Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » El nem múló vérzés a terhesség jele? fórum

El nem múló vérzés a terhesség jele? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
109. agr
2009. júl. 29. 09:25

Tegnap voltam egy nagy alapos nőgyógyásznál. Megnézett, valóban Pco-m van, de nem kell rá gyógyszert szednem, mert a tüneteim, nem súlyosak és nem okoznak más betegséget (pl. cukor). Csinált rákszűrést és nőgyógyászati ultrahangot. Megerősítette, hogy nem vagyok terhes, a vérzésem megzavarodása valamilyen stressznek vagy ennek a betegségnek tudható be, de nem kell ilyenkor megijednek, ha jövőben ilyen előfordul még. Ha majd szeretnék gyermeket, akkor nyugodtan próbálkozzunk a párommal, mert azt mondja, neki sok pco-s betege spontán teherbe tudott esni, még az is, akinek csak egy évben egyszer van vérzése. Aztán ha már nagyon nem jön össze, akkor tud két megoldást. Vagy fogamzásgátlóval beállítani a vérzést és annak abbahagyása után próbálkozni, vagy pedig egy gyógyszeres kúra, amit a ciklus második felében kell elkezdeni szedni, hogy a peteérés meginduljon. Azonban ezzel is vigyázni kell, maximum fél évig lehet ezzel próbálkozni, mert különben daganatot okozhat.

Szerinte, ha valaki gyermeket akar, akkor simán lesz neki spontán terhessége, csak akarni kell, nyugodtnak lenni és az igazi férfivel próbálkozni.

Remélem, valakinek a segítségére lesz ez a pár infó. Én még nem akarok gyereket, de jól megjegyeztem mindent, hogy ha eljön az ideje, akkor ne legyen gondom.

108. jsanett (válaszként erre: 107. - Agr)
2009. júl. 28. 13:28

Ja es kepzeld most 2,5 napig tartott a havi piroska, persze nem akarom elkiabalni, de ugy latszik vege. Ez azert csak jobb mint a 20nap! :)


Lanyok ne keseredjunk el! Tudom hogy nehez kivarni a babot, es nekunk iszonyat sokat kell kuzdeni azert hogy a kezunkben tarthassuk, de nem szabad feladni. Kerlek benneteket, gondolkodjatok pozitivan (bar ez nehez a sikertelen honapok utan) de sok olyan emerkerol hallottunk akikrol a dokik mar lemondtak es aztan megtortent a csoda! :) Mi rolukn meg nem mondtak le, egyelore varakozni kell, de elobb utobb megkapjuk a kis ajandekunkat mi is! :)

BABAT MINDENKINEK!! :)))

107. agr
2009. júl. 28. 09:29

Örülök a jó híreknek! Jó lenne, ha már egy kicsit pozitívan ívelne felfelé az egészségi és lelkiállapotunk!

:)

106. jsanett
2009. júl. 27. 17:16

En meg elfelejtettem ide leirni (csaka naplomba irtam bejegyzest) hogy a PM eredmenyem rendben volt es a vasam is, szoval en jo vagyok ;) (de akkor mitol hullik a hajam??? Mar csak ez a nagy kerdes)


Amugy kepzeljetek penteken napra pontosan megjott, vagyis akkor inkabb rozsikaztam kicsit es szombaton indult be igazan, de ma mar alig volt, szoval TALAN ez a honapban nem lesz 20 napos verzesem... REMELEM! :)

2009. júl. 27. 16:57

Én még a nőgyógyászhoz nem jutottam be, majd csak 4.-én délutánra van időpontom. A háziorvosom elküldött vérvételre, vasat és pajzsmirigyhormonszintet ellenőriznek. Ma reggel voltam, a párom holnap reggel megy az eredményért. Hát, kíváncsi leszek.

Amúgy nekem úgy múlt el a vérezgetés, hogy vettem be ergam cseppet. Még a doki írta ki, amikor erős vérzésem volt.Egyelőre ennyi, aztán meglátom, mit mondanak majd az "okosok".

104. agr
2009. júl. 27. 14:25
Valakinél valamilyen hírek vannak? Osszátok meg velünk!
103. agr
2009. júl. 27. 09:32

Akit érdekel, akkor csak annyi friss hír rólam, hogy a rutin vérvételen csak annyi látszik, hogy vashiányból eredő vérszegénységem van, más nem. Illetve csináltam egy tesztet, negatív lett. Jah, és végre majdnem 3 hét után elmúlt a vérzésem.

Persze azért a doki lesz a biztos, úgyhogy holnap megye hozzá.

2009. júl. 24. 17:13
Ez egy nagyon összetett dolog. Elküldtek vagy ötféle vérvizsgálatra és azért kiderültek dolgok: májértékek enyhén emelkedettek, koleszterin enyhén emelkedett, terhelés cukornál cukorbetegség előtti (szerencsére enyhén emelkedett, és visszafordítható) állapot... nem folytatom. Egy sima labor ezekre nem mutat rá. Az egész immunrendszerem a sok hajtás, idegeskedés miatt a padlóra került, az anyagcsere és a tápanyagfelszívódás megborult (vitaminok feldolgozása!). A doktornőm, aki nemcsak mint nőgyógyász kezeli a helyzetet, hanem mint természetgyógyász és ember és NŐ! azzal kezdte, hogy méregtelenítés tisztított (hormonmentes!) vízzel, sok zöldséggel, gyümölccsel, és mellé ajánlotta a forever aloe vera-s termékeket (ezekben nem hittem,de több embertől kaptam pozítív visszajelzéseket, így megrendeltem, amiket mondott), amik gyakorlatilag vitaminbombák. Úgy magyarázta, hogy teljesen le van gyengülve a szervezet, így hiába viszem be a szükséges adagot mindenből, egyszerűen képtelen most hatékonyan feldolgozni a szervezetem, így most kúraszerűen nagyobb koncentrált dózist kell bejuttatnom. Abból a szempontból mázlim van, hogy jött ez a hormonprobléma, mert még folytattam volna ezt az ész nélküli tempót, és előbb utóbb szívinfarktus lett volna a vége (az összes előjele már megvolt...). Nagyon oda kell figyelnünk arra, hogy hogyan élünk, mit fogyasztunk, hogy lehessenek egészséges gyerekeink, és fel is tudjuk nevelni őket!!! nekem ez egy nagy lecke az élettől, de megküzdök vele :)
101. fd8e423e9e (válaszként erre: 96. - Tereteri)
2009. júl. 24. 16:55
Mindannyian elmentünk, el fogunk menni, de hidd el csak a sötétben tapogatóznak az orvosok is!!
100. fd8e423e9e (válaszként erre: 93. - Agr)
2009. júl. 24. 16:53
Hát ha mindannyian ezt esszük, akkor sajnos lehetséges, mert én évek óta eszek activiát...
2009. júl. 24. 13:57
Ezt én is hallottam .Márminthogy ez is okoza többek között a férfiak meddőségét.Végülis,lehet benne valami....
98. agr
2009. júl. 24. 11:36
Igen ezt én is hallottam már! Ez okoz sok férfinél is meddőséget, sőt a melegek is emiatt lesznek...
97. jsanett (válaszként erre: 93. - Agr)
2009. júl. 24. 11:34

En sosem ettem rendszeresen ezeket a termekeket, csak parat ittam/ettem meg belole.


Amugy kepzeljetek azt hallottam, hogy azzal hogy mi eszunk fog.gatlot uriteni is fogjuk, tehat az a vizletunkben is benne lesz,a mindenfele hormon, ami belekerul valahogy az ivovizeinkbe, es igy ha meg most nem is szedunk fog.gatlot, akkor is bevisszuk ezeket a hormonokat, persze csak nagyon kis mennyisegben, meg a ferfiak is. Es ez foleg europai jelenseg, a lefejlettebb regiokra van hatassal a Foldon. Kemeny nem?

2009. júl. 24. 10:11
Nem olvastam végig a fórumot, de sokmindennek a jele lehet. Orvoshoz kell menni.
95. agr
2009. júl. 24. 09:33
Csak azért merült fel bennem a kérdés, mert sok minden összehozható a táplálkozással, mintahogy JuditMiskolcnál meg a túlsúlyra fogják.
2009. júl. 24. 09:21

Érdekes kérdés.. Én 9 évig szedtem fogamzásgátlót, majd abbahagytam és utána kezdődtek a bajaim, addig rendben voltam.

Persze mondják azt is hogy a vizeinkbe is rengeteg hormon kerül, szóval fogalmam sincs.

93. agr
2009. júl. 24. 09:18

Heló lányok!

Látom jól összejöttünk, mind hasonló tünetekkel küzdünk!

Ennek nem igazán örülök, hogy ilyen sok beteg nő él Magyarországon, nem tudom, mi lehet az oka a sok hormon bajnak.

Próbáltam visszavezetni, hogy az étrendemben és az életemben mi változott meg eddig, és egy igen banális kérdés fordult meg a fejemben.

Ti esztek valamilyen Danone vagy Activia terméket?

Én egy hónapja kezdtem el, és annyit hallani arról, hogy az élelmiszerekben milyen káros anyagok vannak, meg volt a műzlibe kevert hormonkezelt lisztről az az ügy, hogy ne-e attól van ilyen sok bajunk?

Ne nézzetek hülyének, csak eszembe jutott, de azért válaszolhattok!

2009. júl. 23. 18:30

Na en mara leleptem, vege a munkamnak. Holnap megirom mi van a PM eredmennyemmel.

Sziasztok.:)

91. jsanett (válaszként erre: 90. - Diorissimo88)
2009. júl. 23. 18:29

Huu, nekem am nagyon hullik. Azert is mentem el dokihoz. (mas tuneted: koromtoredzes, vagy nagyon faradekony vagy?)

Lehet meg vmi goc is a hatterben (de en mondjuk most voltam nodokinal, meg fogorvosnal is, ezekkel nincsen gond absz., meg megfazva sem voltam mar vagy 2 eve)

90. diorissimo88 (válaszként erre: 89. - Jsanett)
2009. júl. 23. 18:14
A hajam nekem is hullik...
89. jsanett (válaszként erre: 85. - Diorissimo88)
2009. júl. 23. 18:11

Nekem holnap lesz meg a Pajzsm. eredmenyem. Kivancsi leszek mit mutat. Mondjuk nekem hajhullas miatt irtak ki a PM vervetelt, de jo hogy leellenorzik.


Irdd meg mit mondtak! Rem. minden oke lesz veled is! :)

88. fd8e423e9e (válaszként erre: 85. - Diorissimo88)
2009. júl. 23. 18:10
Az is lehet, az első a komplett vérvétel után a pajzsmirigy volt, amit nekem is néztek, de az nálam rendben volt, így kezdték a nemi hormonokat vizsgálni. De a doktornőm is pajzsmirigyre gondolt, mert a túlműködés miatt van gyakoribb, hosszabb menszesz
87. jsanett (válaszként erre: 84. - Fd8e423e9e)
2009. júl. 23. 18:10
Probaljuk meg!!! :) Neked is kitartas!
2009. júl. 23. 18:05
Bocsánat: mymoma= myoma. :) Sokszor mellégépelek.
2009. júl. 23. 18:04

Sziasztok!

Nekem mymomát találtak, 2-t is, kb. 3 éve. De akkor nem ilyen tüneteim voltak, hanem a menstruáció alatt erős, darabos vérzés. Most meg egyfolytában vérezgetek, nem erős, ilyen rózsaszínes, pirosas. Akkor ez inkább hormonzavar? Csak mert 3 hónapja voltam vérvételen és akkor kezdődő pajzsmirigytúlműködést állapítottak meg. Holnap megyek kontrollra.

84. fd8e423e9e (válaszként erre: 82. - Jsanett)
2009. júl. 23. 17:28
Kitartás! Próbálj meg nem izgulni a lapr. miatt. Én szeretném elkerülni, de ki tudja??? Sőt! semmi miatt ne idegeskedjünk, ok? :))) puszi
2009. júl. 23. 17:27
Lányok, akik hasonló cipőben járunk, vagy írjatok ide, hogy mik a fejlemények, vagy privátba. Én is írok.
82. jsanett (válaszként erre: 81. - Fd8e423e9e)
2009. júl. 23. 17:17

Hat igen akkor elhiszem, hogy kivagy, kemeny lehet ez a munka (!), a stressz amugy is nagy ellenseg.

Nekem csaladi gondok jottek tavaly osszel, de en akkor fogytam. Attol voltam ki periodus vegen, hogy elfogyok a vegen... :) Kulonbozoek vagyunk.

81. fd8e423e9e (válaszként erre: 80. - Jsanett)
2009. júl. 23. 17:14
Főleg a munkám miatt, de a múlt évben még egyéb dolgok (költözködés,hitelfelvétek, másoddiploma, esküvő...stb) is összejöttek. Egyébként humán területen dolgozom, és egy éve építem le az embereket már 100-nál tartok szummában... még a válság előtt elkezdődött
80. jsanett (válaszként erre: 77. - Fd8e423e9e)
2009. júl. 23. 17:12
\Foleg a munka miatt vagy stresszes?
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook