Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Egy kóbor anyamacska nálunk szülte meg a kicsinyeit. Mit tegyünk? fórum

Egy kóbor anyamacska nálunk szülte meg a kicsinyeit. Mit tegyünk? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯
277. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 275. - Guruljka)
2021. máj. 8. 17:14

Örült neki nagyon először.

Tényleg arany. Nekem ő a szívem csücske, olyan okos és szófogadó. Borzasztóan szeretem 😊

276. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 274. - Guruljka)
2021. máj. 8. 17:12
Először a pofiját szagolta, aztán a fenekét. Aztán újra a fenekét. És akkor akarta a farkát elkapni.. ő nagy vadászós. Egeret, patkányt többször fogott már és azt is a farkánál fogva...
275. Guruljka (válaszként erre: 272. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 8. 17:07
Lehet, azt hitte, új játékot kap, nem akart rosszat. Arany kis pofa.
274. Guruljka (válaszként erre: 272. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 8. 17:06

Hamar összeszokhatnak.

Csak hadd szagolja meg a kutya a cica fenekét. Vedd fel a cicát és tartsd oda neki. Közben mondogasd a tiltást a kutyának, amit szoktatok mondani, ha valamit nem szabad.

A kutyaház elejére lehet egy darab deszkát is szögezni, hogy a kutya ne férjen be.

2021. máj. 8. 17:03
Nálunmk az ilyen "macska igen, kutya nem" dolgokra bevált a nagy lyukú térháló, amit eredetileg betonozáshoz találtak fel.
2021. máj. 8. 17:03

Ma áthoztam megmutatni a kutyámnak. Szaglászta, örült neki. Érdekelte egy darabig. De aztán meg akarta ragadni a farkánál fogva :(

Természetesen nem engedtem neki, rászóltam. Utána fülét-farkát behúzva, meghúzódva bement a helyére és ki sem jött. Utána már nem érdekelte a macska.


Hát nem tudom egy 12 éves, nyugdíjas korú kutyát érdemes-e "kínozni" ezzel :(

271. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 270. - Liliom10)
2021. máj. 8. 16:58

Hát. Van egy kutyaház közvetlenül a házunk mellett. Oda odafér.


És van egy távol, ami körül van kerítve vas kerítéssel (kutya ketrec volt) és oda nem bír bemenni, mert ajtó van rajta. Van rajta egy nagyobb hasadék ahol a macska be bír menni, és ott nyugiba lehet. Csak messze van a háztól. Akkor egymaga lenne a távolban.

270. liliom10 (válaszként erre: 269. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 7. 17:11

Mi van a kiscicákkal ?

A kutya nem fér hozzá a cicákhoz, ha bebújnak a kutyaházba ? Csak akkora kerek nyílás kellene rá, amin macska befér, de a kutya feje nem. Doboz nem kell, legalábbis az oldala nem. Valami kis szőnyeg, régi pulóver vagy törülköző alájuk elég.

2021. máj. 4. 23:14
Azon gondolkodtam, csinálok nekik fekhelyet a hétvégén ha lesz időm. Van egy közepes kutyaházunk amit nem használ a kutya. Rakok bele dobozt, búvóhelyet nekik. Felkészülök a fogadásukra.
268. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 267. - Guruljka)
2021. máj. 4. 23:11
Így hogy mondod, a 2 fiú a legnagyobb. De a másik lány is közepesen nagy. Csak ő ilyen pici. De aranyos.
267. Guruljka (válaszként erre: 264. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 4. 22:40
Nem lesz vele semmi baj. Kislány, azért kisebb. Ettől még lehet tüneményesen okos, ilyen nálunk a Szupi (Szuper) cica.
2021. máj. 4. 22:33
Mondjuk a kedvesebb talán jobban ragaszkodik a gazdihoz és nem csavarog?
2021. máj. 4. 22:29

Illetve aki meghúzódó, elbújós, nem olyan barátkozós, az később csavargós lesz? Vagy megmarad otthon?

Ezt lehet tudni előre?

2021. máj. 4. 22:26

Más dolog: a természetük.


A fiú kíváncsi, bátor,odajön ha hívom. Nagy is, húsos.


A lány akit kinéztem vékonyka, ő a legkisebb, fejletlen a többihez képest. De érdeklődő, kedves. A kicsisége miatt nem lesz beteges később?

263. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 260. - L.luiselotte)
2021. máj. 4. 22:20
Végülis csak jobb társaságban nekik.
262. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 259. - Guruljka)
2021. máj. 4. 22:19
Ezt is mondták már, hogy lehet nem is maradnak meg nálunk. Mert az anyjuk egy kerítésnyire lesz, meg az a hely ahol laktak. És lehet majd visszajárnak.
261. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 257. - Liliom10)
2021. máj. 4. 22:17

Igen, anyagilag sokallnám. Meg ha esetleg megkattanok és beengedném őket, sok lenne a házba 2 cica +1 kutya. De ha kint lenne 2, hátha nem csavarognának olyan sokat.


Szelídek voltak vasárnap, de a néni nem látogatja őket. A lánya dolgozik. Én nem tudok odaférni hozzájuk. Majd csak szombaton lesznek meglátogatva újra. De heti 2X 30 perc simogatás nem tudom mennyire szelidíti meg őket. Elszoknak az emberektől.

Nem tudom miért vitte el őket.. a kutya már az anyukát máskor is megkergette..

260. l.luiselotte (válaszként erre: 256. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 4. 17:34
Tényleg jobb ha nincs egyedül a macska. Amikor mindktten dolgoztunk, a Picike napközben lelkibeteg durcás lett, aa szomszédok referáltak, hogy egész nap üvöltött az ablakban, most hogy h.o.n vagyunk, teljesen kisajátit bennünket. nem bűnéül rovom fel, csak nem hiányzik mindig a embernek minden percében egy ugráló játszó hizelgő nyávogó kis társ.
259. Guruljka (válaszként erre: 256. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 4. 17:04
Ketten boldogak, kevésbé viseli meg őket az átállás a teljesen más környezetre. Baj és bánat esetén ott a tesó...
258. sanyinak (válaszként erre: 257. - Liliom10)
2021. máj. 4. 17:00

Azért egy macska tartása valóban anyagi költségeket is jelent. Talán olyan havi 10 eFt-tól indulhat nagyon optimális esetben... persze csak ha hajlandó olcsó kaját enni, olcsó almot használni, nem betegszik meg, nem töri otthon össze a kínai porcelánt, nem okoz balesetet, stb...


A gazda alvási idejének csökkenéséről még nem is beszélve :)

257. liliom10 (válaszként erre: 256. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 4. 09:22

Miért sokallod a két cicát ? Anyagilag ? Az etetésük nem kerül sokba, csak az állatorvos. (Oltások, műtét, esetleges betegség.)

Mit csinálnak a cicuskák ? Szelídek továbbra is ? Tudod simogatni őket ? A mama nem a kutyádtól ijedhetett meg, és miatta költöztette el őket ?

2021. máj. 2. 21:10
Viszont nagyon gondban vagyok, hogy 1 vagy 2-t vegyek magamhoz. Sokallom a kettőt, de egyedül meg sajnálom tartani, hogy unatkozna, télen fázna stb.
2021. máj. 2. 21:08
Voltam odaát. Adtunk a kicsiknek enni, de csak szagolgatták, nem kóstoltak bele. Az anyukájuk ette meg. Szóval még kicsik az evéshez.
254. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 253. - Guruljka)
2021. máj. 1. 16:42
Szoptatja őket. Mikor mentem akkor is kettőt etetett. 2 kisebb, gyengébb picit. 2 meg bátor, és nagyobb.
253. Guruljka (válaszként erre: 250. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 1. 16:22
Fontos lenne még, hogy az anyának legyen teje, kell az még a kicsiknek akkor is, ha eszegetnek mellette.
2021. máj. 1. 16:09
Ugrálnak, mászkálnak, érdeklődnek, felmásznak a fa tönkökre. 2 fiú, 2 lány
2021. máj. 1. 16:08
*márimint : vittem az anyukának enni
250. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 249. - Liliom10)
2021. máj. 1. 16:07

Voltam ma délelőtt. Vettem az anyukának enni, eszegetett, de a néni jól tartja, így csak kóstolgatta.

A kicsik borzasztó aranyosak 😊

A kis kedvencem először szégyenlős volt, de olyan jól érezte magát a kezemben, mint egy ölmacska. Az egyik tesó pedig érdeklődött a száraz kaja iránt, az anyukájától lopott is, de nem bírta ugye megrágni. Holnap is megyek, adunk nekik bébi macska konzervet. Lehet már eszegetnének. 4 hetesek elmúltak.

249. liliom10 (válaszként erre: 247. - Fórumnyitó (anonim))
2021. ápr. 30. 20:51
Holnap mész cicanézőbe ? Vigyél a cicamamának ennivalót, érezze, hogy barát vagy ! :) Beszélj hozzá is, és a kölykökhöz is ! Lehet, hogy már rohangálnak, és kicsit enni is tudnak, nemcsak szopnak.
248. libikóka (válaszként erre: 247. - Fórumnyitó (anonim))
2021. ápr. 29. 19:24
OK:))SZurkolok:))))))))
❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook