Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Egyedül tölteni a karácsonyt..., mégis hogyan? fórum

Egyedül tölteni a karácsonyt..., mégis hogyan? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
103. Channa* (válaszként erre: 102. - 123e772adb)
2015. nov. 14. 15:17
Van akinek van oka rá, de úgy látom, hogy legtöbben csak divatból teszik, ahogy divat nem TV-t nézni, stb.....
102. 123e772adb (válaszként erre: 81. - Channa*)
2015. nov. 14. 14:45
Nem divat, csak valakinél így alakul. Én nem ragaszkodom egyikhez sem, nem véletlenül. És ez így jó, hidd el!
101. fincsi5
2015. nov. 14. 14:08
Hogy is jutottunk el a bicajig? DD
100. fincsi5 (válaszként erre: 97. - Channa*)
2015. okt. 19. 21:22
Kár, hogy jön a tél, már beleéltem magam. Csak tartson ki tavaszig! DD
99. Channa* (válaszként erre: 96. - Marlenka70)
2015. okt. 19. 21:11
Szerintem most is van ilyen.
98. Channa* (válaszként erre: 95. - Marlenka70)
2015. okt. 19. 21:11
De olyan sokat kell tekerni....
97. Channa* (válaszként erre: 94. - Fincsi5)
2015. okt. 19. 21:10
Nekem semmi bajom nincs tőle, és ez a lényeg. Rosszat nem tesz:DDD
96. marlenka70 (válaszként erre: 95. - Marlenka70)
2015. okt. 19. 20:55
De dinnye vagyok, bocsi csak a gyerek koromat idézte a camping bicaj.
95. marlenka70 (válaszként erre: 92. - Fincsi5)
2015. okt. 19. 20:53
A camping öszecsukhatós, kissebb kerekű bicaj:-)
94. fincsi5 (válaszként erre: 93. - Channa*)
2015. okt. 19. 20:33

Jó, én is bicajoztam 20 éves koromig.

A tiedre nehéz felülni..nekem. Legalábbis amiket most gyorsan megnéztem. Tavaszra veszek egy könnyűt, de szólj, ha elfelejtem. DD

_Ja! És a porckorongsérvnek is jó?

93. Channa* (válaszként erre: 92. - Fincsi5)
2015. okt. 19. 20:21

Nekem mountain bike bicajom van. 26-os.

Annak idején a gyógytornászom megmutatta, hogy kell ülnöm rajta:DDD


Mi már évek óta bicajozunk. Gyerek kor után 7 évvel ezelőtt kezdtük. Azóta aktívan csináljuk:DDD

Jót tesz a szívnek.

92. fincsi5 (válaszként erre: 90. - Channa*)
2015. okt. 19. 20:01

Én meg kizárólag a sonka-torma-vörösbor miatt. D


Tudom, hogy lehet máskor is, de az nem olyan...egyébként nekem egyik sem a nagybetűs ünnep. Én a békés hétköznapok és a spontán összejövetelek híve vagyok.

Bicajozás...jó is lenne! Nem is tudom, te a gerinceddel hogy tudsz?

Már gondoltam, hogy tavasszal veszek egy közepes bicajt, itt mehetnék...

Mi az? Camping..?

91. l.luiselotte (válaszként erre: 86. - Tádámmm)
2015. okt. 19. 19:46

ezt csak addig teheted meg, még nincs családod.

Nekem csak lány- és elvált koromban volt néhány ilyen csodálatos kikapcsolódásom, a mai napig visszasirom azaz időt.

90. Channa* (válaszként erre: 89. - Fincsi5)
2015. okt. 19. 19:36

Nálunk a rádió is megy egész nap:DDD

A húsvét pedig nekem arra jó, hogy sok sonkát eszünk, és nagyot bicajozunk:D

Nekem az nem ünnep, csak egy pihinap.

89. fincsi5 (válaszként erre: 88. - Channa*)
2015. okt. 19. 19:34

Hát úgy "igazán" egyedül ...tényleg nem, de 2 nap!

Fát idén sem....nem bírom...és a rádiót sem szabad bekapcsolnom, engem kikészít a sok karácsonyi dal.

Tudod, én nem szeretem...de a húsvét, az jöhet! D

88. Channa* (válaszként erre: 87. - Fincsi5)
2015. okt. 19. 19:29

Én meg pont azt szeretem, amilyen hangulatot tudok teremteni a családomnak és ismerőseimnek:DDD

A kollégáimmal nem tudom mi lesz, ha már nem együtt fogunk dolgozni. Már most készülünk karácsony havára.

Megbeszéltük, hogy idén nem akarunk fejenként 8-10 kg-ot hízni, így nem lesz süti minden nap, hanem gyümölcsözünk és egészséges ételeket eszünk, és csak az utolsó munkanapon lesz süti:D

Otthon meg:DDD Én nem kapkodok, mert már december 1-én fel van díszítve a lakás, nincs vita, kapkodás. Általában a fát is én veszem meg a fiammal, a díszítését is én csinálom, sőt legtöbbször én faragom bele a tartóba:D Na jó, a csúcsdíszt a férjem teszi fel, de őt nem zavarja:DDD


Én nem szeretnék egyedül karácsonyozni sosem....

87. fincsi5 (válaszként erre: 86. - Tádámmm)
2015. okt. 19. 18:52
Velem is játszik a gondolat; rendelnék kaját, hideget-meleget, és sütit. A pezsgőt sk. venném meg, és üvöltene a régi lemezjátszó: Illés, Metró, Omega nótákat. D
2015. okt. 19. 17:57
Én.. talán mert még nem éltem át, azt hiszem, nem is bánnám egy egyedül töltött karácsony lehetőségét. Nem díszítenék fát, de sütnék-főznék valami finomat magamnak, és filmekkel, könyvekkel eltölteném azt az egy estét és 2 napot. Néha nagyon vágyom már a csendre... (lehet egyszer megkapom és nem is lesz olyan jó :) )
2015. okt. 19. 07:10

Azért egy fokkal jobb, mint családi körben tányértöréssel, veszekedéssel, a másik egész évben észre nem vett baromságaival szembesülve vagy azt eltűrve - szóval fojtogató és feszült légkörben. Én nem csípem a Karácsonyt, mert a protokollon és a kényszerű költekezésen kívül nem nagyon tudok mit hozzákötni,pont. Ha lenne egy regiment kölköm, akkor biztosan sertepertélnék a pulykaszenesítéssel, meg a faszeteléssel. Utóbbi egyébként minden férfi rémálma amely tortúra során az ikeaszéken egyensúlyozva a csúcsot biggyeszted fel, miközben az arcod előtt egy bazi nagy gömbdísz figyel és a lábujjaid közt meggyújtott csillagszórón szórakozik a röhögéstől párás szemű család.


Macedoniában a ortodox ünnep van, így nekem lehetne kettő is évente. Eddig ugyan egyet sem tartottam mert pont grand pause volt tavaly nőügyben.Igaz meghívtak több helyre is, így a csillagtúra végén egy hátizsák kajával delirium lightban kerültem haza.

84. michelle.r (válaszként erre: 16. - Cc7a88f96d)
2015. okt. 18. 18:51

De jó kis mondat. Egy szöszke lány indított egy fórumot, mondd neki, olvassa el mit írtál, nagyon hasznos :o))


A karácsony az, amit te gondolsz róla, amit te csinálsz belőle. Két év alatt gondolom, megismertél már embereket, van időd, hogy szervezz velük valami közösen. Ha pedig egyedül maradsz, élvezd ki minden pillanatát, lehet, hogy ez lesz az utolsó olyan, amikor csak magadra figyelhetsz ;)

2015. okt. 18. 12:25

Bocs!

... hogy ez fájdalommal tölti el. És ha ez így van, akkor el kéne simítani az ellentéteket, van még kis idő erre.

2015. okt. 18. 12:23
Talán nem is az egyedül karácsonyozás a kérdező baja, hanem hogy ez
81. Channa* (válaszként erre: 79. - 0c7adf8ee7)
2015. okt. 18. 10:59

Igazad van!

Manapság már ciki jóban lenni a szülőkkel, divat utálni a rokonokat, stb.

Mindenki roppant önálló akar lenni, aztán nyafog, ha bizonyos helyzetekben magányosnak érzi magát....

80. fincsi5 (válaszként erre: 79. - 0c7adf8ee7)
2015. okt. 18. 10:33

Roppant szomorú, hogy 25 évesen senkihez nem kötődik. A szülőktől való távolság erre nem magyarázat, főleg, hogy nem is arra vágyik igazán. Mert ahogy írták, van a Skyp (?), telefon, és ahogy itt tud írni, emailezni is lehetne szülővel, testvérrel, stb.

És ami még szomorúbb, hogy nincs ezzel egyedül.

79. 0c7adf8ee7 (válaszként erre: 78. - Syria)
2015. okt. 18. 09:31
A nagy önmegvalósítás mellett az emberek jórésze tesz a családjára. Pedig összefogással legtöbbször sokkal könnyebb lenne. Csak az egoból kellene egy picit lejjebb adni.
78. syria (válaszként erre: 58. - 123e772adb)
2015. okt. 18. 08:47

Nem kicsit! Nagyon túlspilázva. :)

A családi összetartás és a szeretet ünnepe a legtöbb helyen réges-régen kiveszett ezen alkalommal kapcsolatosan.

77. fincsi5 (válaszként erre: 76. - Channa*)
2015. okt. 17. 19:47

Anyut nem lehetett volna elcsalni, neki olyankor sütni-főzni "kellett". D

Felvetettük ezt a dolgot, amit mondtál, de az nála nem ment. Tudod, ő az a generáció volt, aki elképzelhetetlennek tartotta, hogy ünnepeken ne ő főzzön. ( 85 éves lenne)

És a vasárnapokat is mondtam már...sértődés volt, ha nem mentünk. De tudod, 12:re. D

Akkor jött Anyu, mikor a gyerek név-szülinapját a tágabb családdal kezdtük ünnepelni, de akkor is ő sütött, és a töltött káposztát, húslevest csak ő készíthette.Neki ez volt az öröm, tudomásul kellett venni.

Aranyos volt, de az lett az eredménye, hogy főzésileg elkényelmesedtünk.

76. Channa* (válaszként erre: 75. - Fincsi5)
2015. okt. 17. 19:12

Amikor külön lakásunk lett és még éltek szülők, addig mindig a szülők jöttek hozzánk szenteste:D

Nem kapkodtam, nem volt rohanás:D Szép kényelmesen elkészültem mindennel:D

Amikor már nem éltek, akkor az egyik nénikémhez mentünk, az én családom, és a bátyám családja. Klasszak voltak ezek a szentesték:D.

Mindenki összedobott valamit és jól éreztük magunkat.:D


Néhány éve megint hozzánk jönnek. A barátnőm és a fia, és a bátyámék, mert a felesége még 24-én is dolgozik, így ezzel segítek nekik. Nem kell kapkodnia, csak hazamegy, tusolás, átöltözés, és átjönnek hozzánk, és eltöltünk egy szép estét.

75. fincsi5 (válaszként erre: 74. - Trapiti)
2015. okt. 17. 19:03

Mi mindig a szüleimnél voltunk szenteste, első napján apósoméknál. Komolyan mondom, mikor megszűnt, akkor tűnt fel, hogy milyen" fárasztó" volt, milyen jó itthon a 3 nap.

Most, hogy a fiamék együtt vannak, élvezika saját kuckót, komoly fejtörést okoz nekem; akarjam-e, hogy eljöjjenek. Ugyanis ott vannak még a lány szülei, és a testvére.

Szívem szerint "csak" 24. délután szeretném, ha eljönnének 2-3 órára.Nem miattam; miattuk.

Titkon remélem, hogy a fiam és én gondolatom találkozik.:)))

74. trapiti (válaszként erre: 73. - Fincsi5)
2015. okt. 17. 18:50
Hát, ahhoz szerintem elég késő van, egy 2-3 hónapos kapcsolatban gondolom - normális esetben - a pasi sem vele töltené a szentestét, hanem a saját szüleivel. Nagyon jó esetben maximum a pasi családjához mehetne el... Tapasztalatom szerint az hogy a fiatalok külön szentestézzenek a saját otthonukban általában csak több év és minimum egy gyerek után fér bele a szülők elképzelésébe... Nálunk pl. amíg otthon éltünk addig egyik évben az egyik családnál, másik évben a másiknál voltunk szenteste, otthon soha (már amikor épp nem dolgoztam). Miután lett gyerekünk, áttettük a mi családi, otthoni szentesténket 23-ra, hogy legyünk magunkban is, és a gyereknek otthon legyen először karácsony. Most hogy messze élünk, nem megyünk Karácsonyra haza, éppen amiatt mert nekünk csak rohangálásból meg utazásból állna ez a néhány nap. Megyünk minden évben 2x de nem ilyen nagy ünnepekkor. Karácsony itthon van hármasban, békében, nyugalomban, a családunkkal pedig korlátlanul tudunk beszélni Skype-on :)
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook