Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Egy óvodai problémától, a fejtetűtől hogyan lehet megszabadulni hatásosan? fórum

Egy óvodai problémától, a fejtetűtől hogyan lehet megszabadulni hatásosan? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
39. 60dc903c1a (válaszként erre: 38. - Edek)
2008. febr. 12. 07:11
Tisztán, vagy higítva? Mindegy hogy hány százalékos? Ezt hogyan alkalmaztad?
38. edek (válaszként erre: 36. - 60dc903c1a)
2008. febr. 5. 22:16
Leghatásosabb az ecet volt serkeoldásra.
37. coline
2008. febr. 4. 18:00
Ez nállunk is problémát szokott okozni szeptemberben. És sajnos visszatérő probléma évről-évre. Minden hajmosás/szárítás után bekentem nitiforral és kiszedtem a serkéket. Kemény meló!!! :( De hála az Égnek ma már nincs a lányok hajában!:)
36. 60dc903c1a (válaszként erre: 32. - Edek)
2008. febr. 4. 17:21
Persze, a serkéket le kell húzogatni, szertől függetlenül... De ha nem kened le, akkor nehezebben távolítható el.
35. nezike
2008. jan. 21. 13:51
nálunk a NIX bevált.
2008. jan. 20. 20:05
Valamikor régen lehetett kapni gyógyszertárban ERGÓ-t,tökéletes hatása volt,de bármit használtok,a serkét egyenként kell lehúzgálni.
2008. jan. 20. 11:05
A leghatásosabb a kopaszra nyiratkozás.
32. edek (válaszként erre: 27. - 60dc903c1a)
2008. jan. 19. 22:56

Nyttifor,Nix nálunk nem jött be.Serke egyiktől sem pusztult el,tetű másnap reggel vígan sétált.

Előző este :hajmosás,nittyforozás,hajnyírás!serkék

leszedése körömmel!!Szeptember óta hatodszor találunk,csak a nagyfiamban.A férjem azt mondta,ne vegyek patikai szert.Szerintem az egyetlen megoldás : mindennap nézni!

31. Moncsiga (válaszként erre: 13. - Aebal)
2007. dec. 19. 20:13
Nincs értelme másik oviba menni! Bárhol felbukkanhat sajnos ez a probéma.
2007. nov. 18. 12:55
Gyógyszertárban kapható tetűírtó.
2007. nov. 17. 23:16

Igazából nekem soha nem lett tetves a fejem, pedig óvodás koromban is, iskolában is évente többször fertőződött a társaság...

A gyerekeim is elkerülték a "bajt". :D


Talán ez annak köszönhető, hogy anyukám (és aztán már anyukaként én is) minden hajmosás után ecetes vízzel öblítette át a hajamat.

Ettől nagyon szép fényes, erős volt a hajam, ráadásul a tetvek is elkerültek. :D


1 liter vízbe 1-2 evőkanálnyi ecetet kell önteni, hajszárítás után másnapra elillan az ecetszag.

(Az alaposan shamponnal megmosott, jól kiöblített hajra kell önteni utolsó öblítővízként.)


Az ecetnek fertőtlenítő hatása is van, szerintem jót tesz a fejbőrnek is, megakadályozza a "hajszag" kialakulását is.

28. gizmóka (válaszként erre: 26. - LoLiNa)
2007. nov. 14. 16:41
nálunk ugyanez a helyzet:(
2007. nov. 13. 12:17
Nyttifor és Nix mellett még ott van a Pedex is és ez a legolcsóbb. Viszont ugyanolyan hatásos. Hajmosás után a hajra kenve egész héten (elvileg két hét) védelmet nyújt, tehát jó a megelőzésre és nem olyan drága (kb. 400.- Ft)mint a Nix (aminek az ára 1200.- és 1400.- közt mozog).
26. LoLiNa
2007. nov. 3. 11:25
a mi óvodánkban épp tetü járvány van... vittem be az óvodába, puszi.. közli az óvónő, hogy minden szülő vegyen tetüírtó hajszeszt, mert járvány van. kb 5 gyerek volt a csoportban, pedig 9 után értünk oda.. közöltem, hogy rendben, viszem haza a gyereket..
2007. júl. 23. 08:57
Fiú esetén a legbiztosabb a kopaszra nyirás.
24. LoLiNa
2007. júl. 23. 07:11
Nityfor vagy mi a neve..
23. Ani26
2007. júl. 6. 23:38
A NIX és a Nittyfor is jó. Viszont arra figyeljetek, hogy nem elég lekenni a hajat, le is kell húzgálni az utolsó darab serkét is (hosszú idő, de csak így lesz hatásos).
2007. júl. 2. 14:45
Állítólag ha bedörzsölöd a gyerek haját rozmaringolajjal, az is elriasztja a tetveket. Ha már megtörtént a baj, tetűirtó használata után a hajsütővassal történő "kezelés" meg sokat használ a serkék elpusztításában.
2007. júl. 1. 15:01
Mint édesanya és mint pedagógus mindkét oldalról veszélyeztetett vagyok, de még soha nem kaptam el fejtetűt. Viszont a gyermekem már hozott haza az óvodából. Igen hosszú időbe tellett, mire sikerült végérvényesen kiűzni őket. (Derékig érő haja van a lányomnak.) A NIX nagyon jó megoldás lehet a megelőzésre, viszont csak havonta szoktam használni, mert tönkreteszi a hajat. Ha már megjelentek az élősködők, akkor a Neemoxan nevű szert alkalmazom, ami nagyon jó!
2007. jún. 21. 08:45
Köszi mindenkinek. Sok segítséget kaptam!
19. koda32
2007. jún. 8. 12:59
Egy kollganőm összekeverte a samponnal a NIX-et és mindig igy mosta a gyerekei haját.ezzel előzte meg,hogy megint megfertőzödjenek.
18. koda32
2007. jún. 8. 12:57
Nálunk is ez a helyzet mindkét lányomnál. Derékig érő göndör haj+az enyém is ilyen.Érdekes,hogy a nagyobbikba volt csak tetű és serke,de mire lekezeltem elment rá az egész nap.Nem lett volna szivem levágni a hajukat.Aki behordta a tetűt a suliba annak meg cseszett rá az anyja,hogy kiirtsa belőle.Ma vagy holnap ismét lekenem a fejünket,mert a hideg ráz,hogy megint előfordul.
17. edb6c38cef (válaszként erre: 15. - Koda32)
2007. jún. 7. 17:52

Nálam, kislányomnál a Nittiforral való kezelésig ugyanaz vált be. Utána azonban nem sűrűfésűvel, hanem az ujjaimmal (körmeimmel) húzkodtam ki a döglött serkéket. Ja, és 9 (!!) napig, minden nap 5-6 óra hosszát csináltam ezt. Igaz, kicsi lányom haja derékig ér, ezer csigába, a spirál dauer semmi hozzá képest.

Persze, ez is jó: aki behozta az oviba a tetűt, azt a kislányt az anyja kopaszra nyiratta, hogy ne kelljen vele szarakodnia. Én meg, ha igényes akarok lenni, és féltem a lányom hajzuhatagát, golyózzak be.

2007. jún. 7. 14:32
Kopaszra.
15. koda32
2007. jún. 6. 21:51
A kórházban ahol dolgozom úgy irtjuk a tetűt:Hajmosás,Nittyforral bekenjük a hajat,1 órán át letakarva,majd 1 órát szárad a haj.A serke sürü fogazatú fésüvel iszedhető.Másnap ismétlés.
14. koda32
2007. jún. 6. 21:46
Az iskolában egy gyereknek tetűt találtak a fejében és még csak haza sem küldték.másnap újra ott volt a suliban.A tanárnő,a védőnő is azt mondták nem lehet kitiltani "személyi jogok" miatt.Én megelőzésképpen lekezeltem a gyerek fejét ez kb.1 hete volt.Erre ma 4 tetűt irtottam ki Nittyforral és jópár serkét is lehúztam.Nem tudom tudjátok-e,de még a párnát is ki kell mosni ilyenkor.Meg az egész családot is le kell kezelni.
13. aebal
2007. jún. 6. 09:37
NIX-el, de vidd át másik oviba, ha tudod
12. Peori
2007. máj. 12. 21:49
sziasztok, nálunk pont most merült fel. a legkisebb lányom az oviból hordja szinte hetente. lekezelem, kiszedek mindent és egy hét múlva újabb , most a pedexel próbálkozom, a többi se hatásosabb, csak drágább
2007. máj. 10. 17:10
Hali. Sajnos nálunk is hivatlan albérlőket találtam. Nekem a védőnő a " Pedex"-et ajánlotta. Úgy tűnik minden lakót vitt! 1 literes 1500.- (ha véletlen jön a többi)
2007. máj. 10. 14:11

Emlékszem én 10 éves lehettem,mikor egy táborban elkaptam!Nem volt jó!

Gyógyszertárban vett anyukám valami oldatot,azzal bedörzsölte a hajam,rá zacskó,és úgy volt egy ideig!Azt hiszem utána már nem volt gond,de mindez már 8 éve!

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook