Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Elárultak fórum

Elárultak (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Elárultak

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
396. f758a7200f (válaszként erre: 395. - Kotyesz)
2010. aug. 18. 10:53

Szerintem nem a nő uralkodik, csak olyan szinten a társadalom rákényszeríti a férfit a kevesebb utódra, hogy törvények vannak arról, hogy gyerektartást fizetni kell, nem? Régen nem volt kötelező. Ma a kötelező ellenére sokan nem fizetik, de végülis ez nem a NŐ védelmében van, hanem az UTÓD védelmében. Szóval én nem érzem úgy,hogy a nő uralkodna, csak több szerep jut a felelősségvállalásnak a gyerekekkel szemben, ezért a férfinak "olcsóbb", ha megmarad az első feleségnél, mert akkor nem kell plusz gyerektartást fizetni, egy háztartást fizet csak.


Én itt akkor beszélnék a nő uralkodásáról, amikor feleségtartást is kell fizetniük. Ez Magyarországon még nincs...Ahol van, ott is csak addig kötelező feleségtartást fizetni, amíg a feleség nem talál munkát, vagy nem randizik másik férfival. Abban a pillanatban már azt sem kell. Ez védi a férfi érdekeit is, mert nehogy máá a feleség új paliját is ő tartsa el. Viszont a feleségét is (és az utódokét), míg nem talál munkát, mert ha otthon volt a családdal egész életében, nem lehet csak úgy máról holnapra állást szerezni.


De tény, hogy a sokgyerekesek hátrányban vannak a mai világban, mert nehezebb a megélhetésük

395. kotyesz (válaszként erre: 392. - F758a7200f)
2010. aug. 18. 00:41
Találtam egy másik következtetést is talán a társadalmi nyomás hatására a férfiak döntő többsége önbként lemondott (a mi civilizációnkban) a 2. 3. v 4. párkapcsolat lehetőségéről és ha ezt a stílust folytatjuk mert a nő uralkodik és a mennyiség helyett (ami az ő nagyobb kockázata lenne) a kevés utód felemelése mellett dönt. (lásd egykézés régen és ma) a társadalom megrója a túl sok terhet rárakó (sok gyerek drágább egészségügy,szocpol,oktatás) sokgyerekeseket.
394. dbf33b346e (válaszként erre: 391. - A284cbe523)
2010. aug. 17. 14:50

Üdv Mindenki!


Bubu, már egy pár napja elolvastam a naplódat, csak folyton úton voltam,és nem tudtam leírni mit gondolok róla. Nekem szimpatikus, hogy őszintén írsz magadról. Azt gondolom vannak akiknek nem való a család, a felelősségvállalás, ezért nem kell mindenáron családot alapítani mert elvileg az a szokás. Akinek nem megy, az ne erőlködjön, legalább egy csonka családdal kevesebb lesz.

393. f758a7200f (válaszként erre: 392. - F758a7200f)
2010. aug. 17. 14:47
20 év után megy tönkre, ezt úgy értettem, hogy 20 év kell ahhoz, hogy a szülők mindent beleadjanak, és önellátóvá neveljék az utódokat. Azok akik hamarabb teszik, pláne, hogy nem törődnek a gyerekeikkel, nem is tudom, hova soroljam....Szomorú
392. f758a7200f (válaszként erre: 382. - Kotyesz)
2010. aug. 17. 14:43

Kotyesz, tetszett az idézeted én is nagy Szendi Gábor fan vagyok:)


Szerintem a nőt is a szaporodás igénye vezérli, csak a nők a "legjobb" hímtől akarnak utódot, míg a férfiak a "legtöbb" utódot akarják nemzeni. Ezért van különbség, a férfiak a mennyiséget, a nők a minőséget teszik első helyre. Hogy miért tagadja meg a további utódokat a férfitől, ezt nem tudom, végülis 2 nem is elég, mert ha "gyarapodni" akar akkor minimum 3 gyerek kell...


És szerintem ma azért is maradnak meg évtizedekig egymás mellett és nemcsak 3 évig, ahogy a kőkorszakban, mert mivel kevesebb utód van, és ezek önellátóvá válásához ma már több kell annál, hogy tudjon vadászni meg halászni, szóval kell iskola, ház, stb. ezért a férfiak "őrző" feladata kitolódik pár évvel. Szóval ha csak 2 utód volt, de a fajfenntartás az ösztönös, akkor azt a 2 utódot és azok anyját addig őrzi-védi, míg biztos nem lesz, hogy az utódok elvégzik a sulit, munkájuk van stb. Nem véletlen, hogy sok házasság ma már 20 év után megy tönkre, amikor a gyerekek már felnőttek. Ha mégis együtt maradnak, azt tényleg a hűség, szerelem-szeretet, ragaszkodás kategóriába sorolnám, és csodálatos dolognak tartom. Tulajdonképpen az öreg mamikat és papikat is akik a parkban veszekszenek, de mégis együtt maradnak:))))

391. a284cbe523 (válaszként erre: 384. - Kotyesz)
2010. aug. 17. 14:31
Igen, az ember akkor áll meg igazán, amikor fáj. Akkor elkezd gondolkodni, de eleinte nem tisztán. Ritkaság az, amikor egy megcsalás áldozata saját hibáján elmélkedik és nem a sebeit nyalogatja, vagy nem a másikat okolja szüntelen, amiben nagy segítséget kap a rokonoktól, barátoktól ismerősöktől. De a bölcs, később is megáll. És akkor átgondolja mi történt. A saját történelmünkből. Nehéz történelmi példákkal, könyvben olvasott történetekkel azonosulni, mert az másokkal történt meg. De a saját történelmünket górcső alá vethetjük és találhatunk szabályszerűségeket a másokkal és a velünk történt példákban és azonosságokat is. A saját történelmünkben is vannak ismétlődések, nem csak a világiban. Ezeknek oka van. És feltárható, magyarázható. Olykor fáj az élet. Minél többet élünk meg a saját életünkből, annál többet tudunk az életről és a világról. És tudjuk, hogy amikor kicsik voltunk és rossz fát tettünk a tűzre, mit is jelentett a bölcs nagyapa sokatmondó fejcsóválása. A vének tanácsa nem véletlenül áll vénekből. De az életkorunk önmagában nem tesz bölcsebbé. Ahhoz kell a saját nyitottságunk. És itt vannak a hozott ajándékok is a családból. A rossz neveltetés. Amit utálunk, majd később úgy véljük, hogy minek változzunk, hiszen belőlünk is ember lett nem? De milyen? Vagy pont úgy véljük, hogy változtatni kell, különben megismétlődhet minden. A saját családom egyik ágában történt teljes kopírozás a következő generációra nézve. Pontosan ugyanazok az események, ugyan olyan számú szereplővel és külső tényezőnek látszó körülménnyel. Félelmetes az ilyesmivel szembesülni, de ez egész társadalmi szintű jelenség...az apáról fiúra szállás, amit az életkörülmények drasztikus változása bont meg általában. Amiről írtál kotyesz... valóban nagyot változott a világ. Technikai forradalom és szerintem főleg a kommunikáció felgyorsulása, az emancipáció és a jóléti, békében élő emberek gondolkodásmódja és a média, mint üzlet, mint oly hatalmas, milliárdokat is befolyásolni tudó tényező. Hányszor tesznek az emberek olyasmit, aminek az az indoka, hogy ez így jó, mert mindenki ezt csinálja. Hányan? Hányan cserélték le hitelre vett autójukat egy újabb még nagyobb hitelre vett autóra, mert mindenki ezt csinálta? Ebben a világban a valódi érték kissé elveszi, mert a látszat nagyon csillog. Sok, sok hedonistát nevel a társadalom, ez főleg. De még is vannak emberek, akiket nem vakít el a csillogás...
390. google (válaszként erre: 386. - 94786a70d9)
2010. aug. 17. 13:36
Szia itt vagy?
389. google
2010. aug. 17. 13:28
Van valaki aki olyan szituban van,hogy nem tudja eldönteni magában,hogy csalják vagy nem?
388. google
2010. aug. 17. 13:25
Sziasztok van itt valaki?
2010. aug. 17. 13:18
Kedves Kotyesz és bubu99 nagyon érdekesek a hozzászólásaitok. Sajna most csak átfutni volt időm. De végig kell olvasnom este.
386. 94786a70d9 (válaszként erre: 383. - A284cbe523)
2010. aug. 17. 13:14
Ez nagyon jó! Végre valamiben egyet értünk.HA mind a két félt szerelem után a szeretet köti össze,akkor egy életen át tarthat a boldogság és a harmónia. Csak nagyon kevesen találják meg a társat ehhez. Nagybátyámék éppen egy ilyen kapcsolatban vannak, 50 éves házasok, kérdés sem volt náluk az egymáson való segítés,se háztartásban,se kemény fizikai munkában. Együtt felneveltek három gyereket,egyiknek sem jutott eszébe a megcsalás,mert egymástól kapták meg azt,amire vágytak. A nő nem uralkodott a férfin és a férfi nem uralkodott a nőn, egymás segítői voltak és a mai napig azok. Kár , hogy nem így alakulnak a kapcsolatok.
385. áfonyás csirke (válaszként erre: 1. - Pékkislány)
2010. aug. 17. 13:12

Az utolsó mondatodban feltett kérdésre kell válaszolnod.

Valóban szereted vagy csak az fáj, hogy megalázott..

Ha valóban szereted akkor el kell engedni aki menni akar.De lehet esélyt adni neki. De ahhoz másként kell szeretned, mint eddig. Tudod másként szeretni ?

Ha csak megalázottnak, elárultnak érzed magad akkor már te sem vagy biztos az érzéseidben.

384. kotyesz (válaszként erre: 383. - A284cbe523)
2010. aug. 17. 13:09

Kösz Bubu a hsz-t. Amikor elküldtem egymás után a szövegeket megnéztem meglepődtem, a mennyiségén.

És persze a péklánytól is elnézést kell kérnem mert 1 kicsit eltértem az eredeti témától de ilyen a fórumok sorsa ahogy láttam.

Persze nagy általánosságban a hűségről házasságról lehet okosan beszélni múltról és jövőről is de a jelen az egész más mert a miénk és nekünk fáj és akkor nem sokat számít hogyan magyarázzuk a múltból és mit jósolunk belőle a jövőre nézve.

383. a284cbe523 (válaszként erre: 382. - Kotyesz)
2010. aug. 17. 12:44

A válasz nem. Senkit nem lehet kényszeríteni és a nő sem tudja erre kényszeríteni a férfit. Ugyanis az egész életet leélők túl esnek a változó koron is és még is együtt maradnak, holott a lent leírtak alapján a nőnek már egyedül, míg a férfinak új családjában kéne élnie. Nem kényszer, hanem szeretet és ragaszkodás. És ez el tudja söpörni az ösztönöket. Ha éppen az ösztönök oly erősek. A férfi önszántából marad a nővel. Nem hajtja kényszer az új család után, mert kielégíti őt a jelenlegi, mert nem unta meg, mert a kapcsolat hasznos szakasza után adódó nézeteltéréseket, sebeket melyeket magunk gyártunk meg tudták gyógyítani saját érzelmi intellektusuk segítségével. Ha ez nem lenne, odább állna a férfi és, ha a nő szeret, akkor elengedné őt, mert nem akarná, hogy mellette boldogtalan életet éljen. Ehhez nagyfokú érzelmi intelligencia szüksége és az önzés és birtoklás feladása. De pont ez az, amiért ők mégis együtt maradnak, mert bármikor elengednék a másikat, az nem megy el, mert nem érez késztetést sem társadalmi, sem politikai, sem egyházi vagy a média befolyásolásától. De ne feledjük, azért a mi társadalmunkat mi építjük többé kevésbé tudatosan néhány trendnek megfelelve. És ne feledjük, hogy a mai társadalmunk alakulásának egyik legnagyobb hatalma a média, hiszen ő hirdeti a trendet. Régebben a modern kommunikációs csatornák elterjedése előtt ez a szerep az egyházé volt. Vallástól függően próbálta befolyásolni az emberek viselkedését és rávenni őket az általuk hirdetett társadalmi normák közé való beilleszkedésbe, vagy éppenséggel megkövetelte azt. Olykor halállal büntetve az ellenszegülőket.


Ma a média üzletet csinált ebből. És a médiának nem érdeke a nyugalom, hiszen minden az új történésekről szól. Az emberek pedig, a többség mindig arra hajlik amerre a szél fúj, a trendnek megfelelően viselkednek és csak oly kevesen emelkednek ezen felül annyira, hogy számot vessenek saját cselekedeteikkel. Így irányít az egyház, a média és a diktatúra.


Visszatérve a férfire és a nőre. Ma már valóban semmi akadálya annak, hogy egymás nélkül is leélhessék az életet, vékonyabb a lánc, könnyebb elszakítani. de azt a párt, férfit és nőt aki leéli egymással az életét nem a láncok, hanem a szabadság köti össze. Szabadok és még is összetartoznak, mert nekik így jó. Nem a férfinak jó és nem is a nőnek. Hanem nekik.

382. kotyesz
2010. aug. 17. 10:41

Ha valaki nem szeret olvasgatni attól előre bocsánatot kérek a 380-381 hsz.-ekért, de ez a cikk annyira ideillő, és alaposan van összerakva , hogy sajnáltam volna nem megosztani veletek. Röviden, a mai kor és erkölcs (és az összes többi korszak is) állandó átalakulásban van(anómia), az előzőek (korok) annyiban statikusak, hogy amíg az időutazást nem találják fel minden marad ahogyan történt (csak a magyarázatuk változik) és ha jól megértjük az akkor történteket talán a mát is könnyebb megértenünk (elfogadni nem muszály, de ésszerű).

Lenne egy pár kérdésem: A nő ösztöneit nem a szaporodás (utód-(gén)-sokszorozás) igénye vezérli csak a férfiét, és ha nem akkor mi? Akkor a sok 1-2 gyerekes mégis együtt-életet-leélő-pár-ban a nő az utódhagyás életpálya-kielégítő érzését büntetésképpen tagadja meg férjétől?

381. kotyesz
2010. aug. 17. 10:10

Itt folytatom a 380.-as hsz.-t.

Ne haragudjatok de a témával kapcsolatban kikívánkozik belőlem a kérdés az ANÓMIÁ-t nem lehetne feloldani újabb erkölcsi tézisekkel (biztos vannak is ilyen erőfeszítések) a régieket felváltani. Szóval mi a véleményetek?

Még valamit hozzá kell tennem (a cikkből), hogy a kérdésem teljesebb legyen.


"A monogámia jogilag, vagyonilag, vallásilag és erkölcsileg bebetonozott intézménnyé vált, amely a nő kiszolgáltatottságára és a férfi előjogaira épült. Az érzelmeknek legtöbbször kevés szerep jutott, a házasságokról a szülők döntöttek, vagy vásárolták a feleségeket.

A házastársi hűség eszménye ebben a börtönszerű monogám házasságban született. A hűségeszmény a börtönőrök álma az ideális rabról, aki soha nem akar megszökni. Az eszményt támogatta az, hogy a hűtlenséget olykor halállal is büntették.

Ha a monogámiát összevetjük a kőkori "házasságmodellel", szembeötlően korlátozó ez az "utód gyártásra" kitalált kapcsolati forma. A monogám házasság, mondjuk ki nyíltan, alapvetően szembemegy az emberi természettel. Ez nyilvánult meg a szeretői viszonyok intézményesülésében is, ami persze a férfiak kiváltsága volt sokáig. A monogám házasság egyik legnagyobb problémája, hogy a "légy hűséges" elvvel próbálja meg elhallgattatni a "maximalizáld szaporodási sikered" gyárilag beépített evolúciós elvét. Ez igazából sosem sikerült.

A modern monogámia válsága.

A monogám házasság ideálja a mai napig fennmaradt, az emberek fejében megcsontosodott erkölcsi elvek uralkodnak, melyek belsővé váltak, és korlátozzák az egyént szabadságában. De egész társadalmunk monogámra van kitalálva. Ahol a családi fészek csak közös összefogásban hozható létre, ahol a család fenntartásához minimum két kereső szükséges, ott az embereket a közös vagyon és a megélhetési félelmek a törvénynél is erősebb bilinccsel kötik össze. A vagyoni kötöttség sokáig párosult a válás jogi nehézségeivel; az állam ahol tudta, gáncsolta a válási szándékot.

Ám az elmúlt ötven évben történt egy s más. Munkába álltak a nők, feltalálták a hatékony fogamzásgátlást, kitört a szexuális forradalom, könnyebb lett a válás. Mindez a nő felszabadításához vezetett, így a nő egyre inkább visszanyeri jogait teste és lelke felett. A nő anyagi függetlenedése megszüntette kiszolgáltatottságát, s ha muszáj, ma már akár egyedül is felnevelheti gyermekeit. A felmérések szerint az emberek 30-50%-a félrelép tartós kapcsolatában, a kakukkfiókák, vagyis az apa tudta nélkül a családba "pottyantott" gyerekek aránya némelyik országban 10% fölött van, s a válások száma a nyugati világban minden évben folyamatosan csúcsokat dönt. Egyre terjed a házasság helyett választott élettársi közösség és a házasság eszméjével végleg szakítani kívánó szingli életmód.


Ami a szemünk előtt zajlik, az nem más, mint egy újabb evolúciós fordulat férfi és nő kapcsolatának történetében. Valójában kezdünk visszatérni a kőkori sorozatos monogámiához. Ma egy ember élete során több hosszabb monogám kapcsolatban él, esetleg egy ponton meg is házasodik, de esetleg később elválik, majd újraházasodik. Ez gyakorlatilag megegyezik azzal a hajdani kapcsolati modellel, amelyben férfiak és nők addig voltak együtt, amíg jó volt együtt. Hol van itt tehát a züllés, az erkölcsök bomlása? A sorozatos monogámia valójában a szükségletek és érdekek letisztulása, az anómia megszűnése. A hűtlenség és elhagyás törvényessé válik, s nem kivétel lesz, hanem szabály. Persze az elmúlt száz évben valami más is történt, ami azért alaposan beleszól az emberi kapcsolatok megítélésébe. És ez a várható élettartam drasztikus megnövekedése. Még a XX. század elején is, az emberek jó, ha 40-50 éves korukig éltek. Az akkori "aggastyánok" ma életük erejében lévő férfiak, akik odahagyva a "kihűlt fészket", ahonnan a gyerekek már kirepültek, gyorsan új család alapításába fognak. Érvényesítik a "maximalizáld szaporodási sikeredet" elvet a hűség elvével szemben. Csakhogy az ötvenéves nő már nincs ereje teljében, ő már nem képes szaporodni, így evolúciós értelemben "elértéktelenedett". Az átlagos életkor megnövekedésével tehát hirtelen új probléma merült fel, s ez az életközepén való újrakezdésben a nő részérő megmutatkozó óriási handicap.

Ha etikailag nézzük a kérdést, a nő cserbenhagyásos gázolás áldozata. Azonban azt a kérdést is feltehetjük: vajon elvárható, hogy a férfi ne a saját érdekei, hanem a nő érdekei szerint éljen? Elvárni persze elvárhatjuk, csak a dolgok még sem így működnek. A gyakorlatban a hűség addig tart, amíg megéri. Az emberek végső soron az érdekeik szerint cselekszenek, és nem az erkölcsi elvek szerint.

Ha meg akarjuk haladni az olcsó szociáldarwinizmust, mondván, pusztuljon az alkalmatlan, kiöregedett nő, akkor legalább elméletileg meg kell tudnunk fogalmazni az ebből a modern válságból kivezető utat.


Folytatás a 380. as Hsz.-ban.

380. kotyesz
2010. aug. 17. 09:34

Hűség, hűtlenség témájában találtam egy cikket (Szendi Gábortól) kicsit rövidítve berakom, szerintem érdemes elolvasni gondolatébresztőnek. !!!

Gyerekkorunkban mintha keményebbek lettek volna a telek és hűségesebbek lettek volna az emberek. Vagy minden kor felnőttjei látják, amit a mindenkori gyermekek elől elfednek: az örök harcot férfi és nő között? Fiatal korban még természetesnek tűnnek a szakítások, hiszen az emberek még keresik az "igazit". Aztán meg rezignáltan halljuk, hogy "nem jó a házassága", és megértjük, hogy félrelép. És az ötvenes évekbe lépve egyszer csak magára hagyott kétségbeesett, vagy bosszút lihegő asszonyokat látunk, akiket férje éppen elhagyott egy fiatal nőért. Tessék mondani, mire készüljünk tíz év múlva?

A megrázó történetek könnyen sugallhatják, hogy a világ erkölcsi romlásába rohan, vége az illúzióknak, az emberek mind megőrültek és már csak az üres hedonizmus élteti őket.

De vegyük csak fel az evolúció szemüvegét, s máris tisztábban fogunk látni. A világ folyásának mindig sok olvasata van. Az oroszlán által széttépett gazella nézőpontjából is elmesélhetjük a történteket, de az oroszlánnak is lesz egy verziója. Ha a hűtlenséget, válást az elhagyottak hangján hallgatjuk meg, szörnyű igazságtalanságokról, galádságokról és fájdalomról hallunk. Hogy legszebb éveiket a másikra áldozták, és most ez a hála. Hogy csak kihasználták őket, csak tűrtek évtizedeken át, és most leamortizálva itt hagyják őket.

De a másik oldal hangja harcias, ott jogokra és sérelmekre hivatkoznak. Lehet itt igazságot tenni? Kell itt igazságot tenni? Vagy rossz a kérdésfeltevés? Az evolúciót a természetes szelekció irányítja. A sikerességet a gének elterjedtségével és nem az egyén boldogságával mérjük. A legboldogtalanabb még lehet a legsikeresebb is. A legsikeresebb, mert van tíz gyereke, de a legboldogtalanabb, mert tíz gyermeke és férje elhagyták, és öregek otthonában végzi.

Hűség és hűtlenség erkölcsi kategóriák. Az erkölcs közösségi-társadalmi érdekek megfogalmazása az egyénnel szemben. De az erkölcs önállósul és túléli önmagát, miközben a világ és benne az ember folytonosan változik. Amikor az ideológia és az élet elszakadnak egymástól, anómia alakul ki. Az anómia mindig egy új rend születésének kezdete. Most valahol itt tartunk. Anómia már van, új rend még nincs.

Az anómia: (Durkheim szerint) a céltalanság, irányvesztettség érzése, mely bizonyos társadalmi feltételek révén alakulhat ki. Deviancia az olyan normák vagy normarendszerek megszegése, amelyeket az társadalom többsége elfogad.

Durkheim: Az anómia fogalmát annak kapcsán vezette be, hogy a modern társadalmakban a hagyományos normák és szabályok föllazulnak, újak viszont nem váltják fel őket » céltalanság, irányvesztettség » anómia. Tehát:- anómia akkor alakul ki, amikor a társadalmi élet egy adott területén nem léteznek világos szabályok, amelyek vezérelhetnék az emberek viselkedését . Durkheim szerint ilyenkor az emberek megzavarodnak, nem találják helyüket, következésképp az anómia az öngyilkosság hátterében álló társadalmi tényezők egyike.

Merton:- módosított anómiafogalma arra a feszültségre utal, amit az elfogadott normák és a társadalmi valóság közötti szakadék okoz (pl. társadalmi norma: aki keményen dolgozik, előbb-utóbb megkapja méltó jutalmát; társadalmi valóság: a hátrányos helyzetűek akármilyen keményen is dolgoznak, jóval kisebb eséllyel indulnak jobb sorsú társaiknál ugyanazon célért)

De kezdjük az elejétől.


A kőkorszaki párkapcsolat

Férfi és nő kapcsolatát a szaporodásban betöltött eltérő szerepük miatt bonyolult trükkökön keresztül szabályozta be az evolúció. A férfinek a sikeres szaporodáshoz pár perc is elég volna, míg a nőre kilenc hónap, majd több éves szoptatás és nevelés vár. Mivel az embergyerek az állatokhoz képest koraszülötten, vagyis életképtelenül jön a világra, olyan extra gondoskodást igényel, amely a férfi segítsége nélkül nem valósulhat meg. A férfi "maradásra bírását" a természet több módszerrel is elősegíti. Először is a nők rejtett ovulációja, vagyis termékenységük felismerhetetlensége miatt a férfinek tartósan a nővel kell maradnia, ha "el akarja találni" a fogékony időszakot. Ráadásul a nők úgy vannak "kitalálva", hogy lehetőleg csak hosszabb kapcsolatban essenek teherbe. S ha már a férfi kitart a nő mellett, igencsak érdekelt abban, hogy a nő valóban tőle és csakis tőle essen teherbe, különben más gyerekének fogja hordani az élelmet. Aztán meg itt van a szerelem. Ez 3-4 évig tart, és kölcsönös kizárólagosságot eredményez. A szerelem tehát az a hajtóerő, amely legalább addig együtt tart egy férfit és egy nőt, amíg a gyerek túl nem jut az első két-három éven. Innentől a nő kicsit szabadabb, s a feltevések szerint a nők kooperatív hajlamait és egymás iránt érzett mély kötődési képességüket a gyerekek közös felügyelete közben alakították ki.


Ma általában a felek önként választják egymást, és nem családi nyomásra vagy politikai akaratból. Elvileg tehát mindenki szabadon dönt, persze csak akkor, ha elég érett és felelős ahhoz, hogy helyesen válasszon, és ha van is választása, vagy időhiány miatt kényszert érez a döntésre.

Képesek vagyunk saját gondolatainkat felismerni, elemezni, viselkedésünket, érzelmeinket befolyásolni. Képesek vagyunk tudatosítani saját és mások szándékait, és ennek tudatában megtervezni a következő lépéseinket. Ezek a viselkedés és alkalmazkodás alakíthatóságát jelentik az "ösztönlényekhez" képest, csak nem mindig élünk vele.

A hűtlenség, válási hajlam már korai szakaszban elvileg jól bejósolható volna. A rosszul kooperáló, diktatórikus hajlamú, másokat nem becsülő, rendetlen és lelkiismeretlen emberek vezetnek a hűtlenségben. A szerelemben a túlzottan az élvezetre és játékosságra törők, a túlzottan független-rosszul kötődő- személyek ugyancsak erősen hajlamosak a hűtlenségre. Az elvált problémás hátterű családok gyermekei ugyancsak nagyobb valószínűséggel hűtlenkednek és válnak. A válás előrejelzője a konfliktusokban a "durva indítás", vagyis a rögtön emelt hangon, negatív hangvétellel kezdődő vita. Tapasztalat, hogy a házastársak közt állandósult kritika, megvetés, védekezés és falépítés biztos előrejelzője a hűtlenségnek, majd a válásnak. Az emberek az ilyet, megérezhetnék - ha volna kellő önismeretük, emberismeretük és a felismerések tettekre fordításához kellő bátorságuk.

A legtöbb későn felbomló házasságban évtizedeken át vagy egyik, vagy mindkét fél szükségletei, érzelmei, méltósága folyamatosan sérült, csak erről hallgattak és tűrtek. Ki érdekből, ki a gyermekekért érzett felelősségből, ki, csak, mert személyisége önalávetést diktált. Ezek a házasságok arra épültek, hogy a másiknak kötelessége kitartani, ha már ilyen sokáig együtt éltek. Sajnos ez a birtoklás hamis biztonsága, aminek hitében sok ember a házasságában testileg-lelkileg elhagyja magát.

A mai kor kihívása a szabadság. Szabadon választhatunk, és viseljük rossz választásunk következményét. Szabadságunkban áll idejében reklamálni, ha kezdenek megjelenni a problémák. Szabadságunkban van együtt maradni, ha jó nekünk, de szabadságunkban áll továbbállni, ha rossz. A kapcsolatokért ma már folyamatosan meg kell dolgozni. Ha nem is jelenthetjük ki, hogy minden hűtlenség és kapcsolati zátonyra futás kivédhető lett volna, összességében mégis azt mondhatjuk, hogy a modern korban a hűség valójában két ember testi és lelki összehangolódásának az eredménye. És ez igenis tarthat a sírig is.

Ez ugye jó végszó persze nem könnyíti meg a helyzetünket válság tanácstalalanság esetén de biztatás lehet a a kapcsolataink átgondolására megújítására.

379. 94786a70d9 (válaszként erre: 375. - F758a7200f)
2010. aug. 16. 18:44
Ez is igaz, valamikor nincs választási lehetőség,amit tudnak és ki is használnak, és csak úgy ütnek, hogy ne látszódjon, de fájjon, ez alatt értendő a lelki terror is,ami igen csak nagy vetélkedőben van a fizikai terrorral. Sőtt,ha lehet,akkor inkább a fizikális bántalmazás "gyengédebb", abba nem lehet bele bolondulni.
2010. aug. 16. 18:41
Ez csak olyan nagy általánosságban mondtam, igaz volt sok-sok eset,de csak a szám jár bosszú terén, soha nem tudnák olyan lenni,pedig néha szeretnék és meg is érdemelték volna. De én inkább emberségből mutattam példát.Nem tudom megcsinálni mással azt ami nekem is fáj, vagy fájna,ahhoz nagyon elegem kell hogy legyen és nagyon, de nagyon meg kell hogy bántsanak hozzá.
2010. aug. 16. 17:53
Mondjuk nem ismerem a szituációt, de kicsit meg akartalak nyugtatni:)
376. f758a7200f (válaszként erre: 373. - 94786a70d9)
2010. aug. 16. 17:53
Beky minél inkább arra koncentrálsz, szerintem annál jobban fog idegesíteni. Másrészt nem biztos, hogy mint Marci hevesen, lehet, hogy csak kívülről azt mutatja
375. f758a7200f (válaszként erre: 371. - 94786a70d9)
2010. aug. 16. 17:39

Tényleg, mint az oviban, amikor már nem tudnak érvelni, akkor ütnek. Milyen alantas mód...


De a nők szerintem sokszor kényszerből is bocsátanak meg, mert nincs olyan sok mindenki, aki megvédené őket, szóval ha nem bocsátanak meg, még mindig a saját bőrüket viszik a vásárra. Igen, ha valakinek van más választása, akkor inkább rúgja ki a pacákot, de nem mindig van rá lehetőség

374. f758a7200f (válaszként erre: 372. - Pahet a vadász)
2010. aug. 16. 17:36
Szerintem megkapják a magukét, csak nem mindig abban a formában ahogy a kívülálló szeretné látni, hanem egy olyan formában ami nekik lesz szenvedés. És pont ez az, amit írtál, hogy "nem késik" szóval lehet, hogy akkor amikor már nem is érdekel, hogy tudd, hogy megkapta-e:)
373. 94786a70d9 (válaszként erre: 372. - Pahet a vadász)
2010. aug. 16. 13:37
Így van! Tudom,csúnya a bosszú és átkozódni se szabad. De elég szar,amikor átvert egy illető elég rendesen és jelenleg él mint Marci hevesen, boldogságban ,gazdagságban és MÉG nem kapta meg a méltó büntetését! Nagyon sokszor a kezembe tudnám venni a sors szerepét és fogom is , ha úgy látom.Kicsit már elég a szemét emberekből,én meg mindig szívtam és elnéztem és megbocsájtottam és rendes voltam, és újra megtették, elég!!!!!
372. Pahet a vadász (válaszként erre: 371. - 94786a70d9)
2010. aug. 16. 10:30

ez igaz


de nem csak fizikailag lehet ütni egy embert...a szavak legalább olyan látványosan kékülnek az ember lelkén, mint a kéznyom a testen...


nem fogom megérteni soha, minek kell hazudni, hitegetni a másikat, és persze ütni (amit írtál is)


ebben néhány ember nagyon profi...és tudom azt hogy isten nem siet nem késik, viszont azt is látom, hogy aki ilyen, az nem mindíg vagy nem akkor kapja meg ami neki jár, amikor kellene...pedig néhány emberre ráférne, hogy visszakapja azt a sok "jót" amit tett a másikkal...

371. 94786a70d9 (válaszként erre: 370. - 3265084553)
2010. aug. 16. 09:56
Soha nem értettem azt, hogy egy férfi miért üt meg egy nőt, (tisztelet a kivételnek). Nem tűrik el, de vissza ütni sem tudnak-akkorát, hogy legalább annyira fájjon. Az eset után meg jön a könyörgés,és mi nők vagyunk olyan hülyék (tisztelet a kivételnek)hogy elhisszük, hogy csak a pillanatnyi elmezavar, soha ilyen nem lesz...ehhez hasonló ígérgetések. És persze megbocsájtanak, hisznek,újra kezdenek, mert erre meg van a képességük. A férfiak viszont nem azt nézik,hogy hú, hála az égnek megúsztam, megbocsájtott és soha ilyet többet nem csinálok,hanem az ellenkezőjét gondolják: "ezzel a hülyével ezt is meg lehet csinálni, akkor másért is megbocsájt és legközelebb is". Vissza élnek a megbocsájtással. A nagy átlag nő és férfi így gondolja, sajnos, az lenne a helyes, ha több esélyt a nők nem adnának és a férfiak nem ütnének meg náluk gyengébbet.Szerintem ha egy férfi megüt egy nőtt,akkor a vita során már nem tud okosabbat mondani és így nyilvánítja ki, hogy ő a feljebb való.Még mindig nem tekintik a férfiak a nőket egyenrangúnak elméleti síkon, de akkor fizikális síkon sem kellene tettlegességig fajulniuk.
370. 3265084553 (válaszként erre: 366. - Pékkislány)
2010. aug. 13. 17:27
Soha nem értettem, hogyan tűrheti el egy nő hogy megüssék.
369. Barát1 (válaszként erre: 368. - Barát1)
2010. aug. 13. 17:20
bocsi a nulla lemaradt, 10-én szóltál hozzá.
368. Barát1 (válaszként erre: 365. - Pékkislány)
2010. aug. 13. 17:19
Igen, igazad van csak ezt a hozzászólást amire most válaszoltál még 9-én írtam, te pedig először 1-én szóltál hozzá először a 282. hsz-ben.
367. 29a57c5965 (válaszként erre: 366. - Pékkislány)
2010. aug. 13. 16:39
Bizz magadban...jönni fog a "hang"....Erőt,bátorságot,kitartást és a félelem feldolgozását kívánom Neked!
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook