Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Elektromos főzőlap fórum

Elektromos főzőlap (beszélgetős fórum)


10. vkj77
2010. jan. 28. 17:49
Mi építkeztünk,és a társasházban a 7 lakásból én kértem csak villanyt.Imádom a kerámialapos tűzhelyem.Míg építkeztünkvolt szerencsém a gázhoz.Egyrészt majd leforráztam magam,mert megbillen rajta az edény,másrészt nagyon sokára főztem meg,mert a gáznak sajnos alíg volt fűtőértéke.A tisztítását speciális pengével csinálom, hamar kész,és persze szép.A számlám pedig nem sok.
2010. jan. 28. 17:32
Valóban energiatakarékos, nekem is elektromos van. A kaja is hamarabb lesz meleg és hamarabb el lehet zárni, mint ahogy kész az étel.
2010. jan. 28. 13:27
A gázrózsából már elegem van, mert ha nincs nyomás, nem akar meggyulladni sem.Az egyiket már hónapok óta nem sikerül.Persze ez a gáztűzhely hibűja is lehet, de már unom.Jó hallani azt, hogy meg vagytok vele elégedve.Mármint az elektromossal, indukcióssal.
2010. jan. 28. 12:19
Nekünk indukciós van és nagyon szeretem. A kaja pikk-pakk megfö rajta, és nem kell olyan hü de speckó edényzet hozzá...vas legyen a talpán, ez a lényeg! Elötte elektromos volt, lánykoromban pedig gáz. Eddig az utóbbi vitte a prímet, az elektromost kifejezetten utáltam. Viszont az indukcióssal nem tudok betelni, nagyon jó! Nekünk van 2 edénykészletünk, amit tudunk használni, az egyiket az anyukám a tesco-ban vette...szóval egyszerübb beszerezni, mint a holdra menni. Es sokkal olcsóbb!!!!!!!
6. 5e76004fb5 (válaszként erre: 4. - Cony4)
2010. jan. 28. 12:17

ha megtanulsz energiatakarékosan főzni, akkor azt is lehet csökkenteni.

pld a rizs főzés: megpirítos teljes fokozaton a rizst, vízzel felengeded, teljesen lekapcsolod és megvárod, amíg csendesen forr. utóljára megkevered és ráteszed a fedőt. a maradék energián megpuhul a rizs.

5. steinné (válaszként erre: 4. - Cony4)
2010. jan. 28. 12:14
Én nem mondhatnám, hogy annyira megnyomja a villanyszámlámat, és nem azért, mert nem főzök. Minden nap megy a főzőlap, sőt a sütőt is sokat használom.
2010. jan. 28. 12:11
Köszi a hozzászólást még gondolkodom rajta.Indukciós akkor biztos nem lesz.Viszont a villanyszámlától kicsait félek, mert drágább mint a gáz.
3. benvik (válaszként erre: 1. - Cony4)
2010. jan. 28. 12:04
Én nagyon szeretem, de a villanyszámlán meglátszik. Az indukcióst csak speciális edényekkel lehet használni, a simát szinte bármivel. Nekem nagyon bevált, mert egyenletesebb, mint a gáz, nem színeződik el a fal, edény stb, viszont drágább így főzni.
2. steinné (válaszként erre: 1. - Cony4)
2010. jan. 28. 12:03
Szia ! Nekem több évnyi gáztűzhely használat után lett kerámiás főzőlapom. Én nagyon szeretem, sokkal könnyebb tisztítani is. A sógornőmnek vadi új beépíthető gáz főzőlapja van, de sokat panaszkodik, mert nincs rendes gáznyomás, akkor elalszik, ha nem megfelelő a gáz minősége, akkor nem ad annyi hőt.... Én nem bánom, hogy elektromosat választottam. Az edényhasználat attól függ, hogy milyen fajtát veszel, mert pl. az indukciós főzőlapra nem jó minden féle edény.
2010. jan. 28. 11:59
Érdeklődöm, hogy kinek hogy vált be az elektromos főzőlap.Azt szeretnék, de kicsit félek tőle.Van olyan mintha gázzal főznék?Az igaz, hogy speciális edényt lehet csak rátenni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook