Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » El szeretném adni a tulajdonrészem egy házból. Hogyan lehet? fórum

El szeretném adni a tulajdonrészem egy házból. Hogyan lehet? (tudásbázis kérdés)


21. torkos (válaszként erre: 20. - Pgiz)
2012. márc. 25. 12:37
anyukám nagymamámnál lakott. gyógyszereit és az ételt inkább nagymamám adta oda. perssze a jövedelmét ő gondozta
20. pgiz
2012. márc. 25. 12:24
Anyukáddal együtt lakott a testvéred? Ő gondozta az utolsó idejében?
19. torkos (válaszként erre: 18. - 5674644b5d)
2012. márc. 25. 12:21
Ez azért elég durva, remélem ilyesmire nem kell, hogy sor kerüljön
2012. márc. 25. 12:19
Én konkrét esetet ismertem, ahol a 2 örökös nem tudott megegyezni. Az egyik ott lakott a másik nem. Ez utóbbi személy el is tudta adni a saját részét kisebbségnek és mosom kezeim alapon tovább is állt. Az, aki pedig ott maradt szép lassan ki lett túrva, élhetetlenné tették a körülményeit. Csak akkor válaszd ezt az utat, ha nagyon nincs más lehetőséged, mert még az ellenségemnek se kívánom, hogy szó szerint halál félelemben éljen, mert akár hányszor szólt a zaj miatt vagy azért, hogy ne egyék az ételét mindig jöttek a fenyegetések...
17. torkos (válaszként erre: 16. - Abigél)
2012. márc. 25. 12:16

basszus! de elegem van ebből!

a 3. örökös a pénz oldalán áll!

5 ezer? többre számítottam! akkor valószínűleg ez lesz.

köszönöm a segítséget!

2012. márc. 25. 12:14

Azért kell egy ügyvéd, aki egy szép levélben meggyőzi az illetőt, hogy jobban jár, ha most tesztek pontot a végére, mert ha bíróságra kerül, akkor neki kell fizetnie a perköltségeket is, ha veszít...

Ha nincs rajta senkinek haszonélvezete, akkor nem lesz gond. Kérdés, hogy a 3. örökös kinek a pártján áll. Érdemes minél hamarabb ügyvédhez fordulni (5 ezret megér, hogy tisztán láss, mik a lehetőségeid), mert még te is rosszul járhatsz. Pl. a javítási költségekkel is lehet buherálni. Nálunk ez volt. Ki akarta felel fizettetni a felújítást, holott csak tulaj voltam, de ő lakott benne... Sok sikert!

15. torkos (válaszként erre: 13. - Abigél)
2012. márc. 25. 12:05
értem, de gondolom ez a bírósági dolog nem megy egyhamar.
2012. márc. 25. 12:04
ja, biztos, hogy nincs rajta haszonélvezeti joga senkinek?
2012. márc. 25. 12:01

1. Vagy elosztjátok a házat (mindenki kap egy szobát és azt csinál vele, amit akar (akár albérletbe is adhatja), és a közös helyiségek (konyha, wc, stb.) mindenki által egyenlő módon használható. Itt persze érdekes lesz megegyezni a víz/gáz használati elosztáson...

2. Lezárod a rád eső részt, és azt ő nem használhatja. (Persze, így nincs belőle pénzed, de okoztál neki egy kis kellemetlenséget.

3. Ha kell neki minden szoba, akkor kérhetsz használati díjat a szobáért.

4. Ha a másik örökös is el akarja adni, vagyis 3-ból kettő, akkor bíróságra kell menni, aki a ti jogaitokat tartja majd erősebbnek, és el lehet adni az egész házat, majd elosztani az összeget. (Érdemes előbb ügyvéddel beszélni, mert néha egy ügyvédi levél is elég ahhoz, hogy megoldódjon minden)

És még van jópár lehetőség, de ahhoz tudni kellene pontosan a dolgot( hány éves, ti hány évesek vagytok, ha ki kell költöznie tud-e máshol lakni?, stb.)

Ha semmi nem megy, és nagyon elharapódzott a helyzet, akkor ülj le vele és mond el, hogy vagy kifizet, vagy beköltöztetsz valakit, aki "megkeseríti az életét". Pl. éjjel fog zenét hallgatni, sok havert fogad. (Te azt csinálhatsz a részeddel, amit akarsz. Bárkit (akár ingyen is) beköltöztethetsz oda.

De attól függ mennyire van elharapódzva a helyzet. Mert vannak ennél érdekesebb megoldások is, de azt csak akkor ha érdekel...

12. torkos (válaszként erre: 11. - Abigél)
2012. márc. 25. 11:55
nem,ő sem
2012. márc. 25. 11:54
A másik örökös sem akarja megvenni?
10. torkos (válaszként erre: 4. - Miramira77)
2012. márc. 25. 11:51

tényleg?

hogyan?

2012. márc. 25. 11:50

a ház kb 80m2+ udvar+kertek.

1+ 2 fél szoba, nagy konyha wc fürdő külön

2012. márc. 25. 11:49
Nos a rövid sztoi az, hogy anyukám elment,lassan 2 éve.3an örököltünk,egyik örökös szeretne benne lakini, igér,hogy megveszi. 3 millióra becsülték.már arám eső rész feléért is adnám, de csak ígéretet kapok éve lassan. Elegem van. Kell a pénz. nem tudom mit tegyek. 2Úgy érzem át vagyok verve. Szerintem el adni nem tdnánk vagy csak sok év után.
2012. márc. 25. 11:47

Én ugyanebben a helyzetben voltam. Ha pontosan leírod, talán tudok segíteni.

Kik a tulajdonosok és milyen arányban?

Van-e valakinek rajta haszonélvezete?

Mekkora házról van szó (szobák száma, egyebek)?

2012. márc. 25. 11:45

Hirdesd meg, ha valaki jelentkezik rá add oda neki.

Vagy kérjél a lakhatásért albérleti díjat, ha nem ő a haszon élvező akkor kérheted.

Ha jól emlékszem akkor a www.jogiforum.hu-n ingyenes tanáccsal szolgálnak ügyvédek, csak regisztrálni kell.

5. simple (válaszként erre: 3. - Torkos)
2012. márc. 25. 11:40
Hát ha ő nem akarja veled együtt eladni a saját részét, akkor a te részedet senki nem fogja megvenni. Illetve hogyan néz ki ez a dolog? Írnál róla bővebben? Szeparált a két rész? Kié mennyi belőle?
2012. márc. 25. 11:40

Vagy a bíróság által.

Közös vagyon megszüntetése a megnevezés, ha a felek nem tudnak megegyezni a bíróság elárverezi.

Továbbá kérhetsz a tulajdonrészedre megfelelő mértékben albérleti díjat.

3. torkos (válaszként erre: 2. - Simple)
2012. márc. 25. 11:34
Ettől tartottam. Az nem fogja megvenni, de benne lakik.
2. simple (válaszként erre: 1. - Torkos)
2012. márc. 25. 11:33
Hát erre szerintem nem sok esélyed van, kivéve ha annak adod el, akié a ház többi része, hisz más nem venné meg. Vagy együtt adjátok el, te is és a másik illető is akié a másik része a háznak.
2012. márc. 25. 11:29
El szeretném adni a tulajdonrészem egy házból. Hogyan lehet?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook