Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Egy döbbenetes történet... fórum

Egy döbbenetes történet... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Egy döbbenetes történet...

1 2 3
33. szebinora (válaszként erre: 32. - 82a31ed4c7)
2009. febr. 10. 16:08

Ezért kellett volna biopsiát venni.......


Nekem is javasolták 3 éve, hogy vetessem ki a kötőszövetet a melleimből, mert nekem anyai ágon mindenki mellrákos vagy abban halt meg!

32. 82a31ed4c7 (válaszként erre: 30. - Szebinora)
2009. febr. 10. 16:02

Addig én sem gondoltam komolyan még ezt meg nem hallottam. Sajnálom, de van ilyen.

Egy hasonló eset az édesanyámmal is megtörtént.Annyira korán fedezték fel nála a mellrákot, hogy az egyik azt mondta rákos a másik azt mondta nem, és megműtötték.

31. danama
2009. febr. 10. 15:57

Én a mai napig nem tudom, hogy hivatalosan mennyi grammal született a kisfiam mert 3 adat van a zárójelentésekben!!

Nagy a hanyagság is az eü-ben

30. szebinora (válaszként erre: 27. - 82a31ed4c7)
2009. febr. 10. 15:46

Ugye ezt te sem gondolod komolyan!!!!!!!!!!!

A mellrák az vagy mellrák, vagy nem!!!!!!!!

29. szebinora (válaszként erre: 26. - 82a31ed4c7)
2009. febr. 10. 15:45

Az a kocsi meg a ház a paraszolvenciából van!

Nálunk a főorvosnak egyszer megnéztem "véletlenül" a fizetési cetlijét, és nem volt 150.000 sem a havi fizetése!


Egy kezdő rezidens orvos alig visz haza 80.000 ft-ot! Ez nem vicc!

28. 82a31ed4c7 (válaszként erre: 25. - Bné Zsazsa)
2009. febr. 10. 15:45
Ez igen!!! Ezt a témát egy kicsit boncolgatni kellene. Te hogyan tudtad meg hogy olyan kezelést kaptál(papíron) amit nem is kaptál.
27. 82a31ed4c7 (válaszként erre: 25. - Bné Zsazsa)
2009. febr. 10. 15:43

Én már azt is hallottam hogy sok nőnek téves a diagnózisa miszerint mellrákos, megműtik és közben nem is kellett volna. Ez akkor derül ki mikor melleltávolítás után megvizsgálják a leoperált mellett.


Bocsánatot kérek mindenkitől, de olyan helyröl hallottam akik ezzel foglalkoznak.

26. 82a31ed4c7 (válaszként erre: 21. - Szebinora)
2009. febr. 10. 15:40
A paraszolvenciát itt magyarországon soha nem fogod tudni megszüntetni. És épp ezért nem hiszem el hogy az orvosok rosszul keresnek. Nézd meg milyen kocsival járnak és milyen házban laknak.
25. Bné Zsazsa (válaszként erre: 7. - Szebinora)
2009. febr. 10. 14:14
Szerintem ez csak részben van így! Vannak bizony "zsebműtétek" is.Nem a hálapénzre gondolok hanem a "nem is kellett volna" műtétekre! A nőgyógyászaton előszeretettel operálnak petefészek cisztákat. Ultrahang látja, műtét után nem látja! Látványos, csak nem kellene műteni, mert magától is felszívódnak!!Az ortopédián is borzasztó állapotok vannak! Okkal, ok nélkül vájkálnak az izületekben. Pedig ha egyszer megbolygatják jó már nem igen lesz.Csinálják maguknak a munkát. Költik olyanokra az állam pénzét akikre nem is kellene,Aztán nem marad az igazán rászorulóknak . DE hát nincs olyan ember minden osztály élén (pl. Közgazdász),aki kordában tartaná a PÉNZÜNKET!!!Szó szerint ISTENNEK képzelik magukat, pedig eléggé fel vannak "hígulva".Nem kellene mondvacsinált betegeket gyártani, befektetni, aztán bent sem fekszik!! Ha egyszer valaki megnézné egy adott napon hányan fekszenek a kórházban papíron ,még a csilláron is beteg lógna, mert ágy nincs annyi!!!!!!A TB szerint én is kaptam már olyan kezelést , amit nem is kaptam!!! SOROLHATNÁM!!!!
24. Sirga (válaszként erre: 13. - 82a31ed4c7)
2009. febr. 10. 13:43

Borzasztóan sajnálom, hogy egyet kell értenem! :(


Jobbulást kívánok a pici lánynak! :)

23. Pici04 (válaszként erre: 17. - Cicaanya)
2009. febr. 10. 13:38

Szia!

Remelem minden rendben lesz Lilikevel.

22. Pici04 (válaszként erre: 21. - Szebinora)
2009. febr. 10. 13:37

szia!


Szerintem a beremelessel nem oldodna meg a halapenz problema.

Sajnos ez egyszerüen kialakult a halapenz "kulturaja".Az emberek adtak/adnak penzt az orvosoknak,eü dolgozoknak.Sokszor az öreg neni is,akinek a gyogyszerre is alig van penze,de a boritekot odaadja,mert bizik a jobb ellatasban.

Es valljuk be öszinten jobb banasmodban is reszesül igy altalaban az ember.

Persze tisztelet a kivetelnek,aki nem fogadja el,mert vannak olyanok is.Szerencsere.

A velemenyem szerint magasabb berrel is elfogadnak azt a penzt.

Egy pelda:

Nagymamam a haziorvoshoz ment,a doki kerdese az elejen az volt:"mit tetszett nekem hozni?"

Az orvosrol köztudott,hogy ha valakinek nincs annyi penze,akkor zöldseget,tojast,egyebet var el.

Az ilyen az en szememben egy fereg.

Bocsanat a durva kifejezesert.

21. szebinora (válaszként erre: 17. - Cicaanya)
2009. febr. 10. 13:00

Én csak azért írtam le mindezt, hogy lássátok, nem a kórház hibája a várólista!


A hálapénz az más tészta! Ezt valahogy tényleg ki kellene küszöbölni, hogy az jobb és gyorsabb ellátást kap, akinek van pénze!

Vagy az orvosokat kellene jobban megfizetni, (mert tényleg nem keresnek sokat) vagy a társadalomnak egységesen nem kellene adnia egy forintot sem senkinek! De ez megoldhatatlan....



Mindettől függetlenül sajnálom a kislányt meg a családot, hogy ezeken túl kell esnetek, és mielőbbi gyógyulást kívánok neki a műtét után!

(tapasztalataim szerint műtét után pár órával már virgoncak, mintha mi sem történt volna, és mehetnek is haza)

2009. febr. 10. 12:58

Sajnos itt tart az egészségügy ..a napokban történt egy ismerősömmel hogy már hetek óta fájt a hasa elment orvoshoz , de azt mondta nincs semmi különös diétázzon. A fájdalma már elviselhetetlenné vált megint ment orvoshoz az beutalta kórházba ...ott is vizshgálgatták össze-vissza ,de nem tudták megmondani hogy miért fájt a hasa és miért lázas már napok óta....hazaküldték.

Pár nap múlva már lábra sem birt állni a fájdalomtól a szülei fogták bevitték egy másik kórházba....ahol még őket b@szták le hogy miért nem vitték előbb a lány be..ugyanis a vékonybele és a vakbele be volt gyulladva nem kis mértékben...megműtötték azóta szerencsére jobban van...

De miért kellett eddig várni , az orvosok miért küldözgették össze-vissza ?

Az Isten mentsen meg mindenkit hogy beteg legyen manapság...

2009. febr. 10. 12:49
Sógórnőm ápolónő volt csepeli korházban,ahol operálták agydaganattal a férjemet.Mondani sem kell,hogy semmit nem mondtak el nekem az orvosok.Mondták,hogy majd sógórnőm elmond mindent. Aki persze nem mondott el semmit sem,hanem hazudott . Zárójelentésből tudtam meg azt amit nem mondtak el.Ugyebár én adtam le a zárójelentéseket a körzetiorvosunknak.Hiába volt a csládban e.ü dolgozó.Nem nagyon értünk vele semmit. Akkor tudtam meg,hogy párhónapja van a férjemnek,amikor másnak mondta el a sógórnőm.Megharagudtam rá akkor nagyon. Tudom ,hogy halálra nemlehet felkészűlni ,de itt maradtam 4 kicsi fiú gyerekkel. Illett volna tudnom,hogy mire készűljek fel.
2009. febr. 10. 12:45
ez állítólak remek doki de a modora és pénz éhes
17. cicaanya (válaszként erre: 7. - Szebinora)
2009. febr. 10. 12:44

szió

nem rád vagy másra hárul ez,de ha lett volna hirterlenjibe 50eft akkor 2-3 napon belül megműtötték volna!!!!

elmondom nektek picit szivárog neki befelé,magyarul meg van repedve!! uh.ki mutatta!!!

és sápadt a kiscsaj,műtse meg a tesóm otthon?

tényleg nem a műtőst vagy bárkit bántatnák bántanánk,csak undorító mikor egy gyerek orvos már majd nem nyújtja a zsebét!

szóval várakozás,minden nap tesóm hív ,most jól van most aludt el éppen vagy rajzol!

tesóm minden nap sír! szó szerint!!!!

16. 82a31ed4c7 (válaszként erre: 15. - Gonoszdi)
2009. febr. 10. 12:42
Bizony gonoszdi, a jó orvosokat úgy kell "kifogni"
2009. febr. 10. 12:40

Miharabbi jobbulást a kicsilánynak!

1996 decemberben a kisfiamat beutalták a Heim Pál korházba. Össze vissza nyomkodták,és annyit mondtak ,hogy vakbélgyulladás gyanú.Azt mondták,hogy nem veszik fel mert félóramúlva lesz váltás.Ez volt 17:25 körűl. Átkűldtek az 1-es gyerek kilinikára. Ott aranyos segítőkész orvos megvizsgálta a kisfiamat,aki akkor már hányt is.Félóramúlva már kórterembe feküdt megfigyelés alatt a kisfiam. Másnap reggel megultrahangozták,és kiderűlt,hogy bizony vakbélgyulladása van. Az nap megoperálták,és simán lezajlott minden.Sajnos kikell fogni a jó orvosokat. Ami elég nehéz.

14. cicaanya (válaszként erre: 6. - Lendvai mihály)
2009. febr. 10. 12:39

nem még nincs mert 25-én lesz a műtéte e-hónapban

én keresztanyukája vagyok LILINEK(sütikének)

2009. febr. 10. 12:39
A magyar egészségügyről nekem is meg van a véleményem.Sajnos pozítívumot nem tudok említeni. Manapság a mai világban az állatoknak is van joguk. Hol vannak az emberi jogok?
2009. febr. 10. 12:26
Elég borzasztó, hogy ilyet meg mernek tennni egy kórházban! Na ez a magyar Egészségügy! Remélem, hogy a kis drága már meggyógyult azóta! Jó egészséget kívánok szívből kis tündér csajosnak!
11. vereskati (válaszként erre: 9. - 036bf4cfe4)
2009. febr. 10. 12:18
De mi is itt a kérdés?
10. 036bf4cfe4 (válaszként erre: 9. - 036bf4cfe4)
2009. febr. 10. 12:09
Ja azt elfelejtettem hogy sokan ki mernék jelenteni hisz a nem megvalósulás esetén semmi felelősség nincs. Prófétákkal meg tele a padlás!
9. 036bf4cfe4 (válaszként erre: 6. - Lendvai mihály)
2009. febr. 10. 12:05

"Az egyetemi felvételikor lehet, hogy a tudás mellett egy alkalmassági felvételi is kellene kommunikációból"


És azt ki döntené el hogy több év után milyen orvos lesz az illető? Nem gondolsz túl sokat ilyen vizsgálatról? Ki merné kijelenteni hogy ő ilyent meg tud állapítani?

8. szebinora (válaszként erre: 5. - 036bf4cfe4)
2009. febr. 10. 11:54

A bárányhimlő elleni védőoltás nem kötelező, és nem is olcsó!

A védőoltást kapott gyerekek is átesnek a betegségen, csak kisebb mértékben!

2009. febr. 10. 11:53

Én eü. dolgozó vagyok, azon belül műtősnő!


Nem tudom, hogy az illetékes kórházban mi a helyzet, de elmondanám, hogy a várólista nem a kórház hibája!

Minden műtétnek van egy súlyszáma attól függően, hogy milyen nehézségű és kockázatos! Nyilván egy sérvműtétnek kisebb a súlyszáma, mint egy tumor miatti vastagbélműtétnek, de nem is ez a lényeg, hanem hogy minden kórház megkapja a hónap elején, hogy az adott hónapra mennyi a súlyszám-keret, amit nem lehet átlépni!!!!!!

Ha átlépik, a többletet a TB már nem fizeti ki!!!!!!!!

Emiatt van a várólista! Hogy az amúgy sem gazdaságos kórházak, ne menjenek még tovább minuszba!

6. lendvai mihály (válaszként erre: 3. - Christineee)
2009. febr. 10. 11:51
hÁT, ÉN IS SZURKOLOK, DE GONDOLOM, MÁR EGÉSZ JÓL VAN A LÁNYKA. Egyet tudok érteni a szülőkkel, habár a mai egészségügy annyira letehelt, hogy az csoda, ha nem csesznek el valakik valakiket. Amikor egy doki 3 helyen rendel, csodálom, hogy egyáltalán tud figyelni, és még egyáltalán figyelmes is tud lenni. Habár, embere válogatja. Az egyetemi felvételikor lehet, hogy a tudás mellett egy alkalmassági felvételi is kellene kommunikációból, toleranciából. No, nem ez a lényeg. JÓl lesz a lányka, Ő a fontos.
2009. febr. 10. 11:26
Amúgy nekem a himlő szúrt szemet. Kapott ez a gyerek védőoltást?
2009. febr. 10. 11:18
Az ilyen tényleg bicskanyitogató. És tele van ilyenekkel a mai élet. De nem a kórházak a hibásak, tönkrevágták őket az utóbbi időben, azért kell ennyit várni ilyen sürgős beavatkozásokra is. Viszont a stílust nem menti semmi - a kedvesség ingyen van. Mondjuk ha egészségügyis lennék, nem tudom, mennyi erőm lenne kedvesnek lenni, de megpróbálnám.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook