Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ekcémás a kezem, nagyon sokat szenvedek vele...Tudtok ajánlani valamit rá? fórum

Ekcémás a kezem, nagyon sokat szenvedek vele...Tudtok ajánlani valamit rá? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
52. nana06
2012. nov. 24. 10:59
Nekem a húgom ekcémás....mi a Kék Lukács kenőcsöt használtuk rá...elég drága...viszont nagyon kevés is elég rá, és tényleg hasznos is. Internetről rendeltük
51. dus
2012. nov. 24. 10:53
Ki fogtok nevetni, de a férjemnek az aranyérre javasolt Reparon krém tüntette el az ekcémát a kezéről. Munkájából eredően sok ólomtartalmú újság éri a kezét. Egy próbál megér, neki nagyon bevált!
2012. nov. 24. 10:48

Pontosan ezzel a kórsággal küzdöttem én is..de mára a múlté..

Igen, nekem már a napi arckrémem az Elocom volt.

Ne egyek ezt, ne egyek azt,,mondták a doktorok.

Nos..nekem szerencsém volt..saját magam találtam meg rá a megoldást. Kizárólag saját, magam készítette szappanokkal, krémekkel ápolom a bőröm..és persze az egész családomét is.

A naplómban bővebben olvashatsz róla..

49. Ilcsi Mama (válaszként erre: 1. - Buchii)
2012. nov. 24. 10:41

Kedves „Buchii”, mint a fórum 1. számú elindítója, de látom, hogy a ma éjjeli feltöltést követően milyen sokan reagáltak erre, valamint, hogy milyen sokakat érinthet ez a „segítségért” kiáltó kérés.


Tudod az ekcémát sok minden, okozhatja, még a testi-lelki problémák is.

Pláne, hogy, mivel manapság már a mosogató és tisztító szerekben is olyan sok olyan kemikália található, amely a bőrt irritálhatja.


Gondolom mielőtt ilyen módon, kiáltasz segítségért, már az összes bőrgyógyászt végig jártad és kipróbáltál, minden kenceficét, amit ajánlottak neked.

Amennyiben nem tudtad még kiszűrni, hogy vajon nálad mi okozhatja, ezt a kellemetlen bőrbetegséget, talán máshol kellene keresni az okokat és a hibát.

Vagyis a betegség mögött meghúzódó lelki okok is okoznak nagyon sokszor, akár ilyen jellegű bőrkiütést is.

Én most egy olyan természetgyógyászatban használt dologra hívnám fel a figyelmet, amely az egészségre nem káros, sőt nem is gyógyszer tehát a mellékhatások sem okozhatnak,

Neked - és talán másoknak sem, akik ilyen és hasonló betegséggel küszködhetnek- problémákat.


Kezdjük azzal, hogy általánosságban is, elmondható, hogy a testben, a betegségekben az állapot változásokat nagyon sokszor a HOLD jegyváltásai jelzik.

»Bizonyosan megfigyelted már Te is azt, hogy néha kevésbé gyötör ez az ekcémával kapcsolatos viszketés dolog, néha meg szinte elmúlni látszik.


» Éppen, ezért meg kellene figyelned, hogy a Hold jegyváltásának melyik ciklusai azok, amelyek ezt főleg behozzák nálad.

▪ Azt bizonyosan mindenki ismeri, hogy a 28. napos cikluson belül, a Hold szabályos időközökben változik, más és más alakot mutat. (Persze ismerünk 29. 5 napos holdfázisokat is, amely egy teljes hold ciklust a két újhold között eltelt időben határozza meg. Ezekről itt most nem szólnék, ha érdekel esetleg benneteket, akkor itt a HOXA Portálon <Az, aki szereti asztrológiát> fórumon bővebben is, olvashatok erről is, vagy az adatlapomon az INTERAKTIVITÁSRA kattintva is, megtalálhatjátok).


Tehát ● = Újhold, majd ezt követi:

Ď első negyed (növekvő hold),

O holdtölte (telihold),

© utolsó negyed (csökkenő hold), ideje.


►Amennyiben megfigyeled, hogy mely HOLD/fázisokban jelentkezik nálad, a legintenzívebben, ez az ekcémás kiütési folyamat, akkor érdemes ezt megjegyezned, hogy akkor abban az időkben a HOLD éppen (Asztrológiai szempontból), milyen állatöv- jegyekben halad.

Ugyan is Hold 2-3 naponként vált jegyet.


Ha hiszel benne, ha nem bizony a holdnak a jegyváltásai bizonyos kisebb betegségeket hozhat ki, amelyre érdemes lenne mindenkinek odafigyelni. <Ezért lehetne fontos, hogy legalább azt ismerje az ember saját magáról, hogy a születésekor a hold éppen milyen jegyben/ és holdfázisban haladt>, mert ezek a jegyek különösen érzékeny pontok lehetnek.


▪ Csak mellékesen jegyzem, meg, hogy nem csak a HOLD, hanem más gyorsbolygóknak is lehet hatása a kisebb és gyorsabb lefolyású betegségekre. Mivel a gyorsbolygók közül is a Mars bolygó az, amely felel a test energiájáért, ezért sokszor a több napig is eltartó betegségek idejében, bizonyos, hogy a Mars valamilyen formában nem jó fényszögeivel, hatással lehet a 6. betegség házra. Ahogyan lassan tovahalad a Mars erről, pontról, úgy erősödhet az energia szint is, amely kifejlesztheti a védekező mechanizmust is testben.


Aztán az is nagyon valószínű, hogy bizonyos betegségek akkor a legészrevehetőbbek, amikor NAP bizonyos jegyben halad. Ezt mindenki megfigyelheti akár saját magánál és ilyenkor a leg is legfontosabb teendő, mint erre felkészülni és a szervezetet felkészíteni különféle immunerősítő módszerekkel. Főleg az egészséges táplálkozással a szervezetben vitt vitaminokkal: ásványi anyagokkal, gyümölcsök, zöldségek, egyszóval az egészséges táplálkozás és testedzés megfelelő módozataival.


► Most maradjunk csak a Holdnál. Tehát megfigyeltük, hogy mely jegyekben volt a betegség a legelviselhetetlenebb formában, a testünkben. Nálad, mikor volt éppen az ekcémának a lángoló fájó, viszkető hatása. Ugyan is szinte biztos, hogy a következő állatöv-jegyekben már akár a kisebb enyhülés foka lesz látható.


No. Már most, ha megfigyelted a Holdfázis időt/ és hogy melyjegyekben jelentkezik az intenzív bőrbetegség, akkor ezek az idők lesznek azok, amelyeken a legnagyobb mértékben kellene olyan teákat fogyasztanod, amelyek enyhítő-gyógyhatással lehetnek a kínzó viszketésre.


Leírom neked ezeket a gyógyhatással bíró

- gyógynövény boltokban megtalálható- gyógyfüveket: (***Természetesen, ha megvan neked, vagy talán az ismerőseidnek MariaTrében „Egészség Isten Patikájából” könyv, Te magad is kiolvashatod a megfelelő helyeken leírt ezeknek, a gyógynövényeknek a fantasztikus jó hatásait.)


>****Vegyük sorra ezeket:>”CIKAFARK, amely a viszketést csökkentheti.

>CSALÁN, amely a legkülönbözőbb betegségekre lehet gyógyír: amelyet, csak 1-2 hétig tartó egy-egy csalántea kúrával, amely az ember teljesítő képessége a sokszorosára is megnövekedhet. Miért, Mert „kiváló vértisztító és vérképző hatással bír, jó hatással lehet a gyomorra, serkenti az emésztést, a májra, az epére, ami a bizonyos toxikus hatások,( mint például az ekcéma is,) előidézői lehetnek a szervezetben. Ezek mind kiválhatják az bőrkiütéses betegségeket.


Aztán itt van a következő >VERONIKA/Orvosi veronika néven ismert rendkívüli gyógyhatással bíró gyógynövény, mely szintén a vértisztító teák kedvelt adaléka és a csalán teával együtt segít kigyógyulni még a krónikus ekcémából is.


A többi jóságos hatásról, már nem is beszélve. Többek közt az érelmeszesedés okozta betegségekről. Ugyan is a vértisztító hatása folytán az ereknek rugalmasságot biztosít.”


„A gyógynövény boltokban - biztonságosan bevizsgált termékékeket- vegyük csak meg, ugyan azokon az alábbi használati utasítás is megtalálható:

¼ Liter vízben 1 púpozott kávéskanál füvet csak rövidideig kell leforrázni, párpercet hagyni, állni, majd leszűrve, még melegen kell elkortyolgatni egy csészényi teát. Nagyobb hatást lehet elérni, a reggel éhgyomorra illetve az esti lefekvéselőtti tea fogyasztásával.”


Belátásodra van bízva, hogy kipróbálod e, az általam javasolt dolgokat, én ezért most leírom neked és másoknak is, hold éppen mostanság milyen jegyekben rója a körútját.


Egyébként, lehet kapni már több helyeken éves „Holdnaptárt”, de akár az Internetről ingyenesen letölthető, amelynek alapján ezeket, a napokat figyelemmel kísérhetjük.


Ma 2012. 11. 24.-én a szombaton a NAP már a Nyilas jegyben halad, ugyan is éppen 21-22.-én volt a jegyváltása a Skorpióból a Nyilas-jegybe.

HOLD ma: még a KOS- ban halad -25.-ig. Majd gyorsan haladó útja során 26-27.-én már a Bikában, 28—30.-ig az Ikrekben halad és:

▪ 28.-án éppen a telihold időbe érkezik.(ez az időpont nagyon jó lehet a 100 ezerszeres energiai hatás miatt a jó gondolatok megteremtésével, a gyógyulásra fordítani).

Decemberben pedig: 1-2.-án már Rák-jegyben halad a Hold. 3-4-én az Oroszlánban,

5-7.-ig a SZŰZ jegyben, ahol is éppen:

▪ 6.-án 6óra 31 perckor a csökkenő holdideje tetőzik éppen, (de a csökkenő holdidő már a teleholdtetőzést követő napon már elkezdődik, amely a gyógyulást elősegítő és műtéti szempontból is, nagyon fontos időpont, ugyan is ezekben, az időkben a sebek is jobban gyógyulhatnak.

8-9.-ig, a hold már a Mérlegben, 10-11.-én Skorpióban, 12-13.-án a Nyilasban halad:

▪ 13.-án reggel 9 óra 24 perckor kezdődik az ÚJ hold napja. (gondolatteremtő -nap).

14-15.-ig a Bakban, 16-17.-ig a Vízöntőben, 18-20.-ig a Halakban halad a hold és pontosan

▪ 20-án 6 óra 20 perckor tetőzik a növekvő hold ideje.

21-22.-én már a Kos-jegyben, halad a Hold, és ekkor a NAP is jegyet vált, mégpedig a Nyilasból a BAK állatövjegyben folytatja útját egészen 2013. január 20.-ig.


Majd december 23-24.-én a hold továbbhaladásával elérkezik a BIKA jegybe. 25-27.-ig az Ikrekben, 28-29.-ig pedig a már a RÁK jegyben halad a hold.


▪ Itt aztán december 28.-án 11 óra 22 perckor elérkezik ennek az évnek az utolsó TELI HOLD tetőző időpontjához. /Ez is minden új Hold időpont szintén 100 ezerszeres gondolat teremtő napnak számít, amikor érdemes arra fókuszálni, hogy mit szeretnénk nagyon elérni az életünkben és mi az, amit szeretnénk, ha a jó gondolatteremtéssel megvalósulna, többek közt ilyen lehet a gyógyulás eredménye is./


Ezután a 2012. év utolsó két napjában: 30-31.-ig az Oroszlán jegyben haladva mond Ó év búcsút nekünk, mint a második FŐVILÁGOSÍTÓNK, az éjszaka királynője a HOLD.


Jó gyógyulást kívánok neked sok szeretettel 7X-en túli Ilcsi Mama.

48. andi6020 (válaszként erre: 46. - A78c2ff918)
2012. nov. 24. 10:40

Talán egyszerűbb lett volna, ha kiírod, hogy Dermovate krém.

Mi próbáltuk, nem jött be.

2012. nov. 24. 10:16
én is sokáig szenvedtem ekcémától.gyerekkoromban sok féle krémet írtak fel,de semmi nem használt.elocom kenőcs ami segített.és gumikesztyübe mosok. a klóros víz tuti kihozza,meg a munkahelyemen a folyékonyszappan is szárítja a kezem.mosogatásnál az új járt használom.
2012. nov. 24. 10:13

Ezt ajánlom:


[link]


Remélem,hogy meg tudod nyitni,ha nem,akkor keresgélj benne közöket,szedd ki és akkor megnyitható.Túl azon,hogy jó lenne,ha ez inkább megszűnne hoxán,mert ma már az élet nagy része neten zajlik és érhető el.Ez példuál egy igen hasznos krém,3nap múlva kutyabajod.Igen hasznos segítség.

2012. nov. 24. 10:09

Szia!

Próbálj ki valamilyen shea vajas kencét,de ne valami bolti,márkás dolgot,mert abban elenyésző a shea vaj tartalom!Írj,szívesen megírom,honnan lehetne pl. szerezni!

44. 298b15dfdd (válaszként erre: 36. - 6dff6a352f)
2012. nov. 24. 10:06
Meglepett ez az info,a a babaszappannal kapcsolatban:(
43. andi6020 (válaszként erre: 42. - A0c1361e44)
2012. nov. 24. 09:58
Hát nem. Ráadásul maszek dokihoz járunk. Sajnos arra is rájöttem, hogy jó bőrgyógyászt sem egyszerű találni.
42. a0c1361e44 (válaszként erre: 38. - Andi6020)
2012. nov. 24. 09:47

elírtam pár dolgot:)

De azt hiszem érthető.



Szívesen!


Nem értem a dokikat, hogy ezt miért titkolják, hiszen ők úgy sem kapják meg, ellenben akiknek szüksége van rá nem kapják. Nem olcsók a krémek sem, esetleg szabi a doki miatt, stb....

41. Mariann63 (válaszként erre: 1. - Buchii)
2012. nov. 24. 09:46
Hagyd el a tejet, tejterméket, elmúlik.
40. andi6020 (válaszként erre: 35. - A0c1361e44)
2012. nov. 24. 09:46

Óriási. Köszi.

Tököm kivan amúgy már ezzel az ekcémával. :(

Bár rajtam lenne, és nem a gyereken :(

2012. nov. 24. 09:41
nekünk a sudocrem vált be nagyon, bármelyik patikában kapható.egy ideig fehér marad a bőrön, de megéri, hamar enyhülnek a tünetek.
38. andi6020 (válaszként erre: 32. - A0c1361e44)
2012. nov. 24. 09:40
Köszönöm, utánanézek!
37. a0c1361e44 (válaszként erre: 36. - 6dff6a352f)
2012. nov. 24. 09:40

És???

Nem értelek!

Miért kellene ilyeneket néznem?

Én tudom, hogy mit bírok! A babaszappan nincs köztük, mert lanolinos (ezt te is láthatod, ha összeveted a többi összetevőkkel) Miért irritáljam a bőrömet babaszappannal, ha diagnosztizált 5 keresztes lanolin allergiám van?

36. 6dff6a352f (válaszként erre: 33. - A0c1361e44)
2012. nov. 24. 09:37

parancsolj: [link]


itt... összevetik a legjobb szappanokat! érdemes elolvasni!

35. a0c1361e44 (válaszként erre: 30. - Andi6020)
2012. nov. 24. 09:35
Az is csak akkor jó, ha nem allergiás egyébként más összetevőkre aki használja. Én ezt sem használhatom, pedig lelkesen fürödtem vele, csak nem enyhültek a tüneteim, mire rájöttek, hogy abban is van valami amit nem bírok. Lehet lanolin ebben is.
2012. nov. 24. 09:35
nem is!!! most jut eszembe, hogy igen ezzel kezeltem az elején... de valami kikevert krémet csináltattam a gyógyszertárba!!! a gyógyszertárban ismerős ajánlott! (elnézést, rossz a klaviatúrám, azért, hagy ki néha betűket)
33. a0c1361e44 (válaszként erre: 31. - 6dff6a352f)
2012. nov. 24. 09:34
Igen, de pl. én allergiás vagyok a lanolinre (nagyon) és ugye azzal tele van a babaszappan...
32. a0c1361e44 (válaszként erre: 29. - Andi6020)
2012. nov. 24. 09:33

Igen!

A kolléganőm kislánya is ekcémás 1 éves kora óta és most kérdezte meg az egyik új doki, hogy kaja e az emelt családid.

Teljesen ledöbbent, hiszen a gyerek 8 éves és még senki nem szólt neki.

A múlt héten voltak dokinál (felülvizsgálat) és a következő hónapban már kapják, valamint az étkezés is más lesz, mert nekik máshonnan hozzák majd, ha esetleg étkezés miatt ekcémás a gyerek.


Kérdezz rá a háziorvosnál és küldjön tovább. Ha igazoltan rendszeres és kezelik a gyereket, akkor jár az emelt cs. Akár utána is nézhetsz a törvénynek!

2012. nov. 24. 09:30

Hát... lehet nevetni fogsz... nekem 20 éves koromig intenzíven jött a kézhajlatomon... és borzasztó kellemetlen volt mert sokan azt hitték, hogy hernyózom...


Én... Forráztam... forró vizet nyomattam rá a zuhany alatt... a legforróbbat... ez enyhítette viszketést... utána pedig Flucinar-al kentem...

gyógyszer sosem szedtem... j és nem tusfürdő meg doki által ferírt baromságok hanem baba szappan... a mai napi ezt használom fürdésre!

30. andi6020 (válaszként erre: 26. - Bowie)
2012. nov. 24. 09:28
Patikai fürdetőszert használunk.
29. andi6020 (válaszként erre: 27. - A0c1361e44)
2012. nov. 24. 09:25

Ez most komoly? Nem, nem tudtam.

Semmi ilyenről nem tudok.

2012. nov. 24. 09:21

Sokat nem írtál az ekcémádról....

Jó lenne tudni, hogy mióta van.

Amikor elsőre jelentkezett, akkor mivel érintkeztél, illetve erősödik e valaminek a hatására, elmúlik e, ha kerülsz valamit?

Azt gondolom, hogy valami irritálja a bőrödet és első sorban ezt kell megtalálni, mert ennek kerülése nélkül nem lesz javulás.

Én pl. csak 1 fajta mosogatószert tudok használni, valamint mosakodásra is csak egy féle tusfürdőt, figyelnem kell a mosó és illatszerekre is. Persze van, amikor nem tudom kikerülni és ilyenkor sajnos kijön rajtam, de ez már egyre ritkábban.

27. a0c1361e44 (válaszként erre: 24. - Andi6020)
2012. nov. 24. 09:16
Azt tudod, hogy emelt családi és közgyógy jár a gyerekre?
26. bowie
2012. nov. 24. 09:11

Az a baj az elocommal, és a szteroidos krémekkel, hogy hirtelen megkönnyebbül az ember, de épp, hogy általuk kerül bele az ördögi körbe.


Ez épp olyan dolog, hogy ha masszőrhöz elmegy az ember, mert fáj a nyaka vagy a dereka, egy jó masszőr egyből szól, hogy az első kezelések után rosszabbul fogja érezni magát, és csak utána jön a javulás. Ráadásul a szteroiddal pl nem is lehet csak úgy leállni, mert épp olyan, mint a nyugtató..elvonási tüneteket produkál, csak épp a bőrön. Gyerekeknél sajnos nehezebb végbevinni a gyógyulást, mert nekik hiába mondja még az ember, hogy 2 hét és nem fog úgy viszketni..csak azt látjuk, hogy szenvednek, amit mi sem bírunk nézni.

Ráadásul, ha elolvassátok egy egy gyulladásra való krém mellékhatásait látható, hogy ugyan gyulladásra való, de mellékhatásként gyulladást is okozhat..szóval nagyon nehéz...


Felnőtteknek ez a krém könnyebben bejöhet, nagyon sok mindenkinek segített már:


50 gramm sheavaj

15 ml avokádó olaj

4 db E vitamin kapszula


Olvasszuk fel először a sheavajat gőz fölött, majd adjuk hozzá az avokádó olajat. Vegyük le a gőzről, kezdjük verni habverővel, közben belenyomva az E vitamin kapszulákat. Addig verjük amíg ki nem hűl, ezt gyorsíthatjuk úgy, hogy hideg vizes tálba állítjuk. Aki nem akar habos állagot, tegye be a mélyhűtőbe, akkor a sheavaj nem lesz szemcsés.



No, hát itt olyan 1-3 hétig durva állapotromlás is megfigyelhető, aztán hirtelen lép majd föl a javulás. (vannak, akik ilyenkor nem bírták, és használtak kevés elocomot, de a végére nekik is jól sikerült a kezelés..tehát nem borult minden a picike elocom miatt)

Vannak, akiknek az avokádóolaj helyett a búzacsía olaj jön be.


Ezenkívül, ha valaki átáll természetes szappanokra, amik nagyon jók, ott is nagyon kell figyelnie, ha ekcémás, hogy olyan szappant használjon, amely kókuszolaj mentes. Mert ugyan jó a kókuszolaj, viszont a természetes szappanokban is alkalmazhatják 30%nál nagyobb mennyiségben, ami viszont már szárítja a bőrt, ami az ekcémásoknak szintén problémát okoz.

Legjobb a tiszta olívaolaj szappan, ami nem tartalmaz tartósítószert..csak az, mert amiben már van tartósító, azzal sem valószínű huzamosabb állapotjavulás.

2012. nov. 24. 08:57

Nekem pár éve jött elő, eddig semmilyen krém nem használt. Kezdek rájönni, hogy a klóros víz okozza, mert a napokban Harkányban voltam, az ottani gyógyvíztől szinte teljesen rendbe jött a kezem.

Azt feltétlenül tudni kell, hogy sokféle ekcéma létezik, így nehéz eltalálni a megfelelő krémet, hogy a beteg gyógyulhasson.

2012. nov. 24. 08:39

Shea vajat, ilyen olyan szappanokat, omega3 halolaj-kapszulát vettünk mi is, semmit nem használt. Ahány ember, annyi féle ekcéma, tök normális, hogy ami az egyiknek beválik, az a másiknak kutyaszart sem ér.

Próbálom kivonni a vegyszereket ahonnan lehet, ügyeskedek, de mindig oda lyukadok ki, hogy sajnos az elocomnál hatásosabban és gyorsabban nem mulasztja el semmi.

13 éves a gyerek, szinte születése óta küzdünk az ekcémával, de ahelyett, hogy múlna, most, hogy tombolnak a hormonok, erősebb, és változatosabb testtájakon jelentkezik. Ujja, fülcimpája, mellbimbója is sorra került már. :(

23. b-zs (válaszként erre: 1. - Buchii)
2012. nov. 24. 08:18

sanatopic intenzív kézkrém, illetve lipobase krém

A kézmosóbol a Roval nagyon jó (patikában lehet kapni), illetve a mosogatót(frosch) is és a kézmosót is vízzel higítom, nem töményen használom, sokkal szebb a kezem.

Mosólabdával és Frosch mosószerrel mosok, Frosch öblítő, illetve ecet, mint univerzális tisztítószer.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook