Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Életmód váltás. Tudnátok olyan oldalt ajánlani, ami leírja a lényeget? Mi a helyes-helytelen étkezés? fórum

Életmód váltás. Tudnátok olyan oldalt ajánlani, ami leírja a lényeget? Mi a helyes-helytelen étkezés? (tudásbázis kérdés)


1 2
9. zebracsikó (válaszként erre: 5. - Brigitta.ferenc)
2012. dec. 15. 16:27

ezerféle, egymásnak ellentmondó táplálkozási irányvonal van, pl. makrobiotikus, paleolit, vegetariánus, stb....


az, hogy mi a legjobb????


ezt soha senki nem fogja tudni megmondani


Szerintem az arany középút a jó:

lehető legkevesebb feldolgozott, tartósított, ízfokozott , cukrozott, aromásított élelmiszer


sok zöldség, gyümölcs, némi hús, savanyított tejtermékek, halak, barnarizs, egyéb gabonafélék, hüvelyesek

8. f64f0d9a69 (válaszként erre: 7. - Pan Dóra)
2012. dec. 15. 16:24

:))

Nekem ez a közvetlen termelő nagyon tetszik...

Nálunk is van kinevezve a piacon egy rész, termelőinek.

Na már most tele van olyan kereskedőkkel, akikről sejteni lehet, hogy valamelyik nagybani piacról vagy üzletből szerzik be az árut.

Sokszor fogalmam sincs ki az igazi őstermelő...

7. Pan Dóra (válaszként erre: 1. - Brigitta.ferenc)
2012. dec. 15. 16:19
Termeld meg, amire szükségetek van, vagy ha erre nincs mód, vásárolj közvetlenül a termelőtől. Aztán ezekből az alapanyagokból készíts olyan ételeket, ami jólesik.
6. f64f0d9a69 (válaszként erre: 1. - Brigitta.ferenc)
2012. dec. 15. 16:09

Szerintem ilyen oldalt nem fogsz találni.


Miben akarsz tartós változást elérni? E szerint érdemes az utat megkeresni. Mindenkinek más a célja.


Hogy megnehezítsem a dolgodat, én pl. a vércsoport szerinti étrendet választottam, mert nálunk ez a legpraktikusabb és a legbetarthatóbb.

Az egészség visszaszerzése, megőrzése volt a cél. Mellette egy kis mozgást is beiktattam, mert fontosnak tartom .

Nálunk beletartoznak étrendkiegészítők is, főleg télen.


Az egészséges életmód az, ami test a lélek és a szellem épülését szolgálja.

2012. dec. 15. 15:42
Teljesen egyet értek, azért kérdeztem tud e valaki olyan oldalt, mert hát elég nagy különbségek vannak és persze bele lehet őrülni ha mindent átböngészi az ember. Miért gondolod hogy a barna kenyér a legegészségtelenebb?
2012. dec. 15. 15:35

Egyébként ha átolvasod az összes diétát, bele fogsz hülyülni. Azt sem tudod majd mi a helyes. Na így vagyok én is.


Azért gondoltam a több sali, és kevesebb kenyérre.

2012. dec. 15. 15:33

Ja, és állítólag a nagyon egészséges gyümölcsös jogurt is nagyon ártalmas. Csak a sima joghurt (cukor nélküli) az egészséges.


És (azt hiszem, a paleolit) szerint a magos kenyerek, főleg a barna kenyerek a legegészségtelenebbek.


NA MOST IGAZODJON KI AZ EMBER. :D

2012. dec. 15. 15:32

Helyes vagy helytelen étkezés?


Szerinted hogy lehetne eldönteni,hogy mi a helyes, amikor a vegák szerint ne együnk húst, a paleolit étkezés szerint kenyérfélét, krumplit, viszont együnk húst...

Valamelyik életmódban tejterméket nem ajánlanak.



Stb... Sok ellentmondás van.


Én is januárban átreformálom az étkezés. Én úgy gondolom, több zöldséget, salátát fogok csinálni. Kevesebb kenyeret fogunk enni. Ennyi.


Az a gyomrodtól függ, hogy neked mi a helyes

2012. dec. 15. 15:24
Életmód váltás.Tudnátok olyan oldalt ajánlani, ami leírja a lényeget? Mi a helyes-helytelen étkezés?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook