Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Életmódváltás mától - valaki betársul? fórum

Életmódváltás mától - valaki betársul? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯
1233. fokhagyma
2023. máj. 30. 13:16
Bocsánat, most látom, kicsit hosszú lett. Akit nem érdekel, ugorja át!
1232. fokhagyma
2023. máj. 30. 13:15

Engedjétek meg, hogy harmadikként én is elmondjam a véleményemet! Ha nem engeditek meg, akkor is leírom, mit gondolok. :-)

Úgy látom egy kicsit mindketten végletekben gondolkodtok Szendit illetően. Én talán kettőtök között vagyok a véleményemmel.

Kedves Judit, ha Te Szendi szapulásának nevezted Ildike véleményét, akkor talán elmondhatjuk, hogy Te meg dicsőítésnek. Én pedig úgy gondolom, hogy mindketten véleményt írtatok róla, és ez a vélemény nem egyezik. Emiatt nem kell vitatkozni, hisz mindenkinek joga önálló véleményt mondani.

Ahogy írtam is, én a középúton vagyok. Úgy gondolom, bizonyára vannak túlzó nézetei Szendinek, de vannak dolgok, amikkel egyet lehet érteni.

Én se fogadom el azt, hogy jobban tudja, mint a bőrgyógyászok, hogy hogyan hat az UV sugárzás ez emberre. Azért azt állítani, hogy a déli órák nem veszélyesek, sok tudományos tapasztalattal való szembefordulás Szendi részéről.

A koleszterinben viszont hajlamos vagyok hinni neki saját tapasztalatom alapján. Abban igaza van Juditnak, hogy nem egyforma mindenkinél a koleszterin termelés. Már több helyen is leírtam, hogy miután egy évig teljesen vegetáriánus voltam, magas koleszterin szintet mértek. Azt mondta az orvos, egyek kevesebb húst, miután semennyit sem ettem. Egyszerűen kitermeli a szervezetem. Szerencsére nem túl magas, de mindig megcsillagozzák a laborleletemen. A háziorvos írt fel koleszterin csökkentőt a nem is túlságosan magas koleszterinemre, a kardiológus orvos pedig azt mondta, ne szedjem, több a káros hatása, mint amennyit segít. Abban is egyetértek Szendivel, hogy ez a túlzott gyógyszer fogyasztás csak a gyógyszergyáraknak jó. Nem arról van szó, hogy amit tényleg nagyon fontos szedni, ne szedjük, de rengeteg feleslegeset, sőt kárt okozókat is szednek az emberek. Nem akarom hosszúra nyújtani, de szintén a magam példája, hogy most állok le egy olyan gyógyszerrel, ami az alapbajon ugyan segít, de annyi a mellékhatása, hogy inkább vállalom, hogy nem szedem. Szerencsére ebben az orvosom is partner, pedig ő írta fel. Ilyen orvos is van. Példának talán még a cukorbetegséget hozhatnám fel, amire ha nem szedne gyógyszert egy beteg, belehalhatna.

Nem vitának szántam, amit írtam, csak egy harmadik véleménynek.

Egyébként alapból gyógyszerellenes vagyok, amit lehet a természet patikájából oldok meg, amit nem, arra is próbálok mérsékelten szedni gyógyszert, ha nagyon muszáj.



Cukkini.

Én i szoktam csinálni, de egyszerűbben. Rizsliszt, tojás, reszelt cukkini, fűszerek. Kis lepénykéket lehetőleg oliva olajon serpenyőben kisütni.

1231. 55Judit
2023. máj. 30. 09:31

Na, megöntöztem a veteményest, most egy perc pihi, aztán szedem az epret.😀


Sok kiváló cukkinis receptem van már, de ezt a liszt nélkülit most találtam és örülök, mert ezzel bűntudat nélkül belakhatok este is:

[link]


Beindult a kertben a cukkini érése, mondhatom ömlik lefelé a 4 tőről. Imádom a kis bio kertemet!!!!😀

Egyétek ti is egészségesre és erősre magatokat!

1230. 55Judit (válaszként erre: 1229. - Ildike2)
2023. máj. 30. 07:23

Jól van Ildike, azt hiszel amit akarsz. De azért leírni ezt a sok badarságot! Szóljál már az informátoraidnak, hogy elfelejtették bevonni a könyveit. Köztük a Napfény vitamint is.

Bármit is zagyválsz össze Szendiről, nekem sokat segített. Méghozzá ingyen.


Tudod mit? Szendi Gáborról vagy jót, vagy semmit! Szerintem ez a fórum nem az ő szapulására született.

1229. Ildike2
2023. máj. 29. 21:14

Ahogyan pedig a bőrgyógyászokkal szemben lejáratta magát, a napozással, a D-vitaminnal kapcsolatban, arra nincsenek (de nem is kellenek ) szavak. Önmagáért beszél. Röhej.

Szerintem nem sokáig lesz már szabadlábon.

1228. Ildike2 (válaszként erre: 1227. - 55Judit)
2023. máj. 29. 21:00
Szendi soha, egyetlen pert sem nyert meg. Nem is nyerhetett, mert a per indulása előtt visszatáncolt(visszavonta állításait).
1227. 55Judit (válaszként erre: 1226. - Ildike2)
2023. máj. 29. 20:47

Ugyan Ildike mi bajom lenne? Kinek ennyi koleszterint termel a mája, kinek annyit. Hidd el, többet árt a gyógyszer, többek halálát okozza mint a koleszterin. csak te sajnos ezt nem olvasod el, mert Szendi szerinted nem megbízható.


Nem egyezik Szendiről a véleményünk, az biztos. A pereket mindig megnyerte. De nem is ez a lényeg hanem az, hogy az ismereteinket más-más forrásból szereztük, de ez nem ok arra hogy itt elkezdjünk vitázni ezen. Te gyógyszer párti vagy, én meg nem. Képzeld el mi lenne a gyógyszergyárakkal, ha hirtelen mindenki úgy döntene mint én. Mennyi munkanélkülit generálnának, és mekkora veszteséget.


Én megbízom Szendiben, nekem sokat segített, nagyon hálás vagyok neki. Az ajánlásaiból is sokat megfogadtam, aminek köszönhetően az idő múlásával nem rosszabbúl, hanem egyre jobban vagyok. Sőt, jól vagyok. Ezt nagyon sok éven át nem mondhattam el magamról. Sok évig munkaképtelen voltam, több féle betegséggel leszázalékolva. Mióta rátaláltam a helyes útra, egyetlen szem gyógyszert se kell bevennem ami mint tudjuk, soha nem gyógyít meg senkit, csak a tüneteket nyomja el. Illetve nem csak. Mert ott vannak még a mellékhatások. Köszönöm, én ebből nem kérek.


Én elmondhatom magamról, valóban életmódot váltottam. De nem is mondhatom teljesen múlt időben, mert a folyamat nem állt meg, időnként még mindig van amit jónak látok megváltoztatni.

1226. Ildike2 (válaszként erre: 1224. - 55Judit)
2023. máj. 29. 20:19

Szendi számomra nem hiteles. Sem egészségügyi, sem ahhoz közelálló (pl. biológusi, vagy vegyész) végzettsége nincs.

További kiábrándító tényező, hogy amikor perrel és pénzbüntetéssel fenyegetik, rögtön visszavonja tanait.

Azt gondoljátok végig kérlek, hogy ma amennyiben egy beteg infarktuson és/vagy stroke-on esett át, és a kezelőorvosa nem írja fel neki a statint, akkor lecsukják (hacsak nem dokumentálja az orvos, hogy a beteg felvilágosítás ellenére a kezelést elutasította).

Továbbá, folyamatban van annak vizsgálata, hogy a magas koleszterinszintű pácienseknek még az infarktus/stroke elszenvedése ELŐTT kötelezően adni kell majd a statint (ez a primér prevenció).

A 7 feletti koleszterin nagyon magas. Adja Isten, hogy ne legyen bajod tőle gyógyszer nélkül.

2023. máj. 28. 19:08

Sziasztok.


Kész a csíra, holnap reggel már azt eszem.


Sütöttem 3 bagettet, azzal. Egyelőre sima liszttel készítettem, de úgy tűnik, az ezennel elfogyott...

Van 4kg teljes kiőrlésű, most azok jönnek. Ha jól sikerültek a bagettek, akkor megismetlem.


Ma csirke comb volt bulgurral, céklával. Nagyon finom volt.

Mozgás csak a házimunka.


Szép estét mindenkinek

1224. 55Judit (válaszként erre: 1223. - Fokhagyma)
2023. máj. 28. 16:00
Igen. Nekem is van könyve, és jár a hírlevele is. Mindig nagyon értékes olvasmányokat kapok tőle. Ahogy mondod, felhívja a figyelmet. Aztán van akire hat, van akire nem.
1223. fokhagyma (válaszként erre: 1216. - 55Judit)
2023. máj. 28. 15:49
Köszönöm, de nem kell beleolvasnom, ismerem a cikket és Szendinek sok írását. Egy könyvét is megvettem. Sok dologra felhívja a figyelmet.
1222. 55Judit (válaszként erre: 1220. - Fokhagyma)
2023. máj. 28. 13:39

Nekem is kéne orvos szerint 32 éve. Akkor egy műtét előtti vérvizsgálaton derült ki, hogy szerintük magas a 7.8-as érték. Soha nem szedtem, és az ereim tiszták.

Igaz hogy a koleszterin-hipotézis a világ egyik legnagyobb orvostudományi blöffje.

1221. 55Judit (válaszként erre: 1220. - Fokhagyma)
2023. máj. 28. 13:36

Jól teszed. Látod, vannak alternatívák, és a gyógyszergyáraknak nem teljesen elkötelezett orvosok is.

Én örülnék ha beleolvasnál a Szendi cikkbe.


Végső elkeseredésemben mailben vettem fel Szendi Gáborral a kapcsolatot a növekvő csontveszteségem miatt. Bár előtte a "gyógyszert" elfogadtam, minek utána tájékozódtam és nem szedtem be. (Hogy mit teszek, erről részletesen írtam a csontritkulásos fórumban.)


Csak röviden: A csontritkulásra olyan gyógyszert adnak amitől a csontsűrűség javul, viszont ezt úgy éri el, hogy az elhalt csontsejteket nem engedi lebomlani, nem pedig úgy, hogy felszaporítja az élő sejteket. Tehát a csont nem erősödik. Kimondhatjuk, átverés.


Szendi ajánálására olyan egyszerű terápiába kezdtem, hogy azóta évről-évre javulnak az értékeim. Gyorsult a csontanyagcserém és már nem kell tartanom a spontán csigolyatöréstől.

Nagyra becsölöm őt, mióta írásait olvasom sok egészségi problémámat meg tudtam oldani.

1220. fokhagyma (válaszként erre: 1218. - 55Judit)
2023. máj. 28. 12:47
Nekem kéne, de nem szedem. Egyik orvos felírta, a másik meg azt mondta, ne szedjem, inkább igyak rendszeresen tyúkhúr teát.
2023. máj. 28. 12:43

jó hírem van :

idén is csíráztatok de tavaly nem sikerült!

láttam egy másik videót és most úgy csináltam a tavalyról maradt bio magokkal és sikerült 🤭🤩

eszegetni fogom vajas kenyérre szórva. ne kérdezzétek milyen mag, mert kidobtam a zacskót, de a legközelebbinél majd megírom ☺️

1218. 55Judit (válaszként erre: 1217. - Ildike2)
2023. máj. 28. 07:18
Igazad van, én is szedném ha kéne.
1217. Ildike2 (válaszként erre: 1216. - 55Judit)
2023. máj. 28. 06:58

Az FDA nem ad indikációra engedélyt evidence based bizonyítékok nélkül.

Inkább szedném, ha kéne, minthogy egy esetleges stroke után tolószékben üldögéljek.

1216. 55Judit (válaszként erre: 1215. - Ildike2)
2023. máj. 28. 06:41

"Hogyan vezeti a koleszterin-biznisz az orránál fogva a világot?"

Szendi Gábor a koleszterin mítoszról: [link]

1215. Ildike2 (válaszként erre: 1208. - 55Judit)
2023. máj. 27. 20:47

Minél több az LDL koleszterin vagy a triglicerid a vérben, annál "sűrűbb", "zsírosabb" a vér, annál inkább hajlamos plakkok formájában lerakódni az erek falán. Ezek a plakkok nőnek, vastagodnak, majd évek, de néha már hónapok múltán elzárják az illető eret.

Ha a szívben történik ez, az az infarktus. Ha az agyban, az a stroke.

Legelőször, az atorvastatin nevű hatóanyaggal történtek vizsgálatok nagyszámú (kb. 40000) páciensen. Ez volt a Pfizer cég Sortis nevű gyógyszere.

Azt nézték, hogy aki szedi, az kisebb valószínűséggel kap-e infarktust, vagy stroke-ot, mint aki nem szedi.

Az eredmény meggyőző volt: akik szedték, 40%-kal csökkent náluk a kockázat.

Ennek alapján ezek a koleszterincsökkentő gyógyszerek (statinok) indikációt kaptak nem csak koleszterinszint csökkentésre, hanem kardiovaszkuláris rizikócsökkentésre is. Magyarul, minden infarktuson és/vagy stroke-on átesett betegnek kötelező szednie. Ha nem írja fel a kezelőorvos, az orvosi műhiba.

Anyukámnak 5,1 volt az összkoleszterinje, fel is írta a háziorvosa a 10 mg atorvastatint, azóta 3,6-4 között van a koleszterinje. Nincs mellékhatás.

1214. 55Judit (válaszként erre: 1212. - Fokhagyma)
2023. máj. 27. 07:59
Én okos vagyok! 😂 Tegnap tojáskrémet készítettem, mára is van. Eszem magában sok salátával vagy ami van. Míg fiam itthon volt szoktam venni házi füstölt császárszalonnát, azt főzve ledarálva hozzákeverem a tojáskrémhez. De lehet az ízekkel játszani máshogy is. Pl. sajttal együtt vagy sonkával betölteni egy kelt tésztás táskába.😀 Ebből keveset enni, a salátából meg sokat!
1213. 55Judit (válaszként erre: 1210. - Libikóka)
2023. máj. 27. 07:54

Én azért konzervet veszek mertteljesen egyformára vannak főzve a szemek. Semmi adalék nincs benne, csak hőkezelt. Az a legjobb nekem ami a LIDL-ben van. És a legolcsóbb is.

Tényleg nagyon finom, bármilyen zöldséglevesbe, még húslevesbe is lehet tenni néhány szemet, önálló leves is főzhető belőle akár gulyás, akár zöldséges, vagy főzelék.

Én a hummuszt is több féle formában készítem. Ha eszünk hozzá kenyeret vagy valami gabonafélét, akkor teljes értékű növényi fehérje az ételünk sok vitaminnal, ásványianyaggal.

1212. fokhagyma (válaszként erre: 1209. - 654268ce3d)
2023. máj. 26. 23:38
Én is így voltam még régen a tojással. Magas volt a koleszterinem, és nem mertem enni, mert akkor az volt az elmélet, hogy káros. Azután meg az ellenkezőjét hirdették. Éppenhogy kell enni! Most légy okos Domokos! Így volt a margarin-vaj étolaj-állati zsiradék párharca is. Azt gondolom, mindenkinek meg kell találni a saját magára szabott arany középutat.
1211. libikóka (válaszként erre: 1206. - 654268ce3d)
2023. máj. 26. 21:53
Semmi bajod nem lesz tőle .
1210. libikóka (válaszként erre: 1203. - 654268ce3d)
2023. máj. 26. 21:52
Még én is most akarok venni,értékes táplálék.Talán finom is.Jövő héten próba.
2023. máj. 26. 21:48

köszi a válaszokat, akkor majd eszek tojást is. nagyon szeretem, de eddig elkerültem.


ma a szokásos reggeli volt

ebédre és vacsorára ettem összesen az egy adag grillezett csirkét édesburgonyaval.

egy alma volt a nasi illetve egy kis szelet epres sajttorta 😳


visszafogtam magam.

holnapra van csirkemell görögsalataval. a reggeli rozskenyer lesz, hummusszal,újhagymával. a többi menetkozben derül ki, de jóformán amit találok itthon.


a mozgás több óra takarítás volt 😂

1208. 55Judit (válaszként erre: 1207. - Ildike2)
2023. máj. 26. 08:33

Így tudom én is. Sőt, az olvasottak szerint nem is a magas koleszterin szint a probléma hanem az, hogy lerakódik-e az ér falán vagy csak kering a vérrel. Ennek is vannak okai aminek a tanulmányozásába én nem merültem bele. Évtizedekkel ez előtt derült ki hogy 7,8 a koleszterinem. Illetve most nem tudom mennyi mert nem méretem. Annó nem fogadtam el a "gyógyszert", utóbb kiderült az is többet árt mint használ.

A lényeg az én esetemben, teljesen tiszták az ereim. Nyaki ultrahangot nézettem 2 éve ennek, az orvos akkor azt mondta máshol nem nézik meg ingyen ha panaszmentes vagyok, de az erek állapota nagyjából ilyen lehet máshol is.🙂

1207. Ildike2 (válaszként erre: 1206. - 654268ce3d)
2023. máj. 26. 07:44

Nem, ez az elmélet már évtizedekkel ezelőtt megdőlt.

Van a szervezetnek saját belső szabályozása (ugyanúgy, mint pl. a vércukorszintnél), és ha több a táplálékkal bevitt koleszterin, akkor visszaszorul a belső termelés ill. nő a lebontás. Akkor van probléma, ha ez az endogén szabályozás elállítódik, pl. génhiba miatt. Ilyenkor túltermelés van, hiányzik a feedback mechanizmus. Ilyenkor kell a gyógyszer. De még ilyenkor is kb. mindegy, hogy mennyit viszel be kívülről, a szervezet ekkor is az általa beállított szintre törekszik.

1206. 654268ce3d (válaszként erre: 1185. - 55Judit)
2023. máj. 25. 20:48
érdekes, én nagyon ritkán eszem tojást. nem tudok attól szabadulni, hogy nem tesz jót a koleszterinnek. vagy igen?
1205. 654268ce3d (válaszként erre: 1188. - Fokhagyma)
2023. máj. 25. 20:46

nem igazán lehet túl adagolni.

elvileg napi 2x kellene inni, legalábbis az edző étrendben ez van. 1x szoktam, de van mikor elfelejtem.

1204. 55Judit (válaszként erre: 1198. - 654268ce3d)
2023. máj. 25. 20:34
Tahinit nem érdemes venni, könnyű elkészíteni, de én már régen csináltam mert egymagamra túl nagy az adag amit az aprítóban meg lehet csinálni. [link]
❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook