Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kézi és elektromos fogkefék fórum

Kézi és elektromos fogkefék (beszélgetős fórum)


1 2 3
83. pan.pan (válaszként erre: 80. - Emagdi)
2008. aug. 3. 19:49

Sziasztok


A fogporral óvatosan, mert lesikálja a fogzománcot (a fogorvosod is mondja, ha megkérdezed)

Az elektromos fogkefe tisztítása sokkal hatékonyabb a manuális társainál. Elektromos mellett még a fogkő sem alalkul ki, ez pedig a hatékonyabb tisztítás miatt van. Persze, csak helyes használat mellett hatékony ez is mint bármi más... :o)

Foganként kell végig menni, minden fognál "megállva" és "körbemosva" minden fog belső oladalát, majd minden fog külső oladalát és végül a tetejüket is....

82. emagdi (válaszként erre: 81. - B37baa9670)
2007. febr. 9. 15:30
igen, a na*l igen. az ízesített-habosodó jóval kisebb dobozban van, az nem elég olyan sokáig.
81. b37baa9670 (válaszként erre: 80. - Emagdi)
2007. febr. 9. 14:43
Szó nincs róla! Már ha csak egy kicsit is szebben csillognak Tőle a fogaim, megérte. Tényleg csak 400 forint egy havi adag? Ez szupi!
80. emagdi (válaszként erre: 79. - B37baa9670)
2007. febr. 9. 14:29

no, hát azért egy ilyen kémiai fogfehérítés hatását ne várd el szegény fogportól!

A por a fogzománc felszínén lerakódó szennyeződéseket, színezékeket (pl kávéból teából) tudja eltávolítani, míg ezek a drága fogfehérítős módszerek valahogy a fog belsejében hatnak.

(mondjuk az áruk is elég eltérő, egy doboz fogpor, ami szerintem egy hónapra is elég, 400Ft, a fogfehérítő kezelés meg minimum százezer:))

2007. febr. 9. 14:18
Remélem látni is lehet majd. Mindenesetre olcsóbb lesz mint egy esztétikai fogfehérités cc. 160.000.-ért. Vagyis lehet, hogy nem használ de legalább nem is árt. Mégegyszer KÖSZI!!!
78. emagdi (válaszként erre: 77. - B37baa9670)
2007. febr. 9. 14:15

hát, sajna nekem elég sárgás színű fogaim vannak, de amit lehetett, azt lehozott róla a fogpor!

kicsit reklám-szlogenesen hangzik, de valóban ÉREZNI lehet a különbséget!

majd ha kipróbálod, meglátod:))

77. b37baa9670 (válaszként erre: 75. - Emagdi)
2007. febr. 9. 14:06
Majd hogyha kipróbáltam írok. Egyébként Neked is kifehéredett tőle a fogsorod valamennyire?
76. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 69. - Emagdi)
2007. febr. 9. 13:57
Koszi, igazad van, errol megfeledkeztem. Majd utana jarok :)
75. emagdi (válaszként erre: 74. - B37baa9670)
2007. febr. 9. 13:52

szia! van rajta valami használati útmutató (mert szájöblögetésre is jó állítólag), de fogmosásra nagyon egyszerű használni: bevizezed a fogkefét, jól belemártod a porba (a kefe részét), és elkezded mosni a fogad:)) ami elsőre furi lesz szerintem, hogy nem habzik, és nincs "íze", mint a fogkrémeknek.

de már erre is megtalálták a megoldást, mert már lehet kapni a fogporból is ízesített és habzó verziót, igaz ez jóval kisebb dobozban kapható, ugyanannyiért mint a nem habzó. De majd meglátod a boltban, hogy van a nagy dobozos natúr verzió, és a kis dobozos ízesített :)))

szerintem érdemes kipróbálni, mert tényleg jól tisztít!

2007. febr. 9. 13:48
Valamiért kimaradt a második sor a hozzászólásomból, ami az volt, hogy "" gondolom van rajta használati utasítás ""
73. b37baa9670 (válaszként erre: 72. - 'szti)
2007. febr. 9. 13:47
Köszi, és emagdi-nak is! Hétfőn meg is veszem és kipróbálom. Először meg kell mosni fogkrémmel a fogat és utána átdörzsölni a porral? De egyébként biztos van benne valami igazság abban amit mondasz, hogy sok fogkrémet tettem rá, nem csak egy borsónyit, de most már mindegy, valahogy jobban ragaszkodom a hagyományos fogkeféhez. Úgy látszik ebben az esetben elég földhözragadt vagyok.
72. 'szti (válaszként erre: 70. - B37baa9670)
2007. febr. 9. 13:31

én is DMben vettem, a fogkrémeknél van, kerek dobozban, nem drága és sok

először furcsa volt, de már az a furcsa, ha csak fogkrémmel mosok fogat :-))

nem lehet, hogy túl nagy adag fogkrémet tettél a kefére? én csak akkor szoktam összevissza fröcskölni, ha véletlen nem kapcsolom ki mielőtt kiveszem a számból

71. emagdi (válaszként erre: 70. - B37baa9670)
2007. febr. 9. 12:58
DM-ben mindig van, de egyes "bio"boltokban is kapni.
70. b37baa9670 (válaszként erre: 68. - 'szti)
2007. febr. 9. 12:54

És azt is elárulod, hogy hol lehet kapni, mert még életemben nem hallottam róla?! KÖSZI!!!

A nyáladzást meg úgy értettem, hogy nem csak a mosdó úszott a fogkrémben, hanem a tükör, a csempe és én magam is nyakig, mert ahogy forgott a keferész a számban, szanaszét fröcsköltek a fogkrém cseppek, ha meg teljesen összezártam a számat, akkor meg megállt a kefe. Pedig tutira nem vagyok kétbalkezes. Ilyen alaposan még egy fogorvosi kongresszuson sem járhatnák jobban körbe a témát, mint ahogy én tettem.

69. emagdi (válaszként erre: 67. - 1a50c86bb0)
2007. febr. 9. 09:51

szia! lehet kapni az elektromos fogkefékhez (legalábbis a braun-oralb típushoz biztos) nyelvmosó fejet, ezzel tudod tisztítani a szád egyéb részeit.

(csak azért írtam, mert mondtad, hogy elektromos fogkefével ez nehezebben megvalósítható... szóval, csak "feltét" kérdése:))

68. 'szti (válaszként erre: 66. - B37baa9670)
2007. febr. 8. 19:34

dentomin fogpor, fényesebb a fogam és fehérebb is, mióta használom, pici fogkrémet is teszek hozzá, ahogy emagdi javasolta, mert hiányozna a mentolos íz

én is nyáladzok, de úgyis a mosdó fölött mosol fogat, nem? :-))

2007. febr. 8. 16:08

Szajkence attol fugg milyen, ha bio foginybalzsam, az jo. Szeretem az elektromos kefet is, de csak ritkan hasznalom, mert a nyelvemet, foginyemet es a pofazacskomat belul nehezebb vele megmosni, mint sima fogkefevel.

Szajzuhany ugy olvastam, hogy jo, de meg eletemben nem lattam.

Delf nincs igazad, a foginyt edzeni kell, sot, dorgolni a fogkefevel, nem barbar modon, es bio fogkremmel, sokkal ellenallobb lesz, meg a foginy gyulladast is el lehet vele kurulni, meg alapveto a rendszeres ko szedetes. Az egeszseges foginy a helyen marad, nem lehet a fogrol levakarni. Ha a fogak rendszeresen tisztitva vannak a kovektol, nem fog verezni a foginy, reggel pedig mindenki harapdaljon, oblogessen olajjal, hasznos.

Megis gondolkodjatok mar egy kicsit, ha nem szabadna dorzsolni kefevel, akkor ennunk sem szabadna, nem? Vagy ti nem ragasra es harapasra hasznaljatok a fogaitokat?

66. b37baa9670 (válaszként erre: 37. - 'szti)
2007. febr. 8. 16:01
Milyen fogporról van szó? És tényleg fehériti a fogat?
2007. febr. 8. 15:59
Én nem tudtam megszokni az elektromos fogkefét, mert állandóan minden úszott a fogkrémtől fogmosás közben és folyt a nyálam egyfolytában. De még a kamasz gyerekem sem használja, pedig az Ő kedvéért kellett megvenni egy vagyonért. Azóta ott porosodik a polcon és mossuk a fogunkat a jól bevált hagyományos fogkefével.
64. Belana
2007. jan. 30. 17:53
Mi a véleményetek a szájzuhanyról, a komplett szájcenterekről? (Ha jól emlékszem talán így volt megfogalmazva egy helyen)
2006. dec. 28. 12:40
Az elektromos fogkefét használjátok! Az körkörösen mozog és így nem tolja fel illetve le, a fogról az ínyt ! !
62. arwenn
2006. nov. 14. 12:41

sziasztok. Szerintem is jobb az elektromos fogkefe. Azelőtt simát használtunk a párunkkal, és mindig be volt gyulladva az ínyem (állítólag mert felsértettem a fogkefével, vagy túl erősen sikáltam) szóval mióta elektromos van, helyrejött a dolog. Először furcsa volt, hogy olyan nyugisan kell fogat mosni, alig mozgatni, meg hogy rezgett a fejem tőle :) de pár nap és megszoktam, ma már nem használnék mást. Tényleg alaposabban lehet vele tisztítani, főleg a hátsó és belső fogfelületeket.

AMúgy én homeopátiás fogkrémet használok, nagyon bevált.

61. mandala77 (válaszként erre: 60. - Guntnerpetra)
2006. nov. 12. 14:53
..végülis találó megfogalmazás. :) Én eddig nem hívtam sehogyan sem, mindig csak körülírtam.. ;)
60. guntnerpetra (válaszként erre: 59. - Mandala77)
2006. nov. 12. 14:49
Nem biztos, hogy ez a neve, én így hívom :)
59. mandala77 (válaszként erre: 50. - Guntnerpetra)
2006. nov. 12. 14:47
Szia Petra! Már évek óta így mosok fogat - illetve ezt a módszert is beiktattam a fogmosásba -, csak eddig nem tudtam, hogy ez a sepregetéses fogmosás . :D
58. éva* (válaszként erre: 56. - Emagdi)
2006. nov. 10. 16:03
Egyetértek, egyértelműen jobban tísztít, mégis kíméletes.
57. guntnerpetra (válaszként erre: 56. - Emagdi)
2006. nov. 10. 15:22
Nem hiszem, hogy kipróbálom (nem azért, mert megátalkodott ellentmondó vagyok), de tényleg teljesen elégedett vagyok a fogkefémmel. De azért nem mondom, hogy soha, mert azt ugye soha nem mondjuk :)))
56. emagdi (válaszként erre: 55. - Guntnerpetra)
2006. nov. 10. 15:16

szia! ha még nem hallottál olyat, aki kipróbálta és jobbnak tartja az elektromos fogkefét, akkor íme, itt vagyok én.

de ha kicsit visszaolvasol, akkor látod, hogy még több embernek ez a véleménye.

de érzésre is lehet érezni, hogy az elektromos fogkefe sokkal jobban tisztít!

szerintem egyszer próbáld ki, és akkor meglátod:)))))

2006. nov. 10. 15:07
Én nem kérdőjelezem meg az összehasonltó elemzések hitelességét, de tuti, hogy nem használnék elektromos fogkefét, mert olyan embertől még nem hallottam, hogy jobb lenne a sima kefénél, aki ki is próbálta azt. Ettől függetlenül úgy gondolom, hogy mindenki azt használ, ami neki jól esik és amiben hisz. Az elemzők pedig azt írják, amihez érdekük fűződik. Mint ahogy az orvosok nagy része is azt a gyógyszert adja, amiért a gyártók a legjobban megfizetik.
54. emagdi (válaszként erre: 47. - Guntnerpetra)
2006. nov. 10. 15:03

szia! nem szeretném kétségbevonni a párod kollégáinak empirikus tapasztalatait, de azért az hozzátartozik, hogy az összehasonlító jellegű tesztek is empírikusak, és azok valóban arra irányulnak, hogy vajon a hagyományos vagy elektromos fogkefe használata hatékonyabb-e. és azok sorra azt az eredményt hozzák, hogy az elektromos fogkefe messze jobban tisztítja a fogakat.

itt, ezen az oldalon is volt erről cikk, de ha a google-ba beírod, akkor millió találatot ad.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook