Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Éjszaka sokszor felsír a 4 hónapos babám. Mitől lehet ez? fórum

Éjszaka sokszor felsír a 4 hónapos babám. Mitől lehet ez? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯
2010. febr. 1. 13:21
meg azon is ki van akadva sok mindenki persze nem mondják csak látom az arcukat,hogy semmi mást nem adok neki csak anyatejet nem hiába van ez kitalálva hogy 6 hónapos korig jó ha csak azt ka,egyépként már probáltam vizet,teát de kibukja
2010. febr. 1. 13:18
a barátnökröl lenne mit mesélnem........
87. e27d5a6391 (válaszként erre: 86. - Cb6e54c3d9)
2010. febr. 1. 13:17
el sem tudom képzelni milyen amikor nem akar enni a gyerek.........nem irigyellek
2010. febr. 1. 13:07
sEgyébként meg sokan arígységből is mondanak olyat,hogy ne szoptassál,mert..... Ők nem voltak képesek és azért mondják.Mondjuk az én legjobb barátnőm is úgí bánik a fiával mit egy robottal,de ettől még én úgy látom 5 hónapos korára elégé kiegyensúlyozott baba lett.hogy miért vállik be valakinek ez és másnak más azt nem tudom.Nekem ez az első (és egyetlen) gyerekem,de ha olyan lett volna mint én gyereknek akkor most a falat kaparnám és nem tehetnék semmit.Anyámnél nyugodtabb embert még sosem láttam,hogy" elviselt" engem gyereknek.(amig kamasz nem lettem éjjel nappal bőgtem)Viszont jól ettem,míg a bátyám sosem sír,de nem evett.Az én lányom a bátyám lett.Én meg félek néha ,hogy "éhenhal"
2010. febr. 1. 13:07
neked mennyi dős gyereked van? ne haragudj ha esetleg irtad és nem figyeltem
84. Olasznori (válaszként erre: 83. - E27d5a6391)
2010. febr. 1. 13:04
SZUPER! :-)
83. e27d5a6391 (válaszként erre: 70. - Olasznori)
2010. febr. 1. 13:03
igazad van,szerencsére nem halgattam senkire,nem is fogok...nem mintha olyan könnyü lenne befolyásolni :)
82. Olasznori (válaszként erre: 79. - E27d5a6391)
2010. febr. 1. 13:02

OK, ne is válaszolj, az utolsó kérdésemre, már láttam, hogy nem szoktatod le mégsem!! :-)

De örülök! :-) Hát még a picid hogy fog örülni!

Tök jó, hogy van tejcsi és valóban, olyan gyorsan elmúlik az idő, most örüljünk!

81. Olasznori (válaszként erre: 78. - E27d5a6391)
2010. febr. 1. 13:00

Egy 4 hós baba még nem tesz különbséget nappal és éjjel között, így nem fogja érteni, hogy egyszer kap, máskor meg nem...

Pszichésen nem jó ötlet most leszoktatni..

Miért akarod amúgy leszoktatni?

2010. febr. 1. 13:00
nem is lehetőség hanem ÖRÖM ez számunkra.......
79. e27d5a6391 (válaszként erre: 72. - Olasznori)
2010. febr. 1. 12:58
nem szoktatom le,meghát nem sokáig adatik meg ez a lehetőség nem..... :)))
78. e27d5a6391 (válaszként erre: 76. - Olasznori)
2010. febr. 1. 12:54
én is igy látom jónak,egy barátnőm azt mondta ha most nem szoktatom le róla akkor később nehéz lesz...
77. cb6e54c3d9 (válaszként erre: 73. - Olasznori)
2010. febr. 1. 12:53
:)tényleg egyidősek és még hasonlítanak is!:)
2010. febr. 1. 12:45
Az éjjeli szopit nem az éhség motiválja (általában), hanem az anya közelségének elérése. Ezért nem kéne ilyen pici korban "elvenni" ezt a lehetőséget tőle, hanem megadni neki.
2010. febr. 1. 12:44
Ez kusza lett :(
74. cb6e54c3d9 (válaszként erre: 71. - Cb6e54c3d9)
2010. febr. 1. 12:43
bocs,de én nem adnék vigasztárgyat.Aztán még óvodás korában is midenhová cipeli a cuccost.Úgyis válszt magának valamit ,ha szüksége van rá(és szerintmem mindenkinek volt mackója:))Mondjuk szerintem nem a szopiról,hanem csak az éjjeli szopiról szeretni leszoktatni az én lányomnak újjacskája van,Betty lányának meg már van cumija.Szerintem
73. Olasznori (válaszként erre: 71. - Cb6e54c3d9)
2010. febr. 1. 12:42

:-)

Mi is vele alszunk és nekünk is bevált! Így könnyű pihenni. Este ő korán elalszik, addig ténykedünk még, együtt vagyunk, és az első ébredésnél bújunk össze. Kristóf 10 nap múlva lesz egy éves, és nála 7 hós kora óta van újra éjjeli cicizés, de tudom, hogy szüksége van rá és így alszunk vissza mindannyian a legkönnyebben, és Kristóf is nagyon boldog! 8 előtt nem kelünk reggel...

72. Olasznori (válaszként erre: 67. - E27d5a6391)
2010. febr. 1. 12:40

Teljesen normális, hogy cicin alszik el! Ott nyugszik meg a legjobban és tartalmazza a tej azokat az anyagokat, melyektől könnyen elalszik, a cumi csak a szopó mozgást helyettesíti, de azt az érzelmi pluszt semmi nem adhatja meg, és neki erre van szüksége.

Ráadásul a tejcsi mennyisége is csökken, ha nincs éjjeli szopi, mert nem termelődik, ha nincs szopi, úgyhogy nagyon betelítődhet a melled, így vigyázz,enehogy csomó és gyulladás legyen, de remélem, úgy döntesz, hogy nem szoktatod le róla. Idővel csökkenni fog ez a vágya önmagától ,bízz benne!

2010. febr. 1. 12:38
Én nem tudom,mert nem cumizunk és 3-7 hónapos koráig este max 9-től reggel fél 7-ig aludt.Mondjuk engem nem zavar az éjjeli cicizés,mert magam mellé veszem és belealszunk.Mondjuk én egyedül alszom vele olyankor és nem zavar mást,hogy ott van.És!!! Van hogy reggel 9-ig alszik így.Hát nekem mióta így alszunk már nem kell 10elött lefeküdnöm,hogy reggel fitt legyek :)Valamikor éjfél elött szoktam lefeküdni és megvan a minimum 8 órám hogy ne legyek moslék.Márcsak azért sem hagyhatom sírni éjjel ,mert a szüleimet is felébresztené akik sajnos nyugdíj mellett is mennek reggel munkába és kipihentnek kell(ene) lenniük.Ők sosem mondják,de közel a 70-hez mégis nehéz lehet........
70. Olasznori (válaszként erre: 67. - E27d5a6391)
2010. febr. 1. 12:35

Az éjjeli szopi ugyanolyan érzelmi és biológiai szükséglet, mint a nappali, és neki még bőven szüksége lenne rá, miért akarod leszoktatni? Az első félévben nagyon fontos lenne és utána is, de addig mindenképp!

Viszont, ha mindenképp leszoktatnád, nagyon kíméletesen tedd! Fürdés után semi nagy hancúr, rengeteg simogatás, összebújás, ringatás kellene, éjjelre adhatsz neki egy ruhadarabodat, hogy érezze a te illatodat. Nehezen fogadják ezt az állapotot el és nem értik, így valószínűleg sírni is fog. Általában az anyák ilyenkor nehezebben altatják el a piciket, mert érzi az illatot, hogy tőled jön a tej, így apa besegíthet.

A lényeg, hogy ne érezze büntetésnek, ne társuljon olyannal pluszba, hogy pl. most kerül át másik szobába, ha eddig veletek volt, stb.

De kár lenne leszoktatni róla! :-)

2010. febr. 1. 12:29
és 5.68 kg.
2010. febr. 1. 12:23
de hűlye vagyok bocsánat az éjjeli EVÉSRŐL!!!!!!!
2010. febr. 1. 12:22
az éjjeli alvásról szeretném leszoktatni,nem tudom mennyire ártanék vele? próbáltam nem adnicicit neki de akkor óránként sírt a cumiért ha etetem akkor cumi nélkül simán alszik 6.30-ig. mit gondoltok?
66. e27d5a6391 (válaszként erre: 65. - Cb6e54c3d9)
2010. febr. 1. 12:19
4 hónapos lesz 9-én most például 9-kor evett nem rég kelt fel játszik ha minden igaz 1-kor fog enni
2010. febr. 1. 12:12
Nem tudom kivenni pontosan mennyi idős a lányod.(betty00)az enyém 5-6óránál többet bír ki evés nélkül.Konkrétan soha sem enne ,ha nem etetném.Igaz a szopi,ha 2-3 perces is,de még megvan és ő kéri.De épp írtam máshol,hogy 2 hónapja nem változott a súlya.Viszont 7 hónapos kora óta újra cicizünk éjjel.Biztos a nemevés miatt van.Én megetettetem és evvel el is alszunk újra.mi 3hónapos korunk óta nem eszünk.
2010. febr. 1. 11:58
az én kislányom amióta haza jöttünk a kórházból éjjel 2 és 3 között eszik,mindig megvolt az a 5-6 óra hogy kiürüljön a kis gyomra,nem sokáig tartott a 3 óránkénti etetés....
2010. febr. 1. 11:46
Nálunk a szoptatás igény szerint folyt mindig is,talán ezéert nem is szokott rá a cumira. persze ezt csak azért gondolom mert a környezetemben a 3óránként etettet babák mind sokat sírtak,cumiztak és nem aludtak jól éjjel.Az esti alvás az első fél év után ugyan majdnem mindenhol megoldódott,de a többi nem.Az egyik babá viszont (akit ringattak)még ég most sem alszik éjjel és csak kézben akar aludni.Nem hinném hogy mindenkire igaz ez,de elég sok helyen olvastam arról,hogy később is mindig kézben akartak lenni a ringatott babák.Anyósom unokahuga sincs meg csak kézben(két és fél éves).Nem tudom miért van ez így ,de én nem fogtam pont ezért mindig a kezembe(anyósom szerint pedig mindig a kezemben volt). Van néha pár percem ideülni is tőle,pedig naponta már csak 1-2szer alszik 1-2 órácskát.persze szerencsés vagyok ,mert nem volt egy síros picinek sem,de ha sírt nem hagytam sírni.:)
2010. febr. 1. 11:30

A napirend pedig annyiban fontos, hogy biztonságérzetet ad a gyereknek, ha nagyjából kiszámíthatóak a dolgok, és ez főleg az esti rituálénál fontos, mert tudja, hogy pancsi és evés után alvás.

De nem kell igazából nagy napirend, mert ugye, ha bízunk a gyerekben, akkor nem szükséges szoktatni semmihez, hanem akkor eszik (szopik), ha éhes, és akkor alszik, ha álmos. Tökéletes a szervezetük és tudják a jelzéseket venni.

2010. febr. 1. 11:26

Amikor a gyerek megérik az egyedül elavásra és visszaalvásra és automatikussá vált számára, hogy anyától el tud távolodni, és ez már nem ijeszti meg, akkor már nem fogja olyan nagy mértékben igényelni a közvetlen testi kontaktust. Addig viszont teljesen normálisan, igen. És addig ezt ki is kell elégíteni!

Ha ki van elégítve az igény, akkor a későbbiekben az új problémák, akadályok leküzdésénél nem lesz gondja a picinek, hiszen kapott jó alapozást.

Amit most nem kap meg, pedig joga van hozzá, az nem veszik el a légben, hanem el kezd halmozódni, így ezért olyan fontos, hogy bízzunk benne, az ő jelzéseiben, így fog ő is bízni önmagában!

Így a ringatáshoz nem hozzászokik, hanem kielégül egy igénye, ami jogos!

Szép napot mindenkinek!

60. cb6e54c3d9 (válaszként erre: 59. - Ella89)
2010. febr. 1. 11:23
"rendeltük" az időpontot! :) NA jó,csak én szerettem volna ,ha 28.-án születik és pont egy hónap van köztünk!Aztán véletlenül tényleg akkor is született.Március 12.-re voltam kiirva,ami amúgys több volt mint 9 hónap,tekintve hogy a párom egy meghatározott időtt töltött Magyarországon akkoriban.
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook