Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Egy vetélés után a következő terhesség veszélyeztetett lesz? fórum

Egy vetélés után a következő terhesség veszélyeztetett lesz? (tudásbázis kérdés)


1 2
11. nikletty (válaszként erre: 9. - Timics83)
2010. aug. 2. 18:14

múltkor mennyit várakoztatott a pozi teszt benneteket?

őszintén, bár tudom nem szabad, nem is akarom nagyon akarni, de bízom benne, hogy egy fél éven belül jön a gólya... jó lenne ...hmmm

10. nikletty (válaszként erre: 9. - Timics83)
2010. aug. 2. 18:12

Hányadik hetesen történt veletek?

Nekem úgy volt pontosan, hogy eredetileg is ehhez a dokihoz akartunk menni, csak két hét késést vártuk, féltem ha előbb megyek kiröhögnek... pedig nem is! Csak nagyon nem ismertem a dokim eddig, mert csak kisebb gomba miatt jártam nála.

Úgy volt, hogy másfél hét után kezdtem barnázni, és akkor ügyeletre mentünk be, mert akkor felhívtam a dokim, de ő akkor az nap nem dolgozott egyáltalán, na és az ügyeletes doki szerint csak méhszájseb volt (nem volt kizárható, mert korábban volt, de tudtommal elmúlt), de megsem nézett uh-val... szóval neki hittünk és ő is azt mondta, hogy uh majd két hét késésnél, na és akkor mentünk dokimhoz... és kaptam gyógyit, meg volt uh, de nem volt javulás, előrelépés, se szívhang... :(


Legközelebb már tudom, hogy mi nem olyanok vagyunk, hogy ráérünk az első vizsgálatra menni (volt aki még azt mondta hogy 3hét késésnél is ráérek menni), nekünk menni kell hamar a pozi teszt után a dokihoz!

9. timics83 (válaszként erre: 7. - Nikletty)
2010. aug. 2. 13:35
Nekem két mensit mondott a doki, és utána próbálkozhatunk. A műtét máj. 31-én volt. Úgyhogy most már zöld utat kaptunk :-))) Kicsit félek, nehogy megint baj legyen, de próbálom kiűzni az ilyen gondolatokat. Fő a pozitív hozzáállás!!! És mikor váltottál orvost?
8. nikletty (válaszként erre: 4. - Timics83)
2010. aug. 2. 12:44
szövettanból nem derült ki nekem sem semmi, általában ez így van
7. nikletty (válaszként erre: 4. - Timics83)
2010. aug. 2. 12:41

szia

május20-án volt a műtét

három menzit kell várnunk, kb egy hét múlvára várom a harmadikat, és akkor újra belevághatunk. Most már várom!


Én a dokimmal azt beszéltem, hogy ahogy pozi a teszt, kezdjem szedni a maradék utrogestan (sárgatest hormon) -t, és egy hét késésnél mindenképp menjek hozzá.

6. nikletty (válaszként erre: 3. - Bea0124)
2010. aug. 2. 12:39

biztosan fogok a nődokimmal konzultálni is, de én is így gondolom, azt hiszem, ha bármikor úgy érezném (pl nem jól a munkahelyemen bármiért is), nem fogok hezitálni, akkor addig otthon fogok maradni


sajnálom, hogy ennyien vagyunk... :S

Bea te mindenképp irasd ki magad, vegyszeres a melóhelyed...

2010. aug. 2. 12:36

sziasztok lányok

jaj, milyen fiatalok vagytok ti is!

tudjátok én elgondolkoztam, hogy a sok fogamzásgátló tabi nem-e húzodhat meg...? :( de hát sok eset van, hogy tabi után hamar terhes és minden oké... csak megfordult a fejemben, mert annyit ilyet is hallani a saját esetemen kívül ugye...

4. timics83 (válaszként erre: 1. - Nikletty)
2010. aug. 2. 12:21
Nekem májusban derült ki, hogy baj van, mert nincs szívhang, és még azon a héten meg is műtöttek, mert beindult magától a vetélés. A szövetteni eredményből sem derült ki semmi, ami okozhatta volna. Az orvosom azt mondta, hogy köv. terhességnél valószínűleg gyakrabban kell majd mennem vizsgálatokra az elején, de nem említette, hogy veszélyeztetett lennék majd. Neked mikor volt a műtét? Mennyi idő múlva lehet próbálkoznotok?
2010. aug. 2. 09:52

Szia!

Nekem is az első terhességem missed ab.-val végződött,sajnos!

De én amikor kiderült hogy terhes vagyok akkor mentem el a háziorvoshoz és ő kiírt mivel 12-hétig nem írhat ki a nőgyógyász!

Én gyárban dolgozom erős ragasztóval...elég stresszes de sajnos az se segített hogy otthol voltam!

Igaz elég nagy stressz alakult ki és ideges is voltam néha most így utólag azt gondolom hogy tényleg az nem tett jót!

Tudod sokat gondolkodtam hogy mi lesz ha terhes leszek egyből kiíratom magam vagy várok-e de tudod igazából nem tudom hogy hogy lesz!

Most már megoldódtak a problémák és alig várom már hogy legyen babucim!

Ja amúgy az egyik ismerősöm is veszélyeztetett terhes mert ő is elvetélt!

Szerintem ha elmész dokihoz és elmondod a problémádat akkor úgyis kiír!

Én azt hiszem nem kockáztatok majd még akkor se hogy a pénz az kevesebb lesz!

Remélem mielőbb sikerülni fog neked is meg nekem is a terhesség!

2010. aug. 2. 09:33
azért jutott ez eszembe, mert többeknél olvastam már, hogy első terhesség kis barna, és ki is írták, nálam meg fel sem merült... nem mondanám stresszesnek a melóhelyem, de hogy jó képet kellett akkor mindenhez vágnom, miközben nagyon féltem, na az nagyon nem volt jó...
2010. aug. 2. 09:31

Elsőt terhességem sajnos nem jól alakult elkezdtem barnázni, egy hét múlva kaptam csak utrogestant (későn kerültem jó doki kezébe), nem volt fejlődés, szívhang... műteni kellett...

De egy szó sem esett arról, mikor barnáztam, hogy táppénz, otthon nyugalma... (attól függetlenül, hogy nem mondanám egyenlőre túl stresszesnek a munkám, de most lesznek változások)


Mi a teendő, vagy a protokoll legközelebb?

Naponta (a munkába oda-vissza) 1órá tempós sétát lenyomok, lehet ezt kéne majd az elején szüntetni?

Szeretnénk ha minden rendben lenn!


Vélemények, tapasztalatokra lennék kíváncsi!

Persze tudom, hogy sok minden majd akkor ott fog kiderülni...

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook