Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Egyetemen is lehet puskázni?Bővebben lent fórum

Egyetemen is lehet puskázni?Bővebben lent (beszélgetős fórum)

1 2 3
2012. aug. 23. 12:01

Jó lett volna nekem is, ha csak 600 oldal van egy vizsgára, de nekem több ezer volt. Ennek egy része szakirodalom, másik része szépirodalom. Ezt viszont képtelenség volt mindet végigolvasni, megemészteni, felfogni.

Ezért is írtam, hogy szakonként eltérő, mennyi az anyag.

2012. aug. 23. 11:59
Köszönöm.Hú akkor fel kell kötni a gatyát úgy nézem
43. bowie (válaszként erre: 39. - Timycat)
2012. aug. 23. 11:53
Jah, én nem tb-re jártam.
2012. aug. 23. 11:52
Természetesen lehet. Más kérdés,hogy nem érdemes. Ha lebuksz, abban a félévben már nem vizsgázhatsz az adott tárgyból; ha "ráépülős" tárgyról beszélünk, ez 1éves csúszást is jelenthet a tanulmányaidban. Megéri? Kétlem. Szóbeli vizsgánál meg egyenesen értelmetlennek tartom. :)
2012. aug. 23. 11:52
Nekem volt 8-9 vizsgám is egy vizsgaidőszakban.Meg kellett tanulni gyorsan tanulni.Nekem ez úgy ment, hogy minden egyes tételt kidolgoztam, és azzal meg is tanultam.Plusz ha bejársz előadásokra, rád ragad egy csomó minden.
40. bowie (válaszként erre: 36. - Timycat)
2012. aug. 23. 11:52
Hidd el, hogy van ilyen. NEkem is volt egy ilyen flúgos, hülye előadóm, előadásokon roppant jófej volt, vizsgán meg kiderült, hogy szó szerint(!) kéri az anyagot!!! A magolás híve volt, és ezt várta a hallgatóktól is. Borzalmas volt. Kedves kis arc mögött egy kínzást élvező ribi. És, ha kihagytál már egy és-t is akár...akkor kaptad az ívet rendesen. NEm volt normális.
39. timycat (válaszként erre: 37. - 7144101303)
2012. aug. 23. 11:51
Tb-n nincs 600 oldal, nyugi. Ezek túlzások, meg 600 oldalas definíciós sincs, amit expressis verbis szószerint kell tudni, ez ilyen urban legend... Bejárogatsz órákra, jegyzetelsz, olvasgatod a könyvet (nem akarok hazudni, de asszem a legtestesebb köny max 350 oldal tb-mü-ön, persze plusz tv-ek) a tanárok Szegeden jogi karon (ott végeztem 2 szakot is) általánosságban nagyon jó fejek, van 1-2 genyó, de hol nincs? Szóval menni fog!
38. bowie
2012. aug. 23. 11:48

Szóbelin meg azért nagyon sok múlik a beszélőkén. :)) Nálunk volt egy srác, szóbelire sosem készült, de egyáltalán nem. Viszont olyan roppant jól el tudott beszélgetni a tanárral, hogy csak lestem mindig.:)))) Sokszor volt, hogy vele maradtunk a végére, és én komolyan alig bírtam visszafogni a röhögésem, mert tudtam, hogy a hihetetlen jó dumája meg logikája mögött semmi felkészülés nincs. És imádták.

Szóval nyugi, az első félév lesz húzós, utána belerázódsz és megszokod.:)

37. 7144101303 (válaszként erre: 35. - Timycat)
2012. aug. 23. 11:46
Úgy legyen!:)Okj-s képzésen is nehéz volt de azért ment és azért kérdezem mert azért itt már jóval töményebben adják majd le az anyagot és hát pl.kimondani, hogy 600 oldal már nem semmi:((((
36. timycat (válaszként erre: 33. - Homern)
2012. aug. 23. 11:45
Ezt nem hiszem, 3 diplomát "szedtem össze", ilyen sehol sincs...
35. timycat (válaszként erre: 28. - 7144101303)
2012. aug. 23. 11:44
Tb-munkaügy? Szeged? Simán meg lehet csinálni kisujjból, puska nélkül is
34. 7144101303 (válaszként erre: 33. - Homern)
2012. aug. 23. 11:44
600 oldal jó tudni:((
33. homern (válaszként erre: 5. - 7144101303)
2012. aug. 23. 11:43
én :) béna vagyok hozzá,nem nekem való a puskázás.nekünk volt,hogy 2 hét alatt egy 600 oldalas tankönyvből kellett felkészülni. és nem csak úgy nagyjából...kimásoltak a könyvből egy mondtatot pl és be kellett írni a hiányzó szót :D
32. timycat (válaszként erre: 1. - 7144101303)
2012. aug. 23. 11:43
a technika adta lehetőségeket simán ki lehet használni, simán le lehet doktorálni egy iPhone segítségével is. Persze tanulni érdemesebb ha meg is akarsz belőle élni
2012. aug. 23. 11:42
Nekem az volt az első diplomám, igaz, akkor még csak munkaügy volt. Meg lehet csinálni puska nélkül.
30. bowie
2012. aug. 23. 11:41
Nálunk egyébként voltak roppant jó puskaírók, akik valóban végig így csinálták a levelezőt meg, ők meg a puskáikat tették föl a közös email címre, aki akarta levehette. Én ehhez hülye voltam, mindig volt nálam puska, de sose mertem elővenni..még akkor se, ha a tanár kiment közben az előadóból.:DD
2012. aug. 23. 11:41

Orvos és egyéb eü-s hallgató, jogász, és építészmérnők, egyéb mérnők nem engedheti meg magának, hogy puskázzon!

ott keményen fejben kell lennie a tudásnak, mert 1 apró tévedés,tudatlanság is óriási hiba lehet majd,ha már dolgozik..

2012. aug. 23. 11:40

Nem nem orvos lennék.Tb.Munka ügy már Okj-s képzésen ezt elvégeztem csak szeretném komolyabban is ezt tanulni.Nyilván nem fogom az éveimet végig puskázni ez tény csak érdeklődtem mennyi anyag van kb.mint aki írta is több száz akkor eleve esélytelen a puska írás.

Természetesen nem vagyok hülye okosak is hébe hóba puskáztak igaz közép iskolában.

2012. aug. 23. 11:39
A könnyebbik végét akarod megfogni a dolgoknak úgy tűnik...:) Akkor inkább vedd meg a papírt,és még éveket is spórolsz..:D
26. Kismanó86 (válaszként erre: 5. - 7144101303)
2012. aug. 23. 11:37

A 2. diplomámat csinálom és egyetlen egyszer sem puskáztam. Azért nekem ez furcsa, hogy valaki eleve így indul neki egy főiskolának. Főleg nappalinak, amikor tul.képpen más dolgod sincs. A levelezős megtanulja ugyanazt munka mellett, gyerek mellett...


Kérdésedre válaszolva, igen, többnyire lehet. Van olyan tanár, aki csak kevés anyagot kér, de vannak több 100 oldalas könyvek is. Gyakorlati, számolásos vizsgán viszont nincs értelme.

2012. aug. 23. 11:37
Kezdjük ott, hogy nem kell minden szakra ugyan annyit tanulni. Vannak könnyű, mondhatni sz@rt sem érő szakok azokat még a legbutább ember is képes megcsinálni. Viszont ha tényleg kemény szakra jársz, akkor azt tudom tanácsolni, hogy figyelj az órákon, jegyzetelj és folyamatosan tanulgasd az anyagot hétről hétre. Így nem lesz olyan nehéz felkészülni a ZH-kra sem. A puskázás megoldható viszont tényleg képtelenség az egész anyagot kiírni puskára mert itt már egy ZHhoz is jóval több anyag kell. Azért azt ne felejtsd el, hogy amíg a középiskolában egy könyvet vettetek egy teljes évig addig egyetemen már fél éved van egy könyvre és vannak olyanok amik több mint 500 oldalasak is lehetnek! Tehát rendesen tanulj, és maximum csak abból írj puskát amit tényleg sok tanulás után sem bírtál megjegyezni. Például a nehezebb képletek. Az viszont, hogy hol tudsz puskázni eléggé tanár függő is.
2012. aug. 23. 11:36

Az, hogy mennyi anyagból kell felkészülni egy vizsgára vagy zh-ra, függ az egyetemtől, a választott szaktól, az adott tárgytól és az oktatótól.

Az tényleg elszomorító, ha valaki egyből ezen gondolkodik, hogyan lehetne puskázni, de szerintem nagyon kevés olyan egyetemet végzett ember van, aki soha, egyetlen egyszer sem puskázott. Na és tudjuk azt is, hogy van olyan, hogy a tanár segít rá, akár szóbeli vizsgán is azzal, hogy kimegy a szobából pár percre. Tudják ezt ők is. És van olyan, hogy vizsgadrukk, amikor hirtelen a saját nevét sem tudja az ember.

Puskát írni pedig igenis hasznos, hiszen akkor rendszerezi az ember az adott témát. Sőt, én vizsgára rendszerint úgy készültem, hogy vázlatot írtam a tételekből, nem puska gyanánt, hanem ha azt átnéztem, beugrott egy csomó minden. És ne adj isten, ez véletlenül előkerülhetett vizsgán, zh-n... Csak ne ez legyen az elsődleges cél a megírásnál.

Szóval puskázni lehet, sőt néha szinte muszáj is. Mert biztos sokan találkoztatok olyan tanárral, aki igazán szemét volt, és egészen apró dolgokba belekérdezett. De nem az a cél, hogy MINDEN vizsgán és zh-n, MINDEN alkalommal így járjunk el.

2012. aug. 23. 11:36
Zh-on még eltudom képzelni, mert az egy anyagnak része, de egy egész féléves anyagot legyártani puskában?? Én egy egy vizsga időszakban annyi könyvet és anyagot tanultam, mint anno az érettségire. Ezt lehetetlen szerintem kipuskázni. Ráadásul ha kevesen lesztek preferálni fogják a szóbelit. Én pl talán ha 2-3 szor puskáztam, de azt is úgy hogy csak azok a részek voltak felírva 1 cetlire, ami az istenért se akart a fejembe menni és egyik se volt szakos tárgy,csak ilyen kötelező külsős tárgyak (kommunikáció,vállalkozásismeret, környezet gazdaságtan):D
22. bowie
2012. aug. 23. 11:35
Nálunk én roppant rossz anyaggyűjtő voltam, mások meg a rengeteg anyagból nem tudtak szelektálni. így nálunk az ment, amihez nem volt kész anyagunk, abból valakik összeválogatták a többszáz oldalt, én meg abból megírtam a tételeket. Persze nem mindig olvastam végig, de a szemem általában megakad a lényegen. így én dolgoztam ki a tételeket, ami ugyebár a végére nem száz oldalak, hanem egy egy tétel tárgytól függően olyan 3-20 oldalig terjedt. nekem ez volt a tanulás, de nekem volt így a legkönnyebb, nem annak aki már megkap egy leszűkített tömör lényeget.:) Jah és persze a rövid verzióból már jóval egyszerűbb puskát írni annak aki akar.
2012. aug. 23. 11:35
Biztosan lehet, és csinálják is. Anno, a fiamnak kijelölt helye volt, és köré csoportosultak a haverok.
20. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 1. - 7144101303)
2012. aug. 23. 11:35

Jól meggondoltad a továbbtanulást...?

Így akarod végigjárni az egyetemet, hogy csalsz, puskázol? Ha erre építessz, akkor jobb, ha bele sem kezdessz.

Ha meg hülye vagy megtanulni az anyagot, akkor pláne kár erőltetni.

Nappalin semmi más dolgod nincs, mint hogy tanulj.

19. c3f39fd03b (válaszként erre: 1. - 7144101303)
2012. aug. 23. 11:34
Nekem volt olyan töri tárgyam,aminél a komplett magyar történelemből kellett vizsgázni, Árpádéktól a rendszerváltás utánig.Mire ebből megírod a puskát,kb. meg is tanulod.:-) Fölösleges vele szenvedni,mert ha lebuksz,nagy szivacs,mert egy életre elásod magadat a tanárnál,plusz itt már azért tényleg összefügg minden mindennel,a tanár előbb-utóbb úgyis rájön,hogy gőzöd sincs az egészről.Meg hát igazából azért jársz oda,hogy tudást kapj (ne csak papírt,azt vehetsz is,és kb.ugyanott leszel,mint a puskázással).Magadnak tanulsz,te leszel ettől gazdagabb,tudás tekintetében.
18. Suhi (válaszként erre: 10. - Bowie)
2012. aug. 23. 11:34
Szerintem is az egyik legfontosabb az egyetemen, hogy jó közösség legyen, s egy ilyen levelező rendszerben a tapasztalatokat és a jegyzeteket megosztani. Szerintem ez a legnagyobb segítség:)
17. d6fd5940b1 (válaszként erre: 5. - 7144101303)
2012. aug. 23. 11:33

figyi.. gimiben még én is puskáztam olykor...de egyetemen nem nagyon láttam esélyét a dolognak.. ott maadra számíthatsz és a csoporttársakra..

de inkább jobb csak magadra, mert mi van,ha am ásik rosszul tudja? :)

sosem voltam stréber...de egyetemen már nehéz a puskázás.. tényleg olyan nagy 1-11 anyag,hogy hajajj..

ZH-t irathatnak bármikor.. viszont félévente ott vannak a vizsgák, ott már tényleg terjedelmes az anyag, és sok a tantárgy..

itt nem 20x2 oldalnyi egy tétel, mint gimiben érettségin... itt minden a sokszorosa..

2012. aug. 23. 11:33
A felsőoktatás lényege, hogy az ember tudást szerezzen. Amíg legyártod a puskát, simán meg is tanulhatod. Ráadásul lehet, hogy a vizsgák zöme szóbeli lesz, ott aztán fújhatod a papírgalacsinokat.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook