Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Együtt megcsináljuk! 2010. szeptemberétől fogyózók fórum

Együtt megcsináljuk! 2010. szeptemberétől fogyózók (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... ❯❯
206. falcngate (válaszként erre: 199. - K171)
2010. szept. 7. 21:30

Ja nem csak csirkemellet eszem ám fehérjeként! Van tojásfehérje, protein por, csirkemellsonka (tudom, h nem a legjobb:)). Azt rontottam el, h a protein turmixot rosszul írtam be és majd a duplája lett a fehérjetartalma, mint valójában.:D Most már minden ok, tesóm az ÉSZ a családban..:DDD

Most 160g fehérjém van és 70g szénhidrát, minden negyedik nap 140g szénhidrát. Na így már jó lesz.:) A zsírt meg tökjól levittük...bár nem tökéletes, de olyan étrendet akarok, amit hosszútávon tudok enni.:)

50g csirkemellben 12,5 g fehérje van.:D

205. K171 (válaszként erre: 203. - D2999878ca)
2010. szept. 7. 21:21
Hat oooooo, en pont errol beszeltem hogy nekem az nem hiteles! 2szer csinaltattam meg, egyszer a Teve utcaban iden februarban, aztan egy futoversenyen iden aprilisban. Oruletes kulonbseg jott ki es nem hiszem hogy 2 honap alatt fejlodhettem annyit... holnap megkeresem es bepotyogom neked reszletesen ha erdekel, de a testzsirra emlekszem: februarban 26% volt, 2 honappal kesobb 21%...
204. K171 (válaszként erre: 202. - D2999878ca)
2010. szept. 7. 21:18
Velem lehet egyezkedni, ebben a verzioban siman benne vagyok! :))))) Csakhogy 6 kilo szinizmot keptelenseg felszedni! Testepitok komoly tomegelessel, majd dietaval evente 1-2 kilot tudnak produkalni...
203. d2999878ca (válaszként erre: 201. - K171)
2010. szept. 7. 21:13

Lauráéknál van egy nagyon jó (de azt nem otthoni felhasználásra fejlesztették ki, hanem analízisekhez). A napokban találtam az Omron termékei között klinikailag validáltat (negyvenegynehányezer jelenleg).

162-163 centi vagyok

202. d2999878ca (válaszként erre: 197. - K171)
2010. szept. 7. 21:11
Tegyük fel, hogy sikerül lefogynod 3 kiló hájat és felszedsz 6 kiló izmot. Ennek 3 kiló súlygyarapodás lenne az eredménye. Ugyanakkor a mostaninál mégis vékonyabbnak tűnnél, mert azonos súlyú háj sokkal nagyobb helyet tölt ki, mint az izom. És akkor még a feszességről nem is beszéltünk. Meg arról, hogy több izom több kalória elégetésére képes...
201. K171 (válaszként erre: 200. - D2999878ca)
2010. szept. 7. 21:04

Te milyen speci zsirtomegmeroben hiszel? Amugy hany centi vagy? Nem baj, ha ennyit kerdezek? Csak jo lenne mindenkinek megismerni a celjat. :)


(most nezem mennyi elutesem volt, siettem es nem neztem at, a billentyuzetem meg regi es neha erosen lenyomva sem uti le a betut, neha meg duplazza... bocsanat mindenkitol!)

200. d2999878ca (válaszként erre: 197. - K171)
2010. szept. 7. 21:01
23% (de igazából már 24.valamennyit is nagy sikernek könyvelnék el). Kilóban az brutál sok, még akkor is, ha feltételezem azt a bravúrt, hogy sikerül izomveszteség nélkül fogynom, olyan bő 18 kiló.
199. K171
2010. szept. 7. 20:54
Falcngate! Epp irni akartam, hogy valamit nagyon elszamolhatsz, mert pl az 50 gr csirkemellben cirka 10 gr feherje van es ezekbol a mennyisegekbol nem jon ki a megcelzott 140 gr. Amugy az elgondolas szerintem teljesen jo, en is nagy tervekkel indultam el meg az ev elejen, de aztan nem tudtam tartani az eloirt mennyiseget (nem ettem meg annyit), most meg napokon belul visszakoltozok ideiglenesen a szuleimhez es ott tutira nem fog mukodni a grammozas, de a minosegi etkezessel nem lesz problema.
198. K171 (válaszként erre: 195. - Falcngate)
2010. szept. 7. 20:50
Szerintem erre van egy egyszeru magyarazat: a ch az ch, a feherje az feherje, a zsir meg zsir, szoval a szervezet hizas/fogyasszempontjabol nem tudja megkulonboztetni hogy az adott mennyisegu szenhidrat az most zabbol erkezett vagy eppen feherlisztbol. :( Az mar mas kerdes, hogy ezen kivul milyen reakciokat valt ki a testedben (vercukoringadozas pl) vagy hogy tartalmaz-e rostokat, vitaminokat. Engem pl teljesen megbolondit a szenhidrat es egyre tobbet kivanok beloluk es nincs megallas... pl a gyumolcs is beinditja ezt az ordogi kort, ugyhogy sajnos nagyon meg kell gondolnom hogy mikor es mennyit eszek beloluk.
197. K171 (válaszként erre: 193. - D2999878ca)
2010. szept. 7. 20:44

Azert van honnan fogyni, hidd el! :) Nagyon vekonycsontu vagyok, de nem is a sulyhoz ragaszkodok, csak kb azzal a sullyal tudom elkepzelni, hogy lemegy ez a plusz 2-3 kg zsirocska, de ha mellette plusz izmosodom, az csak jo termeszetesen! :)

Ez a testzsirmeres erdekes dolog, van benne tapasztalatom. Mertek mar mindenfele extra geppel is (szoval nem az otthoni hasznalatra szanttal), de elegge megkerdojelezheto eredmeny jott ki, ha erdekel a tema, kfejtem bovvebben is.

Amugy neked mi a celod?

196. d2999878ca (válaszként erre: 195. - Falcngate)
2010. szept. 7. 20:23

Figyi, ha a napi penzumod alatt eszel jóval, akkor fogysz (nem feltétlenül kedvező összetételben, de fogysz). Ha édesítős édességeket esznek, akkor elképzelhető, hogy így is képesek 1500 kcal, de akár 1200 kcal alatt lenni.


Más magyarázatot nem nagyon tudok kitalálni. Vagyis van még egy ezoterika tárgykörébe sorolandó magyarázat. Bebeszélik maguknak, hogy attól fogyni fognak és láss csodát! :))


Anyukádnak is csak az önszuggessziót kellene gyakorolnia. Ha eleget mantrázza, hogy márpedig a Nutella fogyaszt, még a végén tényleg megtörténik vele...

(Lehet, hogy a korunk miatt azonos az érdeklődési körünk :DDD)

195. falcngate (válaszként erre: 192. - D2999878ca)
2010. szept. 7. 20:10

Köszi a kalkulátort!

Anyukám akar nutellával meg kakaóval fogyni, mosolygok rajta:)

Arra esetleg van tippetek, hogy azok, aki nap 5-6 étkezésből majdnem 3-ra édességet esznek hogyan fogynak folyamatosan? Nem értem a hátterét, pedig vannak itt olyanok,akik akár 30-60 kilót is fogytak így.:S Izomból fogyni lehet egy darabig, de nem a végtelenségig...

194. Vivienke30 (válaszként erre: 185. - Bibibabi)
2010. szept. 7. 19:13
én csináltam a 90napost de hiztam töle sokat most norbizok
193. d2999878ca (válaszként erre: 190. - K171)
2010. szept. 7. 17:59

Onnan nincs hová fogyni, max. csonti lehetsz, ha még ebből is lemegy.


Az izmaidon dolgozz és még 65 kilósan is jobban fogod magad érezni és csinosabbnak látni, mint most.


Nincs értelme súlyban fogyni, ha a zsírszázalékod meg nő.


Miért lesz jó neked 55 kilósan?!

192. d2999878ca (válaszként erre: 188. - Falcngate)
2010. szept. 7. 17:45

Dehogy haragszom:)


Pl. ezt a kalkulátort használom:

[link]


Az edzésem viszonylag egyszerű a futópad kiírja, én meg elhiszem neki :D


Ha infraszaunázom, akkor azt 300-nak veszem, bár egy ennél valószínűleg kedvezőbb. Azt gondolnád, hogy ez a lusták megoldása, de elárulom, hogy ma annyira nagyon lusta voltam, hogy még oda se mentem el. Elképesztő tudok lenni, még magam számára is. Miért nem lehet kivárással és Nutellával meg földimogyorókrémmel (csakhogy az édes és a sós egyensúlyba legyen) fogyni?????


A fogyást pedig nem a BMI-hez igazítom, hanem a zsírszázalékhoz. 23%ra szeretnék lemenni. Ezt persze amolyan sima bolti zsírszázalék mérős mérleggel nem érdemes mérni (mert pl. képes vagyok rajta az éj leple alatt fél kilót fogyni csontból). Tervem szerint hoz nekem a Mikulás egy klinikailag validált mérőt. Mintha attól lefogynék! :D

191. Eszter61 (válaszként erre: 185. - Bibibabi)
2010. szept. 7. 17:42
Fontos igazságot mondasz az életmódváltással. A fogyókúra nem egy állapot, hanem egy életmód váltás, amiben apránként leadjuk a túlsúlyt, és beállunk egy megtartó étrendre + testmozgás, amire amúgy is mindig szükség van (szükség lenne).
190. K171
2010. szept. 7. 17:39

Sziasztok! Ma bukkantam ra a forumotokra es nagyon orulok, hogy talalni olyan fogyisokat, akik a helyes szenhidrat-feherje arany belovesevel dietaznak es a testepites sem all toluk tavol! :) Ez azert joreszt Falcngate "hitterito" bejegyzeseinek is koszonheto szerintem. :)

Nos, en is "fogyozok", bar inkabb atformalasnak neveznem, most 58 kg vagyok, 55 kg a cel es 171 centi vagyok.

189. b539510999 (válaszként erre: 176. - Eszter61)
2010. szept. 7. 17:14
Én mindent eszek most is, csak mértékkel. Ennek ellenére számolok kalóriát.
188. falcngate (válaszként erre: 187. - D2999878ca)
2010. szept. 7. 17:00

Ne hari, azért korrigáltam, mert sajnos sok embernek nem egyértelmű ám ez!:S Elég sok naplót olvasok és onnan látom....

Tudom, hogy te tudod egyébként!:)

Te hogy számolod, hogy mennyi kalóriát égetsz el alapállapotban és pl edzéssel?:)Nekem ez sosem sikerült.:D

187. d2999878ca (válaszként erre: 181. - Falcngate)
2010. szept. 7. 16:56

Nyilvánvalónak vettem, hogy minőségi kajáról beszélünk és napi minimum ötszöri étkezésről.


Az ideális kalóriabevitelt meg nem annyira nehéz kiszámolni, mert tudod, hogy mennyi az, amit edzés nélkül is elégetsz, ehhez hozzáadod, ha edzettél és már elég közel jársz az igazsághoz (annyira legalábbis, hogy belődd az aznapi kajád).


Iszol eleget, eszel elégszer és attól függően, hogy mik a céljaid elosztod a szénhidrátot, fehérjét és zsírt. Azért mindegyiknél van egy minimum, ami alá veszélyes menni, de ezt még kipróbálni sem szükséges a gyakorlatban (szerintem).

2010. szept. 7. 16:55
Én sem, főleg azt a bécsi vagy milyen diétát nem bírom, ami feketekávéra, pirítósra, krémsajtra épül...Csupa hasznos tápanyag.:D
2010. szept. 7. 16:52
Igen. Mikor az ember nekiáll egy életmódváltásnak, diétának, vagy nevezzük bárhogy, akkor mindig arra kell gondolni, hogy hosszú távon is működni fog? Ezért nem hiszek a 90 naposban, a turbóban és társaikban.
184. falcngate (válaszként erre: 183. - Bibibabi)
2010. szept. 7. 16:51
NA meg az éhezéssel lehet a leghatékonyabban hízni...:D
183. Bibibabi (válaszként erre: 182. - Falcngate)
2010. szept. 7. 16:49
Igazából nincs nagy súlyfeleslegem, csak pont annyi, hogy nem érzem jól magam a bőrömben. Egyszer már sikerült, most is fog :D És akkor is jókat ettem, volt hogy pudingot vacsiztam vagy épp túrógombócot. Csak diétásan, édesítővel elkészítve. Le is mentem 64,5-ről 57 kg-ra. És egész hamar. Soha nem éheztem, az nem is menne. Olyankor idegbeteg vagyok. :D
182. falcngate (válaszként erre: 179. - Bibibabi)
2010. szept. 7. 16:47

Én sem számolgattam először, le is ment 10 kiló, csak most a végefelé muszáj már figyelni rá.:)

Tökjó, hogy ilyen lazán veszed, mindig azoknak sikerül, akik nem görcsölnek rá!;)

181. falcngate (válaszként erre: 177. - D2999878ca)
2010. szept. 7. 16:46

Ez így van, ahogy írod, csak kicsit kiegészíteném.:)

Én egyáltalán nem hiszek amúgy a kalóriaszámlálásban. Nem mindegy, hogy pl 1200 kalória két BigMac, vagy 250 g csirkemell és 120 g rizs.:) Na meg marhanehéz meghatározni, hogy mennyi valakinek az ideális kalóriabevitele.

Az anyagcserét nem kifejezetten a kalóriaszám befolyásolja, hanem a tápanyagok összetétele, étkezés gyakorisága, mozgás.

180. falcngate (válaszként erre: 176. - Eszter61)
2010. szept. 7. 16:42

Én egyáltalán nem számolok kcalt. Megvan az a mennyiségű fehérje, szénhidrát és zsír, amire alapvetően a szervezetemnek szüksége van a súlytartáshoz, azt fogom enni, ha vége a diétának.

Én 3 évig nem híztam vissza semmit így. Az utolsó félévben nagyon súlyos magánéleti trauma miatt ittam sok alkoholt, azért jöttek fel a kilóim. Azt most adogatom lefelé.:)

Én csak a diéta idejére variálok, akkor is csak a szénhidrát mennyiségével. Most próbálom belőni,hogy hogyan tudnék még egy kicsit fogyni.

Ja még annyi, h nem fogyókúra, hanem életmódváltás, nem szándékozom abbahagyni.:)

179. Bibibabi (válaszként erre: 176. - Eszter61)
2010. szept. 7. 16:41

Szia!

Én nem számolgatok sem fehérjét, sem szénhidrátot, sem pedig kalóriát. Attól csak begolyóznék :D

Nekem az esti kajálásokat kell lecsökkenteni, illetve egészségesebbé alakítani. A fogyást sem sürgetem, nem egy hónap alatt jött rám ez a pár kg. Majd lemegy. Csak sikerüljön megtartani!

178. Bibibabi (válaszként erre: 167. - Falcngate)
2010. szept. 7. 16:39

Gratulálok az eddigi fogyásodhoz! Ügyes vagy! Sikerülni fog, mert sokat is mozogsz!

Nekem mozgás nélkül ment le, de megtartani nehéz volt. Aztán csak azt vettem észre, hogy már megint ugyanúgy kajálok, ahogy régen. Pedig az update egy élvezhető program, hülye voltam, hogy feladtam.

177. d2999878ca (válaszként erre: 176. - Eszter61)
2010. szept. 7. 15:49

Pont ez a lényege, hogy nem kell annyira lecsökkenteni a bevitelt, vagyis a normális szükségletnél csak 400-600 kcal-lal érdemes kevesebbet bevinni. Ha ennél lénegesen több kalóriával csökkenti valaki a napi bevitelét azt kockáztatja, hogy lelassul az anyagcseréje, tartalékra kapcsol a szervezete és el is raktározza, amint több kalóriához jut. Pont ahogy te is mondod.


Ez elkerülni a legegyszerűbben úgy lehet, hogy a napi egyenleg valahol -500 kcal körül van, vagyis ennyivel eszünk kevesebbet, mint amennyit aznap elégettünk.

❮❮ ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook