre: 90. - Csigavére)
2016. aug. 23. 16:49
Hát ha közhelyes lennék, azt mondanám, hogy ugy könnyü. Márminthogy 26 éves vagy. De nem mondom, mert minden korban egyformán nehéz a gondunk. Ha én annak idején 26 évesen vigyáztam volna a testemre, akkor most nem lennék 55 évesen ilyen kövér, elhasználódott, lusta stb. Szóval tanulj más hibájából.....
90. Csigavére (válaszként erre: 88. - Somogyi márton)
2016. aug. 23. 16:35

Persze, nem titok, hogy 26 éves vagyok.

Köszönöm, igyekszem nagyon kitartó lenni.

Nem tudnék elszámolni a lelkiismeretemmel, ha nem így tennék.

89. ironizáló (válaszként erre: 86. - Gribedli***)
2016. aug. 23. 16:34
Nem futok maratont :) egyelőre 21 km a maximum, de inkább kevesebb. Sebességre kezdtem el edzeni és nagyon jól is megy. Mondhatni "minőségi" edzéseket csinálok. Hegyi, résztávok, tempó stb... Az adatlapom épp egy 10 km verseny képe látható. Nyertem :) Maratont egyelőre nem, ha úgy érzem, akkor felkészülök rá. Jó nekem a 10-20 km, gyerek és triatlonozó férj mellett :)
88. somogyi márton (válaszként erre: 64. - Csigavére)
2016. aug. 23. 16:31
Megkérdezhetem, hogy éves vagy? Tetszik a lelkesedésed. Én is most ébredtem, hátha sikerül egy kicsit egészségesebben élni.
2016. aug. 23. 16:26
Délelőtt vettem egy kondicsukát. Még nem tudom, mit fogok vele kezdeni, de ez már nem lehet kifogás. Férjem mindig mondja, hogy mozgás, mozgás a fontos. De nekem nincs cipőm, volt a kifogás. Most van. Használta már valaki a vibrációs gépeket? Vagy más öregasszony számára "kényelmes" gépet?
86. gribedli*** (válaszként erre: 83. - Ironizáló)
2016. aug. 23. 16:22
Te marathont futsz?:) mert volt egy kèp az adatlapodon, az te vagy?
85. ironizáló (válaszként erre: 84. - Csigavére)
2016. aug. 23. 16:06
Nem azért írtam :) csak érdekességképpen.
84. Csigavére (válaszként erre: 83. - Ironizáló)
2016. aug. 23. 15:53
Attól még nagyon messze vagyok :(
83. ironizáló (válaszként erre: 82. - Csigavére)
2016. aug. 23. 15:52
Szuper leszel :)Egyébként van olyan maratoni edzésterv, amiben van séta :)
82. Csigavére (válaszként erre: 81. - Ironizáló)
2016. aug. 23. 15:49

Köszönöm, énis így gondolom.Futni szoktam, de sajnos egy ideje leálltam.

Nekem úgy volt elérhető a fél órás futás, hogy egy percet futottam és egy percet sétáltam, így bírtam.

2016. aug. 23. 15:29
Futásnál (is) nagyon fontos a fokozatosság. Az eleje tényleg nehéz. De nagyon hamar alkalmazkodik a testünk a terheléshez. Amire nagyon érdemes figyelni még, hogy a futás igen sérülésveszélyes sport lehet (IT band, futótérd, achilles gyulladás stb), ezért nem szabad csak úgy fejest ugrani bele. A kocogás, séta kombinációja nagyon jó megoldás lehet az elején. Aztán úgyis hamar átbillen a mérleg a kocogás javára. Amit még javasolnék az a pulzuskontrollos edzés. Vannak már nagyon jó áron ilyen órák és nemcsak futáshoz lehet használni őket. Érdemes beruházni rá.
80. gribedli*** (válaszként erre: 78. - 1abbb5d144)
2016. aug. 23. 15:26

Milyen panaszokat okozott a szója nekik?


Amúgy a Norbit én sem csípem, meg azt, hogy mindenbôl bizniszt kell csinálni, csak nem szeretném kiönteni a gyereket is a szentelt vízzel, és nem fogom azért a szóját hibáztatni mert a Norbi is árulja. Régen a ch csökkentett lisztjüktôl is sokan felfúvódtak mert túl sok volt benne a glutén, stb, na az is annyira reklámozva volt és mégis ugye ha a glutént kis mennyiségben nem tartom gáznak, amennyi a lisztjükben volt, hát logikus, hogy mindenki a glutént hibáztatta, holott a mennyiséggel volt gond. Ami sok, az sok, nincs olyan étel a világon, amibôl bármikor, bármennyit lehet enni, ôk meg ezt akarták beadni: zabálva fogysz. Ez pedig így hazugság.

2016. aug. 23. 15:20

Egyébként hogy írjak valamit, ami a fórumhoz kötôdik, én is a szénhidrátcsökkentett étrendben hiszek, illetve a mérsékelt szénhidrátcsökkentésben, ami attól is függ, hogy valaki mennyire aktív.


Ezt meg lehet spékelni rövid ideig tartó erôsen szénhidrátszegény idôszakokkal, de a pont ott van, hogy rövid ideig, hiszen a szénhidrát nemcsak hízlal, hanem ébren tartja az anyagcserét is és stimolálja a pajzsmirigyet, vagyis aki azt gondolja, hogy évekig élhet minimális Ch-val, mert ha kicsit is abbahagyja, visszahízik, az is rosszul jár, mert az idô elteltével nagyon lelassul az anyagcseréje is és a pajzsmirigye is (vagyis kevesebb zsírt fog égetni mert a pm a zsírégetésért is felelôs), kicseszik magával és alacsony ch mellett is visszahízik. Eleve a korral ezek a dolgok megtörténnek, miért kellene még rátenni?:)


Szóval inkább legyen a mérsékelt ch, de inkább égessük el a felesleget sporttal. Mérsékelt alatt azt értem, hogy az étrend kb fele szénhidrát:

50-60% Ch

25-30% fehérje

15-20% zsír


Gyerekeknél, kamaszoknál a ch több is, pl 60-65% és a fehérje alacsonyabb, mert ôk mindenbôl felszívják a fehérjét és a növekedésükhöz pedig több ch kell.


A zsír: a zsír lehet sok is, ha a ch durván csökkentve van (pl ketogén diétáknál. De ezek sem tartanak örökké, utána vissza kell térni a zsírszegénységre (15-20%).


Ez nagyon nehéz mert mire az ember meggyôzte magát arról, hogy zsírral le tud fogyni (holott az ellenkezôjét tanuljuk), ha brutálul csökkenti a ch-t, baromi nehéz lesz az újra(a diéta végeztével) megemelt ch mellett csökkenteni a zsírt újra, hiszen a saját szemével látta, hogy a zsírtól fogyott. Mégis a ch-ra több szükség van és a zsírt utána már nem lehet annyira tolni, hiszen az már túl sok kalóriát ad hozzá és jön a jojó. Ezt lelkileg feldolgozni talán nehezebb mint végigcsinálni. Mert akkor elôször szabad a zsíros cucc, utána meg miért nem?


De lényegében 20% zsír sem kevés, noha ezt már zsírszegénynek hívják;)

78. 1abbb5d144 (válaszként erre: 74. - Gribedli***)
2016. aug. 23. 15:17

Én nem modntam, hogy rögtön felfordulnak, de okozhat panaszokat. főleg, ha már van.

Ismertem ilyen embert, talán nem is egyet.

Én nem pécéztem ki ezt magamnak, csak olvastam ezt-azt norbidolgokat evő emberekről meg szójásról.

De vitázni nem tudok érdemben, ahogy te sem, nem tudósok vagyunk, akik épp ezt kivizsgálhatják valahol, a megosztott tudományos tényeket tudjuk csak elhinni vagy megkérdőjelezni.

77. Csigavére (válaszként erre: 75. - Sziszi0528)
2016. aug. 23. 15:07
Köszönöm! Ez is egy jó példa , arra, hogy lehet fokozatosan növelni az intenzitást, nem is értem, hogy, hogy ne lehetne.
76. ironizáló (válaszként erre: 74. - Gribedli***)
2016. aug. 23. 14:54
Egyetértek (megint). Családban volt rákbeteg, már nincs köztünk. Ott is a tartósítószer volt a hibás. Cigi, ital, rossz kaják sosem.
2016. aug. 23. 14:07
Vanessza, lehet annyiban igaza van Csigavérnek, hogy azért jobb a fokozatosság, mert pl. én is majdnem 80 kilósan kezdtem futni, először csak 5 percet bírtam és egy hónap alatt felvittem 20 percre, a vánszorgásból valódi futás lett és már a végén megy 30 mp sprint is. De az elején nem bírtam volna többet, azt hittem összecsinálom magam kb fél perc után, annyira nem kaptam levegőt. Plusz fájt a térdem, derekam is. Még akkor is fájt, mikor már 10-12 perceket futottam, de nem adtam fel, lefutottam azt a 10 percet kínzó fájdalommal, de nem emeltem drasztikusan a távot. És elmúlt a fájdalom, már többet bírok, de ehhez kellett a fokozatosság. Persze, abban igazad van, hogy amíg csináljuk, keményen csináljuk és ne álljunk meg, adjunk bele mindent, csak ha pl 5 perccel kezd az ember nem baj, lesz abból még 25-45 perc is, vagy ha nem olyan intenzitású az edzés az sem baj, lehet egy ducitréninget is teljes erőbedobással csinálni, majd fokozatosan keményebbre váltani.
74. gribedli*** (válaszként erre: 72. - 1abbb5d144)
2016. aug. 23. 14:04

Rasszok? Szerintem ebbe ne menjünk bele mert a világon sok helyen esznek még rajtuk kívül tofut, szóját ès nem látni azért, hogy egy tànyér ilyen cucc után felfordulnak.


De végülis ha valaki nem dohányzik, nem iszik, egészsésesen eszik, rendszeresen sportol, és tényleg csak attól "beteg", hogy megevett valamikor egy szójás dolgot, elhiszem.


Rendszerint egy csomó mindent elkövetnek maguk ellen az emberek és aztán kell valami, amit demonizálni kell. Mondjuk megy tovább a cigizés meg a lustaság, de szóját, oh azt nem mert nem bio...


Létezik allergiateszt amúgy, könnyű kideríteni.

73. Fisica (válaszként erre: 61. - 1abbb5d144)
2016. aug. 23. 13:53

Biztos van akinek nem jó, de nagyon sok cukorbeteg és magas vérnyomással küzdő ember az update elvek (és termékek) segítségével elhagyhatta a gyógyszereket is. Nekem pedig a PCO-ban segített már másfél hónap után. És ugye rengetegen lefogytak, úgy, hogy nem kellett semmit kiiktatni az életükből, csak lecserélni.


A szója egy megosztó dolog, sokak szerint rossz, mások szerint épp ellenkezőleg. Én adtam neki egy esélyt:)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook