Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Egyéves baba evése fórum

Egyéves baba evése (beszélgetős fórum)


1 2
2012. okt. 3. 18:05

Mintha én tettem volna fel ezt a kérdést egy hónappal ezelőtt :)) (akkor volt 13 hónapos a kislányom)

Mindent a világon csak turmixolva evett meg. Nagyon kétségbe voltam esve... Kb. hetente próbálkoztam és mindig hányás és öklendezés lett a vége.(az az igazi sugárban...)

Aztán egy kedves Hoxásbarátnő :)) ajánlotta a mackó sajtot, ezzel kezdtem. Utána a pépesbe belecsempésztem egy-két falat villával törtet.

Aztán a tojássárgája jött villával törve, és így tovább, mindig egy kicsit több lett a villával tört és kevesebb a turmixolt. Az almát is csak turmixolva ette meg, annak is egy részét reszeltem, és növeltem az adagot. És láss csodát, ma-kb 1 hónap elteltével-már csak villával nyomok össze mindent.

Biztosan mindenkinél más a "titok", nálunk így sikerült.

Sokáig hallgattam, hogy a "másé már a rántotthúst is..." ma már csak a saját kislányomra hallgatok.

Sok sikert :))

2012. aug. 29. 12:02
Fő az optimizmus:)))
2012. aug. 29. 11:36
Csak türelem. Mire 18. éves eljutunk a rántotthúsig:)))
2012. aug. 29. 11:33

Igen Zétim meg sem áll. Már megy! És most már még kevesebbet fog híni...

Köszi a tippeket, remélem mi is elindulunk valamerre:))))


Régebben nagyon bántott, hogy nem eszik és csak keveset. De már megszoktam. Attól, hogy ideges leszek ő nem fog többet és jobban enni! Ezt kellett elfogadni...

28. PAnncsika (válaszként erre: 26. - 96586135b9)
2012. aug. 29. 11:26
Próbálj kutyukgatni az üvegbe, már sok mindent ehet, kis fűszert is, próbálj más ízeket, lehet unja ugyanazt. Tudom nehéz, de mi is elmozdultunk. Kínálgatni kell, had legyen előtte az étel. Vannak folyékony enni-innivalók készen dobozban, nekem István szerette.
2012. aug. 29. 11:22

István is 12. hónapos státuszon 9kg volt. Csak mondjuk más 1730 grammról indulni, mint 2700 grammról, de ha mozgékony és egészséges, akkor nem hiszem, h nagy baj lenne, az evést meg el kell fogadni ilyennek, ha tömjük, annál rosszabb, csak megutálja az evést.


Ha nézte a száját, akkor biztos észrevette volna, de rákérdezhetel, baj nem lesz belőle.

26. 96586135b9 (válaszként erre: 24. - PAnncsika)
2012. aug. 29. 11:19
Oh dehogynem....hidd el már MINDENT megpróbáltam. Ezét vagyok kicsit neki keseredve. Jó igaz van még időnk.....
2012. aug. 29. 11:19
De majd megkérdezem.....a gyógytornászunkat...hátha mond valami okosat.
2012. aug. 29. 11:18
Nem próbáltad a ti tányérotokból adni pár falatot. Ülj le a földre egy tálcával, v vedd az öledbe, hátha.
2012. aug. 29. 11:16

Zétim is korababa 35. hétre született 2700 grammal. Na Ő elég soványka csak 8,5 kiló.

Dévényis tornáztatta hónapokig, most már minden oké. A száját is tornáztatta, nem változott semmi.


Az tuti, hogy most minden jobban érdekli őket az evésnél..

22. PAnncsika (válaszként erre: 20. - 96586135b9)
2012. aug. 29. 11:09
Én pont ezért iratom be bölcsibe 2 évesen, ha látja majd a többi gyereket enni, akkor ő is jobban fog.
2012. aug. 29. 11:08

István nem rossz evő, vagyis nem volt az. 1730 grammal született 35. hétre és most 16. hónaposan több, mint 10kg és 82-83 cm.


Ki tudja, lehet benne vmi, de a gyerek természetén is sok múlik, h van e türelme enni, v már rohanna is tovább játszani. István most ilyen.

Esetleg még meg lehetne nézetni gyógytornásszal, v dévényes tornásszal a kis arcát, az izmokat, lehet pár maszírozás után erősebb lenne a rágóizma, v lehet le van tapadva, annyira nem értek hozzá, csak nekünk is megnézték, h nem hipotóm e az izomzata, mert vannak babák, akik emiatt nem tudnak szopizni és lehet a rágás is emiatt nem megy. Csak egy ötlet volt.

20. 96586135b9 (válaszként erre: 18. - PAnncsika)
2012. aug. 29. 11:05
No majd próbálkozom én is lassan finoman.....Egyszer csak eszi majd. Csak azt sem szeretném, hogy ha majd megy bölcsibe akkor ott az evés gond legyen....
19. 96586135b9 (válaszként erre: 17. - PAnncsika)
2012. aug. 29. 11:02

Hmmm nem egyszerű az tuti. Na Zétim semmit nem enne meg üvegből sem cumival:(


Zétim rossz evő babák közé tartozik. A te fiad nem? Mert állítólag azok a babák akik nem szeretnek enni, azoknak nehezebben megy a darabos is..Lehet benne valami...

18. PAnncsika (válaszként erre: 17. - PAnncsika)
2012. aug. 29. 11:02
Szoktam adni vajas fokhagymás piritóst is, megolvasztott vajjal kentem eleinte, h puha legyen és kb. 2cm-es csikokra vágtam, h tudja harapni. Megszerette az is. Próbáld meg, h te csippentel pici darabokat nek és a szájába tezed, h meg tudja rágni, v szét tudja nyomkodni a kis inyével.
17. PAnncsika (válaszként erre: 16. - 96586135b9)
2012. aug. 29. 10:59

A fogával kezdődött, mikor kijött az első 4, állandóan csak csikorgatta, onnantól kezdte az elutasítást, majd többször visszaszokott, de most már nem sikerült jó ideje visszaszoktatni.

Sztem sem a foga itt a lényeg, hanem mennyivel kényelmesebb a cumisüvegből enni.

Most tejital van az üvegben, abban van kenyér, kalács, rudi, dörmimaci, desszert......mikor mi. Összeturmixolom és úgy megissza, még ha sűrű is.

Korábban volt benne gyümi és főzi is, meg husi is, jól össze lehet turmixolni pépesre, de mostanában nem fogadta el. Sőt, olyan is colt, h a bébiételt, v gyümit egyszerűen beleöntöttem a cumisüvegbe és megette belőle, még ha voltak kis darabkák is benne. A tejbegrízt is így adtam. Ma már elfogadta a gyümit megint, de most is jönnek a rágófogak, szemfogak szinte egyszerre. Persze rágcsál mellette rudit, pékárut, csokit, barackot, kölesgolyót, bulátát, sőt előfordul néha, h kanállal eszik rizst, harapja a husit....szalámit, mikor mit.

Sokáig ő sem tudta hogyan kell harapni, de megtanulta lassan.

Pszichológus szerint nagyon okos és kigondolta vmiért, h ő bizony úgy nem eszik és kész, amellett erős akaratú, és mivel sokáig nem engedett nekem, így most már kitart.

16. 96586135b9 (válaszként erre: 14. - PAnncsika)
2012. aug. 29. 10:48

Biztos gondoltál már arra, hogy nem-e a foga miatt fordul-e el a kanalastól?


Nálatok akkor hogy néz ki egy napi étkezés? Nálunk úgy, hogy

Reggeli: tápszer


Tízórai: gyümi rizzsel vagy joghurt rizzsel vagy valami pépes kaja


Ebéd: főzi de természetesen pépes formában


Vacsi Tápszer és tejpép.


Eléggé egyhangú a kajálásunk:(

És pont amiatt mert nem eszi a darabosat. Zéti nem tudja, hogy hogy kell enni.Pedig vele is eszem, látja.


A probléma még az, hogy ha pl. sült krumplit adok a kezébe eldobja...játszik vele. Nem ismeri sem az ízét..

Az állaga miatt meg eldobja. Így vagyunk a répával és mindennel:(

Nem tudom mikor lesz ebből igazi evés...???

15. szila5
2012. aug. 29. 10:45

Eh... ez vicces volt. :)) Mármint a miért te válaszoltál - rész, nem a baba evési nehézségei. Érdekes, hogy ugyanolyan problémával küzdötök és az e-mail címetekből kiderül, hogy a keresztnevetek is, a születési évetek is egyforma. :))) Hm...?!


Nem akartam gonoszkodni, de ezt most nem tudtam nem leírni. Egyszerűen meglepődtem, hogy mik vannak. Átlátszó volt az egész, ennyi. Bocsi! Bocs az off-ért.


Kitartást a pici évéséhez, szerintem se erőltesd, majd megtanul darabosat is enni.

14. PAnncsika (válaszként erre: 13. - 96586135b9)
2012. aug. 29. 10:42

szia!


Az evésterapeuta vmiféle szakember, aki elvileg tanácsot ad, járni kell hozzá, kb. 45 perc egy foglalkozás, de nem láttam értelmét az első foglalkozás után visszamenni, hiszen ugyanazt akarta csinálni, amit én itthon, ami persze nem jött be. Próbálkozni kell, ez volt a tanács, szelid erőszakot alkalmazni, mert ha rágörcsölünk, csak még nagyobb ellenállást váltunk ki.


Nekünk ez november óta húzódik, azóta utasítja el teljesen a kanalat. Addig szépen evett kanállal, mikor a darabosat próbáltam bevezetni, ment az öklendezés, én is feladtam, talán ez volt a hiba.

Mi is toporogtunk hónapokig, elordult az ételtől, összeszorította a száját. Olyan ideges voltam, robbanni tudtam volna, ha csak az evésről volt szó.

Lassan elkezdett rágcsálni. Kenyeret, kiflit, piskótát, rudit, de visszagondolva a kölesgolyóval kezdődött az elmozdulás. Sokszor tettem az etetőszékbe elé, míg a kis ételét csináltam, előszr játszott vele, majd bekapta, végül rágcsálta is.

Ma sok mindent megkóstol, csak nem mennyiség, amit eszik, így marad a cumisüveg. Kivágtam nagy lukura, gyümi bele, főzi bele, igaz megint visszaesett, most csak a tejital megy, abba csempészek dolgokat.

13. 96586135b9 (válaszként erre: 12. - PAnncsika)
2012. aug. 29. 10:25

Szia!


Mit csinál egy evésterapeuta? Nem is hallottam róla..

De semmilyen darabosat nem akar enni?Mondjuk ti már haladtok:)

Mi mintha egy helyben topognánk....

Mondjuk félek is mert anno mikor darabosat evett képes volt összehányni mindent így óvatosan kezelem a dolgokat. Te hogy csinálod? Darabosabban adod neki pl a főzit? Vagy csak rágcsálnivalót adsz neki?

2012. aug. 29. 10:20

Sziasztok!


Az én fiam 16. hónapos és mi is küzdünk. Elvittük mindenféle dokihoz, evésterapeutához, pszichológushoz....egészséges, csak nem akar darabosat enni. Igaz ő már többször evett kanállal, csak kis idő után elutasítja. Mostanra eljutottunk oda, h rágcsál és megrágja, nem öklendezik, harapni is tud, csak nem akar szilárd ételt enni. Van egy ismerősöm, a minap derült ki, h az ő fia is ilyen volt, most 2 éves és mostanában kezdett kanállal enni.

2012. aug. 29. 09:16

Nincs semmi baj!


No de eltértünk az eredeti TÉMÁTÓL!!!

10. mimi mami (válaszként erre: 9. - 96586135b9)
2012. aug. 29. 09:15
Mondtam már, hogy bocs!
2012. aug. 29. 09:14

Jaaaaa, csak ne helyettem válaszoljon már még ha ez is az ő problémája...:)


A lényeg, hogy alig várom, hogy Zétim velünk egyen.....olyan jó lenne pl. vajas kiflit majszolgatva enne már:)))

2012. aug. 29. 09:12
Ketten vagy? :D
7. mimi mami (válaszként erre: 6. - 96586135b9)
2012. aug. 29. 09:11

Húúú bocsi, mert én is hasonló cipőben járok..ne haragudj:(((


Már én is mindent próbálok, de látom nem csak én ütközöm akadályokba:(

6. 96586135b9 (válaszként erre: 5. - Mimi mami)
2012. aug. 29. 09:10

????????????


Miért te válaszoltál az írásra????

5. mimi mami (válaszként erre: 4. - 6350755685)
2012. aug. 29. 09:09
Igen adtam neki és kekszet is. Na abból leharap érdekes módon és nem nyeli le..jön az öklizés ..:(
4. 6350755685 (válaszként erre: 1. - 96586135b9)
2012. aug. 29. 09:05
Babapiskótát adtál már neki? Azt eleinte elszopogatják a babák, aztán lassan megtanulják elrágni.
3. 96586135b9 (válaszként erre: 2. - Dina68)
2012. aug. 29. 08:45
Persze nem erőltetem...nem vagyok a annak a híve. Csak jó lenne ha velünk tudna enni finomakat:)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook