Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Egészséges életmód és egészséges étkezés hogyan? fórum

Egészséges életmód és egészséges étkezés hogyan? (beszélgetős fórum)


2011. jún. 16. 20:58

Én igyekszem napi 5 ször táplálkozni kisebb mennyiségben, ezeben 3 szor azért benne van a gyümölcs is.

Fél éve kezdtem el figyelni a táplálkozásomra, és nagyon sokat segitett.

Egy étrendkiegészitővel tökéletesen méregtelenitettem is a szervezetemet, azota meg tornázok, sportolok, és kimozdulok a friss levegőre is.

Egészen más érzés új életmódot vezetni, sokkal kiegyensúlyozottabbak a hétköznapjaim.

2009. dec. 11. 18:08
Szerintem ha nem vagy cukorbeteg,vesebeteg,szívbeteg...akkor mindent ehetsz csak keveset és sok salátát hozzá.Ha bővebben érdekel kérdezz és válaszolok Neked.Én mindennap főzők és csak diétásat!!!
2009. jún. 3. 17:28
Jó infok,tényleg köszi:)
2009. jún. 3. 17:07
Köszönöm szépen!
2009. jún. 2. 16:56
De lehet rendelni pla cityfood-tol.Van diétás menü is 600-700ft egy adag.Ha valaki nem akar főzni.
2009. jún. 2. 14:20

Egyszerű és gyors receptek (Sütés, főzés)

Egyszerű, gyors (olcsó) receptek a mindennapokra (Sütés, főzés)

19. vaczila (válaszként erre: 18. - Elfelejtett jelszó)
2009. jún. 2. 14:03
Egy csomó kaja van, amit egy óra alatt el lehet készíteni, persze kell egy kis gyakorlat is, hogy minél gördülékenyebben menjen a főzés. Úgy rémlik, itt is vannak ilyen főzős oldalak, bár a címre most konkrétan nem emlékszem, de érdemes körülnézni és ötleteket meríteni.
2009. jún. 2. 09:59
Sajnos én nem ismerek igazán gyors ételeket, csak olyan "pepecselőseket". Nekiállok reggel és délben mire elkészül már nem is kívánom annyira..
2009. jún. 2. 09:22
Azt hiszem a Norbi féle rendszerben lehet bármit enni igen, csak meghatárott időben pl a szénhidrátot délután 2óráig lehet és utána nem legalábbis erre emlékszem...
2009. jún. 2. 06:22
szia Vaczila itt is:-) igazad van, a meleg étel kell napi szinten, de abból csak az otthoni lehet egészséges, a többiben nem tudhatjuk mi van. nekem sincs sok időm, kétnaponta főzök, és sok gyorsan elkészíthető étel van, csak az alapanyagokra kell odafigyelni.
2009. jún. 2. 05:54
Nem tudom ismeritek -e Norbi Update rendszerét. Az az étkezés maximálisan egészséges, szinte mindent lehet enni, de a megfelelő időben és megfelelő módon elkészítve. Még rántott húst is. Tényleges életmódváltás. Főzés nélkül viszont biztosan nem megy sem az, sem más módszer. Az egészséges életmódhoz bizony az otthon elkészített ételek nélkülözhetetlenek. A közétkeztetés vagy a félkész ételek egészségessége erősen megkérdőjelezhető. Tehát vagy időt szakítunk a főzésre és akkor tudjuk alakítani az életünket ezáltal, vagy nem kell egészséges életmódról beszélni.
2009. jún. 2. 05:54
olvastam fogyni is szeretnél, hány kilót?
2009. jún. 2. 05:53
Adryka itt a Hoxán olvastam, ki is próbáltam rántott hallal, hogy kevés olajon mindkét felét picit sütöttem épphogy legyen burka, utána meg mehet a sütőbe. így nem szív magába annyi olajat, nem lesz annyira büdös, és nem tart annyi ideig, próbáld ki ha gondolod.
2009. jún. 1. 20:29
pedig a rántott hús az egyik kedvencem....szerintem azt mértékkel meg fogom engedni de szerencsére már pl minden édességről lemondtam kb 1 hónapja de persze van hogy megkivánom nagy ritkán...de jól megvagyok nélküle is pedig iszonyu édesszáju vagyok...
2009. jún. 1. 18:03
leveskocka, ételízesítő helyett fűszerek, ritkán van olajban tocsogó kaja, (pl. rántott hús) most ennyi jutott hirtelen eszembe
2009. jún. 1. 18:01

sziasztok

mióta megszületett kislányom én is jobban igyekszem odafigyelni az étkezésre. több zöldség, gyümölcs, durum tészta, barna rizs, tejtermékekből és húsokból ha lehet a soványabb. és megnézem mit emelek le a polcról, ha túl sok az összetevő inkább nem veszem meg.

2009. jún. 1. 17:56
A teljeskiőrlésű tésztafélék egészségesek és sajnos ezért drágák is. A durumtészta viszont nem drágább és az is egészséges. Nekem nagyon ízlik, változatos feltéttel szoktam enni ez még candida diétában is ehető. Ez a diéta a legjobb szerintem, kifejezetten csak egészséges dolgokat eszünk és mindent ami káros elhagyunk. Sajnos sokan fogynak tőle többet-kevesebbet ezért én most nem vállalnám be.
2009. jún. 1. 17:53
bgy55 most ezt hogy érted?
2009. jún. 1. 17:27
Hát igen, várom a tippeket, remélem majd azért minél többen hozzászólnak, sajnos nekem sincs időm főzőcskézni de legalább most próbálom kerülni az édességeket,a pékárúkat, a tésztaféléket és igy persze néhány kg-tól is meg szeretnék szabadulni...én még erről nem vettem sajna könyvet de érdekelne ez a téma mert mindenhol más olvasni...
2009. jún. 1. 17:26
De mikor betegek lesznek,nagy az ilyedség.
2009. jún. 1. 17:26
Az emberek nem akarnak egészségesen élni,csak jól.
2009. jún. 1. 17:18
Nem tudom miért pont erre nem ir senki, de az hogy a gyerek milyen pelenkát kapjon vagy mikor fizeti vissza a pénzt az apeh az megérdemel vagy 300 hozzászólást.
2009. jún. 1. 16:59
Hát naponta szerintem csak az tud főzni aki otthon van.De a zőldség gyümölcs,teljeskiőrlésü pékárú,egészséges.És napi 2-l folyadék,de nem üditő.
2009. jún. 1. 16:52
Ezt én is szeretném tudni. Vettem már erről szóló könyveket, de úgy látom ez is csak akkor jó ha valaki naponta tud főzőcskézni mertt az előre elkészített és lehűtött étel már nem felel meg a kritériumoknak.
2009. jún. 1. 16:45

Elhatároztam hogy végre egészségsebb életmódot akarok folytatni és egészségesebben étkezni, csak konkrétan nem tudom milyen ételek is engedhetők meg az egészséges életmód keretin belül...

persze elvileg semmi édesség,tészta,pékárú, vagy csak mértékkel...de pl fehér kenyér vs barna kenyér? na és persze beiktatom a napi tornát is...várom a tippeket:)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook