Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Egy óvodai problémától, a fejtetűtől hogyan lehet megszabadulni hatásosan? fórum

Egy óvodai problémától, a fejtetűtől hogyan lehet megszabadulni hatásosan? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
2007. máj. 10. 11:15

Nekem 2 fiam van és még az egyikük sem hozott haza lakókat(pedig a nagyobbik már 4.-es), mert mindig le van vágva a hajuk 6 mm-re.

Nix-et a samponnal is össze lehet keverni és akkor tovább tart.

2007. máj. 10. 11:13
Egyébként van itt a hoxán egy cikk erről, "A fejtetvességről" a címe.
2007. máj. 10. 11:12
A régi jó petróleum is jó a tetűk ellen. Barátnőm, akinek a gyerekei szintén hoztak haza tetűt az óvódából (pedig ő is tisztán tartja őket), azt mondta, petróleum után még erősebb, fényesebb is lesz a gyerekek haja. A serkéket is megöli, csak azok odatapadnak a haj tövére, és le kell húzkodni őket, mert még döglötten is kapaszkodnak.
2007. máj. 10. 10:52

Nem kell ennyit kézimunkázni, szintén a gyógyszertárban kapható tetűfésű, nagyon sűrű.

Én úgy tudom (kérdezd meg a dokinénit) hogy a tetű jobban szereti az ápolt, tiszta hajat, és nem feltétlenül az ápolatlan gyerek a forrás.

2007. máj. 10. 10:15
Azt mondta az egyik barátnőm, hogy nem tudnak tőle megszabadulni, mert újra és újra behordják azok a gyerekek, akik ápolatlanok. Nálunk egyszer szóltak az óvónénik,hogy találtak pár gyereknél (lányomnál szerencsére nem) akkor bekentük, de többet nem kentem, mert azt hallottam, hogy nem igazán jó hosszútávon, mert vegyszer. Nem igazán tudom, hogy mi lehet a jó megoldás.
4. Trixx78 (válaszként erre: 2. - Ksolya85)
2007. máj. 10. 09:54
Vettem a gyógyszertárban 2 fajtát is. A tetűt kiírtja, de a sörkéket nem. Azok pedig kikelnek.A sok kezeléstől pedig már kiszáradt a haja és a fejbőre.
2007. máj. 10. 09:51

Nix vagy

Nittyfor és

rengeteg kézimunka még a hajról lehúzkodod a serkét.


Az egyikhez tartozik aprófogó fésű is, ami nagyon hasznos.

2007. máj. 10. 09:36
A gyógyszertárban lehet rá sampont kapni, azzal kell hajat mosni, elég büdös, de hatásos, a nevére már nem emlékszem, lehet azóta más újabb is van forgalomban.
2007. máj. 10. 09:32
Egy óvodai problémától, a fejtetűtől hogyan lehet megszabadulni hatásosan?
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook