Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Elárultak fórum

Elárultak (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Elárultak

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
426. CsillagTM (válaszként erre: 425. - CsillagTM)
2010. aug. 19. 08:50
(Szt Lajos király hídja)
425. CsillagTM (válaszként erre: 423. - Kotyesz)
2010. aug. 19. 08:50
Thorton Wilder
424. f758a7200f (válaszként erre: 422. - 88bea36763)
2010. aug. 19. 08:19
Ez is igaz, lehet hogy felfújnák mint egy lufit, mert nem tudnák mire való:)
423. kotyesz (válaszként erre: 421. - 94786a70d9)
2010. aug. 18. 21:50

"Létezik a holtak országa és az elevenek országa, s a köztük lévő híd: a szeretet. Ez az élet egyetlen értelme."

Egy idősek otthona(Encs) honlapján láttam ezt az idézetet nem tudom kitől származik de ha tudnám egy pár sort előtte és utána elolvasnék kiváncsiságból (vagy többet).

422. 88bea36763 (válaszként erre: 418. - F758a7200f)
2010. aug. 18. 19:00
Afrikában az a szomorú valóság,hogy nem nem oszták szét, hanem ahol ingyen osztanák, ott sem veszik legtöbben igénybe.
421. 94786a70d9 (válaszként erre: 417. - F758a7200f)
2010. aug. 18. 18:21
Jézus is azt mondta, hogy "A szeretet maga az Isten",valahol az emberek imádkoznak Istenhez,megszemélyesítik, templomot építenek neki, pedig egyértelmű "A szeret maga Isten", csak szeretni kéne egymást,nem bántani és gyűlölködni,hanem segíteni és akkor jó lenne mindenkinek, nem lenne nyomor. De ha most írnának egy új bibliát,abban valószínűleg a pénz lenne az isten és akinek több pénze van,az Isten kegyeltje, akinek meg a legtöbb,az maga lenne Jézus.
420. f758a7200f (válaszként erre: 419. - A284cbe523)
2010. aug. 18. 17:52
Dehogynem érkezik gyógyszer. Nem a törzsek fizetik, hanem az európai adófizetők. És a túlnépesedés téged is érinteni fog, mert mivel Afrikában éheznek, nyomulnak Európába, a déli részre, és ne tudd meg, hogy mekkora probléma, mert akik idejönnek, nem küldhetjük vissza őket a semmibe, viszont nincs iskolájuk, nehezen találnak munkát a végén a sok menhelyen kell őket eltartani, és még többen már a tengerbe belefulladnak mert kis hajókon érkeznek többszázan. Van aki talál munkát feketén, de nagy részük a szervezett bűnözésbe keveredik bele, koldul, stb. És egyre többen jönnek, szóval mindenkinek érdeke lenne, hogy náluk béke legyen. A fegyvergyárosoknak sajnos nem, a gyógyszergyártóknak sem, de a lakosságnak igen. Ezért is küld továbbra is pénzeket, hogy ne jöjjenek már ide, mégsem érkezik meg
419. a284cbe523 (válaszként erre: 418. - F758a7200f)
2010. aug. 18. 17:32
Afrika: A szomorú valóság, hogy szarnak rá. A gyógyszergyártók nem adnak el gyógyszert (csak keveset) ugyanis nincsen aki megvegye, mert a törzseknek nincsen pénze, csak dolgoznak az arany és gyémántbányákban. Afrika felett a nagyhatalmak szemet hunynak. Adnak óvszert, ami nem kerül nekik szinte semmibe. De ellenben fegyvert azt adnak el, mert a gyémánbiznisz roppant erőszakos ám. De néhány humanitáránus szervezeten kívül senmi nem segít, de ők is csak próbálnak, mert a segélyszállítmányokat lefülelik a hadurak, az emberek pedig éheznek. Az információt se nagyon lehet eljuttatni nekik, hiszen se írni, se olvasni nem tudnak így vígan terjed a betegség. Ez a szomorú valóság. Senkit nem érdekelne, ha túlnépesednének, de az AIDS miatt úgy sem tudnak. Hihetetlen drága az a gyógyszer és a gyógyszergyártók profitmaximalizálásra törekednek, nekik nem üzlet Afrika, mert az emberi élet ott sz..t sem ér. Jelenleg a betegség diagnosztizálásától olyan 25 évvel tudják kitolni egy beteg várható élettartamát.
418. f758a7200f (válaszként erre: 416. - A284cbe523)
2010. aug. 18. 17:23

Akkor 1: javítok, más beszámolói által arra következtettem, hogy régen mindenkinek sok gyereke volt, és valahogy úgy érzik, megérte:)


2. Afrikában igenis a terhesség megelőzése miatt IS osztaniuk kéne az óvszert (és ezért IS érkezik, nemcsak az Aids miatt, de nem kerül kiosztásra) mert ma már nem a kínaiak vannak a legtöbben és az indiaiak, ott már sikerült kicsit lelassítani, hanem mostmár Afrika vezet a túlnépesedésben (új adat) és az AIDS elég jól szintentartható gyógyszerekkel, ezért kevesebben halnak meg benne, de addig is szaporodnak és szaporodnak. ÉS vannak olyan lányok is akik bár AIDS fertőzöttek, de a betegséget annyira lelassíthatják a gyógyszerek, hogy termékeny korba érnek és ők is teherbe esnek. Mindezt, a sok gyógyszer mi fizetjük, Európa, és a pénz megy a nagy gyógyszergyártóknak, akiknek szintén nem érdeke, hogy óvszer kerüljön az afrikaiak kezébe, mert akkor kevesebb gyógyszert ad el Európának. Érted, két tábor van, az egyik segíteni szeretne, a másik ellenzi. De itt már nagyon elkanyarodtunk a témától:)

417. f758a7200f (válaszként erre: 415. - 94786a70d9)
2010. aug. 18. 17:15

Én is tök kiakadtam mikor hallottam, de igaz sajnos, és a sok kislányt sajnálom akiket megerőszakolnak (mondjuk nem hiszem hogy egy erőszakos állat óvszert is használna, de hátha) és AIDS-ben hal meg, és mondjuk lehet, hogy pont én vagy mi adakoztunk egyszer, hogy legyen óvszerük, meg oltásuk, mégsem jut el hozzájuk, mert valaki belép a képbe, hogy "úgy kell nekik, minek szaporodnak, ha nincs rá keret, minek szexelnek házasságon kívül, úgy kell nekik, de én bizony az óvszert nem adom oda, mert a vallás tiltja...." Itt meg leadják a sódert, hogy új missziót építettek stb. stb.


Én járok templomba, de szerintem is, nem attól lesz valaki jobb, én rábíznám az emberekre, hogy akkor járjanak amikor akarnak, nem pedig aki nem jár, az nem lehet jó "keresztény" de ez még messze van

416. a284cbe523 (válaszként erre: 412. - F758a7200f)
2010. aug. 18. 17:08

Én csak azt mondom, hogy senki nem tudja, mi volt könnyebb, vagy jobb a nem mai világban, mert csak feljegyzések és más emberek élménybeszámolói maradtak de nem éltük meg, így nincsen összehasonlítási alapunk, ahogyan nekik sem, mert vagy meghaltak már, vagy pedig 90 éves szemmel nézik a mai világot, amit nem értenek a régire meg már nem emlékeznek. Csak akkor tudnánk azt kijelenteni, hogy akkor jobb volt, könnyebb volt, nehezebb, ha akkor is éltünk volna, meg most is, de az időutazást még nem találták fel, így marad a benyomás, ami nem tény.


Más. Hogy egy kínai miért szaporodik olyan fene mód? Talán őket kéne megkérdezni. a nagyvárosokban is szaporodnak, ahol megfelelően fel vannak világosítva, nincsen nagy csecsemőhalál és mobil abortuszközpontok működnek. Így ezt sem tudjuk, illetve majd utána olvasok, mert biztosan készítettek jó sok riportot a témában. Afrikába az óvszert nem azért küldik tonna számra, hogy megakadályozzák a túlszaporodást, hanem azért, hogy megpróbálják megállítani az AIDS terjedését, ugyanis Feketeafrikában a felnőtt lakosság több, mint 60 százaléka AIDS betegségben szenved.


Több gyermekkel pedig mindig nehezebb, hiszen többször betegek, több a probléma és valóban többe is kerülnek. Szerintem ez kor független.

415. 94786a70d9 (válaszként erre: 412. - F758a7200f)
2010. aug. 18. 16:56
Komolyan mondom,az egyház egy akkor nagy álszent intézmény. Ezt is azok találták ki,akik hatalmat akarnak gyakorolni az emberek felett ,Isten és Jézus nevében gyilkoltak és ítélkeznek. Egy undorító fertő az egész.Aki hisz,az legbelül hisz és nem a templomba, otthon meg káromolja akihez imádkozik.
414. 94786a70d9 (válaszként erre: 410. - F758a7200f)
2010. aug. 18. 16:52
Igaz! Csak most magamból indultam ki. Hála az égnek, nekem olyan a családom, hogy be tudnak fogadni egy időre,ha kell. Mégsem hülyeség,mert nem biztos,hogy mindig is így lesz.
413. f758a7200f (válaszként erre: 408. - 94786a70d9)
2010. aug. 18. 16:50
Akkor jogos, hogy kevesebb gyereket könnyebb kiiskoláztatni, és sok gyerek az hátrány, mert javítok: nem 16 hanem huszonéves korig csak az anyára és apára számíthatnak. Ezért gondolom, hogy egy jó apa a nem jó házasság ellenére is több évtizedig marad ugyanazzal a nővel, ha nincs más választása... Az utódok miatt is, mert iskolázni kell mindet, még ha takarítónő is lesz belőle
412. f758a7200f (válaszként erre: 407. - A284cbe523)
2010. aug. 18. 16:46

Tehát akkor érvényes, hogy a "mai világban" a sokgyerekesek hátrányosabbak, nem?:)


Nem, ők azért szaporodnak, mert gyakori a gyermekhalál és be akarják biztosítani, hogy ha több van akkor valaki csak életben marad. Emellett nem állnak rendelkezésükre fogamzásgátló módszerek. Ismerős doki arról mesélt egyszer hogy pl Afrikába tonnaszámra érkezik az óvszer, de az apácák és misszionáriusok nem akarják szétosztani, mert azt mondják, hogy így legalább aki szexel házasságon kívül, az megbűnhődik...A házasságon belül meg nem tilos, és Isten azt mondta: szaporodjatok...

411. f758a7200f (válaszként erre: 406. - 94786a70d9)
2010. aug. 18. 16:40
Értem, akkor jól végződött:)
410. f758a7200f (válaszként erre: 405. - 94786a70d9)
2010. aug. 18. 16:40
Én nem tartom hülyeségnek az asszonytartást. ÚGy értem, ha a gyerektartásdíjból nem tudnám kifizetni az albérletet pl, és kell még várnom egy hónapot mire a frissen talált munkahelyemen fizetést kapok, akkor egy havi asszonytartás segíthet abban, hogy ne adósodjak el, és ne kerüljek az utcára a gyerekekkel. ÚGyis ha találok munkát, már nem kell neki fizetnie, csak hogy mégiscsak ne hagyjon a carban egyik napról a másikra. Most ez nem az én példám volt, hanem szemléltetni akartam mire jó az asszonytartás. Nem arra találták ki hogy az exfeleség elmenjen szolizni, meg műkörmöt csináltasson, és bepasizzon:) Épp ezért ha randizik valakivel, akkor már nem is jár neki. Vészhelyzetre találták ki.
409. 94786a70d9 (válaszként erre: 407. - A284cbe523)
2010. aug. 18. 16:01
Én csak éreztem anno , hogy könnyebb volt anyunak.
408. 94786a70d9 (válaszként erre: 403. - F758a7200f)
2010. aug. 18. 16:00
Magyar ország tudtommal az egyetlen olyan hely, ahol nem a tudásodat veszik figyelembe, hanem a végzettségedet.Egy lány Angliában élt egy jó darabig,party szervező volt egy cégnél. Haza akart jönni végleg és megpályázott egy ugyan ilyen állást,feltétel volt az angol nyelvtudás is. Nem vették fel ,mert nincs végzettsége hozzá, hiába csinálta ezt külföldön és profi szinten, tettek rá nagy ívben.Itt még a takarító nőnek is papír kell.Mostanság a cukrászt pedig sütemény sztájlisztnak nevezik.Nevetséges egy országban élünk.Semmi sem magyar itt.
407. a284cbe523 (válaszként erre: 403. - F758a7200f)
2010. aug. 18. 15:56
Szia! Ez csak egy morzsa. De azt amit leírtál nem ismered, fogalmad sincsen róla és nekem sem. Olyat én nem mernék állítani, hogy akkor könnyebb volt, mert dolgozhattak a gyermekek is. Mivel teljesen más társadalom volt más elvárásokkal ezt nem jelenthetjük ki. Főleg az anyagiak terén nem. Nem tudhatjuk, mert nem éltünk abban a korban. Én ilyet nem mernék állítani. Ráadásul az sem mindegy, hogy falusi gyerek volt, vagy városi, vagy a világ melyik részén. Miért van az, hogy Kínában és Indiában probléma a túlnépesedés? Az állam könyörög az embereknek, hogy ne szaporodjanak és aki egynél több gyermeket vállal szankciókkal terheli. Ők azért szaporodnak, mert nekik könnyebb? Én a tévében nem ezt láttam.
406. 94786a70d9 (válaszként erre: 404. - F758a7200f)
2010. aug. 18. 15:55
Így van, akkor is korabeli volt,jóval idősebb, ő amúgy nem kap tartásdíjat a volt férjétől és már mással él. Csak az volt a bibi még, hogy a sógornőm elég sokáig tartotta el őt és a két gyerekét, akit ő nevelt fel, mert az ember volt neje is egy kicsit deficites volt. Mindegy, ez az ő dolguk,annyira nem is érdekel és ráadásul elég jó pasit fogott ki, úgyhogy a sors kárpótolta.
405. 94786a70d9 (válaszként erre: 402. - Kotyesz)
2010. aug. 18. 15:53
Hát az adót kénytelenek vagyunk befizetni, levonják,ha pedig feketén dolgozik valaki,akkor meg nyugdíja sem lesz. Bár lehet amúgy sem. Lényeg, hogy a gyereket segíteni kell érzelmileg, anyagilag, viszont az asszony tartást baromságnak tartom így nőként is.
404. f758a7200f (válaszként erre: 400. - 94786a70d9)
2010. aug. 18. 15:51

És erre a sógornőd kapott feleségtartást?


A törvény előtt nem számít, hogy egy feleség vagy férj MIÉRT csalta meg a másikat. Hogy boldogtalan volt a házasság az a törvény előtt nem számít, mert ilyenkor a bíró azt is mondhatná, hogy pl a sógornő kérhette volna a válást amikor megütötték, és akkor ő lett volna az igazság pártján. De akkor is mondjuk a feleségtartást csak addig kapta volna, míg nem kezd el randizni valakivel.

Szerintem a megcsalás nem old meg semmit. Ha nem volt már intimitás sem, kérhette volna a válást, és utána azzal szexelhetett volna (jogosan) akivel akar mert nem kötelezi a házasság. Így viszont ő lesz hibásnak kikiáltva.


Ugyanígy a megcsaló férj, ha azért csalja meg a feleséget, mert az nem akar vele szeretkezni, akkor ha megcsalja, ő lesz a hibás. Ha viszont nem csalja meg, de kéri a válást mert a feleség nem alszik vele, akkor a feleség is lehet elvileg hibás. De ilyen esetekben közös megegyezés is lehet. Tudom, igazad van, és egyetértek, hogy két ember kell ahhoz, hogy egy házasság megromoljon, de nem mindig ilyen világos a helyzet. Másrészt a sógornőd amikor összeházasodott az apja korabeli férfival, akkor amikor megismerte akkor is apja korabeli volt, nem kötelező hozzámenni, ha nem tetszik neki. Ezt persze minden sértés nélkül mondom, mert nem ismerem a szituációját, szóval ennél biztos komplikáltabb volt:)

403. f758a7200f (válaszként erre: 399. - A284cbe523)
2010. aug. 18. 15:41

:) Igen, valamikor könnyebb volt a nagycsaládosoknak, mert a nagyobb gyerekek is dolgozhattak, és így a család, együttvéve többet tudott termelni.

Mai világ alatt azt értem, hogy a kétkezi munka hátrányba szorult és a tanulás fontosabb lett. Ebben a sok gyerekesek hátrányban vannak, mert a szülők ketten kell hogy előállítsák mindazt ami a sulihoz kell, és mondjuk ha valaki, még ha az alacsonyabb végzettséget is nézzük, 16-18 éves kora előtt nem nagyon tud dolgozni. Régebben a 10 éveseknek is adtak valamilyen feladatot, amit a korához mérten el tudott végezni. Nem azt mondom, hogy vissza kellene fordítani az időt, csak azt, hogy az ingyen tanulás elég kevés támogatás. Mert addig enni is kell és öltözködni. Ezért ma már senki nem vállal olyan sok gyereket mint régen.

402. kotyesz (válaszként erre: 401. - 94786a70d9)
2010. aug. 18. 13:45
Miért kell gondoskodni szüleinkről? ....gyerekeinkről?...házastársunkról? Igen, kötelességünk és nincs tovább mese,ha ez nem így van mitől nevezhetnénk magunkat isteni eredetűnek ("Isten a maga képmására teremtette") vagy "az állatvilágból kiemelkedettnek" kinek-kinek a maga világnézete szerint. És tudunk ? A népnyúzó középkorban (röghöz kötés, Dózsa stb.) a fő teherhordó parasztság a jövedelméből 30%(HARMINC %) adót fizet az urainak és a királynak. Nekünk 75% (50 jöv.+25%áfa) az alapadó ezen fölül még jópár sarc van rajtunk. Mégis ez az igazi árulás ha ezt a kötelességünket nem teljesítjük, és ez nemcsak politika.
401. 94786a70d9 (válaszként erre: 399. - A284cbe523)
2010. aug. 18. 12:21
Hát ha csak kedves hazánkat vesszük alapul,akkor tényleg sokkal nehezebb a mai világban. Anyukám egyedül nevelt minket, apukám teljes mértékben elfordult tőlünk, érzelmileg, anyagilag, mindenhogyan.Anno anyu nehezen, de meg tudott teremteni nekünk mindent, igaz a család is segített, viszont most egyedül van és egyedül is nyomorog.De ez már politika.
400. 94786a70d9 (válaszként erre: 398. - F758a7200f)
2010. aug. 18. 12:16
De gondolom előtte be kell bizonyítani, hogy csalt a feleség, mi van ,ha nem tudja bebizonyítani? Ennyire pontosan nem tudtam a menetét asszony és férj tartásnak. Viszont a megcsalásnak is lehetnek okai, pl. sógornőmet a volt férje párszor megütögette és mivel apja korabeli volt a férj így már nagyon intimitás sem volt köztük,és hát megcsalta a férjét.Mindez Német országban történt.Tehát elég hülyén működik, vagyis gondolják,mert nem csak az egyik fél rontja csak el a házasságot...,szerintem jobb ha csak a gyerektartás marad.
399. a284cbe523 (válaszként erre: 396. - F758a7200f)
2010. aug. 18. 11:53

Szia!


Ez most nem személyednek szól, de már több helyen észrevettem:


"

De tény, hogy a sokgyerekesek hátrányban vannak a mai világban, mert nehezebb a megélhetésük"


Mi az, hogy mai világ? Mikor nem volt nehezebb a sokgyerekeseknek? És a mai világon kívül úgysem ismer senki másikat, hiszen a mai világban él. Biztosan én is használom ezt a kifejezést, de nagyon érdekesen hangzik:)

398. f758a7200f (válaszként erre: 397. - 94786a70d9)
2010. aug. 18. 11:11

Nem, férjtartás csak akkor van, ha az asszony hibájából van a válás, ezt szigorúan veszik, hogy amelyik fél csalt, az fizeti a költségeket. Hülye gondolat a férfi részéről vagy sem, sokan mégis így gondolkodnak. A férfiak nagyon bele tudnak kényelmesedni ilyen módon egy kapcsolatba, viszont a jól kereső férfiak hamarabb elválnak, mert van "keret" hogy el tudják tartani az első családot is és választhatnak egy másik fiatalabb feleséget, akivel új családot alkotnak és még azt is el tudják tartani. Na ebből a nézőpontból a jól kereső férfiak tudják igazán követni az ösztönt, ami beléjük van "programozva", amiről Kotyesz cikke szólt.


Külföldön, ha a nő csalt, akkor nincs asszonytartás sem, akkor sem, ha nincs munkája, mert a törvény előtt inkább az számít,hogy ki az aki elrontotta a házasságot. Viszont ha közös megegyezésből válnak el, akkor a férj, igen fizet így is úgy is, de ezért van a férfiaknak elvből mindig magasabb fizetésük ugyanazért a munkáért, szóval az állam igyekszik kárpótolni mindkét felet. ÉS mindezt nem a nő vagy a férfi érdekében csinálják, hanem a gyerekek érdekében. Így anyuka és apuka csak mellékszereplők, a felnövő generáció a legfontosabb:)

397. 94786a70d9 (válaszként erre: 396. - F758a7200f)
2010. aug. 18. 10:59
Hülye gondolat a férfi részéről, hogy azért maradok a már nem szeretett nejem mellett, mert akkor a gyerekek után több kiadásom lesz. Egy házasságban nem csak az anya anyagi kötelezettsége a gyerek, ugyan úgy ahogy más sem.És mi az,hogy azért nem válok el,mert akkor ki kell adnom azt a pénzt a gyerekeimre,amit akár magamra is költhetnék? Mellesleg külföldön van asszonytartás, de van férjtartás is és ugyan ezek a feltételek, tehát ha válás van és a férjnek nincs munkája,akkor a nő fizet. Nem tudom mi a céljuk ezzel,hogy ne legyen válás?Szerintem hülyeség.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook