Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen tejet adhatok a babámnak, mindjárt egyéves lesz? fórum

Milyen tejet adhatok a babámnak, mindjárt egyéves lesz? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2008. márc. 11. 16:00
tehéntejet
2007. jún. 30. 17:27

Kalthelios!


A kérdésem az lenne, hogy miér baj, ha a zöldségek és a gyümölcsök enzimei tönkremennek? Nem az érdekel, hogy akkor "halottá válik" a gyümölcs, zöldség, hanem hogy mi hasznunk van, ha az enzimek megmaradnak.

80. DODICA (válaszként erre: 79. - Kalthelios)
2007. jún. 28. 22:19

:)))

Csak a jószándék vezérelt, meg a segítőkészségem. :)))

Én se tudok róla többet (a kétszeri megjelenésről se), de már megszoktam, nem zavar. Ha írsz egy privit Hoxának, lehet, elárulja a titkot! :)). (Aztán kéretik továbbítani nekem is, jó? :))))

79. Kalthelios (válaszként erre: 74. - DODICA)
2007. jún. 28. 17:02
Az előző kérdésem nem magamnak szólt, hanem Neked, vagy bárkinek, aki tudja a választ, :-)
78. Kalthelios (válaszként erre: 77. - Kalthelios)
2007. jún. 28. 16:59

Azt is tudod, hogy időnként miért jön föl dupla példányban némelyik hozzászólásom?

Egyszer már jártam úgy, hogy kétszer kattintottam a Ment-re, mert az elsőre nem reagált, de most tuti, hogy csak egyszer kattintottam, és mégis két példányban jelent meg...

77. Kalthelios (válaszként erre: 74. - DODICA)
2007. jún. 28. 16:52

Köszi!!!! :-))))))))))))))

A sok eszemmel, hogy nem jöttem rá????

76. Kalthelios (válaszként erre: 54. - Nono80)
2007. jún. 28. 16:49

"Csak szerintem ha ennyire meg van kímélva a pici poci,az esetleg a későbbiekben problémát jelenthet,mikor pl oviba kerül,és ott megszűnik anyu kímélő kosztja,és megtömik olyan kajákkal,ami napi 200 ft-ból kijön!"


Nagyon szomorú, hogy tökéletesen igazad van.

Láthattad, hallhattad, hogy mekkora cirkuszt csináltak Demcsák Zsuzsa körül, többek között amiért olyan bölcsit keresett, ahol barna kenyeret adnak a gyerekeknek. (Tudom, volt más is a szegénységgel kapcsolatban, de nem politizálok, úgyhogy nem jegyeztem meg.)


Viszont amíg egy olyan hölgy az egészségügyi miniszterünk, aki fiatal kora ellenére lassan eléri a vágósúlyt, ne csodálkozzunk, ha az egészségünk ügye kimerül a kórházbezárások, a vizitdíj és a patikaszerek állami támogatása mértékének körüli vitákból, meg hogy hány egészségbiztosító gazdagodjon meg a betegségekből, amiknek a zömét a helytelen táplálkozás okozza.


Ha a gyógyszertámogatás töredékét a helyes gyermekétkeztetésre költenék, ingyenesen fölvilágosítanák az embereket az egészségmegőrző táplálkozásról, nem lenne ennyi kövér és beteg gyerek, akikből jó eséllyel kövér és beteg felnőttek lesznek.


Az államtól hiába várják az emberek, hogy majd vigyáz rájuk. Ha akarná, sem tehetné meg.

Ha valami csoda folytán ellenreklámba kezdene a tej-, az élelmiszer-, a húsfeldolgozó és a gyógyszeripar ellen, kitiltanának bennünket az unióból, hiszen ki enné meg azt a sok szemetet, inná meg azt a sok "mérget", amitől a multik egyre gazdagabbak?

Arról nem is beszélve, hogy mekkora összegek nem folynának be az államkasszába ezektől a húzóágazatoktól...


A jó híreim, hogy

1. soha nem késő elkezdeni az egészséges életmódot,

2. azért vannak a gondok, hogy megoldjuk őket,

3. az egészséges életmód - beleértve a táplálkozást is - olcsóbb, mint ha az egészségtelen kaják árához hozzáadod az orvosi költségeket, a patikaszerek árát, a munkából kiesett időt, a ruhatárad lecserélését, a fogyókúrás csodaszerek árát stb.


A gyerekeket nem muszáj bölcsibe, oviba adni.

Keressetek olyan kismamákat, nyugdíjas vagy munkanélküli óvónőket akik vállalják, hogy vigyáznak a Ti gyereketeikre is, és azzal etetik a gyerekeket, amit Ti mondtok nekik.

75. Kalthelios (válaszként erre: 54. - Nono80)
2007. jún. 28. 16:49

"Csak szerintem ha ennyire meg van kímélva a pici poci,az esetleg a későbbiekben problémát jelenthet,mikor pl oviba kerül,és ott megszűnik anyu kímélő kosztja,és megtömik olyan kajákkal,ami napi 200 ft-ból kijön!"


Nagyon szomorú, hogy tökéletesen igazad van.

Láthattad, hallhattad, hogy mekkora cirkuszt csináltak Demcsák Zsuzsa körül, többek között amiért olyan bölcsit keresett, ahol barna kenyeret adnak a gyerekeknek. (Tudom, volt más is a szegénységgel kapcsolatban, de nem politizálok, úgyhogy nem jegyeztem meg.)


Viszont amíg egy olyan hölgy az egészségügyi miniszterünk, aki fiatal kora ellenére lassan eléri a vágósúlyt, ne csodálkozzunk, ha az egészségünk ügye kimerül a kórházbezárások, a vizitdíj és a patikaszerek állami támogatása mértékének körüli vitákból, meg hogy hány egészségbiztosító gazdagodjon meg a betegségekből, amiknek a zömét a helytelen táplálkozás okozza.


Ha a gyógyszertámogatás töredékét a helyes gyermekétkeztetésre költenék, ingyenesen fölvilágosítanák az embereket az egészségmegőrző táplálkozásról, nem lenne ennyi kövér és beteg gyerek, akikből jó eséllyel kövér és beteg felnőttek lesznek.


Az államtól hiába várják az emberek, hogy majd vigyáz rájuk. Ha akarná, sem tehetné meg.

Ha valami csoda folytán ellenreklámba

74. DODICA (válaszként erre: 73. - Kalthelios)
2007. jún. 28. 14:51

Kattints rá, s rájössz. :))


Ugyanez van a film szóval is, meg még egy párral.

2007. jún. 28. 14:45
Tudja valaki, hogy a vitamin szó miért narancssárgán jelenik meg?
72. Kalthelios (válaszként erre: 70. - 'szti)
2007. jún. 28. 14:43

Nem baj, ha a zöldségeket megfőzzük, mert ... tökéletesen igazad van.

Dr. Walker és egy tucatnyi amerikai táplálkozáskutató komplexen vizsgálta az emésztést.

A friss gyümölcsök szerintük nem, illetve alig emésztődnek, hanem a bélcsatornán áthaladva szívódnak föl a szervezet számára fontos anyagok.

A szervezet így kevesebb energiát fordít az anyagcserére.

A friss gyümölcsök lúgos kémhatásúak, a nagy víztartalmuk miatt takarítják is a bélésünket, a bennük lévő aminosavak zöme egy az egyben fölszívódik.

A GYÜMÖLCSÖK és a PARADICSOM hőkezelésével nem az a baj, hogy "halottá" válnak az aminosavak, hiszen azokat újra tudja építeni a szervezet, hanem hogy savasakká válnak, és ahogy Te is írtad, a vitamintartalmuk jelentősen csökken.

71. Kalthelios (válaszként erre: 64. - Ada12)
2007. jún. 28. 14:16

A combcsonttörés a vég kezdete volt.


Nándikám szerette a vodkát is narancsjuice-ban. Abban a tévhitben élt a drágám, hogy a (bolti)gyümölcsléből fedezi a napi C-vitamin szükségletét, a tej és a sajt pedig bőségesen ellátja Ca-mal, amire a vodkázás miatt fokozottan szüksége van, hiszen tudta, hogy az alkohol "kihajtja" a szervezetéből a Ca-ot.


Reggelenként, sőt az éjszakába nyúló bulizások végén persze égett a gyomra a rengeteg savtól.

Ha volt otthon 2 liter tej, az egyiket lefekvés előtt, a másikat ébredés után itta meg.

Ha csak egy liter volt, akkor este egy kanál "szódaviharzóna" volt a gyógymódja.

Ráadásul férfiből lévén imádta a húsokat, a salátákat meghagyta a nyulaknak.


Hiába "papoltam" neki a nyers gyümölcsök és zöldségek fontosságáról, hiába mondtam neki, hogy inkább egy marék diót egyen meg naponta a Ca-pótlásához, a tejet és a sajtokat meg egy életre felejtse el, hiába mondtam, hogy nyers zellert egyen, vagy citromos vizet igyon, amikor ég a gyomra, nem hallgatott rám.

Szegénykém, a saját sírját ásta...

10 napi fekvés után tüdőgyulladásban halt meg.


Isten éltesse a nagymamádat sokáig!

Amikor meglátogatod, mindig vigyél neki friss gyümölcsöt, és próbáld meg lebeszélni a tehéntejes dolgokról.

Nem lesz könnyű, hiszen Titeket, fiatalokat is lepedőnyi szakanyaggal és a saját tapasztalataimmal is alig tudlak meggyőzni, hogy szándékosan mérgeznek bennünket, ne hagyjátok magatokat!


Az olyan kérdésekhez már hozzá sem szólok, hogy "hogyan olcsóbb a gyümölcsyoghurt?", meg a tehéntej alapú kaukázusi kefír otthoni készítése...


Már sajnálom az időmet, amit azért töltök a computer előtt, hogy védjelek benneteket a profithajhász reklámoktól. Ez úgy értendő, hogy minden egyes kérdésre újra, meg újra leírni ugyanazt.


Még meg is értem, hogy Egérkének jobban elhiszitek, hogy a nemtommilyen gyümölcsyoghurttal azért eteti a gyerekeit, mert a családja egészsége fontos a számára, mint nekem, az ismeretlennek azt, hogy a gyümölcsyoghurt a natúrnál is ártalmasabb, mert a gyomorban nemkívánatos erjedésnek indul.


Angyali az egyik krémsajt reklámja az ehető glóriával. Persze, hogy jobban hisztek neki, mint a "káráló öreg tyúknak", aki néhány hete, amióta a hoxára tévedt, mást sem csinál, csak ócsárolja a tejet, a sajtot, a yoghurtokat, kefíreket, a Nesquicket, a margarinokat és más "ínyencségeket".

Pedig a fehérje és a szénhidrát együtt nagyon rossz társítás a gyomorban.

Önmagában a krémsajt és önmagában a fehérlisztből készült termékek is rosszak, együtt meg nagyon rosszak.


Elég baj, hogy nem ezt tanítják az iskolákban.


Tudjátok, miért a Tappancsnak küldöm az adóm 1%-át?

Nem azért, mert az éhező gyerekek sorsa hidegen hagy, hanem azért, hogy legalább az én pénzemet ne iskolatejre költsék a nagyokosok!


Na, mostmár tényleg megyek takarítani.

Remélem, ma este befejezem az igen terjedelmes cikkemet egy fogyókúrák és konditermekben való kínzások nélküli egész-séges életmódról, ami éhezés nélkül fogyaszt, amíg el nem érjük az optimális testsúlyunkat.

Lehet, hogy a hozzászólásaimból is "visszaköszön" néhány. Ezek az egésznek a részei. A cikkben az egészet olvashatjátok. Hátha úgy érthetőbb lesz.


A legjobbakat kívánom!

70. 'szti (válaszként erre: 67. - Kalthelios)
2007. jún. 28. 13:41

Az teljesen egyertelmu, hogy a fozes soran "megoljuk" a novenyi vagy allati eredetu taplalek enzimjeit, csak az nem vilagos, hogy miert baj ez. Az emberi szervezetnek megvannak a sajat enzimjei, amelyek a bevitt taplalekot szepen lebontogatjak, majd mas enzimek az epitoelemekbol osszerakosgatjak a mi sejtjeink mukodesenek megfeleloen. Miert lenne szuksegunk a novenyek mukodokepes (nem halott) enzimjeire?


Amivel viszont egyetertek, az a vitamintartalom csokkenese a hokezeles alatt.

69. 'szti (válaszként erre: 68. - 'szti)
2007. jún. 28. 13:33
ja, hogy te ideztel lexikonbol, mar ertem :-)
68. 'szti (válaszként erre: 67. - Kalthelios)
2007. jún. 28. 13:31
bocs, de nem lexikonbol ideztem, csak DNS-sel (is) dolgozom, tudnom kell milyen homersekleten valik kette a duplaszal
67. Kalthelios (válaszként erre: 61. - 'szti)
2007. jún. 28. 12:54

Elkéstem. Már az egész konyha teli van tollal és vércsöppekkel. Imádom a macskáimat, de ilyenkor látni sem bírom őket!

Szerencsére Noisy, az Angliából hazahozott macskám nem vadászik már, pedig Brimingtonban kétnaponta büszkén hozott haza egy mezei egeret.

Itt, az udvarban viszont nincs egér, madár annál több, úgyhogy hol Prücsök, hol Mini után kell takarítanom.

Persze még mindig jobb, mint könyvespolc mögé, vagy hűtőszekrény, automata mosógép alá bújt egérre "vadásznom", mielőtt...


Visszatérve a témánkra:

'szti, tényleg okos vagy, mert elgondolkodtató, jó kérdést adtál föl.


"Az 55 fok körüli hőmérséklet a DNS károsodását (oldódását) idézi elő, a fehérjék sokkal alacsonyabb hőfokon kb. 42-nél bomlani, kicsapódni kezdenek. Ezért veszélyes a nagyon magas láz."


Mivel az iménti lexikon-idézetekből kiderül, hogy az enzimek is fehérjék, dr. Walker miért azt írja, hogy "az enzimek érzékenyek minden 130 F-fok fölötti hőmérsékletre (54,44 C-fok). Efölött elpusztulnak. Minden ennél magasabb hőmérsékleten főtt étel saját enzimjei kivégzésének is ki lett téve, s az már csak halott táplálék." ???

66. Kalthelios (válaszként erre: 60. - 'szti)
2007. jún. 28. 12:28

"Az enzimek az élő szervezetekben végbemenő anyagcsere-folyamatokat katalizáló fehérjék.

Működésük teszi lehetővé az élet fenntartásához szükséges állandó kémiai változásokat.

Többségük katalitikus hatásának fifejtéséhez szükséges még egy, nem fehérje természetű, kis molekulasúlyú vegyület is, koenzim, koferment.

A koenzimek általában szerves vegyületek, bizonyos esetben vitaminok, de működhetnek koenzimként fémionok is.

Az enzimek a sejt fehérjéinek több mint 50%-át teszik ki. Részben a protoplazmában vannak oldva, részben bizonyos sejtszerkezethez kötöttek.

A sejtszerkezet elroncsolása után az enzimek kivonhatók,és különféle eljárásokkal tisztíthatók, sok esetben kristályosíthatók."


"Az aminosavak olyan karbonsavak...

Az alfa-aminosavak a fehérjék építőkövei.

A szervezet aminosav szükségletét részben a tápanyag fehérjéinek lebontásával, részben egyéb anyagok, cukrok, zsírok bomlástermékeiből transzaminálás révén biztosítja.

Az esszenciális aminosavak azok, amelyeket az állati, illetve az emberi szervezet saját maga nem tud előállítani, így felvételükre szorul."


"A táplálékkal felvett fehérjék proteolitikus enzimek hatására lebomlanak aminosavakra, és ebben az alakban szívódnak fel. Az aminosavak különféle új fehérjékbe épülnek be, a felesleg lebomlik, másfajta vegyületekké alakul és kiürül."

Új magyar lexikon, Straub F. Brúnó: Biokémia


Lassan mehetünk doktorálni... :-))))


Nekem viszont a konyhába kell mennem, de sürgősem, mert Mini boldogan kopaszt egy szerencsétlen verebet!

65. 'szti (válaszként erre: 62. - E71af41436)
2007. jún. 28. 11:03
mer okos vagyok, azér ;-)
64. Ada12 (válaszként erre: 59. - Kalthelios)
2007. jún. 28. 09:19

Köszönöm a választ és nagyon sok mindenben egyet is értek Veled. Sajnálom az öcsédet, de biztos az, h a csonttörés miatt halt meg?


Nagymamám 80 évesen szilánkosra törte a bokáját, azt mondták a dokik, h olyan vékony a csont, h cérnát lehet átfűzni rajta. Mai napig él. Sőt lábra is állt.

63. Ada12 (válaszként erre: 62. - E71af41436)
2007. jún. 28. 09:18
Miért kell ilyen durván szólni másnak?
62. e71af41436 (válaszként erre: 61. - 'szti)
2007. jún. 28. 07:23
most mit okoskodsz? .....
61. 'szti (válaszként erre: 59. - Kalthelios)
2007. jún. 28. 06:35
Az 55 fok körüli hőmérséklet a DNS károsodását (oldódását) idézi elő, a fehérjék sokkal alacsonyabb hőfokon kb. 42-nél bomlani, kicsapódni kezdenek. Ezért veszélyes a nagyon magas láz.
60. 'szti (válaszként erre: 59. - Kalthelios)
2007. jún. 28. 06:31
A "halott enzimek" nem fehérjék, amik aminosavakra bomlanak?
59. Kalthelios (válaszként erre: 48. - Pirosalma)
2007. jún. 28. 00:35

Önmagában az nem baj, ha megpároljuk a zöldségeket, és emiatt tönkremennek a bennük lévő enzimek, hiszen még úgy is megmaradnak a növényi rostok, amik takarítják a bélbolyhainkat, és a hőkezelt zöldségek nem válnak savassá - kivéve a paradicsomot.


A gyümölcsökkel más a helyzet, mert 54 fok fölött savassá válnak.


Mi, modern emberek már leszoktunk a "nyúltápokról", pedig a nyers zöldségekben és gyümölcsökben van élet, vitalitás.

Ha friss gyümölcsökből, nyers zöldségekből megadjuk a szervezetünknek, amire szüksége van, könnyedén elbánik a halott enzimekkel.

Szemétként kezeli őket.


A baj ott kezdődik, ha a szervezetünk CSUPÁN, vagy ZÖMÉBEN biológiai szemetet kap.

Föllép a MINŐSÉGI éhezés, ami miatt egyre több kaját kíván a szervezet, de ha nem kapja meg a számára szükséges alapanyagokat, a tulaj egyre többet eszik, elhízik a sok szeméttől, aztán az egyik éppen divatos fogyókúrát szenvedi meg a másik után.


A vízben oldódó vitaminok valamint a növényi és állati eredetű enzimek is 54,4 fok fölött szétroncsolódnak, biológiailag szemétté válnak.

(A csodálatos szervezetünk képes a guberálásra, de miért kényszerítjük rá?)


Pl. a 100%-os HohesC narancs- vagy paradicsomlékkel az a baj, hogy pasztőrizálják őket, mert így tudják tartósítani.

Minden gyümölcs - beleérteve a savanyú citrusféléket is - a szervezetben lúgos kémhatást fejt ki, ha nyersen, frissen fogyaztjuk őket.

54,4 fok fölött azonban "átmennek" savasba, mert az enzimjeik biológiai szemétté válnak.


A pasztőrizálás minimum 60 Cfokot jelent.

Az erjedést gátló bacik elpusztulnak ilyen hőmérsékleten, csakhogy az élő enzimek is!


Az emberi gyomorban soha nincs ekkora hőmérséklet, mert a jóisten úgy alkotta meg, hogy képes legyen szétbontani és a saját igényei szerint újjáépíteni a számára szükségeseket az aminosavakból.

58. Kalthelios (válaszként erre: 51. - Akkor van)
2007. jún. 27. 22:15

A nagymamáméknak volt egy kecskepárja.

3-tól 6 éves koromig ittam a Mamám által fejt, hófehér gyolcson átszűrt, szinte testmeleg kecsketejet. Ettem, ittam az aludttejet, és a maradékból kicsöpögtetett túrót. (Még mindig őrzöm a legalább 50 éves alumínium(!), kerek kanalamat.)


Virgonc, egészséges gyerek voltam.

Anyukám sokáig szoptatott, mert abban az időben még az a tévhit élt, hogy amíg szoptat a kismama, nem eshet teherbe. Ennek a tévhitnek a cáfolataként született az öcsém.


A nálam 15 hónappal fiatalabb öcsém nagyon beteg lett, mert 2 évesen, a bölcsiben egy nem eléggé legyöngített Sabin-cseppet kapott, emiatt gyermekparalízisben majnem meghalt.

1958-ban hatan kaptak Szegeden Heyne-Medin kórt, Nándi a két túlélő egyike volt.

Anyukánk évekig pendlizett Szeged és Budapest között, mert csak a Heim Pál Gyermekkórházban volt olyan orvosi és technikai lehetőség, hogy megmenthették az öcsém életét.

Nándika 5 éves korában került haza. Négy izomátültető műtét után a bal lábára sánta maradt, felnőtt korára 4-5 centivel volt a bal lába rövidebb a jobbnál.


Ezért nevelkedtem a Mamáéknál és az anyukám gyerektelen nővérééknél iskolás koromig.


A kecsketejet azért merem ajánlani, mert én évekig azt kaptam, és a 17 éve fölfedezett szakirodalom is alátámasztja a gyerekkori tapasztalataimat a kecske- és sajnos, a tehéntejet illetően is.


Később, amikor már hazakerültem a szüleimhez, utáltam a tehéntejet. Pedig akkor még ingyen, jegyre lehetett kapni gyerekenként fél liter nyers tejet naponta - kannából.

Az anyukánk kakaót főzőtt belőle minden reggelre. Szegény Nándi itta meg a zömét, mert én nem szerettem sem a cukros édes ízt, sem

a forralt tehéntej "szagát".

Akkoriban került a köztudatba, hogy "a tej élet, erő, egészség".

Szeretettel hagytam, hogy a beteg öcsém igya meg a tej, vagy a kakaó zömét.


44 és fél évesen meghalt, mert az "egészséges" jobb lábának combcsontja eltört, és olyan kálciumhiányos volt a szervezete, hogy a csodadokik sem merték megműteni, mert reménytelen volt, hogy valaha összeforr.

Egész életében itta a tehéntejet, zabálta a sajtokat, mert azt mondták neki, hogy ...


Én meg gyerekkoromban hozzászoktam a Mamám főzte gezemicelevesekhez, a "legelt" sóskához, spenóthoz, uborkához, zsenge zöldborsóhoz, karalábhoz, málnához, cseresznyéhez, szilvához, földieperhez, meggyhez, sárgabarackhoz, faeperhez, szőlőhöz, dióhoz és az árok szélén növő papsajthoz, az utcákban nyíló akácfavirághoz...

Volt hascsikarásom a még zöld kékszilvától, ami rózsaszínű :-)) és a nagyapám "kecskecsöcsű" szőlőjétől is, mert nem bírtam kivárni, míg megérik.

Soha nem hívtak hozzám orvost.

Vagy hánytam, vagy fostam (bocsi a vulgáris fogalmazásért), de beteg nem voltam.


A nagyszüleim 1901-ben születtek. Én 1955-ben. Abba a (Nándi miatt) szerencsétlennek tűnő, de szerencsés helyzetbe kerültem, hogy nem az határozta meg az étkezésemet, hogy mit tesz elém

a szerető anyukám a belvárosi lakásunkban, hanem ott volt a Mama kertje, ami (most látva milyen kicsi az emlékeimhez képest) "terített asztal" volt.

Az ösztöneim és a szervezetem szükségletei szerint "legelhettem".


6 éves koromtól részlegesen, 14 éves koromtól pedig teljesen belvárosi gyerek, majd panellakó lettem.

1982-ben meghalt a Mamám.

Azután jutottak eszembe a bölcsességei, amikor 35 évesen, 1990-ben "gyógyíthatatlan" beteg lettem, és a modern orvostudomány nem tudott mit kezdeni velem.


12 év és sokszáz könyv elolvasása után meggyógyítottam sajátmagamat. :-)))))))


Nektek azért "osztom az észt", mert könnyebb megelőzni a betegségeket, mint utólag kideríteni az okukat, és azokat megszűntetni.


Nem vagyok doktorátusokkal és egészségügyi diplomákkal büszkélkedő "szakember".

Éppen ezért vagyok képes átlátni a csövön minden irányban. (Csőlátásúaknak azokat nevezem, akik képtelenek akár megfontolni egy, vagy több másfajta megközelítését az adott kérdésnek.)


A saját tapasztalataimat, és azt a rengeteg könyvből származó, józan paraszti ésszel is érthető információkat osztom meg Veletek, amiket a saját gyógyulásom érdekében összegyűjtöttem.


Így, hogy elmeséltem Nándi történetét, talán jobban megértitek az esetleg indulatoktól túlfűtött tehéntej ellenességemet.


Az öcsémen nem tudtam segíteni, pedig nagyon szerettem.

Rajtatok és az imádott babáitokon talán sikerül...

Ha csak egyetlen baba egészségesen nő föl a "demagóg", "erőszakos" ... hozzászólásaim alapján, már megérte.


A legjobbakat kívánom!

57. Pirosalma (válaszként erre: 55. - Pirosalma)
2007. jún. 27. 20:49
Sajtot-túrót (vagyis amiben nincs benne a savó, mert abban vannak a fő allergizáló frakciók [főként béta-laktoblobulin, szérumalbumin]) 9 hónapos kortól.
56. Pirosalma (válaszként erre: 51. - Akkor van)
2007. jún. 27. 20:39

Forralatlanul viszont szerintem semmit nem lenen szabad adni babának, de még felnőttnek sem...


A babák gyomra nem elég savas, a baktériumok könnyebben élik túl.

55. Pirosalma (válaszként erre: 50. - Kalthelios)
2007. jún. 27. 20:38

Sziasztok!


Csak annyit szeretnék hozzátenni, hogy tehéntejet (sem kecsketejet) 1 éves kor előtt nem szabad adni! Szóját is csak 1 éves kor fölött! Nehogy baj legyen belőle...:-/

54. nono80 (válaszként erre: 53. - DODICA)
2007. jún. 27. 20:21
Én a kórházban rákérdeztem,mert nekem nagyon kevés tejem volt,és ott mondták,hogy évekkel ezelőtt megszűnt ez a lehetőség!Na nem szeretnék kötekedni,és senkit sem megbántani,mindenki azzal atati a babáját amivel akarja!Csak szerintem ha ennyire meg van kímélva a pici poci,az esetleg a későbbiekben problémát jelenthet,mikor pl oviba kerül,és ott megszűnik anyu kímélő kosztja,és megtömik olyan kajákkal,ami napi 200 ft-ból kijön!
53. DODICA (válaszként erre: 52. - Nono80)
2007. jún. 27. 20:03

Mióta pontosan? 8 éve már létezett az Aids, mégis lehetett úgy anyatejhez jutni, ahogy Kathelios is írja.

Az is igaz, hogy az anyatejgyűjtő állomásokon vizsgálják a leadott tejet, de semmivel se jobb a vegyes, összeöntött tej a baba gyomrának. Sőt.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook