Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Egy óvodai problémától, a fejtetűtől hogyan lehet megszabadulni hatásosan? fórum

Egy óvodai problémától, a fejtetűtől hogyan lehet megszabadulni hatásosan? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
69. vivili (válaszként erre: 68. - D4a2436008)
2009. okt. 2. 11:39
Még annyit tennék hozzá, hogy szlovákiai barátnőm mesélte, hogy náluk az orvosok keresztkérdésként teszik fel, hogy mi a legjobb serkeirtó szer és szóba sem állnak azzal, aki terméket javasol, mert a serke ellen a legeslegjobb szer az ELTÁVOLÍTÁS, magyarul le kell húzni a hajszálról. Nekem bejött ez Neemoxan, műanyag a fésűje és nem sérti a fejbőrt, mint a fém fogúak.
2009. szept. 21. 16:31

Az en lanyom is,amikor ovodas volt,es hosszu haju,kapot tetut.Bementem a gyogyszertarba,es elmondtam,mi a problema,es akkor adtak, a NITTIFOR

tetu irtot.Azzal mosni,ecetes vizzel obliteni,az ecet mindent fertotlenit.

67. vivili (válaszként erre: 62. - Amika)
2009. szept. 21. 14:00

Sziasztok!

Én azt olvastam (de nem volt még tetű a lakásban szerencsére), hogy vagy a nagyon meleg min. 60 fokos mosás az, ami elpusztítja őket a mosható anyagokból, vagy amit nehéz mosni, hűtőbe kell tenni, lehetőleg fagyasztóba.

Amit hallottam, hogy jó, az egy természetes anyagú szer, miatyánkcserje-olaj van benne és oldja azt az anyagot, amivel a serke rátapad a hajszálra. Van a dobozban egy tetűfésű is, Neemoxan a neve.

2009. szept. 16. 18:29
Nem tudom aktuális-e még, de most reklámoznak a tv-ben egy sprayt kifejezetten tetűre és utána megelőzésre. Sajnos a nevét nem tudom, de a reklámot ma már legalább 2x láttam , figyeld.
65. salabakter (válaszként erre: 62. - Amika)
2009. szept. 16. 16:53
A lakásnak semmi köze a tetűkhöz,a lakást,ágyneműt csak lapostetű fertőzés esetén kell.Azaz ruhatetű esetén.A fejtetű nem él meg ruhák kőzt,sem a porban:)
2009. szept. 16. 16:50
Régen,mikor az én gyerekeim kicsik voltak,lehetett kapni ERGO tetűirtó szert,egyszer bekented vele,egy órát rajtahagytuk,és teljesen kipusztultak.De a serkéket az utolsó darabig körömmel le kell húzgálni,addig nem mehettek sehová.Aztán már mindegy a sampon milyen,de ecetes vizes öblítéssel soha nem fertőződnek vissza!Ráadásul ragyogó fényes lesz tőle a haj,a balzsamoknál 100x többet ér.
63. edek (válaszként erre: 55. - 63a85224af)
2009. aug. 21. 11:46
Légyszi írd ki a nevét..köszi...
62. Amika (válaszként erre: 53. - Anna Kedves)
2009. aug. 21. 09:21

Szia!


Te írtad ,hogy fertőtlenítik a lakást.Azt hogyan?Mert mindent kimostam szinte,kitakarítottam.Ennyi?Vagy van valami szer?:-)Mert már begolyózok.Most a kocsiüléseket mostam ki meg a babkocsit.

61. Amika (válaszként erre: 55. - 63a85224af)
2009. aug. 21. 09:17

Szia!


Kiírhatod a nevét ,hiszen a tetűírtók nevét is kiírtuk.Én is várom,pont gyógyszertárba készülök.

köszi

60. Amika
2009. aug. 21. 09:16

köszi mohonc.:-)

Megpróbálom n is az ecetes vizet.

59. mohonc
2009. aug. 21. 07:52
folyt: Valamelyik tetüírtóhoz adtak olyan jó sűrű fésűt, azóta a három gyerek 2-3 hetente a kád fölött jól kifésüli a haját mi meg nézzük a "termést". Ha mozog, tetű, ha nem mozog, szöszmösz. :)
58. mohonc
2009. aug. 21. 07:45

Hát ezzel a döggel mi is megkinlódtunk, az iskolából hozták haza.

Már ráköltöttem vagy 10 000 Ft-ot a mindenféle szupersamponokra, amik elvileg a visszafertőződést is megakadályozzák, de ugyanúgy egy héten belül mindig visszajöttek.

Na akkor elővettük nagymama módszerét és bejött.

Hajmosás után higított ecetes vízzel, szivaccsal lemostam a hajukat (persze óvatosan), majd nejlonzacskót rá és egy félórát vártunk, utána kiöblítettük és szárítottuk. A dögöket utána még lehúzkodtam, de egyébként eltűntek és nem is jöttek vissza.

Az a pár hét egy idegbaj volt, főleg, hogy én is elkaptam. Érdekes, de apuciba nem ment bele.

57. 60dc903c1a (válaszként erre: 55. - 63a85224af)
2009. aug. 21. 07:09
megköszönném, ha megtudnád írni a nevét....
56. Amika
2009. aug. 20. 23:07

Sziasztok!


Tudtok nekem segíteni.

Mi is elkaptuk,szerintem balatonon a strandon.Van 3 gyerekem egy 5 éves fiú,4 éves lány és egy 3 hónapos fiú.

Elösször a kislányomban volt.Lekezeltem az egész családot még a kicsit is Nittiforral.

Aztán kiderült a nagy fiamban van.

Megint mindenkit lekezeltem.Mindennap kezeltem őket is magamat is.Neomaxont is vette.A lányomnak rengeteg serkéje volt azokat levágtam,lehúzigáltam stb.2 hete csinálom még mindig van egy pár.

Már azt hittem túl vagyunk rajta de vissza mentünk balatonra.Strandra nem,csak a nyaralóban voltunk.Erre a kisbabámnak mászott egy a hajában és lerakot jó pár petét.Szegénykémet lenyírattuk rögtön kopaszra.Közben az én hajamban is találtam serkét de bogarat nem.Nem tudom mi van hogy került most a babámba is.:-(

Mindennap kezeltem a családot bekötött fejjel itt ültünk.Mindent kimostam.


Mikor azt mondjátok fertőtleníteni kell a lakást.Azt hogyan?

köszi

2008. okt. 28. 22:18

Sziasztok!


Van egy sampon, fűzfakéregkivonatot tartalmaz, mi ezt használjuk.A mi ovinkban is volt,van tetű, egyszer kellett vegyszerrel tetűt írtanom.Azóta ezt használjuk megelőzésre és nem volt betolakodónk.Azért vagyok ettől nyugodtabb, mert nem vegyszer.Minden héten ezzel mosunk hajat.Gyógyszertárban ajánlották, nekünk bevált.Nem tudom,hogy a nevét leírhatom-e ide, ha valakit érdekel elküldöm priviben

2008. szept. 22. 13:06
legjobb a hajat minél rövidebbre vágni,esetleg kopaszra kisfiúknál.Most van valami újfajta sampon,de amíg nincs meg a tetű"forrása",moshatod a gyereket amivel akarod,visszamásznak a kis dögök.
53. Anna Kedves (válaszként erre: 47. - Éden74)
2008. febr. 13. 21:13
Szia! Mint mondtam óvónéni függő, mit, hogyan mondd, mit hangsúlyoz! Azt, hogy van, vagy azt, hogyan lehet kiírtani, megelőzni!! A samponok nem védenek, mert a tiszta hajat szereti a tetű! A serkét is le kell húzni a hajról!!! És sajnos igaz, ha van ahol nem fertőtlenítik az egész családot, a lakást, onnét mindig jönni fog!!!
52. diagonalt (válaszként erre: 51. - Edek)
2008. febr. 13. 19:46

Amúgy én is ugyanebbe az oviba jártam annakidején,nem kevés gyerekkel együtt.soha semmilyen tetüsödés nem volt.Általános iskolában,talán ha egyszer volt egy tetves ostálytársam.Ma meg mást sem hallok mindenhonnan,csak hogy megint tetü van itt is ott is.

Kitiltani őket nem lehet.Hugiékat vinni sem,mert az pénzbe kerülne,és a következő oviba kell felnőtt kíséret,mert oda nem biztosít az önkormányzat.Elég nehézkesen lenne megoldható.Kis falu,zárt közösség.Nem tudom,hogy élt/él e valaelyikőtök ilyen helyen.Mikor én elköltöztem Bp-re,akkor egyből jöttek azzal,hogy én elvárosiasodtam,csak mert lappnadrágot hordok,megtanultam kínai pálcával enni és van egy laptopom.Vicc az egész,és kicsit tartanak tőle,hogy kiközösítenék őket,ha máshova járatnák a gyerekeket.Míg itt van választás ovi és minden egyéb között,addig ott csak az az egy van.

51. edek
2008. febr. 13. 11:06

Én ismerek olyat,akinek a Pedex sem vált be..:o(

Az én fiam eddig minden egyes tetű "fellángolásnál" elcsípett egyet-kettőt.Legjobb barátja,állandóan együtt játszanak,megelőzés nélkül,még soha nem fertőződött meg.Ez is olyan,mint a szúnyog!Van akit szeret,van akit nem!

2008. febr. 13. 10:20

A szegénységről meg annyit relatív.

Én egy szegény vagyok, kifizetek mindent 40.000 Ft marad négyőnkre.Be tudom osztani, nem látszik rajtunk.Tiszták vagyunk.

A mi ovinkban olyan nagyon szegények nincsenek még is van tetű.

49. éden74 (válaszként erre: 48. - Diagonalt)
2008. febr. 13. 08:44

Igen ez nagyon kellemetlen.

Próbáld meg a fejetekre tenni Pl.PEDEX-et akkor is ha nincs benne.Lehet ha megérzi a szagot a tetű nem fog belemenni.Nekünk bevált.

Az ilyen koszos családoknál el kéne rendelni hivatalosan egy nagy írtást.Hogyan??

Átsem tudják vinni másik oviba a tesódék.

48. diagonalt (válaszként erre: 47. - Éden74)
2008. febr. 13. 08:20
Hugomék egy kisfalusi óvodába járnak.Évente nem tudom,hogy hány 10ezer forintot költenek el tetűírtú szerre apámék.3 gyerek,plusz a két felnőtt.Mire mindenkit lekezelnek...A tetű a koszos gyerekekből megy át a tisztákba.Meg ugye egy helyen tárolják a gyerekek ágyneműit,és így átmászkálnak a bogazak,majd bele a buksijukba.Próbáltak már mindent tenni,de sajnos nem lehet.A tetves gyerekeket,max néhány hétig tudják eltiltani az ovitól,aztán újra odajárnak,és még mindig tetvesek.Mi mr kezdjük unni egy kicsit,de nem lehet semmit tenni,mert az anyuka meg a rossz anyagi helyzetére hivatkozva nem vesz tetűírtó szert.Ha az önkormányzat meg megveszi neki,akkor meg lekezeli,de az otthoni holmikat nem fertőtleníti ki,és amint lejár a szer védőhatása azonnal újra ott a tetü.Kezdjük nehezen viselni.Csak az a baj,hogy ezek a gyerekek ott lesznek majd általános iskolában is.Szerencsére ott már kisebb az esélye,hogy átmásszanak a tetvek.De még így sem az igazi...
47. éden74 (válaszként erre: 46. - Anna Kedves)
2008. febr. 13. 07:56

szia.

Egy alkalommal korábban mentem a kislányomért.Pont fésülködés volt meghallodtam, hogy az egyik kislánynak ott a serke a haján.Kértem mutassátok meg mert nem ismerem.Tele volt.

Másnap csodálkoztam ott volt a kislány.Kérdeztem tiszta? azt mondták nem de csak serke.

Én azt nem értem millió egy sampon létezik, meg ellenszer miért természetes az, hogy közösségben tetünek kell lenni.Miért nem a megelőzéséről beszélnek az óvónénék?

Festjük a hajunkat, műkörmünk van a gyerek meg tiszta tetű??????

46. Anna Kedves (válaszként erre: 45. - Éden74)
2008. febr. 13. 06:14

Arról nem beszélünk, akiben találunk, nem nevesítünk!!!!!! Személyiségi jogok!!!! DE!!!!!

Arról igen is, hogy létezik, hogy hogyan kell lekezelni a hajat, hogyan lehet "megelőzni", és hogy mit keressen a szülő!!!!! Ez véleményem szerint óvónéni függő, mit és hogyan mondd!!!

A gyakorlatom:Én ha észreveszem, értesítem a szülőt telefonon, hogy be tudja szerezni a hajszeszt, de nem mondom, hogy vigye haza! Ennek ellenére eddig minden szülő jött egyszerre, és vitte a gyerkőcét haza, hogy lekezelje! Nálunk másnap csak védőnői igazolással jöhet, hogy "tiszta" a haj!!

Különben a szülő felelőssége!!!!!!! Neki kell ellenőriznie a gyerekét!!

És igen is, beszélni kell róla nyíltan, mert különben abban a szülőben, akinek a gyerekében megtelepszik, óriási szégyenérzetet kelt, ami soha nem jó!!!

Nem azt kell mondani, hogy kiben, hanem azt, hogy van, és mit kell tenni ellene!!!

45. éden74 (válaszként erre: 40. - Anna Kedves)
2008. febr. 12. 15:54
Úgy tudom, hogy közösségben nyíltan nem szabad besz. róla.Nálunk még azt sem modhatják meg, hogy kiben van.Ja és ha csak sörte áll. még mehet óviba a gyerkőc.Van valami szabály erre óvonénik mondták.
2008. febr. 12. 15:50

sziasztok.

Most vagyok itt először, szeretném megosztani veletek a módszeremet ami bevált.

Idén 4. éve, hogy a kislányom oviba jár.Nem volt (eddíg)lekopogom tetünk.A mi ovink is tele van.Elkezdődik a szezon és szept. 15.-én már van.

Van egy úgyn. PEDEX nevű akármi (nekem is ajánlották)kezdettől fogva minden második mosásnál bedörzsölöm a haját.Ennyi az egész.Lehet kicsit korpás tőle de megéri, ugyanis annyi haja van, hogy ki sem tudtam volna írtani belőle.

43. coline
2008. febr. 12. 15:28
Azt hiszem korai volt kijelenteni azt, hogy ma már nincs a lányok hajában. MEGŐRÜLÖK tegnap bukkantam megint rájuk ez nem lehet igaz... Nincs hatásos megoldás.:(
42. edek
2008. febr. 12. 14:14

Töményen használtam,20%-ost.A serke is elpusztult.

Patikai szerek használata után,a serke még pattant a körmeim között.Tehát élt!

Én sem hittem el,hogy az ecet hatásosabb.De kinek ez,kinek az válik be.

2008. febr. 12. 10:38
Hello! Én a Nittyfor tetűírtó hajszeszt ajánlom. alkalmazása mellett szükség van az ellenőrzésre is. Szedegetni kell őket.
2008. febr. 12. 07:30

Óvónéniként kaptam, megrázott!!! Nekem a NIX segített, meg a lehúzkodás! Azóta minden nap nézetem, VÉDEKEZÉSÜL!!! Kivédeni nem lehet, amíg van olyan gyerkőc, akit csak lekezelnek, de nem húzkodják le a serkét!!

Közösségben nyíltan kell beszélni róla, segítséget kérni az összes szülőtől, és akkor talán!! De sajnos visszatérő probléma, de meg lehet oldani!!

Meg lehet szabadulni tőle, ahogy az orvosom mondta:Egyszer többször kell lehúzkodni a serkéket, mint ahogy megtelepszenek!!!

Ez van!!!!!!!!!!!!!

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook