Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Élet és halál fórum

Élet és halál (beszélgetős fórum)


2009. júl. 26. 13:08
Olvassátok el a Bibliát a mennyország még nem áll készen a halott nem lát és nem hall és nem érez semmit a lélek megsemmisül a halállal visszatér Istenhez...azonban,ha jó ember voltál halálod előtt és hittél Istenben akkor feltámadsz a Föld utólsó napjaiban...
2009. ápr. 16. 15:52

Irígylem azokat a népcsoportokat, törzseket, ahol a halál - elmúlás - nem bánat, szomorúság, hanem öröm, vigadalom. Ők másképp fogják fel, más a hitük. Azért irígylem őket, mert nem szenvednek!

Mi, ha elveszítjük szeretteink egyikét, borzasztó fájdalmat élünk át, s a lelkünk nagyon soká tud megnyugodni, megbékélni azzal, ami sajnos elkerülhetetlen mindenki számára.

2009. ápr. 16. 13:59
Édesapám 51 éves volt amikor meghalt.Nem igazán szeretem ezt a szót,úgy mondanám inkább elment és nem látjuk.Ennek már 4 éve.Imádattal szerettük- szeretjük Őt.Elmondani sem lehet mennyire fáj.Magunkban kellet letisztázni,elfogadni hogy ez van.Amikor ez sikerült könnyebb lett.Sajnos ez az Élet."Porból lettünk és porrá leszünk".
2008. nov. 21. 11:58
Senki nincs itt?
2008. nov. 21. 09:02
Lehet,hogy nem ide tartozik,de tudnátok segíteni?A "nagy"fiam 12-éves és már vagy egy hete,minden nap sír(főleg este)hogy nem akar meghalni.Kérdezgeti,hogy az milyen érzés lesz?Próbáltam megnyugtatni még azt is mondtam,hogy aki meghal az a menyországba kerül és ott mindenki ott van.Erre ő megkérdezte,hogy mi lesz ha nem talál ott meg engem?A szívem megszakad szegénykémért....Mit mondhatnék neki erről még?Vagy ez életkori sajátosság?Köszönöm előre is!
2008. nov. 6. 02:15
Nemrég olvastam, lehet nem ide passzol: A halál és élet között a SZERETET A HID.
23. inci47 (válaszként erre: 17. - 2bc7365ec9)
2007. aug. 9. 15:00
Én 6 hónapos terhes voltam, amikor azt álmodtam ,hogy meghalt a kislányom,aki akkor volt 2,5 éves.Ordítottam, sírtam álmomban, mire a férjem felébresztett, és nagyon nehezen hittem el, hogy ott alszik a kiságyában. Másnap elmondtam a munkahelyemen, ahol a kolléganőm rávágta" kislányt fogsz szülni"- akkor még nem volt ultrahang- Jutka pedig hosszú életű lesz.Az első jóslat bevált, remélem a második is igaz lesz.
22. druida (válaszként erre: 21. - B11a46e73c)
2007. jún. 7. 01:54
Az Álmoskönyvek bővebb iránymutatást adnak erre. Mind a sokszáz Álmoskönyv. Sokszáz-félét :)
2007. jún. 7. 00:17
én ugytudom ha álmunkban meghal valaki,annak hosszu élete lessz,de ha valaki mulat vagy mennyasszonyi ruhában van az rosszat jelent!
20. mazsi-drazsi (válaszként erre: 19. - 2bc7365ec9)
2007. máj. 31. 19:04
az hosszú életet jelent
19. 2bc7365ec9 (válaszként erre: 18. - Szofka)
2007. máj. 28. 15:51
Ha jól tudom, a halál megjelenése az álomban nem jelent semmi végzeteset. Persze épp elég átélni az álomban.
18. Szofka (válaszként erre: 17. - 2bc7365ec9)
2007. máj. 28. 14:02
En kb 6 eve almodtam hasonlot, de meg mindig nem tudom elfelejteni. En azt almodtam,hogy anyaa korhaban van,es leallt a szive, sipol a gep. Erre kint a folyoson leesett a lampabura a plafonrol, es ez ebresztett fel. Biztosra vettem,hogy valami tenyleg tortent, felve vettem fel a telefont, de szerencsere minden rendben volt es van!
2007. máj. 28. 13:52
Ma azt álmodtam, hogy meghalt az anyukám és temetjük. Úgy ébredtem fel, hogy folynak a könnyeim meg össze van szorulva a torkom. Szörnyű volt.
16. opium
2007. máj. 11. 22:45

"Amikor találkozunk egy számunkra fontos lénnyel, beindul a visszaszámlálás, és számíthatunk rá, hogy egy nap a föld alá kerül az illető. Vagy mi kerülünk oda előbb, de ez teljesen mindegy."


(Chuck Palahniuk)

15. druida (válaszként erre: 14. - Mazsi-drazsi)
2007. máj. 6. 02:20

Ez valóban így van. De sokan mások felett állónak képzelik magukat, és aztán mikor meg lehetne mutatni a felsőbbrendűséget, akkor elég gyengére sikerül a bizonyítvány. Lásd: orvosok és a fejlődési rendellenesség a témaindító esetben. Egy 40 éves embernél már régen kifejlődött minden szerv...

De ugyanez a helyzet a tablettákkal, oltásokkal és más mesterséges úton előállított szerekkel is.

Tehát: segíts magadon...

2007. máj. 5. 23:59
Az egyszerű emberekkel az egyszerű emberek törődnek, ha valaki jó ember volt és sokan szerették, akkor hiányzik nekik és emlékeznek rá. Nem kell ehhez híresnek lenni, csak jónak!!!
13. marcsy006 (válaszként erre: 12. - A7a90ace89)
2007. máj. 5. 08:09
Ez így igaz.Januárban meghalt a szomszédunk,hirtelen minden előjel nélkül,42 éves volt,3 árva maradt utána,a legkisebb 5 éves.A mai napig nem rendeződtek az árvaellátás ,özvegyi stb.A kutya sem törödik az egyszerű emberekkel.
2007. máj. 5. 07:40

Élet és halál. Aki megszületik, az meg is hal...egyszer. Ki ekkor, ki akkor. A halál nem válogat.


Mint embert sajnálom Kaszás Attilát, de nem értem, miért kellett napokig a haláláról beszélni. Ugyanolyan ember volt, mint bárki más, csak az ő foglalkozása jobban a szem előtt volt. Az én halálommal is foglalkozik majd a média? Ezért nem szeretem, amikor egy "sztár" halálhírét bemondják és foglalkoznak vele.

2007. márc. 27. 13:36

Sziasztok! Tudnátok nekem segíteni? Bizonyára olvastátok a felhívást,hogy olyan embereket keresek akik visszajöttek a klinikai halál állapotából.

Erről szeretnék egy adást készíteni. Élményekről,látomásokról, változásokról.

2007. márc. 25. 17:34
Nagyon sajnálom de azoknak a legszörnyűbb legfájdalmasabb akiket itt hagyott.
2007. márc. 24. 16:00
Kisfia,Jancsika
8. figarina (válaszként erre: 7. - Edis)
2007. márc. 24. 15:53
Kisfia van...
7. Edis
2007. márc. 24. 10:19

Én is nagyon sajnálom, nagyon jó színész volt. Szegényke, van egy 2 éves kislánya is. :(

Isten nyugosztalja

6. bige
2007. márc. 24. 09:38

hátborzongató, hogy teljesen egészségesnek hitt emberként érte a baj egy fejlődési rendellenesség miatt.

felmerül a kérdés rögtön, hogy vajon nekem nincs?

..és ismét igen a válasz arra, hogy szeressünk, maíg lehet, és ne átalljuk kimutatni a szeretetünket annak, aki megérdemli, mert bizony soha nem lehet tudni. .

5. bige (válaszként erre: 4. - Figarina)
2007. márc. 24. 09:25

ez gyönyörű! ..és bár, mint embert nem ismertem, de biztos vagyok benne, hogy Rá illik. komolyan hallottam a hangját, miközben olvastam- mintha ő szavalta volna!

én Őáltala szerettem meg a musical-eket

2007. márc. 24. 09:21

Ne állj meg sírva. . .


Ne állj meg sírva nyughelyem elött,

ne hidd hogy alszom, hisz ott sem vagyok.

A halkan fúvó szellőben találsz meg,

és a hóban, mely gyémántként ragyog.

Vagyok a napfény érett búzatáblán,

őszi eső, mely gyöngéden alászáll.


Ha kora reggel egyszer arra ébredsz,

hogy madárraj száll arra szárnysuhogva,

ha szíved csendes éjben engem érez,

én sugárzom rád, csillagként ragyogva.


Ne állj hát sírva nyughelyem elött!

Emlékezz rám, és a halál

nem vesz rajtam erőt!


"Ne állj zokogva síromnál,

nem vagyok ott

nem alszom.


De ott vagyok az ezer szélben, ami fú.

Én vagyok a gyémánt csillogás a havon,

én vagyok a napfény az érett gabonán.

Én vagyok a szelíd őszi eső,

amikor felébreszt a reggeli zsivaj, ott vagyok minden hangban veled.

A csendesen köröző madár szavában, de én vagyok a csillag is,

mely rád süt az éjszakában.


Ne állj hát zokogva síromnál;

Nem vagyok ott,

Nem haltam meg. "

3. 12667dcac6 (válaszként erre: 2. - Bige)
2007. márc. 24. 09:16
Én is nagyon sajnálom.Reggel mikor meghallottam,azt hittem kiesik a kezemből a kávésbögre.Még olyan fiatal volt szegény.
2. bige
2007. márc. 24. 09:04

:-((((( nagyon szerettem.

Isten nyugosztalja

1. bige
2007. márc. 24. 09:03

”Kaszás Attila színművész minden orvosi erőfeszítés ellenére (ideértve a mára virradó éjszaka elvégzett tehermentesítő koponyaműtétet is) 2007. március 23-án 19 óra 40 perckor intézetünk intenzív osztályán elhunyt” – tartalmazza a közlemény, amelyet az Országos Idegsebészeti Tudományos Intézet főigazgató-helyettese, Szikora István írt alá.



Fejlődési rendellenességet állapítottak meg

Az egyébként teljesen jó állapotban lévő fiatal művésznél hétfőn hirtelen eszméletvesztés, légzés és keringészavar lépett fel. A kivizsgálás alapján agyiérfejlődési rendellenesség megrepedése okozhatta a váratlan rosszullétet. Utoljára szerdán adtak hírt a színész állapotáról, akkor azt az elvégzett katéteres érfestés a koponyába haladó egyik verőér megrepedését és ennek következtében kialakult elzáródását bizonyította. Akkor a tervezett érrendszeri műtétre nem volt szükség. Az orvosi jelentés szerint a gyors és szakszerű ellátás és kivizsgálása ellenére a beteg érdemi reakciókat nem mutatott

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook