Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Eldobhatom a szemüvegem? Van alternatíva... csak rajtam múlik? fórum

Eldobhatom a szemüvegem? Van alternatíva... csak rajtam múlik? (beszélgetős fórum)


26. grizus
2013. jún. 28. 02:57
Szerintem van ilyen. Én minden csodás dologban hiszek, mert én is egyfajta csodás dologra vágyom, igaz, nem erre. Bár én is szívesen eldobnám a szemcsit...
25. Lara1984 (válaszként erre: 24. - Lara1984)
2013. jún. 28. 01:39
Jav.: amelynek = amelyröl.
24. Lara1984 (válaszként erre: 22. - Evakarma)
2013. jún. 28. 01:37

Örülök a gyógyulásodnak. Öszintén.


De: az idegsejt testünk egyetlen olyan sejtje, amely szaporodásra képtelen. Ezért számomra nem elfogadható egy olyan teóriát beszuggerálni, amelynek tudom, hogy semmilyen valós alapja nincs.

Talán ez "a hit ereje"... Meglehet.

(Ehhez én túlzottan materialista gondolkodású vagyok.)

23. michelle.r (válaszként erre: 22. - Evakarma)
2013. jún. 24. 12:04
Jól bizony, hajrá tovább! ;) Szerintem nem sokan tartottak volna ki egy évig, ezért is nem működik. Büszke lehetsz magadra!
2013. jún. 23. 22:15
Az én esetem talán kicsit más. Egy este csak úgy,egyik percről a másikra elment a látásom az egyik szememről. Felhivtam valakit,aki azt mondta,pihentessem.Igy tettem,aztán másnap sötétség,para,azonnal kórház,azonnal műtő. Végeredmény: Állitólag egy vérrög elzárta a szemem fő artériáját,igy nem jutott oxigén a kisebb erekbe,és elhaltak a látóidegsejtek. Bal szemem jó,jobb szememen fekete függöny. Pár hét para,aztán azt mondtam,akárhogyan,de látni fogok. Egy spirituális Tanitó,akihez jártam,mondott pár gyakorlatot,amit csinálnom kell,hozzátettem az agykontrollt,azt programozom,hogy minden nap milliónyi új látóidegsejt képződik a szememben. Azóta eltelt egy év. A fekete függöny itt ott "elvékonyodott,kifoszlott". Ha eltakarom a jó szememet,akkor látom az ujjaimat,ahogy mozgatom az arcom előtt,persze nem élesen,és felismerek tárgyakat,amiket a fiam mutat,a monitor egy fényes kocka,amin halványan látom a formákat is,persze azokat nem tudom még elolvasni,felismerni. Ahhoz képest,hogy az orvos azt mondta,ez visszafordithatatlan,én azt gondolom,nagyon jól haladok.
21. michelle.r (válaszként erre: 20. - E32d76b828)
2013. jún. 4. 20:31

Alapvetően törekszem az egészséges életre, nem dohányzom, ha iszom, általában száraz bort vagy száraz pezsgőt, nagyon sok gyümölcsöt, zöldséget, húsokat, tengeri szörnyeket. Semmi cukor, liszt, tej, gabona. És bármilyen fárasztó volt a kezdetekben, nem adtam fel, egyszerűen tudtam, hogy működni fog. Tudtam, hogy szemüveg nélkül is tökéletesen fogok látni. Igaz, sosem volt erős, de este, főleg esős időben rémálom volt vezetni. Mostanság előfordul, hogy miután megérkeztem veszem észre, hogy jéééééééé, nem is volt rajtam szemüveg.

Sok sikert hozzá!

;)

20. e32d76b828 (válaszként erre: 19. - Michelle.r)
2013. jún. 4. 13:41

na vegre...sajat tapasztalat es nem az uncsiteso keresztmamajanak az unokajatol hallottad a tapasztaltakat...glod h en is erre a megallapitasra jutok majd?moglatjuk mert a szemvegkeresesi fobia mellekhataskent uldoz es ettol is szabadulnek...

ztan tuti h mindent ugy ahogy?a hallottakhoz ki ki a sajatjat hozza teheti pl.taplalkozas,bago elhagyas,megfelelo so es folyadekbevitel stb stb.ezek mind mind plusz a cel erdekeben...a hozzaszolasod dijazom...teccik...tovabbi soxikert

19. michelle.r (válaszként erre: 18. - E32d76b828)
2013. jún. 4. 11:36
Én több mint egy éve csinálom és szerencsére a szemem nem tud arról, hogy a szemtorna hülyeség ;)
2013. jún. 4. 09:50
orommel veszem h erdekel a tema Benneteket...a film anatomiai mondanivaloja hibatlan...az h kisse unalmas az azert lehetseges mert az eloado tul nyugodt es kiegyensulyozott ami mai szemmel nezve szokatlan...en vegig csinalom mert artani nem arthat es javasolnam azoknak akik tehetik egy probat meg er...tobbek kozott ecseteli a szurkehalyog miertjet is...valoban igy van es inkabb napi 2 ora mint egy bizonytalan kimenetelu mutet
17. 17aadc1082 (válaszként erre: 16. - 17aadc1082)
2013. jún. 4. 08:11
ja, és ultrahangos műtét volt, nem lézeres.
16. 17aadc1082 (válaszként erre: 10. - Guruljka)
2013. jún. 4. 08:09
tesco gazdaságosan volt a műtét, egy kosszal a rövidlátását is kezelték.
2013. jún. 4. 07:06
A lézeres műtéttel nem árt vigyázni.Párom is gondolkodott rajta,de elég nagy a kockázat,mert el is szúrhatják.Sok embernek nem sikerült,direkt utânanéztünk,pedig elment személyesen konzultálni,stb.,mégis lemondta inkább.Ő otthon szemüvegben,utcán kontaktlencsében van,de neki javul is a látáa,egyre gyengébb szemüveg kell neki,pedig ő nem tornáztatja,stb.Ez valószínűleg embertől is függ,egyéni,h kinek használ.
14. hajini
2013. jún. 4. 07:02

Addig mig a látóideg hosszúságán nem tud változtatni az ember, addig nagy változás nem vàrható.

Ha cilinderes a szemed, akor meg totál nem, hiszen ott a szaruhártya görbületének van eltérése, ami csak műtéttel orvosolható.

Szemtornával max alkalmazkodni próbál a szem, az pici javulást hozhat.

A szürkehályogosok viszont műtét után tényleg csökkenthetik a minuszos lencséiket, vagy akár egy időre el is hagyhatják őket.



-egy látszerész

13. Sirga (válaszként erre: 5. - Guruljka)
2013. jún. 4. 07:01
Fiam is próbálkozott szemtornával, diétával karöltve. Egy ideig érzett némi javulást, de végül inkább visszatért a szemüveghez, mert egyrészt kicsi volt az eredmény, másrészt átmeneti. :P A kontaktlencsét meg nem bírja: 1 óra alatt szenvedték be a szemébe, és 2 óra alatt sikerült kiszedni, amikor kipróbálta.
12. Marjann (válaszként erre: 10. - Guruljka)
2013. jún. 4. 06:57

Szürkehályog műtétnél ha már cserélik a lencsét, akkor korrigálják a szem-hibákat is. Persze ott is kell kompromisszumokat kötni.

A szemtorna szerintem hülyeség, ha nagyon zavar a szemüveg, akkor lézeres műtét.

11. Guruljka (válaszként erre: 8. - Michelle.r)
2013. jún. 4. 00:48

Annak idején lehetett olvasni, hogy a szemtorna hatása idővel csökken.

Majd kipróbálod, és elmeséled, jó? :)

10. Guruljka (válaszként erre: 9. - 17aadc1082)
2013. jún. 4. 00:46
Igen, de a szürkehályog és a rövidlátás messze nem azonos.
2013. jún. 4. 00:15
Anyám most műttette a szemét. Az egyik kész, a másik majd három hét múlva. Szürkehályog, meg nem látott jól közelre,és távolra sem. Szemlencse csere, másnap már a javított szemével tökéletesen látott, és nem volt semmi fájdalom. Ez kicsit gyorsabb, mint bármi más. Amúgy a két szem ára 80 ezer pénz, fele annyi, mint a szemüvege :)
8. michelle.r (válaszként erre: 1. - E32d76b828)
2013. jún. 4. 00:12
Ühümmmmmmmmmmmm :). Van egy könyvem, Tökéletes látás szemüveg nélkül a címe. Abból gyakorlatozom. Még pár hónap és a szemem jobb lesz, mint újkoromban.
7. honeywald (válaszként erre: 1. - E32d76b828)
2013. jún. 3. 23:34
van valami műtét ami nagyban javitja a látást! nem vágnak, nem csinálnak fájdalmat!! kérdezd meg szemésztől
2013. jún. 3. 23:32

Hogy volt türelmed végignézni???

Majd rágyúrok,és ígérem, megnézem, de eluntam!

2013. jún. 3. 23:28

Én anno egy könyv alapján próbáltam, de nem segített. Az ajánlott szem-tornát nem tudtam végezni, mert nem tudok magam előtt látni egy nagy fekete betűt, ha az nincs ott.

Ha már egyszer megvan ez a fene frága szemüveg, akkor már hordom is. Csak meg kell pucolni néha, egyébként semmi baj vele. És simán látok.

Mindjárt megnézem, mit találtál, mert érdekel azért a dolog, de nem nagyon hiszek benne.

4. e32d76b828 (válaszként erre: 2. - Guruljka)
2013. jún. 3. 23:27

ej mar meg be sem potyogtem mar is leRe...

te kis Te:-P

2013. jún. 3. 23:26

a minap raakadtam egy szamomra nagyon ertekes eloadasra a YT-n...ha valakit intenzive erdekelne

beollozom alabb...ha nem nyilik meg, a cime

Szemuveg a kukaba

[link]


nem csak elgondolkodtatonak szanom,ajanlom Mindenkinek probalja ki,esetleg ha akadna valaki aki mar vegig csinalta bizony erdekelne de nagyon!

2013. jún. 3. 23:25

Van, persze.

Nem fogsz látni.

2013. jún. 3. 23:17
Eldobhatom a szemuvegem?Van alternativa...csak rajtam mulik?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook