Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Egy vetélés után a következő terhesség veszélyeztetett lesz? fórum

Egy vetélés után a következő terhesség veszélyeztetett lesz? (tudásbázis kérdés)


1 2
41. nikletty (válaszként erre: 35. - Mimi83)
2010. aug. 6. 18:54

[link]


Mimi olvasd el!

Most találtam rá véletlenül....

2010. aug. 6. 07:54
Nem lesz mindenképpen veszélyeztettnek lennie- több körülmény, korelőzmény is kell hozzá (pl. életkor, alap betegség stb.)
2010. aug. 5. 19:23
A kérdésre vonatkozólag: Hát úgy látom ez is megoszlik, nincs erre egy egységes álláspont, s ezek szerint akkor és ott dől el...
38. nikletty (válaszként erre: 34. - Mimi83)
2010. aug. 5. 19:02

Hát Mimi, így van, akkor minden doki mást mond.

Pedig az enyém biza ezt mondta, sok nő van, hogy azért vetél el, mert kevés hormont termel a saját szervezete, és ezért áll meg a baba a fejlődésben és indul el a vetélés... de nekem a doki azt mondta, hogy ha nem ez a gond, akkor a bogyó ellenére is elvetélünk sajnos (akkor szebben mondta)...

Elvileg, ha ez lett volna a gond, vagy ha már a babánk nem állt volna meg a fejlődésben, akkor a barnázásomnak abba kellett volna maradnia a gyógyitól, de nem így volt...


Mimi, én neked egy jobb doki keresését ajánlanám... nekem a dokim csinálta a műtétet is, és jött is hozzám... téged úgy magadra hagytak szegénykém :(

2010. aug. 5. 14:58
Nekem azt mondta a doki a vetélés utáni terhességemnél, hogy mivel már egyszer elvetéltem, ezért alapból veszélyeztettként indulok...
2010. aug. 5. 14:53
Nem lesz veszélyeztetett, ha minden rendben zajlik.
35. Mimi83
2010. aug. 5. 14:45

Bocsi az előző hozzászólásom hangulatáért, de az emlékezéstől visszajöttek azok az érzések.... :(

és még mindig felhúz, hogy hogyan történtek a dolgok :(

34. Mimi83
2010. aug. 5. 14:43

Szia Nikletty!

Nem tudom jól értem-e, akkor az orvosod azt mondta, hogy ilyen esetben a hormonpótlás megoldja a problémát ha csak veled nem stimmel valami, viszont ha a babával van valami, akkor hiába ad hormonpótlást, úgy is elmegy a baba?

Mert nekem az orvosom, aki elég jónak számít, azt mondta, hogy ha pl sárgatesthormonnal kezelnek, akkor előfordulhat, hogy beteg gyermek születik, mert a hormonpótlás hatására megmarad akkor is, ha valamilyen rendellenessége van. :(


Nem tudom ti hogy vagytok vele, de én eddig ahány orvosnál voltam, annyi félét mondtak. :(

Én már nem is tudom melyik orvosnak higgyek.

Amikor elkezdett görcsölni a hasam, utána-olvastam a korai vetélés tüneteinek, és hogy mi a teendő. Amikor elkezdtem kicsit vérezni (beindult a vetélés) akkor bementünk a kórházba. Kb 2 órát várakoztunk, majd jött egy nőgyógyász orvos, aki közölte, hogy nem ért az uh-hoz, na de azért mégis megpróbálja.Inkább ne tette volna, nagyon durva volt (utána kezdtem igazán vérezni). És közölte, hogy nincs semmilyen lehetőség arra, hogy megakadályozzuk a vetélést. Hihetetlen, gondoltam, hiszen mindenhol azt lehet olvasni, hogy vannak módszerek, amivel lehet próbálkozni. Közölték, hogy menjek haza. Majd miután éjszaka annyira görcsöltem, hogy elájultam, a férjem mentőt hívott, bevittek ugyanabba a kórházba, adtak egy ágyat, majd reggel 8-ig rám se nézett senki...

Én épp ezért félek egy kicsit a következő terhességtől, mert ezt a tehetetlenséget elég rosszul viselem :( Meg azt is, hogy az orvosok ilyen nemtörődömök, gyakran úgy érzem, nekik csak munkaeszközök vagyunk, nem pedig emberek, akiknek szükségük van a segítségükre. :(

Én most ebben a homeopátiás doktornőben bízom a legjobban, ő mindig elérhető amikor szükségem van rá, és emberként kezel, és figyelembe veszi az érzéseimet is.

33. danama (válaszként erre: 21. - Timics83)
2010. aug. 5. 13:23
én a vetélés miatt többször kértem a dokit, hogy legyen uh, csak hogy megnyugodjak, meg mentem 4d-re is a 17 héten, akkor derült ki, hogy kukis lesz
32. danama (válaszként erre: 21. - Timics83)
2010. aug. 5. 13:21
2 mensrtációt kellet várnunk, és én nem dolgozhattam, mert sok a vegyi anyag nálunk + engem szívvel műtöttek, és az elöző vetélés miatt is végig itthon maradtam
2010. aug. 4. 22:26

2. terhesség veszélyeztetettnek minősül. Célszerű pozitív teszt után azonnal orvoshoz menni, még akkor is csak ha a mensi kimaradása után 2 héttel van szívhang, de hormonvizsgálatokat már kérhet az orvos és kiderülhet, hogy kell-e hormonbogyókat szedni. (ha igen, minél előbb kezded el szedni, annál jobb, bár az sem garancia a sikerre) Én dönthettem el, hogy mikortól akarok táppénzre menni (tehát az orvos már az elején adott igazolást, mert úgy kértem). Egyéb extra talán csak - orvostól függően - a kétheti ultrahang az első 12 hétben.

Aktuális orvosom szerint mindenképpen kerülni kell a stresszt, (teljes nyugalom és pihenés kell az elején) mert a stressz csökkenti a progeszteron termelődését.

2010. aug. 4. 20:55
Már mint úgy értem, hogy ez a válasz helyénvaló...
29. nikletty (válaszként erre: 28. - Mimi83)
2010. aug. 4. 20:53

Szia Mimi!

Sajnálom, hogy veled is ilyen történt...

akkor Ti már próbálkoztok újra?

Remélem, hogy most kicsit előbb látogat meg benneteket a gólya, s minden rendben kell lennie!


Kérdésedre a választ szerintem nekem a nődokim megadta:

én miután elkezdtem barnázni és mikor hozzá kerültem (lehet ha előbb akkor most nem ide írnék, de ezt már nem tudjuk meg...) akkor azonnal adott hormonpótlást, ugyanis azt mondta, hogy a barna nem jó jel, de ha az én hormonom nem lenne elég, akkor azt megtámogatjuk, de ha más a gond (genetikai, a természet hibázott,...) akkor sajnos az ellen nincs mit tenni, megtörténik, és akkor jobb is úgy...

Én szerintem ez helyén való!

28. Mimi83
2010. aug. 4. 16:20

Egyébként az én nőgyógyászom azt mondta, hogy a 2. terhességnél sem csinálnak semmit másként, ha az vetéléssel zárul, csak akkor jöhet szóba az, hogy a 3. terhességnél bármilyen gyógyszert is fel írjanak. Ez azért van, hogy ne szülessen beteg gyerek :(

De mi van akkor, ha a baba nem azért ment el, mert nála volt valami rendellenesség, hanem azért, mert mondjuk az én szervezetem lökte ki, vagyis hogy nálam nem stimmel valami?

27. Mimi83
2010. aug. 4. 16:15

Mi is idegenkedtünk a homeopátiás orvostól, hogy hülyeség az egész, de most már örülünk hogy elmentünk hozzá.

Én biztos vagyok benne, hogy nem véletlen az, hogy miután 3 évig nem jött a baba, pont akkor jön, amikor elkezdem szedni ezeket a szereket.

Persze nem mindegy kihez mész, és ha valaki nagyon el van keseredve, és rászánja magát, hogy elmenne egy ilyen orvoshoz, nagyon szívesen ajánlom az enyémet!

26. Mimi83
2010. aug. 4. 16:12

Sziasztok!

Mi 3 éve várjuk gólyát....de hiába. Idén márciusban elmentünk egy homeopátiás belgyógyász szakorvoshoz. Március közepe környékén kezdtem el szedni azokat a szereket amit felírt. Sajnos márc végén, április elején a férjem elég beteg volt, mindketten kikészültünk kicsit lelkileg a sikertelen 3 év után, és májusban először éreztünk mindketten azt, hogy 1 hónap pihit tartunk, és nem idegeskedünk. Számomra is hihetetlennek tűnt, hogy sikerült nem idegeskedni, de valahogy legbelülről jött, és megnyugodtam. Amikor május 30-án meg kellett volna jönnie, elkezdtem görcsölni... Eszembe sem jutott hogy terhes lennék... és mégis az voltam. Nem akartunk hinni a szemünknek, nagyon-nagyon boldogok voltunk. Egészen addig mig a 6. héten meg nem kezdődött a vetélésem, amit műtéttel fejeztek be.

A szövettean nálam sem mutatott ki semmit, magzatra utaló nyomokat sem talált :(

Az orvosom azt mondta, hogy az első menses után lehet próbálkozni. Baj nem lehet, legfeljebb nem lesz az ember terhes, mert még túl vékony a nyálkahártya.

Én nagyon szerencsés vagyok, mert a férjem mindenben mellém állt, és nem csak mellettem volt, de rengeteget beszélgettünk. Én 1 hetetet voltam otthon, az 1. hét a munkahelyen rettenetes volt...NEm bírtam elviselni az embereket, írtóztam a buszra szállástól. A homeopátiás orvostól kaptam olyan bogyókat, amik segítik a feldolgozást, és gyakorlatilag a 3. héten már nem sírtam, akkor sem ha a szüleimmel beszéltem telefonon (ők nagyon messze laknak).

25. nikletty (válaszként erre: 22. - 404acf31e1)
2010. aug. 3. 17:10

szia

szerintem egy komolyabb dokival kéne beszélned vidd el a hőgörbéd is neki,így már nem zavarhat haza, hogy méregess,nézzen meg,meg párodat, hisz 1év elmúlt, én ezt tenném.

Természetesen neked kell érezned, mit szeretnél.

24. nikletty (válaszként erre: 19. - Danama)
2010. aug. 3. 17:09

De jó! :)

Remélem mi is szerencsések leszünk!

23. nikletty (válaszként erre: 20. - Timics83)
2010. aug. 3. 17:08

Szia én is mellemen éreztem, hogy bírtam aludni délután, és nem várt menzi napján érdekes módon jó kis görcs volt(ami amúgy picik szoktak lenni), lent meg semmi... így a nem várt napján már nagyon sejtettem, mert olvastam, hogy mindjárt megjön érzés sokaknak szokott lenni olyankor...


Én Zala megyei vagyok, és ott Dr. G. P-hez.

Te?

22. 404acf31e1 (válaszként erre: 19. - Danama)
2010. aug. 3. 08:57
Szia.Nem kellett semmi!6 héttel a vetélés után kontrollvizsgálat(nem mondtak semmit)aztán egy jött rákszűrés(2009 ben),,most ebben az évben is voltam rákszűrésen,az eredmény jó.A válasz ennyi:hőmérőzzek.Csináltam is egy pár hónapig.A peteérést le is lehet olvasni róla.De már nem mérek mert arról is csak az jut az eszembe,hogy még nem vagyok terhes:((
21. timics83 (válaszként erre: 17. - Danama)
2010. aug. 3. 08:28
Szia. Amiatt, hogy veszélyeztetett voltál nem is dolgozhattál? Mennyi idő telt el a műtét és a köv. terhesség között? És minden rendben zajlott végig? Sűrűbben kellett járnod vizsgálatokra mintha nem történt volna már vetélés?
20. timics83 (válaszként erre: 16. - Nikletty)
2010. aug. 3. 07:56
Teljesen biztos voltam benne, hogy baba van a dologban. Nagyon fájtak a melleim, meg állandóan fáradt voltam. De annyira, hogy munka után le kellett feküdnöm egy fél órára, hogy bármit is tudjak csinálni. És én soha nem voltam nagy pihengetős. Igen, mi most már próbálkozhatunk :-)) Nekem 1,5 hónap volt a kritikus. Semmihez nem volt kedvem, még beszélgetni sem. Borzasztó ürességet éreztem. De mára már sokat javult a helyzet. Úgy érzem, hogy lelkileg készen állok egy terhességre. Alig vártam, hogy leteljen a két hónap. Kihez és hol jársz orvoshoz?
19. danama (válaszként erre: 18. - 404acf31e1)
2010. aug. 3. 07:47
nekem szerencsém volt egyből jött a baba, nem kellene egy hüvelyi uh-t kérned hogy minden rendben van odabent?
2010. aug. 2. 21:31
Nekem 1 éve és 5 hónapja volt missed ab-m.Könnyen jött terhesség volt.Szinte ahogy terveztük egyből sikerült.Majd el is ment9 hetesen.Aztán műszeres befejezés.Utána 3 hó "várakozási idő"aztán mindent bele próbálkozás és egyszerűen nem akar jönni:((
17. danama
2010. aug. 2. 21:31
nekem volt egy missed ab-om és a következő terheségemet is veszélyeztetettnek nyílvánították, most lesz 2 éves a kisfiam
16. nikletty (válaszként erre: 14. - Timics83)
2010. aug. 2. 21:05

akkor Ti most már próbálkozós ciklusban vagytok ugye?


Nekünk a következőtől indul, már várom én is... de 2hónap az kellett is én úgy érzem nekem.

15. nikletty (válaszként erre: 14. - Timics83)
2010. aug. 2. 21:03

én is ezt kívánom Neked!

Nekünk 4.ciklus volt... hát meglátjuk,sürgetni nem szabad ugye, de bízzunk, hogy túl sokat nem várat a gólya.


Nekem 28napos a ciklusom és 32.napon regel teszteltem.

És hogy jött, hogy már aznap teszteltél, megérzés?


Bevallom, nekem is volt megérzésem, sőt teszt előtti napon már teljesen biztos voltam benne, éreztem a testemen is, de nem mertem előbb, féltem, hogy korán tesztelek és csalódok esetleg, de legközelebb legkésőbb 31.nap reggel tesztelni fogok (ha nem előbb, de szerintem is legkorábban várt menzi napján érdemes), egész pontos a menzim, szerencsére, kopp-kopp.

14. timics83 (válaszként erre: 10. - Nikletty)
2010. aug. 2. 20:21
8. hónapban sikerült a baba. Aznap, mikor meg kellett volna jönnie csináltam tesztet, és pozitív lett. 4 nap múlva hívtam a dokit, és mondta, hogy köv. hét szerdán menjek. Akkor még minden rendben volt, de két hét múlva nem volt szívhang, és nem is fejlődött csak kicsit. Mondta a doki, hogy várjunk egy hetet, hátha csak fiatalabb a terhesség, mint gondoljuk. De a hétvégén elkezdtem vérezni, Nem nagyon, de folyamatosan erősödött. Felhívtam a dokimat, és behívott a kórházba, és másnap reggel műtét. 9 hetes volt. Nekem is hamar mennem kell majd következő terhességnél. Olyan érzésem van, hogy most hamarabb fog sikerülni. Nem tudom megmagyarázni, hogy miért, de ezt érzem. Remélem, hogy így is lesz :-)))
13. nikletty (válaszként erre: 10. - Nikletty)
2010. aug. 2. 18:16
jah, de azt tudni kell, hogy igaz volt korábban is kis méhszájsebem, de soha nem volt semmi panaszom vele, de azért elhittük neki, hogy csak méhszájsem barnázik... hisz lehetséges lett volna, de ki kellett volna zárnia, hogy a terhességet nem veszélyezteti
2010. aug. 2. 18:14
KÍvánom én is mindenkinek a babásodást, és egészséget!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook