Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Éjszaka sokszor felsír a 4 hónapos babám. Mitől lehet ez? fórum

Éjszaka sokszor felsír a 4 hónapos babám. Mitől lehet ez? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
29. e27d5a6391 (válaszként erre: 24. - Olasznori)
2010. febr. 1. 10:20
egyet értek!!!!!!!!!! jó gondolat
28. c95c921ae7 (válaszként erre: 24. - Olasznori)
2010. febr. 1. 10:20
Egyet értek:)
27. nina89
2010. febr. 1. 10:20
Egyébként köszi a tanácsokat. Nem hagytam eddig sem sirni, azért vagyok kimerült :) ...de biztosan átmegyünk ezen az időszakon is
26. e27d5a6391 (válaszként erre: 16. - Ella89)
2010. febr. 1. 10:19
és cumija sem volt ha jól értem? nem baj akkor ő egy ilyen baba? bocsás meg de azt hogy hagyod vagy hagytad a picit sírni nem jó dolog hiszen nem hiába sír,hidd el oka van rá még ha csak elvan kényesztetve az is egy ok:) akkor le kell szoktatni de nem úgy hogy sír,lehet hogy csak hozzád akard bújni érezni téged,ne haragudj de nem értek 1 veled,persze mindenki úgy csinálja ahogy jónak látja....max 2 perc sírás felveszem megnyugszik és visza teszem ha kell 1000000* én már csak ilyen vagyok... :)
25. nina89
2010. febr. 1. 10:18
Amikor felsir, én kis időn belül ott vagyok az ágyánál, és látom, hogy fel sem ébred!!!!! csak sir, nyűglődik :S furaa
24. Olasznori (válaszként erre: 13. - Nina89)
2010. febr. 1. 10:17

Soha ne hagyd sírni! Babafejjel gondolj bele, mit él át egy gyerek, akit sírni hagynak! Ők még nem hisztiznek, csupán arra vágyik, hogy anya megnyugtassa és hogy tudja, minden rendben van. Egy olyan gyerek, akit hagynak sírni ezt a legkevésbé sem éli át, viszont elraktározza, hogy kár jelezni és szólni, úgysem reagál senki, így persze, hogy elalszik ak imerültségtől, de a bizalom alapjaiban dől össze benne...

Tudom, hogy rosszul hangzik, és régen ez volt a szokás, de ez nagyon káros módszer és csak rövidtávú "megoldás"...

23. c95c921ae7 (válaszként erre: 16. - Ella89)
2010. febr. 1. 10:17
A baba nem lesz elkényeztetve attól, ha megvigasztaljuk. Persze nem kell órákig ringatni, de éreznie kell, hogy ha kell a szüleire számíthat. Ha egy órát hagyjuk sírni, kialakul benne, hogy ne bízzon senkiben. Nem fog sírni az igaz, de nem mert már jól érzi magát, hanem mert elveszti azt a hitét, hogy a jelzéseinek van valami értelme.
2010. febr. 1. 10:16
Szia! Szerintem most ne szoktasd hozzá a ringatáshoz,mert késő lesz! De pl.az én lányom simán elalszik cicin,de(!!!!) havonta 1szer(vagy 1szer sem) előfordúl,hogy mégis ringatom 5 percig mert nem tud elaludni a fáradságtól.Igen a fáradságtól is sírhatnak a babák.Nekem elképzelhetetlennek tűnik az hogy oltás miatt-után sírjon,ha nincs láza.A fogzás az inkább lehetséges azerintem.Ja az anyósom meg mindenféle régi teóriával nyomta az agyamat!Pl :Fogfrászba belehalhat a gyerek,a bcg oltásnál a kifakadás a rossz,mert akkor hajlamosabb lesz a tüdőbajra,stb... Ez mind hülyeség!Olyan ,hogy fogfrász nincs is!Ha lázas és hasmenéses a gyerek irány a doki,mert nincs köze a fogzáshoz!!!!!A BCG-t meg újraoltják ha nem látaszik.Ezeket csak ide írtam mert kijött belöllem.......... Az én lányom is fel-fel srt éjjel ennyi idősen,de aludt is tovább,ha nem kaptuk ki azonnal.Ez ebben a korban természetes!
21. nina89 (válaszként erre: 20. - Olasznori)
2010. febr. 1. 10:16

Drága Nóri! :)

Én pedig a pszichológus-hallgató anyukák táborába tartozom, és meggyőztél :)))

Köszi :)

2010. febr. 1. 10:13

Egy ekkora babánál teljesen normális, hogy ébredezik éjszaka! Kezdi felismerni, hogy ő és anya nem egyek, és ez megijeszti, plusz a mozgásfejlődés is ilyenkor már sokat változik, ez ébren tartja, ill. ébreszti őket.

Külön szobában alszik?

Ringatással nem lehet elrontani egy gyereket! Teljesen normális és elemi szükséglete, hogy hasonló érzést szeretne átélni, mint az anyaméhban, vagyis a lágy ringatózást!

Kérlek, hidd el nekem, hogy egy olyan gyerek, akinek maximálisan kielégítették az igényeit minden téren (ringatás, hordozás, stb.), nagyobb korában magabiztos, bizalommal teli gyerek lett, míg az olyan gyerekek, akiket szeretnének leszoktatni ösztönös sírásukról, a jelzésekről, kialakulhat a bizalmatlanság érzése. Higgy benne, hogy alapos oka van rá, hogy ébredjen és felsírjon éjjelente, és ezzel nem zsarnokoskodik, nem manipulál, hanem az igényeit fejezi ki.

Pszichésen nem tesz jót, ha nem reagálunk ezekre a jelzésekre.

Pszichológus édesanya vagyok, és én is akialvatlan mamák táborába tartozom, és az én fiam is az elején aludt éjjel, és kezdett ébredezni. Viszont következetesen kielégítem az igényeit, mert tudom, hogy ebben az átmeneti szakaszban szüksége van rám.

Szóval az éhség a legritkább, ami ébreszti őket ilyenkor, d elfogadja, mert addig is vele van foglakozva. Szopi esetén pedig hát a legjobb-legfinomabb anya mellén megnyugodni, ráadásul az anyatej tartalmaz álmosító anyagot is.

Úgyhogy én azt tanácsolom, hogy kitartás és a végcélt lássuk, ami a gyermekünk megfelelő lelki fejlődése, hogy kiegyensúlyozott és boldog lehessen.

Szeretettel: Nóri

19. e27d5a6391 (válaszként erre: 3. - Ella89)
2010. febr. 1. 10:13
hát........meg a napirendszer.....az fontos........
18. nina89
2010. febr. 1. 10:13

igen...csak nem értem, miért csúszik ki mindig a szájából. már vicces dolgok jártak a fejemben. arra gondoltam, kötök két gumis karikát a cumi két oldalára, és ráakasztom a gyerek fülére, hogy ne veszitse el :D:D:D

persze ez csak vicc, nem akarom azt, hogy megfulladjon

17. Ella89 (válaszként erre: 15. - E27d5a6391)
2010. febr. 1. 10:12
Érdekes, Lea nem szopizta soha az ujját. Az baj?
16. Ella89
2010. febr. 1. 10:12
Nina! Ugyan a lányom már nagyobb (9hónapos), de ha nem akar aludni, akkor hagyjuk sírni. 1 óra volt a rekordja, de kidőlt utána. Akkor nem akar aludni, ha napközben 2 óránál többet szunyókál. Sokak szerint durva vagyok vele, hogy nem veszem fel, de belegondolok, hogy a szüleim engem egész éjszaka ringattak, sőt, apám még éjszakás szolgálat után is szórakoztatott és aztán másfél éves koromig egyetlen éjszakát sem aludtam át, hát inkább sírjon, de ne legyen elkényeztetve!
2010. febr. 1. 10:10
a cumit nem szabad elvenni tőle a szopóreflex miatt,ha nem cumizna akkor az újját szopná én sem akartam adni neki cumit de rá kellett jönnöm hogy szüksége van rá nem tudom észre vetted-e de álmában is szopizik legallábbis én úgy tudom és tapasztaltam..........
14. Ella89 (válaszként erre: 12. - Azure_)
2010. febr. 1. 10:10
Tudom, hogy nem a témához kapcsolódik, de Leának is nyomkodták a szájába a PIC-en és a koraszülött osztályon is, nem fogadta el, azonnal kiköpte, de arra jó volt, hogy szájpenészt kapjon. Meg nem vizet, hanem teát adtak neki, most meg semmi pénzért nem issza meg a vizet.
13. nina89
2010. febr. 1. 10:09
kitartó leszek, pedig néha már legszivesebben sirni hagynám éjszaka, mert tényleg semmivel nem jártam eddig sikerrel. gondoltam, biztosan hiszti
12. azure_ (válaszként erre: 1. - Nina89)
2010. febr. 1. 10:08
Ringatással nem lehet ilyenkor még elrontani. Mi is magunk közé vesszük és kézben alszik el, de mikor látom, hogy álmos kézbe veszem és három percen belül alszik. :) Cumit mi is nyomkodjuk vissza. Az csinálja jól aki oda sem adja neki. Nekünk mindegy volt mert már a kórházban rászoktatták a nővérek az intenzíven. Szívok is vele mert sokszor csak azt keresi és ő még nem tudja visszatenni. Meg sem találja mert olyan messze tudja hajítani, hogy az csak na...
11. e27d5a6391 (válaszként erre: 7. - Nina89)
2010. febr. 1. 10:07
az én kislányom csak alváshoz használja,amikor altatod akkor ne ringasd,ha felébred probáld meg hogy felveszed megnyuktatod és vissza az ágyba ha újra sír úgyan ez :letesz-felvesz módszer.......
10. Ella89 (válaszként erre: 7. - Nina89)
2010. febr. 1. 10:06
Valahogy igen. Nehéz lesz és "fájdalmas", de nem lehetetlen. :)
9. Ella89 (válaszként erre: 4. - Nina89)
2010. febr. 1. 10:05
Lehet, hogy ringatásra vár, de az is elképzelhető, hogy nem jó neki a megszokott helye. A csecsemőknek vannak érdekes hóbortjai. Van, aki csak a földön hajlandó elaludni, utána kell betenni a kiságyba.
2010. febr. 1. 10:05

Szia, mi 6 hónaposak múltunk.. Áronka 2 hónapos koráig egy igazi kis angyal volt, gyönyörűen aludt éjjel, a helyén. Azóta viszont csak kínlódunk, mellettem alszik, és eddig fél óránként szopizni akart. A tejem már megy el, egy hete átáltunk a tápszerre is..

Nem hiszem, hogy a ringatástol lett volna ilyen...fene tudja. Én is rengeteget gondolkodom ezen, de eddig még nem jutottam semmire....-(

2010. febr. 1. 10:04
Ki lehet ezt a cumi, meg a ringatás-dolgot javitani? :)
6. e27d5a6391 (válaszként erre: 1. - Nina89)
2010. febr. 1. 10:04
szia,lehet hogy fejlődési ugrás zajlik és napközben többet kellene enni,lehet hogy nem veszed észre a fáradság első jeleit esetleg tul korán mész be a szobába amikor felébred és nem tud egyedül visszaaludni,ha viszonz ugyanakkor ébred szinte kizárt hogy éhes.........
2010. febr. 1. 10:04
Amúgy lehet a foga miatt is. Van, akinek már 2-3 hós korában elkezd jönni. Fogzáskönnyítőt csak 6 hónapos kortól lehet alkalmazni, de nekünk nem jött be, hányt tőle, úgyhogy abbahagytuk. Azóta nyugi van.
2010. febr. 1. 10:03

Nekünk sem sirt az oltásnál, utána adtam neki fájdalomcsillapitó szirupot, szerencsére be sem lázasodott. A pocakja nem fájhat, mert hát napközben meg semmi baja nincs, el is alszik éjszaka, csak sokszor felébred.

Megfigyeltem nála, hogy néha előfordul, hogy fáradságában elkezd sirni. Azt hiszem, várja, hogy ringassuk :S

2010. febr. 1. 10:02
Nem lehet, hogy az oltás miatt van ez? Lea is akkor volt nyugtalan. Adtam neki egy fél lázcsillapító kúpot (aminek ugye nyugtató hatása is van) és nem kínlódott, elaludt csendben. Írtad, hogy a cumija után is ordít. Lehet, hogy rászokott és nem tud nélküle aludni. Megvan a veszélye. Mi többek közt ezért sem adtunk cumit a kicsinek. Lehet, hogy tényleg hozzászokott a ringatáshoz. Ez esetben tényleg nehéz dolgod lesz.
2010. febr. 1. 09:59

Szia! Az elején nekünk is átaludta az éjszakákat a kisfiam most meg tök sokat nyűglődik. Nem sír ugyan de felkel, etetni kell, nem alszik vissza. Mi is hullák vagyunk. Hozzászoktunk a jóhoz. Na szóval én kérdeztem a védőnőt. Lehet,hogy az oltás miatti trauma okozza (bár nálunk nem is sírt), aztán lehet a pocakja vagy a kis fogínye. Egyébként csak találgatni lehet és próbálgatni a gyógymódokat neki. Én nem adtam neki aztán semmi gyógyszert. Mostanság megússzuk egy felkeléssel éjjel meg egyel hajnalban.

Van aki azt mondja jó a Viburcol kúp. Homeos készítmény. Nyugtató, fájdalomcsillapító hatású. Az októberi babás fórumon többen írták, hogy próbálták.

2010. febr. 1. 09:56

Dominik már 3 hetes korában átaludta az éjszakát, sosem ébredt fel az éjszaka közepén. Amióta kapott két oltást, azóta 15 percenként nyűglődik éjszaka. Próbáltam már etetni éjszaka is 4 óránként (el is fogadja), de ennek ellenére folyton felébreszt minket evések közt is. Ha teát adok neki, vagy szelőőztetek, átpelenkázom, ez sem sokat segit a helyzeten. Ez megy már hetek óta, és nagyon hullák vagyunk a párommal. Teljesen lefáraszt, szeretném megszüntetni, de nem tudom, mitől lehet. Napközben nyugodtan eljátszik, sosem csinál ilyet, mint éjszaka. A keze folyton a szájában van, lehet, hogy a foga bújik, de nem úgy néz ki, láza sincs.

Ha kiesik a cumija éjjel, ordit utána, ha közénk jöna nagyágyba, az sem jó, ha visszateszem a kiságyba az se jó.

Attól tartok, hogy a nagymama elrontotta a gyereket.

Hetekkel ezelőtt mindig ringatva altatta, mikor este hazaért a munkából. Rászóltam, ne tegye, deazt mondta, ettől nem lesz a gyereknek baja.

De én tudtam, hogy Domi furfangos, és azt hiszem rászokott. Mit tegyek? Segitsetek? Mi lehet a valós oka a nemalvásnak?

❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook