Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Életmód váltás. Tudnátok olyan oldalt ajánlani, ami leírja a lényeget? Mi a helyes-helytelen étkezés? fórum

Életmód váltás. Tudnátok olyan oldalt ajánlani, ami leírja a lényeget? Mi a helyes-helytelen étkezés? (tudásbázis kérdés)


1 2
39. migerben (válaszként erre: 37. - A78c2ff918)
2012. dec. 17. 16:54

Köszönöm!

Csak úgy gyakorlásként konkrétabb tanácsokat is adnál, mondjuk priviben?

38. f64f0d9a69 (válaszként erre: 32. - A78c2ff918)
2012. dec. 17. 08:13

Én tapasztalatból tudom mondani, hogy sok embernek ártalmas a tej.

Nekem speciel az ízületeimre, emésztőrendszeremre volt rossz hatással. A szénanátha is elmúlt, mióta nem iszom tejet.

A tej, a gabona ekcéma okai is sokszor - nekem és családtagjaimnak is elmúlt.

Sok reumás ember nem tudja, hogy betegségét okozhatja tej másoknak meg a gabona.

Csak ki kell iktatni néhány hétre és sokan megbizonyosodhatnak róla. Nem kell ehhez még szakirodalom sem, hiszen minden ember más.

A Föld nagy részén az emberek nem isznak tejet. Nagyon sokan nem tudják megemészteni.

37. a78c2ff918 (válaszként erre: 35. - Migerben)
2012. dec. 16. 19:35

Nem tudok érdemben válaszolni,mert nem láttam az illetőt és nem beszélgettem vele.Tudnom kell,a korát,látnom kell a tápláltsági állapotát.Tudnom kell,ha van betegsége és ismernem kell annak aktuális állapotát és egyéni vonatkozását.Meg kell kérdezzem az eddigi étkezési szokásait,az életvitelét és a változtatások lehetőségét.És táplákozási naplóról még nem is esett szó.Célkitűzés,együttműködés.

Ez 1 teljes óra beszélgetés és még csak az első lépések legeleje.


De ha általában kell tanácsot adni,akkor a szokásos:

-kevesebb finomított cucc,az édességnek legyen meg a maga helye

-kevesebb zsír és só,de több tengeri hal-heti 1x. (halolaj kapszulát antioxidánsok nélkül ne)

-több zöldség és gyümölcs

-tej és tejtermékek naponta

-komplett főétkezések (fehérje)

-többször keveset,tartózkodni a szélsőségektől

-elégséges folyadékfogyasztás

-napi mozgás

Így hirtelen ezek ugrottak be.:)

36. marduk (válaszként erre: 15. - SzánI.)
2012. dec. 16. 18:51
a konyha kert nem gabona vetésre jó nem is erre sarkalnak hanem a zölség félékre.Mi nem hagytuk abba soha a kert gondozását mert olcsó a boltban.Léteznek gyógynövények amik semlegesitik a éreg anyagokat Én pálinkával készitek tinkurát amiből kanálnyi szer is elég és nem un rá az ember a sok tea ivásra.Sokféléket lehet enni ha kiséred érzésileg az ételt amit éppen nyelsz a szervezet csak annyit fogad be amire szükséga van.Ha este mérhetetlen éhséget érzel nyugodtan egyél képes a bensőnk előre tudni,hogy másnap valamiért az étkezés kimarad,gondok vannak.
2012. dec. 16. 18:36

Értem.

Az a kérdésem, hogy te mit javasolsz annak, aki változtatni szeretne. Mit tegyen azért, hogy egészségesebben étkezzen?

34. a78c2ff918 (válaszként erre: 33. - Migerben)
2012. dec. 16. 18:32
Igen.De még csak gyakornok.Szóval...ha érted.
33. migerben (válaszként erre: 32. - A78c2ff918)
2012. dec. 16. 17:57
Szakmabeli vagy?
32. a78c2ff918 (válaszként erre: 29. - F64f0d9a69)
2012. dec. 16. 17:52

A kár okozás kiterjed a hiánybetegségekre,amik közül jócskán van,aminek igen sok-sok év kell.Én itt nem mennék bele ettől jobban.


Látod...kompetencia...Nem kompetens az orvos.A dietetikus kompetens.Nem érdekel,hogy egy orvos mit olvas összevissza.Nem tanult élelmiszerkémiával egybekötött biokémiát.Köze nincs a dolgokhoz,maximum némi biokémia ismerettel tud sakkozgatni valamit össze magának,ami tuti sok esetben hibás.


A tejről a napokban olvastam egy lehúzó cikket.El kell mondjam:tele van valótlan állítások tömkellegével.De ezt egy laikus soha nem fogja tudni megítélni.


Glutén.Bélboholyatrófia nélkül nincs miről beszélni.

31. a78c2ff918 (válaszként erre: 28. - F64f0d9a69)
2012. dec. 16. 17:48

Így van.Mindenhol vannak rossz szakik,de nem igazságos elítélni az egészet és velük együtt mindenkit,a kompetenciából ez nem von le.Valóban...adott szituációban egyetlen diéta hibával(értsd:egyetlen étkezés!)is lehet pácienst eltenni láb alól.Bár a dietetikusokra jelenleg még senki nem gondol,ha a beteggel valami történik.(én rájuk céloztam)

Ugyanakkor...az is megtörtént,hogy a kedves hozzátartozó etette be a beteget...mondjuk egy akut pancreatitises bácsit a jó kis töltött káposztával.(túlélte hál'Isten)Meg az is,hogy az ablak-párkányokat rendre ellenőrizni kell,hogy mit is eszik mellé a beteg...Szóval én kétkedve fogadom a rossz híreket,noha!tudom,hogy köztük is kell válogatni.De ez már a ciki-kategória.:(

30. a78c2ff918 (válaszként erre: 27. - F64f0d9a69)
2012. dec. 16. 17:43
Ja,értelek.Hát...Ez valóban szomorú.Viszont...nem tudom,hogy piaca válogatja-e,ahol én lakom,ott kizárólag őstermelők árulhatnak csak!Ezt azóta tudom,amióta érdeklődtem,hogy mi a feltétele a piacon való árusításnak.Bár bizti nem mindenhol van ez így...Igazából,kár!:(
29. f64f0d9a69 (válaszként erre: 24. - A78c2ff918)
2012. dec. 16. 14:14

"Na de a topikban felsorolt diéták mindegyike egyértelműen,bizonyítottan káros."


A vércsoport szerinti étrend egészen biztosan nem káros.

Sehol sem bizonyítottak ilyet.

A mi családunk hosszú évek óta használja ezt. Kisgyereknek pl. orvos ajánlotta - mert középfülgyulladása volt.(ilyenkor nem jó a tej pl.)

Én pedig sok betegségtől megszabadultam!

A dietetikusok szinte mindenkinek ajánlják a tejet, pedig az (is) sok betegség okozója.

Meg még a glutén is.

28. f64f0d9a69 (válaszként erre: 16. - A78c2ff918)
2012. dec. 16. 12:53

Na én ezekben a diplomás szakemberekben egyáltalán nem bízok. Van okom rá! :((

A páciens már nem él...

27. f64f0d9a69 (válaszként erre: 20. - A78c2ff918)
2012. dec. 16. 12:51

Arra, hogy a leárazott, kedvezményes árú terméket a multitól veszik meg az ál őstermelők.

Láttam.


Na akkor most én is inkább a multinál veszem meg.

Nálunk a termelői piacon nem tudom ki az igazi őstermelő.

A kutya sem ellenőrzi őket.

26. Annie1130 (válaszként erre: 1. - Brigitta.ferenc)
2012. dec. 16. 10:50
Ne egyél feldolgozott élelmiszert, tehát minden olyat, ami nem úgy található a természetben, ahogy az asztalodra kerül, kerülj el, valamint figyelj oda a mennyiségekre és arra, hogy a nap melyik szakában mit fogyasztasz. Álatlánosságban pedig figyelj a tested jelzéseire!Csak akkor egyél, ha valóban éhes vagy, viszont soha ne várd meg, amíg szomjas leszel! Ezek a legegyszerűbben betartható dolgok szerintem, mert nem mondanak ellent a testünk természtes működésésnek. Egy ideig biztos ellnkezni fog a tested és az agyad ezek ellen, hiszen a régi programot "kiütötték" a mai világunk új kemikáliái, a rengeteg ízfokozó, aroma, színező-, és tartosítószer. Adj időt a régi ösztönök visszatérésének és ne próbálj görcsösen követni egy-egy mai divatos kúrát, hanem egyszerűen hallgass a belső hangodra!
2012. dec. 16. 10:39

Keress fele gy dietetikust vagy az ő honlapját.


Ha túlsúlyod is van, akkor egy obezitológust. Sokkal kevesebbe kerülnek ezek, mint a ha divatdiétákkal megnyomorítod a szervezeted s a káros mellékhatásai majd 10-20 év múlva betegítenek.

24. a78c2ff918 (válaszként erre: 23. - Emagdi)
2012. dec. 15. 22:13
Úgy mondják:"A tudomány mai állása szerint...",igen.Na de a topikban felsorolt diéták mindegyike egyértelműen,bizonyítottan káros.És az is igaz,hogy az egyén egészségi állapota,neme,kora erősen befolyásolja az étrendet,amit szükséges tartania.De ezek a szakik ezt is tanulták.De nem igaz az,hogy káosz lenne.Az inkább igaz,hogy önjelölt szakik úgy forgatják ki a tudományos írásokat,ahogy nekik tetszik.Vissza élnek mások laikusságával.De aki ezt tanulta,az képes egyénre szabott diétás tanácsot adni.Dietetikushoz kell fordulni.Vagy dietetikusi honlapot felkeresni.A helytelen diéta nagyon sok kárt tud okozni.A naprakészség pedig náluk van.Ahogy a tudományos eredmények megítélésének képessége is ezt a témát illetően.
23. emagdi (válaszként erre: 22. - A78c2ff918)
2012. dec. 15. 22:07

igen.

viszont az, hogy mi az amire a szervezetnek adott esetben szüksége van, erről már igencsak megoszlanak a vélemények, kutatási adatok pro és kontra kb minden irányzattal kapcsolatosan.

az is csak egyfajta verzió, amit az iskolákban tanítanak. nem mondom, hogy jobb v rosszabb, mint bármilyen más elképzelésen alapuló koncepció vagy vélemény, egyszerűen az is csak az éremnek egy oldala.

22. a78c2ff918 (válaszként erre: 21. - Emagdi)
2012. dec. 15. 21:48
Nem.Az,hogy tanult erről azt jelenti,hogy ismeri az emberi test működését,a táplálék útját a tányértól a sejt legbelsejéig.Ezt jelenti tanulni erről.
21. emagdi (válaszként erre: 19. - A78c2ff918)
2012. dec. 15. 21:34

attól, hogy valaki tanult erről, még mindig csak egyfajta álláspontot képvisel (leginkább azt, amit a tankönyvekben olvasott).


sokféle út, megoldás, módszer van, mindenkinek más a megfelelő.

20. a78c2ff918 (válaszként erre: 11. - F64f0d9a69)
2012. dec. 15. 20:53
Mivel vesznek hülyére,mire gondolsz?Ha már zöldség,gyümölcs,akkor inkább a magyar termékre voksolnék...
19. a78c2ff918 (válaszként erre: 9. - Zebracsikó)
2012. dec. 15. 20:51

"ezt soha senki nem fogja tudni megmondani"


De.Aki ezt tanulta.Például...

18. a78c2ff918 (válaszként erre: 8. - F64f0d9a69)
2012. dec. 15. 20:50
A nagybani piac az a hely,ahova hajnali 4-re már felutazott az őstermelő...Nem?
17. a78c2ff918 (válaszként erre: 3. - SzánI.)
2012. dec. 15. 20:46
Nincs egészségtelen étel.Egészségtelen mennyiségek vannak.
16. a78c2ff918 (válaszként erre: 2. - SzánI.)
2012. dec. 15. 20:45

"Szerinted hogy lehetne eldönteni,hogy mi a helyes,"


Mondjuk megkérdezni azt,aki ezt tanulta?Léteznek ám ilyen diplomás szakemberek...

15. SzánI. (válaszként erre: 7. - Pan Dóra)
2012. dec. 15. 19:51
Mostanában a tv-ben is hallom, hogy mindenki termelje meg a saját élelmiszerét. Most a kertben vessek búzát, kakaóbabot a csokihoz, tartsak tehenet, tyúkot, malacot, nekik a tápot is én készítsem. stb. .... Hát ez eléggé lehetetlennek tűnik mostanában, pedig régen így csinálták.
14. SzánI. (válaszként erre: 12. - Migerben)
2012. dec. 15. 19:48
Tényleg, ilyen is van. Nem jó banánt, mandarint enni. Csak "MAGYAR NARANCSOT" :d
13. SzánI. (válaszként erre: 5. - Brigitta.ferenc)
2012. dec. 15. 19:47

A paleolit életmódban a gabonaféléket kizárják. És abban a könyvben írják, hogy a barnakenyér még rosszabb, mint a fehér. Bocsi de nem emlékszem miért.


Azért írtam, hogy van sokféle irányzat, de ellentétesek. Most szerinted akkor melyik a helyes? Arra állj rá, és kész.

12. migerben (válaszként erre: 1. - Brigitta.ferenc)
2012. dec. 15. 18:24

Egy másik irányzat: csak azt szabad megenni, amit a lakóhelyed környékéén termesztettek/tenyésztettek. Max. 50 km, ameddig el lehet menni értük.


Tényleg nehéz okosnak lenni:(

11. f64f0d9a69 (válaszként erre: 10. - Pan Dóra)
2012. dec. 15. 16:52

Az nehéz lenne!

A környéken se nagyon tudok olyanokról, akik termelnének valamit is.

A mi rokonaink is abbahagytak mindenféle ilyen ténykedést, mert olcsóbb megvenni!

Ez van.

Egy ideje arra a döntésre jutottam, nem kell mindenáron a termelői és a magyar.

Pedig azt pártolnám, de nem szeretem, ha hülyére akarnak venni. És legtöbben akarnának :((

10. Pan Dóra (válaszként erre: 8. - F64f0d9a69)
2012. dec. 15. 16:41
A háború után a városi emberek kijártak falura élelemért. A nagyszüleimhez is rendszeresen járt egy család, nagyon szoros viszony alakult ki velük. Szerintem ezt ma is megteheti, aki akarja, és a nagybevásárlásokat nem a multiknál intézi, hanem Mari néninél és Pista bácsinál szerzi be az asztalra valót, így tuti, nem csapják be :)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook