Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Orvosi Egyetemen hogyan működik a boncolás? Könnyen meg lehet szokni? (szagok, látvány, tetem arca, és a lelki feldolgozás stb.) fórum

Orvosi Egyetemen hogyan működik a boncolás? Könnyen meg lehet szokni? (szagok, látvány, tetem arca, és a lelki feldolgozás stb.) (beszélgetős fórum)


15. Belle01 (válaszként erre: 1. - DNBasser)
2010. dec. 28. 07:45

Szia!


Én már voltam boncoláson!

Ha rosszul leszel,természetesen kimehetsz,de mikor bent leszel,inkább érdekesnek fogod találni,és megdöbbentőnek,hogy mit tesznek egy emberrel a halála után,minthogy a rosszulléten aggódj.

Hidd el!

A szagok ellen pedig lehet illatos krémet tenni az orr alá,de igazából csak erős fertőtlenítőszag volt,legalábbis mikor én voltam.

Bizony ezt is meg lehet szokni.

14. trapiti (válaszként erre: 13. - DNBasser)
2010. dec. 28. 07:25

Mindenkinek más a könnyebb... ezt Te tudod.


Viszont azt mindenképp tanácsolnám, hogy mindkettőt tanuld, azt is amelyik nem lesz érettségi tárgyad. Az első évben mindkettőt kell tanulni, és elég nehéz vizsgák. ÁLtalában mindenkinek az okozza a nehézséget, hogy amelyik nem volt felvételi tárgya, azt szépen elfelejti, mire az egyetemre kerül (én biosz-fizikából felvételiztem, kémia már gimnázium 4.-ben sem volt, és még egy év kimaradt, mert másodszorra vettek fel. Hát mit mondjak a kémiával vért izzadtam... olyan szintről kezdték oktatni, ami azoknak is nehéz volt, akiknek kémia volt a felvételi tárgyuk, én meg még a gimis alapokat is elfelejtettem... az első félévem másból sem állt, csak kémia tanulásból, hogy behozzam a lemaradást, félévkor meg is buktam belőle, másodszorra sikerült levizsgázni, év végére sikerült felzárkózni. A többiek meg a fizikával szenvedtek ugyanígy.)


EGyébként van egy medikus-vicc, ami sokat elárul az egyetemről:

3 diáknak azt mondják, tanulja meg a telefonkönyvet.

A mérnök hallgató azt kérdezi: Miért?

A jogász azt kérdezi: Melyik részét?

Az orvostanhallgató csak annyit kérdez: Mikorra?

Szóval fel kell kötni a gatyát és nem azt kérdezni mi a könnyebb, mert minden nehéz :) A sok "seggelés" is igaz persze, de az sem árt, ha némi értelem is szorul az emberbe, főleg hogy az egyetem alatt és később is inkább a dolgok megértésére mint beseggelésére van-lenne szükség.

2010. dec. 27. 23:45
Azaz biosz és fizika vagy kémia, és valamelyik emelt érettségi kell legyen...kémia vagy fizika a könnyebb?
2010. dec. 27. 23:44

Köszönöm szépen az eddigi tanácsokat és válaszokat! :)


Annak is örülnék már, ha sikerülne bejutni, de nem tudom, államilag támogatottan most mennyi esélyem van...(Még kell biosz és fizika érettségit tennem meg középfokú nyelvvizsgát)

11. trapiti (válaszként erre: 1. - DNBasser)
2010. dec. 26. 19:48

Anatómia gyakorlaton formalinban fixált tetem boncolása zajlik, viszonylag könnyebb "elvonatkoztatni". Ráadásul leköti az embert a tanulnivaló és az hogy próbálja a formalinpárát elviselni.


A patológián már "friss" halottakkal találkozik az ember, viszont ott nem igazán kell/lehet hozzányúlni dolgokhoz, főleg nem az elején. És addigra edzettebb is az ember.


Az igazságügyi orvostan szerintem kifejezetten izgalmas gyakorlat szakmai szemszögből és azért van, hogy bejárjanak rá... Lelkileg szerintem a még élők sorsa sokszor sokkal inkább megviseli az embert mint a halottak látványa. Aki orvosnak áll, jobb ha számol azzal, hogy tudnia kell kezelni ezeket a helyzeteket.


Amúgy meg inkább tanulni kell, és nem ilyesmin agyalni... :)

10. 06bfdda89d (válaszként erre: 8. - Böbe83)
2010. dec. 26. 16:16
Te nagyon tehetséges lehetsz...Terhesen tanulni...Elképzelni sem tudom,piszok nehéz lehetett,na meg utána babásan...Minden elismerésem,gratula!:D Párodat ott ismerted meg?Ő is doki?(hát ha nem gond...:)
9. 06bfdda89d (válaszként erre: 8. - Böbe83)
2010. dec. 26. 16:13
Szerintem a világ legérdekesebb dolgáról,a titkok titkáról...:D...Az uccsó sejtalkotóig...:D
8. böbe83 (válaszként erre: 5. - 06bfdda89d)
2010. dec. 26. 12:25

:) Végülis más tudományos szemlélettel fogod nézni akkor már a halottakat. Patológián, mondjuk én is rosszul lettem. Igazságügyi boncolásra meg be se mentem, de ezt nem rótták föl nekem, mert várandós voltam akkor...

Igaz, hogy sokat kell tanulni, de legalább mindenféle érdekes dologról

7. Pocok:) (válaszként erre: 1. - DNBasser)
2010. dec. 26. 05:47

ez a része a legkevesebb..

Engem csak a nyitott szeműek zavartak,de könnyen meg lehet szokni.

Bár tény hogy vagy 3évig nem ettem húst,májat..stb.

De valóban ez a legkevesebb,sok a seggelni való.

Nem az anatómia hanem a patológia része a gázosabb,ahol friss hullák vannak,de tényleg meg lehet szokni,muszáj.

És igazából anatómia 1-1,5 év,patológia 1 év,gyorsan elszalad.

6. gerna (válaszként erre: 2. - DNBasser)
2010. dec. 26. 05:40

Előadás közben? Gyakorlat közben, mert te magad fogod boncolni.

Nem "szétszedik", hanem a szerkezetét vizsgálják. Erre gondolj, ha mégis odakerülsz. De az orvosinak nem ez a legnehezebb része.

5. 06bfdda89d (válaszként erre: 4. - DNBasser)
2010. dec. 26. 02:24

Hát...akkor be kell nyelni a kisbékát...:D

Én a helyedben nem ezen agonizálnék,nem ez a rázós része...Sok a kis*ggelni való nagyon...

Ha adott minden,menjél,próbáld meg,jó lesz az...

4. DNBasser (válaszként erre: 3. - 06bfdda89d)
2010. dec. 26. 02:19
Nagy vágyam teljesülne, ha összejönne az orvosi, szeretnék menni! :)
3. 06bfdda89d (válaszként erre: 2. - DNBasser)
2010. dec. 26. 02:06

:) Oda akarsz menni? :P

:DDD

2010. dec. 26. 01:53

1.Nagyon érdekel az emberi test és a működése de elég "lelkis" típus vagyok, és könnyen rosszul leszek, néztem videókat, de valahogy az embert látom-sajnálom akkor is,az az élettelen test, üres tekintet, és úgy szétszedik mint a csirkét vagy a halat más otthon...Erős vágy bennem, hogy orvos legyek, de nehezen dolgozom fel az ilyeneket.

2.Ha valaki rosszul lesz előadás közben kimehet?

2010. dec. 26. 01:47
Orvosi Egyetemen hogyan működik a boncolás? Könnyen meg lehet szokni? (szagok, látvány, tetem arca, és a lelki feldolgozás stb.)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook