Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Elegem van az főiskolából! Mit tegyek? fórum

Elegem van az főiskolából! Mit tegyek? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2010. febr. 19. 19:46

Annyira elképesztő az amit írtok:S

Én is egyetemre járok, de náunk mindig mindent meg lehet nézni, sőt még a javítókulcsot is megkapjuk,hogy összetudjuk hasonlítani a kijavítottal...

Olyan meg (szinte) elő sem fordulhat hogy a tanár a fogadó idejében nincs bennt...

2009. jan. 27. 14:44
nem szeretném otthagyni! Meg akarom csinálni,csak most egy kicsit besokaltam.
2009. jan. 27. 14:35
hagyd ott
2009. jan. 27. 14:34

Csak az a baj,h diákmunkára akarok menni most még egyenlőre,hogy tudjak egy kicsit pihenni is, de ha passziv féléves leszek,nem tudom,h ez megoldható-e.

Nálunk sajnos a tanárok is nagyon szemetek( bocsi a csúny beszédért).

2009. jan. 27. 14:28
Dolgozni szeretnék, remélem összejön.
57. 7ac3ef7d1d (válaszként erre: 56. - E5f926c705)
2009. jan. 27. 14:11

Eddig nekem is mindenem sikerült. Sőt tavaly az én bizonyítványom lett a legjobb. :) Soha nem voltam rossz tanuló. Most sem lennék az, ha időben neki álltam volna a tanulásnak. (Még most sem lenne késő, de ahelyett inkább sajnáltatom magam-> na, ez a nagy gond nálam).


Jövő héten lesz váll. gazd vizsgám- írásbeli, ha ez sikerül, akkor rá 2 hétre jog- szóbeli. Ha nem sikerül, akkor jogból már nem is mehetek, a sulit azért folytathatom, hisz én is fizetek érte, nem is keveset. Viszont a gond nálam abból adódik, hogy a bankis szaknál is tanultam vállalkozás gazdaságtanát és jogot is, mindkettőből 5 lettem, így azt gondoltam, elég lesz csak mindent átolvasni és eszembe jutnak a dolgok. Most jöttem rá, hogy rosszul gondoltam. :S:S:S Tévedtem, mégis csak kellett volna évközben is egy picit foglalkozni a tantárgyakkal. :S:S


Azt meg én is tapasztalatból mondom, hogy munka mellett tényleg nehéz tanulni. Nekem elég laza a munkahelyem, de még így is fáradt vagyok mire haza érek és már nincs erőm a tanuláshoz. De megígértem magamnak, hogy el fogom végezni ezt a sulit, ha törik, ha szakad. Én választottam magamnak, senki nem kényszerített rá... :):)


Se nappalin, se levezőn, estin tanulok, Pécsen. Minden pénteken 13 órára megyek és ált. fél 6-ig vagyunk a suliba. Ezzel nincs is semmi gondom, szeretek kikapcsolódni és társaságban lenni. :)


Mit fogsz csinálni a passzív félévben?? Dolgozni mész vagy megpróbálod utolérni magad a tanulásban??

2009. jan. 27. 13:46

Én harmadéves vagyok. Az első év nagyon jó volt,szerettem,minden tárgyam sikerült,az átlagom is jó volt. A második év rosszabb, ott már nem sikerült minden,de ez a harmadik borzasztó! Ráadádul én költségtérítéses vagyok,de ez is hosszú,h miért.

Csak pár vizsgám van meg, nagyon sok nem sikerült, és a héten vége a vizsgaidőszaknak. :S

Eddig úgy néz ki,h lesz egy passziv félévem és utána levelezőn folytatom tovább a dolgot. de már nagyon unom.

Félek a szüleimnek elmondani,mert nem valami felhőtlen velük a kapcsolatom,de ők fizették a sulit.

Vállgazd nekünk is volt elsőben,az nekem könnyen meglett,emlékszem rá,h 4est kaptam.

Te levelezőn tanulsz vagy nappalin és hol?

55. 7ac3ef7d1d (válaszként erre: 1. - E5f926c705)
2009. jan. 27. 09:16

Szia!


Megtaláltalak :) Írtam már neked egy másik fórumba is (Te szeretnél babát, de a párod még nem).


Szóval, nekem is elegem van a suliból. Tavaly végeztem banki szakügyintézőként. A suli mellett szomszédba jártam dolgozni egy könyvelő mellé, aki mellett megtetszett ez az egész könyvelősdi dolog. Akkor elhatároztam, hogy én is elvégzem a sulit. Októberbe kezdődött, alig tudtam kivárni az első napot, örültem, hogy végre járhatok suliba (nyár óta dolgozom egy varrodában az irodán) Suliba járni szeretek, szeretek új embereket megismerni :)Csak hát most itt van a vizsgaidőszak, és Pató Pál szavaival élve "ejj, ráérünk arra még" címszóval nem tanultam egy büdös betűt sem :(:( Jövő héten vizsgázom váll. gazd-ból, hatalmas esélyem van az ismétlésre... Ez van! Csak magamat okolhatom, én vagyok a hibás. Nem tanultam... és elcsúsztam :(:( De igyekszem a köv. félévben ezt helyrehozni.Megfogadtam, hogy hétről hétre tanulni fogok, és nem esek bele ebbe a hibába még egyszer.

Én is szeretem azt, amit csinálok, szintén gyakorlatban és nem elméletben, annyira unalmasnak és száraznak tűnik az anyag. :S:S


Te hogy állsz a vizsgákkal?? Vége a vizsgaidőszaknak??? (Bocs, ha már leírtad, de egyenlőre még nem olvastam végig a fórumot).

2009. jan. 26. 15:00
Most úgy néz ki, lesz egy passziv félévem, és utána szeptembertől levelezőn folytatom tovább. A assziv félévben dolgozni szeretnék diákmunkát,nem tudom,h ez lehetséges-e. Mert aktiv félévben lehet csak állítólag. Nagyon félek a szüleimnek elmondani,mert már akkor is kiakadnak ha egy vizsgám nem sikerül. Most nem tudják ,h még egy sikeres vizsgám sincs.
53. Serry (válaszként erre: 46. - E5f926c705)
2009. jan. 20. 17:20

Szia! Én kétszer csináltam végig a fősulit.

Levelezőn nem gondolkodtál. Majdnem olyan mintha félévet halasztanál.

Tudnál akkor mellette dolgozni és látnád milyen is az.

Bár ha félévet hasztasz akkor az adott időszaklatt is dolgozhatsz, míg nem tanulsz.


De nem ezt akarom neked mondani. tudom milyen rossz amikor nem megy a tanulás én eü fősulira jártam és a harmadéve első féléve rohadt nehéz volt. Volt egy olyan szigorlatom ami féléves tárgyból volt. S közben én nekem sem mentek jól a dolgaim, éppen egy nagy csalódáson voltam túl. Nehezen tudtam az anyagra figyelni. Nem sikerült a szigorlatot még C- vizsgán sem letenni ettől is kiborultam. Ha nincs mellettem egy évfolyamtársam akinél lakhatok és tanulhatok és nem támogat a családom ,nem sikerült volna a főigazgatói vizsga és most nem lenne diplomám egy sem. ( 2 van)

volt olyan,hogy ha nem ültek mellettem képes voltam egy teljes napot végig bőgni, hogy én milyen szerencsétlen vagyok. Ezért az évfolyamtársam azt csinálta,hogy behívott magához tanulni. Ő játszott a gépen vagy tévézett én meg tanulgattam. S ha ő nem volt otthon akkor a barátja volt aki rám-rám nyitott, hogy kell- e valami én csak tanuljak meg pihenjek. Volt,hogy hétvégén arra keltem,hogy ágyba kapom a reggelit és vittek egyet kikapcsolni, hogy na azzal legyek elfoglalva mi van.


A másik volt évfolyamtársam aki az utolsó 3 hétre hagyta a vizsgáit. Nálunk egy egy félévben általában 10-13 vizsga volt. Gondolhatod.


Lényeg nem feladni és nem magad sajnálni! készül ahogy tudsz és vizsgázz le. Menj oda úgy, hogy ahogy esik úgy puffan. Mivel kredit rendszer van a legtöbb helyen sokat nem veszíthetsz. Ami nem sikerült majd felveszed újra. S ha az zavar, hogy a szüleid finanszíroznak ,akkor amikor lehet menj el diákmunkára és keresd meg a következő tanévit. Van 10 államilag finanszírozott féléved ami alatt meg csinálhatod. Szóval hajrá és fel a fejjel. ( Ja és ez után a 10 félév után sem fognak kirúgni.)


Van a másoddiplomás képzésemről olyan évfolyam társam akinek még nincs meg a lezárt második éve. Pedig mi akik végig tudtuk rendesen csinálni 2007-ben diplomáztunk.

52. Alexa77 (válaszként erre: 51. - E5f926c705)
2009. jan. 20. 07:23

Az időt pont azért kéne rászánni, hogy utána jobban menjen a tanulás - nem ezért javasolta itt valaki? Pénz meg nem kell a buizáshoz.

Fősulis voltam, vizsgaidőszak, egymás után 3 vizsgám volt, ezért ott aludtam unokatesóméknál (amúgy bejártam Jászberényből Pestre). Egyik este (két vizsga között) valaki a haverok közül kitalálta, hogy bulizni kéne egyet. Összejöttünk egyiküknél, csupa főiskolás, egyetemista (más-más helyekről, volt köztünk joghallgató, páran a műszaki egyetemről, stb.)Nem került pénzbe, mindenki hozott egy üdítőt (a bulizás nem alkoholfüggő, különben is másnap vizsgáznunk kellett) meg egy csomag ropit, ment a zene, táncoltunk, nagyokat nevettünk, előkerült egy gitár, volt éneklés, viccmesélés, hülyéskedés. Délután 6 körül kezdtük, este 11-kor mindenki hazament. Szuperul éreztük magunkat. Ja és mindenki levizsgázott másnap.:-)

51. e5f926c705 (válaszként erre: 50. - McKenzi)
2009. jan. 19. 16:44

Tényleg jó lenne bulizni egyet,de hát nincs rá idő, meg pénz sem. :(

De most ez a legkisebb gondom.

50. McKenzi (válaszként erre: 45. - McKenzi)
2009. jan. 19. 16:22
elnézést, ilyen zsúfolt vizsgaidőszakban erre biztos nincs idő
49. SIldi
2009. jan. 19. 15:55

Teny az, hogy ha tobb erzekszervet erint a kulsso hatas, akkor jobban lehet tanulni.

Ha hallod es latod is amit tanulsz, konyebben a fejedbe megy.

2009. jan. 19. 13:31

A hsz-okat olvasva eszembe jutott: ha valóban az a baj, hogy direkt lepontoznak, akkor jelentkezz át egy másik fősulira, ugyanezen szakra. Megteheted. Viszont - ne haragudj meg, hogy ezt mondom - azt elég nehéz elképzelni, hogy minden tanár korrupt és ezért nincs meg egy vizsgád sem. Minden suliban vannak olyan tanárok, akiknél nem egyszerű levizsgázni, vagy azért, mert akkora követelményt támaszt, vagy azért, mert pénzre megy. De el se tudom képzelni, hogy egy főiskolán minden tanár ilyen lenne.

Azt gondolom, a tanulási módszereddel lehet baj. Talán tényleg sokat foglalkozol az anyaggal, csak nem marad a fejedben. Így ismeretlenül csak azt mondhatom: nekem a nagyon nehéz vizsgáknál bevált, hogy hangosan mondtam az anyagot. Olyat is csináltam - anatómia vizsga volt, iszonyú nehéz, nagyon maximalista tanárnál - hogy rámondtam diktafonra ami legnehezebben ment és még este is úgy aludtam el, hogy azt hallgattam.

Nem tudom, neked mi a módszered, de biztosan van olyan, ami nálad is bejön.

Tanulni véleményem szerint úgy kell - én így csináltam, de persze nem biztos, hogy az én módszerem másnak is jó - hogy átolvastam az anyagot, igyekeztem a kulcsszavakat-kifejezéseket memorizálni, a többit csak hozáolvasni. Kerestem az összefüggéseket, sose magoltam, igyekeztem mindig mindennek a logikáját, értelmét megtalálni. Így egészen keveset kell csak konkrétan megtanulni, a többi hozzáolvasott dolog meg hozzákapcsolódik az adott kulcsszóhoz. Nekem így ment a dolog.

2009. jan. 19. 12:57
Akkor próbálj valahogy lazítani, kikapcsolni..
46. e5f926c705 (válaszként erre: 44. - 89b99f816e)
2009. jan. 19. 12:54
Igen, ez is közrejátszik egy kicsit,h most nincs minden rendben. De azért pszichológus nem kell.
45. McKenzi (válaszként erre: 44. - 89b99f816e)
2009. jan. 19. 12:52

szerintem csak tele van a puttonya,

ilyenkor kell elmenni bulizni

2009. jan. 19. 12:50
Minden rendben van a lelkeddel? Mert annak valami oka van,hogy nem megy a tanulás stb...Próbálj meg felkeresni egy pszichológust, hátha tud segíteni!
43. e5f926c705 (válaszként erre: 42. - 580dbd446c)
2009. jan. 19. 12:46

Na ez tényleg jó ötlet. Egy valamit sajnálok nagyon,h lemaradok a csoporttársaimtól, de így is úgy is lemaradnék tőlük.

Ezt még átgondolom és megbeszélem párommal.

42. 580dbd446c (válaszként erre: 38. - E5f926c705)
2009. jan. 19. 12:42
szt ha most nem sikerültek a vizsgáid, akkor elég ha félévet halasztasz, és szeptbe ugyanezt a félévet felveszed ezekkel a tárgyakkal. (nálunk lehet így, szt mindenhol) Így egy félévet nyersz felkészülni, nameg addig van időd kipihenni magad, meg eldönteni mit is akarsz. Így nem egy évet kell pluszba fizetni, csak egy félévet.
41. 580dbd446c (válaszként erre: 38. - E5f926c705)
2009. jan. 19. 12:30
az írásbelit én is jobban szeretem, igazságosabb is. Nálunk is volt egy tanár biofizikából. Szemináriumon kijelentette, hogy lesz egy évközi teszt, amivel ki lehet váltani a tantrágyat. Ha az valakinek nem sikerül és hozzákerül vizsgázni belőle, azt ő sose engedi át, úgyis tud olyat kérdezni ami miatt meghúzhatja. szóval az évközi teszt kib**t nehéz, alig sikerül valakinak, és utánna csak imádkoztunk, hogy nehogy a vizsgán hozzá kerüljünk. És tényleg senkit nem engedett át, aki hozzá biofizikából ment vizsgázni :S
40. csókica (válaszként erre: 37. - 580dbd446c)
2009. jan. 19. 12:29

Van igazság abban is amit irsz,pont azért kezdtek levelőzőn tanulni a lányaim,hogy munkájuk megmaradjon,és ne okozzon fejtörést a munka keresése.

Egy férfi aki még jó szakmunkás is,biztos jól kereshet,de köztük is van sajnos sok munkanélküli.

39. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 22. - E5f926c705)
2009. jan. 19. 12:26

Szerintem két dolgot tehetsz:


Abbahagyod, odaállsz a szüleid elé, megköszönöd nekik, hogy finanszírozták az eddigieket, s közlöd velük, hogy feladod. Majd keresel magadnak állást, s elfogadod az elsőt amit felkínálnak, mert kell a pénz.


A másik, hogy végiggondolod, nem sok-e neked ez az iskola? Talán nem megy, mert a képességeid egész egyszerűen nem elég jók hozzá.

Ha már harmadéves vagy, gyanítom, nem a képességekkel van baj.

Örülj neki, hogy ilyen kemény, mert respektje is van a munkáltatók körében.

2009. jan. 19. 12:24

Igen,sajnos vannak olyan tanárok,akiknek ha nem vagyunk szimpatikusak,akárhogy tanulunk,akárhogy elmondjuk,leírjuk az adott témát, akkor sem enged át. Például én ezért szeretem jobban az írásbeli vizsgákat. Én elég csendes alkat vagyok,és hát szóbelin alig lehet kihúzni belőlem vmit. :S

Igen vannak olyan szakmák,amivel jobban lehet keresni mint diplomával, sőt vannak nekem is ilyen ismerőseim. De manapság már mindenhonnan az folyik,h diploma nélkül nem lehet érvényesülni. De nem olyan könnyű megszerezni a diplomát. Én középiskolában nagyon jó tanuló voltam,még 4esem sem nagyon volt,de itt a fősulin már egy kettest sem tudok megszerezni.

37. 580dbd446c (válaszként erre: 31. - A74de3d08a)
2009. jan. 19. 12:18
egy kis történetet megosztok veletek, azért neked válaszolva, mert igenis tanárfüggő sokszor a dolog. A férjem víz-gáz-fűtészserelő, szakma megszerzése után elment érettségizni aztán földrajz -környezetszakos tanárira az egyetemen. Volt egy tantárgya amit nem tudott megcsinálni, pedig a kihúzot tételt elmondta, tudta és értette is az adott tantárgyat (én nem tudom már melyik tantárgy volt) de azzal húzta meg a tanár, hogy magának már van szakmája, ésamúgyis a feleségem egy vízszerelővel csalt meg, így nála ő nem fog sose átmenni. Így kínlódott 2 évig, aztán hagyta az egészet, otthagyta a sulit. Most a szakmájában jobban keres mintha tanár lett volna belőle. Persze azóta is állandó veszekedés náluk, mármint az anyja részéről, hogy jobb lett volna ha diplomája van. Azóta nem szól semmit mióta férjem öccse is inkább szakmát tanult, gázszerelő lett. Megkapta a papírját, rá egy hónappal lett munkája. Megyünk anyóshoz és dúl-fúl ...nem értettük. Aztán mikor kettesbe maradtunk elmondta, hogy örül, hogy a fia jól keress, de felháborító, hogy egy taknyos kölyök többet keres mint ő diplomával, ráadásul több mint húsz éve van a szakmában. Persze ez csak egy eset, és sok példát fel lehet hozni mindkét oldalra, hogy diplomával vagy anélkül. Ja, nemrég találkoztunk a férjem néhány régi volt csoporttársaival, kérdeztük mizu? Mindegyiknak volt vmi munkája: pizzafutár, felszolgáló..stb. :S
2009. jan. 19. 11:53
Elhiszem,h rossz. Meg tudom,h nehéz lenne. de így nem megy,h egy vizsgám sincs meg. Hiába erőlködöm. ha látnám értelmét annak,h eredménye annak,amit csinálok,akkor boldog lennék és lenne kedvem tanulni,de így,h nincs eredménye az erőfeszítésemnek,így már belefáradtam.
2009. jan. 19. 11:48
De most ne is erről beszéljünk, hanem arról h Lizi ne add fel!!!!Melo mellett iszonyat rossz :S
34. a74de3d08a (válaszként erre: 33. - Barbara8854)
2009. jan. 19. 11:47
jó, sztem hagyjuk, amúgy is off.
33. barbara8854 (válaszként erre: 31. - A74de3d08a)
2009. jan. 19. 11:46

Turizmusnál pontoztak le. Rajta volt a lapon, ha kisebb betűvel írsz eleve rossz amit írsz, plusz az órán mondta,hogy csak lényeget írjunk ellenkező esetben -pont.

Jogból is volt ilyen ezért kellett felvennem 2félévre is mert 3szor mentem vizsgázni egyszer sem sikerült a lepontozás miatt.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook