Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan kezdjek el egyedül vezetni? fórum

Hogyan kezdjek el egyedül vezetni? (beszélgetős fórum)


1 2
30. syria (válaszként erre: 19. - Fórumnyitó (anonim))
2020. szept. 22. 10:49
Okosan, ügyesen, megfontoltan kezdj el vezetni. S ne azt mantrázd, hogy mit ronthatsz el, hanem azt: van jogsim és azért van, mert megtanítottak vezetni. Már csak a rutint kell megszerezned, ami másképp nem megy, csak ha önállóan csinálod. Nem értem a félelmet a lefulladástól. Vagy sokszor előfordult a tanulás alatt? (Eszembe nem jutott kitenni a T betűt. Igaz, engem a világ legjobb oktatója tanított.)
2020. szept. 22. 10:49
Vezess egyedül hajnalban vagy este, amikor kicsi a forgalom, gyakorlásképp + T betű az autóra 1-2 hónapig, amíg belejössz.
2020. szept. 22. 10:36

Előbb-utóbb bele kell vágni, mielőtt még a teljes önbizalmad elmegy. Az élet más területén sincs ez másképp. Mikor egy új munkahelyre kerülsz, ahol bizonyos dolgokért te felelsz, ott is a betanuló idő után egyedül kell megállnod a helyed.


Nagy levegő és hajrá!

27. Pasionella (válaszként erre: 25. - Tulipán***)
2020. szept. 22. 10:33

Mire megszerzed a jogsit addigra már a gatyád is kiperkálod...

Mindenki izgul eleinte, valahol a félelem és izgulás közötti állapot, muszáj túl esnie a dolgon, mindenki így kezdte, senki sem volt magabiztos.

Nem gondolom hogy a plusz órák jelentik a megoldást hanem egyszerűen majd a gyakorlat meghozza.

Én másfél éve vezetek balesetmentesen pedig izgultam én is ezerrel minden utam előtt, aztán idővel ahogy gyakorlatot szereztem elmúlt.

2020. szept. 22. 10:31

Szia! De ismerős :-)

Átmentem ezen másfél éve, én kb 20km-ről járok be dolgozni bár akkoriban még a városban éltünk viszont mélyvíz volt elsőre.

Nekem az segített, hogy pontosan megterveztem merre fogok menni :-) persze izgultam, kb minden indulás előtt egy ideig. izgultam minden miatt, lefulladtam én is benzinessel pláne hogy előtte dieselesek voltak az oktató autók.

Lefulladtam lámpánál is, na és? Kész, leveszed róla a gyújtást és újra elindítod, nyugodtan, nem kapokodva, ha kapkodsz akkor még több időt veszel igénybe. Mögötted lehet hogy idegeskednek kicsit, és? amúgy is idegeskednek az emberek, egyébként ők is voltak kezdők, ez van :-D

Rágurulni nem fogsz senkire sem attól hogy lefulladsz, vagy emelkedő/lejtős szitu? Ha azt órán nem tanították ahogy nekem se akkor rá fogsz érezni hogyan kell a kuplungot és gázt használni hogy ne gurulj sehova, de ez is idő :-) addig esetleg használd a kézifékes elindulást.


Ne habozz és ne halogasd a dolgokat mert azzal csak saját magaddal tolsz majd ki. gondolj arra hogy más is volt tanuló és kész :-)

Én is annyit izgultam mint a fene, felesleges volt, pláne mostmár látva másfél év után hogy mások hogy vezetnek...

Hajrá, ne hülyeskedj már, ne buszozz :-)

Ha eleinte esetleg lassabb vagy akkor lassabb, ez van. Ha megnyugtató tegyél ki T betűt, én nem tettem de utólag nem bánom mert az emberek többsége a tanulókkal még türelmetlenebbek mint egyébként és direkt szemétkedőek is helyenként.

2020. szept. 22. 10:29

szerintem nem lenne hülyeség még órákat venni attól függetlenül, hogy megkaptad a jogosítványt - persze ha nem sajnálod rá a pénzt-. Ha félsz egyedül vezetni az lehet, hogy nem alaptalan és azért van, mert nem érzed magad felkészültnek az önálló vezetésre. Én a helyedben addig vennék órákat amíg el nem kezd idegesíteni, hogy bele beszélnek a vezetésembe mert az már azt jelenti, hogy gyakorlott vagy.

Az is jó ötlet persze hogy forgalommentes úton vezess, de ha az nem elég célravezető, akkor érdemes lenne megfontolni, hogy oktatótól plusz órákat vegyél.

Az anyagiakra visszatérve pedig .... sokba kerül órákat venni de ha netán koccanás vagy baleset keletkezik (ezt nem azért mondom, hogy méginkább beijesszelek de sajnos tényleg nem veszélytelen a közúti közlekedés), az még jóval többe kerülhet/jóval nagyobb gondot okozhat, mint a jelenlegi szitu.

24. semleges (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. szept. 22. 05:14
Rutinná válik és nem fogsz félni. Ehhez az kell, hogy vezess és egyedül. Csak az első nap lesz a nehéz, aztán egyre könnyebbé válik.
23. Epresturmix (válaszként erre: 22. - Amaunet)
2020. szept. 22. 04:28
Persze, az utakon már csak ilyenek az emberek. :D
2020. szept. 22. 00:35

Vágj bele! Egyszer el kell kezdeni.


Nem plüsmacit ajánlok, hanem T betűt a kocsira, ha nem érzed magad elég magabiztosnak.

Hidd el, a többi volán mögött ülő megértőbb lesz, ha kicsit bénázol.:)

2020. szept. 21. 23:01
Kezdj hozzá! Indulj el egy kicsit előbb így lesz idod szépen kényelmesen odaérni és leparkolni is. 5 éve van jogsim, az elso lépések nekem is ilyenek voltak.
20. Napsugár8 (válaszként erre: 19. - Fórumnyitó (anonim))
2020. szept. 21. 21:32
Ne parázz! Oda figyelj, a lábaidra, és ne a parázásra, akkor nem lesz baj! Ha minden más megy, ahogyan írod vezetéssel nincs gondod, akkor ezzel sem lesz. Miért is lenne???
2020. szept. 21. 21:15

A haladással sincs gondom nem félek nyomni a gázpedált 😉

Nem haladok lassú tempóban.próbálok mindenre odafigyelni is. Önbizalom hiányban viszont nagyon szenvedek.lámpáknál parázok a lefulladástól,elindulástól

18. Napsugár8 (válaszként erre: 17. - Fórumnyitó (anonim))
2020. szept. 21. 20:57
Ha olyan úton vezetsz falun kívül, ahol viszonylag nagy a forgalom, akkor ott bizony fel kell venni a ritmust, a mások által diktált tempót, hogy ne tartsd fel a hátad mögött jövőket... menni fog az! Csak figyelj, előre, hátra, index, és féktáv!!! betartása. Akkor semmi baj nem lesz. Nem véletlenül kaptad meg a jogsit. :))
2020. szept. 21. 20:53

Köszi a válaszaitokat.

Valamikor el kell kezdenem ezt az egyedül vezetést,ha itt a faluban megy akkor remélem máshol is fog,biztosan időben fogok elindulni ha előbb is érek be 20percel.

16. vigyefene (válaszként erre: 14. - Napsugár8)
2020. szept. 21. 20:30
A fene vigye el azt a poénkodó pofámat, máris eltűntem.
2020. szept. 21. 20:29

Induljon korábban.

Lassan járj, tovább érsz felkiáltással.

A fiamnak mindig azt mondom mikor megy haza, persze Ő jóval több mint ezer kilométert vezet.

14. Napsugár8 (válaszként erre: 12. - Vigyefene)
2020. szept. 21. 20:28
Ne haragudj, de muszáj neked minden fórumot szét-poénkodnod??? Nem hiszem, hogy ez most itt arra való.
13. Napsugár8 (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
2020. szept. 21. 20:26

Azt neked kell eldönteni, hogy holnap busszal vagy kocsival mégy-e. Erre itt senki nem fog neked határozott választ adni!

Ha bizonytalan vagy, akkor adj még magadnak időt a gyakorlásra, a stressz leküzdésére.

Az biztos, hogy a helyedben forgalom-csendes időben indulnék el a lakástól a munkahelyig, és onnét vissza! Akár vasárnap délután, akár még több ilyen alkalmat is hagyva magadnak. Ha bizonytalan vagy!

12. vigyefene (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
2020. szept. 21. 20:24
Én nem ajánlanám h a kocsidat vidd a buszon, hogy is tennéd, nem hátizsák az.
2020. szept. 21. 20:22
Én vasárnap 12 óra körül indultam a városban gyakorolni, olyankor mindenki ebédel... kb. 1 óra körül kezdett beindulni a forgalom, az az 1 óra elég is volt. Olyankor nem csak a városban, de kimerészkedtem a városon kívülre is. Nagyon figyeltem, nemcsak előre, de hátrafelé is, tudni kell, mi történik a hátad mögött!
10. Csillag29 (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2020. szept. 21. 20:21

Miben változtat, hogy ül melletted valaki? A fék a gáz a kuplung a kormány akkor is nálad van :) Szóval aki melletted ül se tud semmit csinálni ha valamit elrontasz max még 1 ember életéért felelsz :) ( legalábbis én így állok hozzá)

Eddig se volt gond akkor ha nincs melletted senki akkor se lesz. Lefulladsz újra indítod .

Beléd nem csak lámpánál mehetnek . De akkor nem te vagy a hibás. Rágurulni meg csak úgy tudsz ha kézifékes lejtőről indulsz el :)

De ha eddig nem volt gond ezután sem lesz :)

2020. szept. 21. 20:20

Jó jó Majd igyekszem!

Viccet félretéve még mindig nem tudom hogy induljak el reggel.busszal vagy vigyem azt az autót ha már megvettem,lesz ami lesz alapon😃

8. vigyefene (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. szept. 21. 20:20

Én 9-éves voltam amikor kezdtem vezetni, motorbiciklit.

Nem szabad félni, mert ha tudsz amikor valaki melletted ül, akkor akkor is tudsz amikor egyedül vagy.

7. andita1 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. szept. 21. 20:19
Én az elején későn este gyakoroltam, amikor alig volt forgalom. Nekem sokat segített. Illetve a faluban sokat tudod gyakorolni a indulást, megállást, csúsztatott kuplungot, kézifékes elindulást. A városban akkor már "csak" a forgalomra kell figyelni.
2020. szept. 21. 20:15
Na, az pont jo lesz. 😀 Csak el ne felejtsd bekötni, mert abbol lesz csak a baleset, ha rádesik vezetes kozben.😀
2020. szept. 21. 20:07

Garabonciás!

Ez eszembe sem jutott,mondasz valamit😂

Van itt egy 120cm mackó😀

2020. szept. 21. 20:04
Magadd mellr ultetsz egy plussmackot, oszt mar nem is vagy egyedul. Vagy csinald azt mint Sheldon az Agymenőkben, hogy megcsinalta a robotmását, aztan ment a lakotarsaval egyutt a munkahelyere. 😁
2020. szept. 21. 20:04
30km a munkahelyem,már voltam autóval dolgozni párszor de mindig vittem-hoztam magammal valakit,autópályán is lehet menni és városon keresztül is.igazából az a legnagyobb parám,hogy lefulladok a dugóban vagy a lámpánál és belém jönnek,vagy rágurulok a mögöttem lévőre! Tiszta para ez az egész.itt ahol lakom mindenhova egyedül közlekedem a faluba,de máshol még nem jártam csak kisérővel
2020. szept. 21. 19:52
Nem tudom, milyen messzire mégy, de hidd el nem lesz gond. Ez egyfajta tűzkeresztség: át kell esni rajta. Veszel egy néhány mély lélegzetet és belevágsz. Sok szerencsét!
2020. szept. 21. 19:34
Sziasztok!2hónapja szereztem jogosítványt kicsire rá autót is.Azóta vezetek is de nem egyedül hanem valaki mindig van velem.megnyugtat a tudat hogy nem egyedül kell mennem.viszont a munkahelyemre ezzel kellene mennem a napokban teljesen egyedül,tiszta gyomoridegem van már most miatta,hogy mi lesz ha valamit elrontok.mit tegyek hogy ne féljek?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook