Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Egyéni vállalkozói igazolvány kiváltásához milyen dokumentumok kellenek, és hol kell kérelmezni? fórum

Egyéni vállalkozói igazolvány kiváltásához milyen dokumentumok kellenek, és hol kell kérelmezni? (tudásbázis kérdés)

2010. márc. 21. 23:32
Szerintem szuper az ügyfélkapu,én már az ÉMÁSZhoz is nyitottam mint magánember,és mint vállalkozó.
16. 63f169ae4d (válaszként erre: 15. - Salabakter)
2010. márc. 21. 22:04
Gondolom, hogy a regisztrációs nyugtát kellett aláírnod. Ezután már fel tudtad tölteni otthonról a bejelentést. Nem?
15. salabakter (válaszként erre: 14. - 63f169ae4d)
2010. márc. 21. 21:40
Hát akkor azért voltam bent!Máskülönben mindent otthon intéztem a vállalkozáshoz.Így az okmányirodában mindössze 5 percet töltöttem.
14. 63f169ae4d (válaszként erre: 12. - Salabakter)
2010. márc. 21. 17:51

Ügyfélkaput KIZÁRÓLAG SZEMÉLYESEN lehet intézni az ország bármely Okmányirodájában.

Ideiglenesen lehet regisztrálni a www.magyarorszag.hu oldalon. 30 napig érvényes, de ügyintézni nem lehet vele. Be kell menni az Okmányirodába véglegesíteni - nem sok értelme van.

13. salabakter (válaszként erre: 9. - 63f169ae4d)
2010. márc. 21. 13:56
Bocsi,én is ezt akartam írni,de nem vettem észre,hogy már megírtad.
2010. márc. 21. 13:55
Sokkal egyszerűbb,ha regisztrálsz,vagyis a férjed regisztrál az ügyfélkapun(Magyarország.hu)és mindent el tudsz ott intézni.Egyébként már vállalkozói igazolvány semmihez,sehol sem kell,elég lesz az az irat,amit majd megkapsz az okmányiroda ügyfélkapuja által.Én csak aláírni mentem be,mert nem tudtam digitális aláírást létrehozni.
11. 25a27430dd (válaszként erre: 9. - 63f169ae4d)
2010. márc. 21. 13:36
Nagyon szépen köszönöm:)
10. 1aa92abc3d (válaszként erre: 6. - Kobagabi)
2010. márc. 21. 12:58

a 2.-es válasz tartalmazza amitén is akartam írni.

amúgy ha újra kezdeném nem lennék a mai világban egyéni v.

több a járulékos költség mint amennyit sokszor kitermelsz.

9. 63f169ae4d (válaszként erre: 8. - 25a27430dd)
2010. márc. 21. 12:56

Igen. :)


Egyéni vállalkozás indítását lehet személyesen bármely okmányirodában kezdeményezni. Hatósági erkölcsi bizonyítványt már nem kell csatolnod. Az igazolvány már nem feltétele az egyéni vállalkozásnak - nem kérhetik tőled sehol. Így illetékmentes lesz. :)

8. 25a27430dd (válaszként erre: 7. - 63f169ae4d)
2010. márc. 21. 10:22

Nagyon rendes vagy.

Szeretnék kérdezni én is: ha most szeretne valaki egyéni vállalkozó lenni, akkor (első alkalommal) a nyilvantarto.hu oldalról letöltött, és kitöltött, kinyomtatott lapot beviheti személyesen az okmányirodába? (tehát első alkalomról van szó).

Köszönöm, ha megírod.

2010. márc. 18. 10:32

Sziasztok!

Ha valakinek még aktuális a kérdése az okmányirodai ügyintézéssel kapcsolatban (ügyfélkapu, egyéni vállalkozás), akkor írjon, szívesen segítek.

2010. márc. 16. 11:10
Köszi a válaszokat! Akkor okmányirodában érdeklődöm. Jó sokba kerül, azt már kitudtam... Dehát valamihez muszály kezdeni, ha pénzt akar az ember. Ebbe a világba elég nehéz megélni:(
5. Nyáriné Kovács Tímea (válaszként erre: 2. - Kobagabi)
2010. márc. 16. 10:49
mellékállásba lehet,de nem biztos.A vállalkozóit már interneten is lehet indítani,könyvelővel beszélj ő pontosan elmondja miket kell és hol beszerezni.Gondolom a felvilágosításért nem fog kérni-legalább is a jobb könyvelők.
4. Boszy28 (válaszként erre: 2. - Kobagabi)
2010. márc. 16. 10:47

Én csak annyit tudok mondani: NEM ÉRI MEG!!!

Párom a Groupamanánál kezdte, fizut nem kapott, a vállalkozóit kiváltotta.

Bevétele semmi nem lett belőle, de adózni kell akkor is, ha semmit sem csinál, csak kiváltotta a vállalkozóit. :S

Részleteket én nem nagyon tudok, mert akkor épp "mosolyszünet" volt köztünk.

2010. márc. 16. 10:38
Az okmányirodában.Kiváltásához szükséges érvényes erkölcsi bizonyítvány,és ÁNTSZ engedély az üzlethelyiségre.Ha bemész a területileg illetékes okmányirodába,akkor ott elmondanak mindent,esetleg telefonon is,és odaadják a kitöltendő dokumentumokat.Mondjuk mostmár lehet,hogy elektronikusan kell ezt is intézni.Amikor én váltottam ki,még nem elektronikusan intéződtek a dolgok,de gyanús,hogy már ez a módja.
2010. márc. 16. 10:35

A férjemnek vállalkozói igazolványt kellene intézni, hogy folytathasson egy tevékenységet (Generalinál lakás, élet-biztosítások, ill, magánnyugdíjpénztár). Mellette van főállása is. Az adózás is érdekelne, hogy is alakulna, és mik azok a költségek, amiket havi szinten a bevételből le lehetne írni.

Teljesen sötétek vagyunk ezzel kapcsolatban, és nem akarunk rossz döntést hozni. Egyáltalán megéri-e ez?!

2010. márc. 16. 10:32
Egyéni vállalkozói igazolvány kiváltásához milyen dokumentumok kellenek, és hol kell kérelmezni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook