Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ekcémás a kezem, nagyon sokat szenvedek vele...Tudtok ajánlani valamit rá? fórum

Ekcémás a kezem, nagyon sokat szenvedek vele...Tudtok ajánlani valamit rá? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2012. nov. 24. 08:14
Ja,shea vajat vettem én is. Nekem semmit nem használt. Sőt...
2012. nov. 24. 08:13

Én is próbáltam már mindent éveken keresztül. Nekem is 8 ujjam és a tenyerem,ujjaim köze volt olyan. Véresre repedt.

Én a citrusféléket kerülöm és a paradicsomot is. Sajnos ezek is előhozzák. Pedig a kedvenceim:-(

De egy gyógyszertári kevert krém segitett. Receptre kapható ugyan. De este bekenem vele és reggelre elmúlik. Persze csak ha gyorsan az elején bekenem. De amúgy ha eldurvul is 2-3 nap alatt elmúlik.


Ja és igen,ha idegesebb vagyok is előjön....


Elocom+borax+refing. De este leirom miből mennyi kelll bele.

20. Myra (válaszként erre: 1. - Buchii)
2012. nov. 24. 08:12
Ne menj sehova! A fiam keze is ekcémás volt, semmi sem segített rajta, míg évekkel ezelőtt kaptam kristálygombát, azzal kente a kezét naponta többször. Ill. mosta benne a kezét, és egy hét alatt elmúlt, azóta több ekcémával küzdő ismerősöm is kipróbálta és haszmnálja, nyoma sincs náluk sem az ekcémának. Ha elmúlik utána is kell haszmnálni csak már nem olyan sűrűn.
2012. nov. 24. 08:05

szia


nem tudom ajánlották e már, de van egy krém az a neve hogy elo base, lányomnál bevált, bár neki nem nagyon súlyos az ekcémája és csak télen jön ki.

2012. nov. 24. 08:04
kecsketej szappan,csodákra képes..
2012. nov. 24. 07:46
A fiaimnál és a környezetünkben többeknél bevált a Sanatopic szappan és krém. Nem szteroidos,gyógyszertárban kapható.
2012. nov. 24. 07:45
Nekünk ugyan nem kézre de ekcéma..a borókás szappan vált be, vagy a kecsketejes-zabos is jó,most már azt használjuk és nem újul ki.
2012. nov. 24. 07:38
Ja, a kéz, ujjak ekcémája lelki eredetű is lehet, a szülőkkel, főleg anyával kapcsolatos rossz viszony vagy konfliktus is okozhatja... Ha hiszel ebben akkor lehet ebből az irányból is gyógyítható a dolog. Én annyira nem hiszek, de már mindent kipróbáltam:))
2012. nov. 24. 07:36
Nekem is volt nagyon csúnya ekcémám 1,5 éven át, ami hatott, semmi vegyszer, de tényleg semmi, kézmosáshoz se. Ha nagyon muszáj utána nagyon nagyon alaposan lemosni és lehetőleg akkor is csak gyógyszertári babafürdetővel vagy valami natur kozmetikummal. Mosakodás, hajmosás gumikesztyűben, mosogatás mosás szintén. Semmi krém! ha nagyon száraz a bőröd akkor kókuszzsír, oliva olaj, sheavaj, de ha lehet inkább ne. Ne pucolj narancsot, ne is egyél olyat amiben citrushéj van, fahéj is árthat. mesterséges élelmiszer adalékokat el kell hagyni. Nekem mindkét kezem, ujjaim, ujjközök, tenyerem szinte a húsig sebes volt, folyamatosan nedvedzett, véres volt, viszketett. Mindenki csak a kezemmel foglalkozott, hogy úristen mi a bajom én meg már fogni se bírtam velük. Alkcema, excema stb. krém nem ért semmit. Szteroidossal nem kenhettem mert szoptattam.
13. sipumsipum (válaszként erre: 1. - Buchii)
2012. nov. 24. 07:06

szia!


mióta az eszemet tudom én is mindig szenvedek az ekcémától, és/vagy nagyon száraz a kézbőröm, van, amikor kireped...

most egész jó a helyzet... most legalább "klasszikus" ekcémám nincs :)


én végigcsináltam egy grapefruitmagkivonat-kúrát, nem cseppeket szedtem, hanem kapszula formában.

lekopogom, az segített... de mondjuk szegény öcsémnek meg nem... nekem a klasszikus ekcémám volt, pirosló bőrfelületen kisvártatva apró nedvedző/viszkető hólyagok...

az öcsémnek először nagyon kiszáradt, szinte cserepesre a keze és utána jöttek a hólyagok...

nem tudom neked milyen ekcémád lehet...


amúgy azt is mondják, hogy ez egy pszichoszomatikus tünet is lehet... nem ér/ért mostanában olyan hatás, ami miatt így "védekeznél"?

a bőrünk az elsődleges kapcsolatunk a külvilággal...


ja és még nagyon ajánlgatják a seavajat...


én a helyedben elsőre a grapefruitmag kivonatot próbálnám meg, nekem segített :)

12. fourmi
2012. nov. 24. 07:03
Szia, van egy nagyon jó és hatékony kenőcs, az a neve, hogy ALKCEMA. Patikában vény nélül kapható, férjen igen csúnyán ekcémás lábán segített. Az ekcéma fajtájától függően akár el is múlhat tőle. Próbáld ki, hátha neked is jót tesz.
11. bowie
2012. nov. 24. 07:02

Ha biztos, hogy ekcéma: szteroidos krémek, meg a többi majd helyrehozza? jah, egy ideig. aztán még rosszabb lesz.

Csomó vegyi anyaggal, vegyszerrel érintkezik a bőr és a szervezet, amit az arra hajlamosak esetében a bőr már képtelen kivédeni. Egyetlen megoldás, áttérni a legtöbb dologból vegyszermentesre (súlyosságtól függően). Ez az egy, ami egy életre megoldja a problémát.

2012. nov. 24. 06:24

Saját tapasztalatom, amit javaslok Neked és őszintén remélem, hogy hiszel benne és kipróbálod.


Nekem is a kezemen volt, a széles karikagyűrű alatt kezdődőtt, de már az egész tenyeremen elterjedt, 1,5 évig szenvedtem vele, még Svájcból is hozattunk rá kenőcsöt. Utoljára egy idős néni ajánlotta, hogy kenegessem rézelejével, használni fog. Akkorra már a vitriolt is megittam volna, ha valaki azt mondja segít. Az idény kezdetekor, kora ősszel szereztünk egy pálinkafőzőből, ingyen kaptuk. Az az igazi, amikor az idény kezdetekor megcsinálják az első főzetet, amiből ezt a rézelejét le kellett adniuk, mert ez egy mérgező folyadék. Az üstök állás alatti összes oxidációja ebben a főzetben van. Kinézetre pont olyan folyadék, mint a pálinka, ezért vigyázni kell, nehogy valaki beleigyon.

Ezzel a néni tanácsára naponta többször bekentem az ekcémás bőrömet. Már 2 nap után kezdett leszáradni, végül teljesen lepergett és azóta sincs rajtam, pedig ennek kb.20-25 éve.


Hidd el én azóta is áldom annak a néninek az emlékét, mert egy szörnyű kíntól szabadított meg, az orvosoknak meg semmi enyhítő terápiájuk nem volt 1,5 évig.

Teljes szivemmel kívánok neked mielőbbi gyógyulást!!

2012. nov. 24. 06:20

[link]


Most találtam ezt a cikket,nagyon érdekes,nézd meg,mert nem is olyan egyszerű!

2012. nov. 24. 05:39

vegyél Sls mentes tisztálkodo szereket.

olvass utána SLS tv 2 müsora a gogléban . hidd el mennyi mindenért mi magunk vagyunk a felelösek!!!!!

2012. nov. 24. 04:35
Forduljál orvoshoz. Előfordul, hogy gyógyszert is ír, nem csak kenőcsöt. De van ez a "eXXcema repair"nevű krém (hab, és folyadék is kapható belőle) nekem pl. a visszeremen lévő nagyon makacs ekcémát az mulasztotta el.
2012. nov. 24. 02:50
Elocom krém,orvos felírja. Ha sokat érintkezik a bőr fertőtlenítő szerrel,amit szappanos vízzel mosol le,fokozza a kéz kiszáradását.Ezért ha ez fennáll nálad,valami nem allergizáló bőrnyugtató kézkrémmel kenegesd a kezed.Ha van elocomod,kend be az érintett felületet és húzz rá textil kesztyűt 10-20 percre.A leghatásosabb este,hogy éjszaka regenerálódjon a bőr.
2012. nov. 24. 02:14
Megyek. Szörnyű álmos vagyok.
2012. nov. 24. 02:13
A net nem ír valami házi praktikát?
2012. nov. 24. 02:12

Szivesen megmentenélek!

De nem értek hozzá.....

Bőrgyógyászt javaslok.

De lehet, hogy a reggelt meg kell várni.

Van bőrgyógyász ügyelet felétek?


A fene egye meg, jól itt felejtettem magam!

Elsakkoztam az időt. Ki is kaptam... :((

2012. nov. 24. 01:58
:((
2012. nov. 24. 01:56
Segitseteek.Ekcemas a kezem, nagyon sokat szenvedek vele..Tudtok ajanlani valamit ra?Mentsetek meg :(
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook